Toronto – Columbus 1:3 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (kon.) | Calgary – Florida 6:0 (kon.)
Anaheim – Ottawa 4:1 (kon.)
Anaheim Ducks
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Ottawa Senators
Čtvrtek 14.01.2016, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL
    Shea Theodore zaznamenal první gól v NHL.

1. Shea Theodore (ANA) 1+0
    2. Hampus Lindholm (ANA) 0+1
    3. Frederick Andersen(ANA) 24 zák., 1 gól, 96,0% (06:39:55)

Československá stopa v utkání:
    Milan Michálek (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:45

Domácí tým díky skvělému závěru třetí třetiny poráží Ottawu a získává do tabulky NHL další dva body.

Anaheim právě vstřelil branku!
    JAKOB SILFVERBERG střelou zápěstím znovu překonal hostujícího brankáře. Domácí tým v posledních pěti minutách třetí třetiny výrazně zlepšil svou hru. Asistence: Hampus Lindholm, Carl Hagelin.
    57:28 Carl HAGELIN - 3:1

57:28
    Tak je pravděpodobně rozhodnuto. CARL HAGELIN využil akci, kterou začali Silfverberg s Keslerem. Hagelin uklidil kotouč za brankovou čáru. Mnoho snadnějších branek v kariéře nedal. Asistence: Ryan Kesler, Jakub Silfverberg.

57:01
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:17
    Domácí tým se po zásluze dostal do vedení a nyní jsou na řadě hosté, aby se pokusily o vyrovnání. Nálada v Honda Center je velmi dobrá.
    55:05 Shea THEODORE - 2:1

55:05
    První gól v NHL pro SHEA THEODOREA přichází ve správný čas. Getzlaf na útočné modré celou akci pozastavil, což se ukázalo jako dobré, protože mohl Theodore získat potřebnou rychlost. Asistence: Ryan Getzlaf, Sami Vatanen

54:50
    Přesilovku hrají domácí poměrně dobře, postupně přebírají kontrolu nad děním na ledové ploše.

54:16
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Wiercioch – 2 min., sekání).

52:43
    Brankář Anaheimu drží puk u bližší tyčky. Dobře to nyní sehráli hosté, a Andersen to neměl vůbec snadné.

51:54
    Anderson kryje další šanci domácího týmu. Ducks hrají aktivně, snaží se. Zatím ale nemohou najít recept, jak překonat obranu soupeře.

51:14
    Na hře domácího týmu je patrné, že chce o své výhře rozhodnout v základní hrací části. Do nastaveného času se mu evidentně nechce.

50:51
    Následuje komerční přestávka.

50:01
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky třetí základní hrací doby.

49:27
    Na malý moment se do útočného pásma dostali hosté, ti ale rychle přišli o puk, a tak se směr hry otáčí.

48:53
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu. V hlavní roli jsou nyní obránci.

47:15
    Buly v útočném pásmu Ducks. Domácí tým je aktivnější, ale nemůže se propracovat do střeleckých pozic. Naopak hosté se nyní brání.

46:21
    27:21, takový je poměr střel na branky.

46:00
    Ve třetí třetině se hraje bez zbytečných přerušení, hra má spád i tempo. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

44:58
    Hra přerušena pro přihrávku rukou.

43:51
    Vhazování před brankou Ottawy. Puk vybojovali domácí, kteří se okamžitě dostali ke střele. Gólman Anderson byl pozorný.

43:00
    Tři minuty ze třetí třetiny jsou pryč. Střelecky jsou aktivnější domácí.

41:42
    Cogliano se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána mířila jen o malý kousek mimo.

40:50
    Andersen si připsal velmi dobrý zákrok, proti střele soupeře použil beton.

40:10
    Hostující brankář rychle rozehrává, hra se dostává na druhou stranu.

40:01

Dvě branky padly ve druhé třetině, a tak se týmy rozcházejí do kabin za stavu 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52
    Postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

39:06
    Hra je přerušena, buly v útočném pásmu Senátorů.

