Genk – Waregem 2:1 (kon.)
KRC Genk
2:1 (1:1)
SV Zulte-Waregem
Pátek 15.01.2016, 20:30 • Cristal Arena • Belgická Jupiler Pro League • 22. kolo

Moje úloha je tímto u konce, patřičně si užijte páteční večer a u dalších onlajnů zase někdy na počtenou!

Za onlajny.com se s vámi loučí Jordi (Patrik Svoboda) (22:35:05)

1. Poločas

Viděli jsme utkání plné nečekaných momentů a zvratů. První minuty patřili domácím a od 16. minuty, kdy se prosadil Ndidi to vypadalo, že si dnes na soupeři smlsnou. Ve 31. minutě zmrazil domácí diváky Lepoint, který srovnával na 1:1. Za necelé čtyři minuty přišel zbytečný faul Tshimangy, za který uviděl druhou žlutou kartu v tomto utkání a zamířil pod sprchu.

2. Poločas

Druhý poločas začal vyrovnaně a oba týmy se střídaly v držení balonu stejně tak, jako v útočných akcích. V druhém poločase se hra přiostřila a rozhodčí musel pětkrát sahat do kapsičky pro žlutou kartu. Okolo 80. minuty vše nasvědčovalo tomu, že se dnešní soupeři rozdělí o body za remízu 1:1. To by však na hřiště nesměla přijít čerstvá posila domácích, o které proběhla zmínka už před zápasem. Posila, o které mluvím je Nikos Karelis, který dnes vystřelil Genku tři body parádními nůžkami z 88. minuty a hned v prvním zápase za KRC tak sklidil obrovské ovace fanoušků

90+3

90+2
    Domácí hráči teď nemají kam spěchat. Na trávníků zůstává ležet Karelis.
    88. NIKOS KARELIS - 2:1

88
    Genk právě vstřelil branku!
    NIKOS KARELIS, čerstvá posila týmu KRC Genk si tímto gólem rovnou získal všechny fanoušky na svoji stranu. Karelis byl ve vápně sice hlídán, nůžkami však dokázal překonat hostujícího brankáře. Tohle byl fantastický gól!

84
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Kaya, přichází Baudry.

84
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Malinovskiy, přichází Kumordzi.

84
    Žlutou kartu dostává Essikal (SV Zulte-Waregem).

83
    Obrovsky nespokojený na výrok rozhodčího je domácí kapitán. Za nemístné projevy uviděl žlutou kartu Buffel.

83
    Obě mužstva se snaží strhnout vývoj utkání na svoji stranu. Hosté by chtěli využít početní výhodu, kterou mají už od 35. minuty. Domácí hráče zase bouřlivě ženou dopředu fanoušci na tribunách.

79
    Karelisův první kontakt s balonem v kádru Genku mohl být rovnou gólový. Skákavý míč ve vápně soupeře bez váhání vyslal na Bossutovu bránu. Jeho ráně scházely centimetry.

78
    Žlutou kartu dostává Diallo (SV Zulte-Waregem).

76
    Střídání i na straně domácích. Vinou zranění nemůže pokračovat Pozuelo a nahradí ho čerstvá posila v řadách KRC řecký mladík Karelis.

75
    Hostující trenér jakoby mě okamžitě vyslyšel. Ze hry stahuje Buyla a nahradí ho Essikal.

74
    Na hráčích obou celků je v posledních minutách hodně patrná únava a trenéři by možná měli sáhnout k dalšímu osvěžení svých řad.

72
    Unáhlený pokus Storma končí nad.

71
    Velice přísnou žlutou kartu za přidržení za dres jednoho z hráčů v modrém vidí hostující Sami.

70
    Hosté dostávají příležitost v podobě rohového kopu.

68
    Na obou stranách teď vidíme povedené akce, kterým ale chybí přesná finální přihrávky. V posledních minutách se hraje prakticky od vápna k vápnu.

65
    Žlutou kartu dostává Malinovskiy (KRC Genk).

64
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Buyl, přichází Storm.

61
    Za pískotu domácích fanoušků je také odpískán faul na Kayu. Hosté budou rozehrávat volný přímý kop, z kterého by se dal vymyslet pěkný centrovaný balon.

59
    Patnáctiminutovka druhého poločasu téměř za námi a zatím těžko hledat lepší tým druhé půle. Hra je vyrovnaná, hraje se nahoru dolu. Bude hodně záležet, který z týmů dokáže déle hospodařit se svými silami.

55
    V obrovské šanci se z čista jasna ocitl Kebano. Bossut byl však opět na svém místě.

53
    Domácí kapitán získal balon na vlastní polovině a krásně rozběhl útočnou akci. Přihrávka do vápna od Pozuela ale nebyla přesná tak, jak by domácí potřebovali, proto teď budou zahrávat "pouze" od rohového praporku.

50
    Centrovaný balon do vápna Waregemu málem vypadl Bossutovi z rukou za brankovou čáru. Nakonec byl odpískán útočný faul právě na Bossuta.

