Finsko – Švédsko 3:1 (kon.) | Švýcarsko – Francie 6:0 (kon.) | Česko – Rusko 2:3 (kon.)
Švýcarsko
6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Francie
Pondělí 11.01.2016, 20:00Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina B

Z mé strany je to pro dnešní den vše. Těším se na Vás u sledování dalších přenosů. Dobrou noc! (21:58:35)

Je dobojováno! Švýcarsko potvrdilo roli favorita a vyprovodilo Francii debaklem 6:0! Cestu za triumfem si Švýcarky otevřely již v první periodě, kdy se prosadila Sigristová. Ve druhé třetině navýšily Švýcarky díky dvěma brankám Mullerové a trefě Ryhnerové už na 4:0! Závěrečná třetina přinesla mladým hokejistkám ze Švýcarska gólovou radost ještě dvakrát, když se nejprve prosadila Bachmannová a pět minut před koncem zkompletovala hattrick Mullerová! Francii dnes může mrzet nedisciplinovanost, Švýcarsko si zahrálo 7 přesilových her!

59:52
    Francie se pokusila alespoň o ještě jeden útočný výpad. Nahozený kotouč však za brankou sebraly Švýcarky.

59:17
    Poslední minutka utkání se už jen dohrává v obranné třetině Švýcarska. Rozhodčímu zmizel kotouč z dohledu, vhazovat se bude před Masureovou.

58:52

58:27
    Tvrdou střelu od modré čáry obětavě zastavila Jureová. Švýcarky však zůstávají u kotouče.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:30
    Po střele od modré čáry se kotouč od mantinelu odrazil až do středního pásma. Švýcarky musí začít od začátku.

56:52
    Aurardová také dostává dvě minuty! Švýcarsko si ještě v závěru zahraje přesilovou hru!

56:52
    Po tvrdém ataku zůstala nějakou dobu na ledě ležet jedna ze švýcarských hokejistek. Naštěstí jí nic není a už je opět na nohou.

56:25
    Hraje se ve středním pásmu. Do souboje u mantinelu se zapojila hned šestice hokejistek.

55:57
    Jessica Schlegelová dostala skvostnou přihrávku do mezikruží, zpracovala si puk, jenže střelou zápěstím nechala vyniknout Masureovou!

55:14
    Na branku Francie se valil další atak. Masureová si tentokrát povyjela a dokázala zneškodnit střelu z pravého křídla.
    Alina MULLEROVÁ - 6:0

54:12
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic je tady šestá branka Švýcarska! ALINA MULLEROVÁ byla napotřetí úspěšná, dostala se před brankářku a přesnou střelou dovršila hattrick! Asistence: Marion Gremaudová.

53:43
    Švýcarky už nikam nepospíchají. Jejich útoky narážejí na obranný vál Francie za modrou čarou.

52:54
    Znovu se do útočného pásma drala Mullerová. Tentokrát se nedokázala natlačit ve velké rychlosti do střelecké pozice.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 13. Sigristová (Ruediová, Mullerová), 22. Ryhnerová (Zimmermannová), 23. Mullerová (Bertaová, Quennecová), 32. Mullerová (Sigristová, Ruediová), 46. Bachmannová (Enzlerová, Weissová), 55. Mullerová (Gremaudová)

Švýcarsko: Bolingerová (Pfosiová) – Sigristová (A), Hauserová, Gremaudová, Wetliová, Weissová, Schlegelová, Capelliová, Bachmannová – Quennecová (C), Mullerová, Allemannová (A) – Zimmermannová, Ruediová, Ryhnerová – Vallariová, Bertaová, Enzlerová – Jobinová, Hanggiová, Emmeneggerová
    Francie: A. Aurardová (33. Masureová) – Delcroixová (A), Mermierová, Rouquetteová, Jureová, Vaananenová, Dufayardová, Ngoová, Messonová – Ch. Aurardová, Huguetová, Bardonová – Allenbachová, Fournierová, Cadotová – Caratová, Verneyová, Jegová – Laffitteová

Rozhodčí: Kaisa Ketonenová (FIN) – Daniela Kieferová (GER), Lisa Linneková (GER)