38:45
    Aktivnější jsou domácí hokejisté, kteří hrají v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do výraznější šance.

37:01
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:51
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Maroon – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Neil – 5 min., bitka).
    36:12 Curtis LAZAR - 1:1

36:12
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Do samostatného úniku se dostal po špatné domácí rozehrávce CURTIS LAZAR, který překonal brankáře Ducks. Bez asistence.

35:39

35:10
    Ducks hrají poměrně přímočaře přes střední pásmo, což znamená, že se velmi rychle dostávají z obranného do útočného pásma.

35:01
    Druhá třetina se dostává do své finální části.

34:33
    Domácí jsou střelecky aktivnější – 20:16.

33:05
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Andersena.

32:37
    Lindholm málem pálil z dobré pozice, ale puk mu přeskočil hokejku.

31:53
    Senátoři zakládají další akci od své vlastní branku. Domácí však získávají kotouč velmi rychle, a tak se směr hry otáčí.

31:08

30:30
    Senátoři se dokázali ubránit domácí přesilové hře.

30:21

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i utkání.

29:40
    Přesilovka se dostává do své druhé části.

29:00
    Přesilovou hru hrají domácí poměrně dobře, jsou aktivní, snaží se vstřelit další branku. Proti je bránící se kvarteto hráčů.

28:21
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Methot – 2 min., sekání).

27:25
    Kesler málem přidal další branku domácích, ale nedokázal kotouč zasunout přesně za tyčku.
    27:06 Andrew COGLIANO - 1:0

27:06
    ANDREW COGLIANO skóruje střelou zápěstím. Využil rychlého protiútoku a díky Coglianově ráně jdou domácí do vedení. Asistence: Kevin Bieksa.

26:10
    Blíží se polovina utkání, na první branku stále ještě čekáme.

25:34
    Ottawa se snaží, ale v její hře se vyskytuje velké množství nepřesností.

25:11
    Hraje se spíše ve středním pásmu. Nyní se hra vyrovnává. Senátoři nevyužili další přesilovku, což by mohlo domácím pomoci.

24:01

23:46
    Domácí posílají puk přes všechny čáry.

22:46
    Smith velmi dobře přečetl situaci. Rozhodl se pro samostatnou akci, obkroužil branku a pokusil se puk zasunout za ležícího brankáře. Andersen byl pozorný.

22:24
    Jednu střelu zatím vyprodukoval hostující celek.

22:01
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Getzlaf – 2 min., sekání).

21:48
    Ducks rozjíždí další útočnou akci, která neměla ovšem dlouhého trvání.

21:06
    Stále čekáme na vstřelenou branku. Střelecky aktivnější je domácí tým, který ovšem naráží na dobře chytajícího brankáře Senátorů.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají hostující hráči.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

Úvodní třetina branku nepřinesla, a tak v Honda Center platí stav 0:0.

19:31
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Manson – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Borowiecki – 5 min., bitka).

19:01
    Poslední minuta hry v první periodě.

18:51
    Oba týmy se snaží ještě v první třetině vstřelit gól.

18:20
    Icing vrací hru do domácího obranného pásma.

18:01
    Poslední dvě minuty do první přestávky.

17:30
    Domácí tým hraje lépe ve středním pásmu, právě zde dokáže vybojovat velké množství kotoučů.

17:12
    Střely na branku: 12:9.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:05
    Hosté jsou v útočném pásmu, kotouč mají za brankou, ale nedokáži si vytvořit střeleckou pozici.

15:53
    Komerční přestávka. Nyní jsme sledovali rychlý hokej, který se přeléval ze strany na stranu. Brankáři své týmy drží. Na vstřelený gól si budeme muset ještě počkat.

15:01
    Finální část první třetiny se blíží.

14:09
    Cogliano měl chvilku čas, aby mohl zakončit. Stál mezi kruhy, puk ale nedokázal trefit podle představ.

13:47
    Střely na branku: 9:5.