48
    Taktický faul Dewaesta přerušuje protiútok Waregemu.

47
    Rohový kop rozehraný nakrátko nakonec zakončoval Verboom, trefil ale pouze některého ze svých spoluhráčů, kopat se tak bude od branky domácích.

46
    Rohový kop pro hosty.

46

První poločas nabídl pěknou podívanou plnou pohledných fotbalových akcí a šancí. První část dnešního utkání by se dala považovat za vyrovnanou, skóre 1:1 odpovídá hernímu projevu a šancím na obou stranách. KRC Genk kvůli naprosto zbytečnému vyloučení Tshimangy dohrává v deseti a bude mít velice složitý úkol udržet dnes nějaké ty body v Cristal Aréně. Hosté začnou určitě aktivním výkonem a budou se snažit svého oslabeného soupeře co nejdříve dorazit. Tři body z dnešního zápasu by pro ně v boji o čelo tabulky byly velikým přínosem.

45+1

45+1
    Udělenou výhodu pro domácí nedokázal ve vápně využít Hamalainen.

44
    Z tlaku hostů teď vyplynula obrovská příležitost. Střele z vápna chyběly pouhé centimetry a rána tak skončila na tyči!

44
    Střílený balon před branku Genku posílal Buyl. Bizot dokázal balon dostat do bezpečné vzdálenosti.

41
    Přichází avizované střídání. Kouč Maes chce zřejmě zabezpečit defenzivu, protože stahuje zatím nejaktivnějšího hráče domácích Baileyiho. Nahradí ho zmiňovaný Hamalainen.

39
    U postranní čáry už je Hamalainen připraven zasáhnout do hry, uvidíme, koho nahradí.

38
    Hosté jsou teď na koni za pískotu domácích fanoušků okupují pokutové území Genku.

36
    Domácí kouč Maes okamžitě reaguje na tuto nepříjemnou událost a posílá rozcvičit své náhradníky.

35
    Za ošklivý šlapák, který přišel v naprosto zbytečnou chvíli uviděl 2. žlutou kartu Tshimanga. Domácí budou dohrávat v deseti.
    31. Christophe LEPOINT - 1:1

31
    Waregem právě vstřelil branku!
    de Ridder nejdříve nastřelil z vápna spojnici břevna a tyče, následně se balon dostal k CHRISTOPHE LEPOINTOVI, který už se nemýlil.

30
    Na levé straně opět hodně aktivní Bailey. Jeho centr ale skončil na hlavách domácích stoperů.

29
    Odpískání faulu se teď v domácím pokutovém území dožadoval Buyl. Rozhodčí ale pouhým gestem ruky jasně naznačil, co si o tom myslí.

27
    Další velikou šanci domácích zastavuje zdvižený praporek.

26
    Hosté se snaží vymyslet recept na obranu Genku, zatím však neúspěšně.

23
    Buyl se osamocen snaží něco vymyslet u rohového praporku.

21
    Domácí hráči teď předvedli, co v nich je, když pohlednou akci zakončoval hlavou Malinovski. Bohužel pro Genk minul branku.
    16. NDIDI - 1:0

16
    Od poloviny hřiště běžel na bránu prakticky sám Kebano. Ten ale tuhle šanci hlavně díky brankáři Bossutovi nedokázal přetavit v gól. Na dorážku WILFREDA NDIDIHO už byl však i strážce hostující svatyně krátký.

15
    Žlutou kartu za svůj zbytečně přiostřený faul u postranní čáry uviděl Tshimanga.
    13. Obrovská šance Pozuela

13
    Obrovskou příležitost zahodil Pozuelo. Z pravé strany přišel krásný centr na zadní tyč, kde se ofenzivní záložník domácích ocitl naprosto sám. Pozuelo ale z voleje nastřelil pouze tyč.

11
    Diallo se provinil proti pravidlům na hranici svého vápna. Domácí budou zahrávat nadějný volný přímý kop.

8
    Po levé straně dokázal utéct zatím velice aktivní Bailey. Přišel centr do vápna a následná střela domácího kapitána, která byla zblokovaná. Domácí budou kopat od rohového praporku.

6
    Útočnou akci domácích zastavuje zdvižený prapor čárového rozhodčího. V ofsajdu se ocitl Bailey.

5
    Domácí snad poprvé za zápas na útočné polovině. K zakončení se dostal Tshimanga.

3
    Bailey je ústně napomínán za ostrý faul na své polovině. Hosté budou rozehrávat volný přímý kop.

2
    K zakončení se dostal po odraženém balonu Sami. S jeho ránou si však bez problémů poradil domácí Bizot.

2
    Rohový kop pro hosty vybojoval Leye.

1

-1
    Probíhá los kapitánů o výkop a stranu.

-2
    Na tribuny stále přicházejí davy fanoušků, přičemž se hráči už pomalu ale jistě řadí v tunelu, ze kterého budou na hřiště nastupovat.

