K. Vary – Pardubice 2:3 (po pr.) | HC Litvínov – Letňany 3:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 7:2 (kon.)
Zlín – HC Plzeň 3:2 (po pr.) | Kladno – Poruba 6:7 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 0:4 (kon.)
Liberec – Sparta 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Havířov 5:2 (kon.) | Olomouc – Chomutov 0:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.) | Třinec – Kometa Brno 5:4 (po pr.) | Č. Budějovice – Opava 9:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
HC Sparta Praha
Pátek 15.01.2016, 17:00 • Svijanská aréna • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

To je ode mě ze Svijanské Arény pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:05:37)

Obrovská radost domácích, kteří by dnes měli na ramenou nosit hlavně svého gólmana. V poslední třetině se trefili za domácí v 41. minutě Eichler, v 51. Průžek a v 59. do prázdné branky Brabec. Za Hosty korigoval skóre v 43. minutě Safin. Domácí porážejí velkého favorita a zaslouženě berou tři body po vítězství 5:2.

59:42
    Žajdlíkova lapačka je dnes nezastavitelná. Další nebezpečný puk od modré skvěle chytá.

59:01
    Šmerha zůstává po souboji ležet na ledě.

58:29
    Liberec právě vstřelil branku!

Domácí pečetí vítězství gólem do prázdné branky. Trefuje se JAN EICHLER. Bez asistence

57:47
    První vyloučení. Za podražení si odsedí dvě minuty Wiencek(LIB).

57:37
    Hosté v šesti v poli. Vhazuje se před Žajdlíkem.

57:20
    Hosté mají jednu z posledních šancí s utkáním něco udělat. Škorpík jde z branky.

56:57
    Oddechový čas pro hosty.

56:35
    Hybridní icing teď pomohl domácím, když Průžek dojel nahozený puk a ohrozil Škorpíka, který si včas vyjel a dokázal střelu vyrazit betonem.

56:10
    Rozhodčí teď odjeli řešit předešlou situaci na střídačku Sparty.

56:10
    Chlouba si najel zleva. Jeho tvrdou střelu zastavuje výtečný Žajdlík.

55:50
    Čtyři minuty do konce a tlak hostů stoupá.

54:47
    Menší roztržku teď způsobil Habermann, když odtlačoval hostujícího útočníka z brankoviště.

54:21
    Domácí brankář dalším jistým zákrokem chytá puk do lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.

54:11
    Safin by šel sám na Žajdlíka. Nepohlídal si ale offsidové postavení.

54:03
    Domácí hrají celý zápas velmi disciplinovaně a skvěle se doplňují na obou stranách hřiště. Naopak ve hře Sparty je teď vidět velká nervozita, když ztrácejí dvě branky a do konce zbývá necelých šest minut.

51:00
    Sparta střídá gólmany. Wolfa nahrazuje Škorpík.

51:00

Wolf po nahození nevěděl, kde má puk. JIŘÍ PRŮŽEK si ho našel u pravé tyče a dorazil ho do branky. Asistence: Jan Bednář

49:31
    Velké nasazení obou mužstev znemožňuje větší šance. Připomínám, že hrajeme stále bez vyloučení.

48:13
    Po závaru před Žajdlíkem domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

47:15
    Jeník dostal skvělou přihrávku před branku. Jeden ze sparťanů ale obětavě zastavil střelu v pádu.

45:43
    Tempo hry se zatím vůbec nemění. Nepřesnou rozehrávku teď vyprodukovali hosté. Icing

42:58
    Sparta právě vstřelila branku!

Sparta má kontakt skóre rychle zpět. OSTAP SAFIN bleskurychle po přijetí přihrávky po vhazování vystřelil a Žajdlík se nedokázal dostatečně rychle přesunout. Asistence: Tomáš Šmerha, Tomáš Schwamberger

40:21

Domácí jdou do trháku. JAN EICHLER jakoby jen z povinnosti nahodil puk. Ten ale propadl až za Wolfova záda. Asistence: Filip Brabec, Martin Jursa
    Pěkná postýlka... :)

Something retro. Something new. #MadeOfHockey #RetroFlex

Zveřejnil(a) CCM Hockey dne 2. leden 2016

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:27.

I druhé dějství bylo plné gólových šancí na obou stranách. Hned tu první využili domácí. Jen pár desítek vteřin stačilo k tomu aby Jursa dotlačil puk do branky a vyrovnal. Tygrům to přidalo na sebevědomí a o pět minut později už vedli. Juščák z pravé strany prostřelil Wolfa. Pak ale následovala show Matěje Žajdlíka. Ten předvedl nejeden výborný zákrok a tak zatím drží šance domácích na zisk tří bodů. Do poslední dvacetiminutovky tedy půjdeme za stavu 2:1.

40:00

39:43
    Burda jen nahodil na Wolfa a to domácím v tuto chvíli naprosto stačí.

38:09
    Spousta nepřesností při rozehrávce na obou stranách.

35:28
    Fantazie. To je neuvěřitelné co dnes předvádí Matěj Žajdlík. Domácím se nepodařilo vyhodit a sparťané byli dva proti jednomu. Všechno, včetně přihrávky provedli na výbornou. Žajdlíkův beton byl však rychlejší a střelu vyrazil.

34:14
    Puk zůstal osamocen u levé tyče a Žajdlík na něj nedosáhl. Betonem ale dokázal zablokovat prostor u tyče a tak všechny dorážky hostů skončili neúspěšně.