13:43

13:27
    Ottawa hraje v početní nevýhodě velmi aktivně, domácí hráči nemají čas něco vymyslet.

13:00
    Necelá minuta početní výhody pro domácí ještě zbývá, nemohou se stabilně dostat do útočného pásma.

12:27
    V přesilové hře se domácí tým dostal již k jedné střele, s tou si ale brankář Senátorů celkem v pohodě poradil.

11:43
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (McCormick – 2 min., vysoká hůl).

11:17
    Ottawa si vytvořila tlak v útočném pásmu, který nedokázala využít.Následuje komerční přestávka v době, kdy běží dvanáctá minuta.

10:01
    Polovina první třetiny je pryč. Branku jsme zatím neviděli, a tak zde v Honda Center platí stav 0:0. Střelecky aktivnější jsou domácí.

09:12
    Nyní se hraje zejména o převahu ve středním pásmu.

08:18
    Silfverberg pálil dvakrát v krátkém časovém sledu od modré čáry. Ani jeden z jeho pokusů nebyl přesný.

07:40
    6:5, takový je poměr střel na branku.

07:25

06:58
    Hostující tým je nyní opticky aktivnější, nemůže se ale prosadit přes domácí obranný val.

05:05
    Hra je přerušena, vhazování v útočném pásmu Senátorů.

05:01
    Senátoři svou první přesilovku nevyužili.

04:38
    Karlsson a jeho tvrdá rána končí na hrudi brankáře Ducks.

04:27
    Další zákrok domácího brankáře, který nyní v oslabení musí být pozorný.

03:38
    Senátoři špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění, které vrací hru před branku Ottawy.

03:01
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Stewart – 2 min., vysoká hůl).

02:28
    Anderson toho mnoho neviděl, puk vystřelený od modré čáry zastavil spíše instinktivně. Nyní má převahu domácí tým.

01:55
    První zákrok domácího brankáře, který vyrazil ránu od modré před sebe.

01:00
    Během první minuty vyslali domácí hráči na branku soupeře hned dvě střely.

00:40
    Rychlý přechod Ducks do útočného pásma znamenal práci pro hostující defenzivu v čele s Andersonem.

00:21
    Hostující celek začíná náporem, rychle se dostal do útočného pásma, ale brankář domácích zasahovat nemusel.

00:01

Na ledě je vše připraveno, utkání brzy začne.

Utkání začne o něco později.

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Manson, Lindholm, Bieksa, Vatanen, Holzer, Theodore – Perry, Getzlaf, Rakell – Silfverberg, Kesler, Hagelin – Sekáč, Horcoff, Cogliano – Stewart, Thompson, Maroon

Ottawa Senators: Anderson (Driedger) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Wideman, Borowiecki – Stone, Turris, Ryan – Michálek, Zibanejad, Hoffman – Lazar, Pageau, McCormick – Neil, Smith, Prince.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Mike Hoffman už nasázel 20 branek!

Nejproduktivnějším domácím hráčem je se sedmadvaceti body Perry (16+11), druhý je Getzlaf (3+22). Třetí pak Vatanen (5+15).

Nejproduktivnějším hostujícím hráčem je Karlsson, který má na svém kontě 45 bodů (9+36). Druhým je Hoffman (20+16), trio uzavírá Ryan se stejným počtem bodů (13+23).

Jedná se o první ze dvou vzájemných střetnutí v letošní sezóně.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Ottawa Senators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 28. Cogliano (Bieksa), 56. Theodore (Getzlaf, Vatanen), 58. Hagelin (Kesler, Silfverberg), 59. Silfverberg (Lindholm, Hagelin) – 37. Lazar

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Manson, Lindholm, Bieksa, Vatanen, Holzer, Theodore – Perry, Getzlaf, Rakell – Santorelli, Kesler, Hagelin – Silfverberg, Horcoff, Cogliano – Stewart, Thompson, Maroon

Rozhodčí: L'Ecuyer, Lee – Cormier, Knorr