-9
    Hráči se po předzápasové rozcvičce ještě na chvíli ukryli do útrob stadionu a fanoušci už netrpělivě očekávají jejich příchod.

KRC Genk: Bizot – Tshimanga, Kabasele, Dewaest, Walsh – Ndidi, Pozuelo, Kebano, Malinovskiy – Buffel, Bailey
    Náhradníci: Hamalainen, Kumordzi, Ünal, Gorius, Camargo, Köteles, Karelis

SV Zulte-Waregem: Bossut – Sami, Dalsgaard, Verboom, Diallo – Kaya, De Ridder, Lepoint – Buyl, Leye
    Náhradníci: Baudry, Benteke, Godeau, Steppe, Cordaro, Essikal, Storm

Rozhodčí: Laforge – Conotte, Gilon.

-28
    Jedno je jisté. Do utkání kvůli červené kartě nenastoupí na straně hostů 23letý útočník Mame Baba Thiam.

-35
    Vítám u dnešního onlajnu z 22. kola belgické Jupiler League ty z vás, kteří se rozhodli páteční večer strávit fotbalově. Ať už třeba před tím, než vyrazíte za zábavou do některého z barů ve vašem městě.

Do utkání zbývá něco málo přes půlhodinku a každou chvíli by měli být známy sestavy obou týmu a my se tak budeme moci podívat, zda k dnešnímu utkání nastoupí obě avizované posily, jak na straně hostujícího Waregemu, tak na straně Genku.

Dnešní utkání bude řídit pan Laforge. Asistovat na čarách mu pak budou páni Conotte a Gilon.

Vzájemná bilance

Bilance z posledních pěti vzájemných utkání v Cristal Aréně hovoří spíše pro domácí:

03. 04. 2015 Genk – Waregem – 1:0
    07. 03. 2015 Genk – Waregem – 3:2
    29. 03. 2014 Genk – Waregem – 0:3
    15. 09. 2013 Genk – Waregem – 5:2
    07. 04. 2013 Genk – Waregem – 1:1

Middenvelder Marko Poletanović (22) komt over van KAA Gent. Welkom Marko!

Zveřejnil(a) SV Zulte Waregem – ESSEVEE dne 12. leden 2016

Ani realizační tým Waregemu nezahálel. 12. Ledna SV Zulte oficiálně potvrdili příchod mladého záložníka MARKA POLETANOVIČE.

Tento dvaadvacetiletý odchovanec Vojvodiny Novi Sad přišel v roce 2015 do aktuálně vedoucího celku belgické ligy Gentu. Zde ale nedostával tolik prostoru, kolik by si představoval. V 8 zápasech vstřelil jediný gól a s klubem se nedohodl na společné budoucnosti.

Marko Poletanoviš si také prošel mládežnickými kategoriemi reprezentace Srbska a aktuálně čeká na příležitost v "A" týmu.

SV Zulte Waregem

Poměrně výrazným favoritem dnešního utkání je domácí Genk, ačkoliv pohled na tabulku belgické nejvyšší fotbalové soutěže tomu tak úplně nenasvědčuje. Waregemu aktuálně patří 5. pozice a celkem s jistotou se zatím drží ve skupině, která bude po základní části bojovat o titul. Na svého dnešního soupeře z Genku mají bezpečný náskok pěti bodů. V posledním venkovním zápase si SV Zulte odvezli bod za remízu 1:1 z hřiště Lokerenu, když jediný gól vstřelil z penalty Leye.

Nikolaos Karelis wordt officieel voorgesteld. #krcgenk

Zveřejnil(a) KRC Genk official dne 13. leden 2016

KRC Genk předevčírem představil novou posilu, kterou je ofenzivně laděný 23letý řecký fotbalista NIKOS KARELIS.

Tenhle řecký snajpr si prošel mládežnickými reprezentacemi a nyní už má za sebou také 7 startů za "A" tým Řecka.

Do Belgické nejvyšší soutěže přišel z týmu Panathinaikosu, kde během tří sezón nasázel pouze v lize 28 gólů.

Ještě v průběhu jeho působení v Řecku přišlo na konto Panathinaikosu spousta nabídek z celé Evropy. Zájem údajně měli kluby jako francouzský Lille nebo třeba španělské Getafe.

Nikos Karelis se nakonec rozhodl pro nabídku KRC Genk, uvidíme zda zasáhne hned do dnešního utkání.

KRC Genk

Genk se stále pohybuje na rozhraní 6. a 7. místa, což je hranice mezi skupinou o titul, kam postoupí nejlepších 6 týmů základní části belgické Jupiler League a skupinou o Evropskou Ligu, kam se kvalifikuje v pořadí 7. – 14. tým. Genku aktuálně patří 7. pozice zajišťující nejlepší výchozí pozici do 2. zmiňované skupiny. KRC má z posledních pěti domácích zápasů pouhé 4 body. Určitě by ale rádi nevázali na poslední utkání hrané v Cristal Aréně, ve kterém porazili St. Truiden vysoko 3:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.