K. Vary – Pardubice 2:3 (po pr.) | HC Litvínov – Letňany 3:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 7:2 (kon.)
Zlín – HC Plzeň 3:2 (po pr.) | Kladno – Poruba 6:7 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 0:4 (kon.)
Liberec – Sparta 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Havířov 5:2 (kon.) | Olomouc – Chomutov 0:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.) | Třinec – Kometa Brno 5:4 (po pr.) | Č. Budějovice – Opava 9:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
HC Sparta Praha
Pátek 15.01.2016, 17:00 • Svijanská aréna • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

To je ode mě ze Svijanské Arény pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:05:37)

Obrovská radost domácích, kteří by dnes měli na ramenou nosit hlavně svého gólmana. V poslední třetině se trefili za domácí v 41. minutě Eichler, v 51. Průžek a v 59. do prázdné branky Brabec. Za Hosty korigoval skóre v 43. minutě Safin. Domácí porážejí velkého favorita a zaslouženě berou tři body po vítězství 5:2.

59:42
    Žajdlíkova lapačka je dnes nezastavitelná. Další nebezpečný puk od modré skvěle chytá.

59:01
    Šmerha zůstává po souboji ležet na ledě.

58:29
    Liberec právě vstřelil branku!

Domácí pečetí vítězství gólem do prázdné branky. Trefuje se JAN EICHLER. Bez asistence

57:47
    První vyloučení. Za podražení si odsedí dvě minuty Wiencek(LIB).

57:37
    Hosté v šesti v poli. Vhazuje se před Žajdlíkem.

57:20
    Hosté mají jednu z posledních šancí s utkáním něco udělat. Škorpík jde z branky.

56:57
    Oddechový čas pro hosty.

56:35
    Hybridní icing teď pomohl domácím, když Průžek dojel nahozený puk a ohrozil Škorpíka, který si včas vyjel a dokázal střelu vyrazit betonem.

56:10
    Rozhodčí teď odjeli řešit předešlou situaci na střídačku Sparty.

56:10
    Chlouba si najel zleva. Jeho tvrdou střelu zastavuje výtečný Žajdlík.

55:50
    Čtyři minuty do konce a tlak hostů stoupá.

54:47
    Menší roztržku teď způsobil Habermann, když odtlačoval hostujícího útočníka z brankoviště.

54:21
    Domácí brankář dalším jistým zákrokem chytá puk do lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.

54:11
    Safin by šel sám na Žajdlíka. Nepohlídal si ale offsidové postavení.

54:03
    Domácí hrají celý zápas velmi disciplinovaně a skvěle se doplňují na obou stranách hřiště. Naopak ve hře Sparty je teď vidět velká nervozita, když ztrácejí dvě branky a do konce zbývá necelých šest minut.

Jonáš Jech

Branky a nahrávky: 21. Jursa, 26. Juščák (Burda), 41. Eichler (Brabec, Jursa), 51. Průžek (Bednář), 59. Eichler – 19. Maršoun (Wojnar), 43. Safin (Šmerha, Schwamberger)

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Hrstka) – Habermann, Bednář, Krejsa, Eichler, Brabec, Korecký(C), Bálik – Branský, Průžek, Šír, Juščák, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chrtek
    HC Sparta Praha: Wolf (51. Škorpík) – Janda, Vízner, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Nacházel, Chlouba, Safin, Komárek(C), Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Wojnar

Rozhodčí: Hrubý – Maštalíř, Svoboda