33:21
    Nahození až z obraného pásma sbírá domácí gólman před dojíždějícím útočníkem.

32:10
    Žajdlík si povyjel z branky a málem se mu to vymstilo. Hosté však nedokázali dorazit puk do branky.

31:26
    Jeník si z úhlu na strážce hostující svatyně nepřišel.

30:23
    Eichler vystřelil od modré a Sedliský div si netečoval puk do vlastní sítě. Wolf stihl zareagovat a má puk v lapačce.

30:03
    Žajdlík si připisuje další skvělý zákrok proti střele z mezikruží.

28:49
    Matěj Čermák netrefil poloprázdnou branku. Sparťanský gólman schoval puk do výstroje.

27:19
    Nejdříve Burda vybídl ke střele Průžka, který branku netrefil a o pár sekund později nahodil sám. Střela ale byla příliš slabá a Wolf si s ní bez problémů poradil.

25:03

MICHAL JUŠČÁK si najel z úhlu a prostřelil Wolfa. Asistence: Václav Burda

24:15
    Puk se zjevil po skrumáži před prázdnou brankou. Jeník ho měl na dlouhou hokejku a tak stačil jeden ze Sparťanských obránců včas zakročit.

23:53
    Puk po odrazu od hokejky jednoho z libereckých na střídačce Sparty.

22:55
    Korecký předvedl ukázkový body-check a zastavil rozvíjející akci Sparty. Za svůj čin sklízí potlesk od domácího publika.

21:25
    Celou situaci si oba týmy zopakují.

21:10
    Icing hostů.

20:26

Tak nakonec ano. Tygři srovnávají zásluhou MARTINA JURSY, který doslova dotlačil puk do branky.Bez asistence

Domácí dostali puk do branky ale až po nepřehledné situaci se kterou si rozhodčí neví rady.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:43.

Úvodní dějství bylo ve znamení neproměněných šancí z liberecké strany a skvělých zákroků Matěje Žajdlíka. Toho však minutu před koncem zkušeně překonal Wojnar a tak domácí po dvaceti minutách prohrávají 0:1.

20:00

18:35

PETR MARŠOUN ujel s Wojnarem do situace dva proti jednomu. První jmenovaný dostal přihrávku přesně na hokejku a trefil mezeru mezi Žajdlíkovými betony. Asistence: Jakub Wojnar

15:15
    A další gólovka. Žajdlík vyrazil puk jen lehce do strany kde dorážel Safin. Domácí gólman stačil bleskurychle posunout svůj beton a střelu vyrazil.

13:53
    Juščák po zmatku před brankou netrefil prázdnou klec. Sparťané teď měli velké štěstí.

12:15
    Jeden z hostů se ocitl zcela sám před Žajdlíkem. Ten však stihl vyjet a perfektním zákrokem drží čisté konto.

10:33
    Juščák s Kačírkem ujeli ve dvou proti jednomu. Celou akci však zhatili nepřesnou přihrávkou.

09:47
    Zakázané uvolnění domácích.

08:29
    Puk stečován až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před domácím gólmanem.

07:20
    Na druhé straně Komárek trefil z úhlu Žajdlíka.

06:20
    Kačírek se prokličkoval až před Wolfa. Byl ale už příliš blízko a tak trefil pouze jeho připravené betony.

05:25
    Sparta se teď sama vyhnala z pásma kvůli offsidu.

05:20
    Oba týmy si teď střeží modrou čáru na které veškeré pokusy o útok skončí.

03:13
    Tygři se nijak neostýchají a úspěšně napadají hosty v jejich pásmu.

00:48
    Puk si po podobné situaci na druhé straně osahal také Žajdlík.

00:36
    Nahození Koreckého chytá Wolf do lapačky.

00:01

Rozhodčí mají problém s jednou z branek a tak bude vyměněna.

Oba týmy už jsou na hrací ploše. Za chvíli začínáme.

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Hrstka) – Habermann, Bednář, Krejsa, Eichler, Brabec, Korecký(C), Bálik – Branský, Průžek, Šír, Juščák, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chrtek

HC Sparta Praha: Wolf (Škorpík) – Janda, Vízner, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Nacházel, Chlouba, Safin, Komárek(C), Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Wojnar

Rozhodčí: Hrubý – Maštalíř, Svoboda.

Sparta je na tom o poznání lépe. Na druhém místě ztrácí jen tři body na vedoucí Třinec. Pražané mají na kontě 79 bodů a tak se mohou soustředit pouze na boj o vedení extraligy.

Severočeši nevstoupili do nadstavbové části v nijak oslnivé formě. Po třiceti dvou odehraných zápasech mají na kontě 53 bodů. Přesto si v minulém kole dokázali poradit s Olomoucí, která je v tabulce výrazně výše. Dokáží Tygři porazit dalšího favorita?

Dobrý den, vítejte u přenosu z utkání 5. kola nadstavbové části NOEN Extraligy staršího dorostu. V dnešním utkání se představí Bílí Tygři Liberec a HC Sparta Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jonáš Jech

Branky a nahrávky: 21. Jursa, 26. Juščák (Burda), 41. Eichler (Brabec, Jursa), 51. Průžek (Bednář), 59. Eichler – 19. Maršoun (Wojnar), 43. Safin (Šmerha, Schwamberger)

HC Sparta Praha: Wolf (51. Škorpík) – Janda, Vízner, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Nacházel, Chlouba, Safin, Komárek(C), Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Wojnar

Rozhodčí: Hrubý – Maštalíř, Svoboda