Omsk – Minsk 8:1 (kon.) | Barys – N.Novgorod 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
Jokerit – Chabarovsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 6:2 (kon.)
Spartak Moskva – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Riga – Vladivostok 4:2 (kon.)
Dinamo Riga
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Admiral Vladivostok
Neděle 17.01.2016, 16:00 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne u KHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Dinamo Riga a Admiral Vladivostok.

Dinamo Riga

Domácí tým je pod čarou ponoru a na postup do play off ztrácí celých 14 bodů. Letos to na vyřazovací boje rozhodně nebude... Alespoň dílčí radost udělal tým svým fanouškům v minulém kole, kdy na svém ledě porazil Novokuzněck 4:3 po prodloužení. Hattrickem se blýskl Sestito a obrat z 1:3 na 4:3 dokončil v Džerinš.

Posledních pět utkání

Riga – Medveščak 2:5
    Viťaz – Riga 1:3
    Dinamo Moskva – Riga 2:1
    Riga – Omsk 1:2
    Riga – Novokuzněck 4:3 pp

Hosté jsou na tom o mnoho lépe. Ve Východní konferenci jim patří páté místo a na první nepostupovou pozici mají náskok 15 bodů! Tady se naopak bude sezóna prodlužovat o to nejlepší ze sezóny – play-off. Poslední odehraný zápas přinesl týmu do pokladničky jeden bod za porážku z ledu Spartaku Moskva v poměru 5:4 po samostatných nájezdech. Branky dali Lugin, Sajustov, Fisenko a Alexandrov.

Vladivostok – Ufa 2:4
    Vladivostok – Magnitogorsk 2:0
    Vladivostok – Nižněkamsk 3:1
    Vladivostok – Čeljabinsk 4:3 pp
    Spartak Moskva – Vladivostok 5:4 sn

Zápas v Areně Riga začne v 16 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou na ledové ploše, je čas na národní hymny.

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Seigo, Galvinš, Sotnieks, Zile, Cibulskis, Jerofejevs, Ševčenko – Darzinš, Sestito, Mejja – Skvorcovs, Džerinś, Indrašis – Redlihs, Toluzakov, Pavlovs – Kulda, Saulietis, Zabis – Sprukts.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Nalimov) – Bartulis, Blum, Kinrade, Zemčjonok, Kosmačjov, Lisov – Booth, Dugin Alexandrov – Gorškov, Fisenko, Lugin – Ugarov, Kuzněcov, J. Alševskij – , Podšendjalov, Sajustov, Jakovlev – S. Alševskij.

Rozhodčí: Anisimov, Bondar – Gorděnko, Tomilov.

00:01

00:24
    Je za námi první útočná akce utkání, domácí se ovšem ke střele nedostali.

00:58
    Sedláček přikryl puk po bekhendovém nahození Dugina zpoza branky. Do brankoviště se už hrnul Booth, k zakončení se ale nedostal.

01:25
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, hra míří opět před Sedláčka.

02:10
    Hned několik hráčů bojovalo o puk v pásmu Rigy, nakonec sudí přerušil hru.

02:33
    Od modré střílel hostující Blum, puk se k Sedláčkovi dostal po několika tečích, které razanci střely hodně oslabily.

04:00
    Domácí stále čekají na svou první střelu.

04:10
    Možná se k ní dostanou teď, hosté totiž vyhodili na zakázané uvolnění a vhazuje se po Bobkovově levici.

05:05
    Sedláček opět přerušil hru, nyní na něj přes obránce střílel Lisov.

05:32
    Zápas zatím postrádá tempo, často se přerušuje a ani jeden z týmů není schopen se na delší dobu usadit v pásmu.

07:09
    Riga právě vstřelila branku!
    No vida a hned je tu gól! LAURIS DARZINŠ dostal puk do jízdy a z pravého kruhu pro vhazování vyslal parádní křížnou ránu, která zapadla k tyči Bobkovovy branky. Asistence: Gints Mejja, Guntis Galvinš.
    Lauris DARZINŠ - 1:0

07:39
    Domácí jsou rázem na koni a opět se tlačí do útoku. Bobkov nyní musel hasit střelu z podobné pozice, ze které před chvílí inkasoval. Nyní si poradil.

08:46
    Saulietis kouzlil s pukem na holi u levého mantinelu, přesto se nedokázal uvolnit a dostat se do zakončení. Vladivostok dostal puk do středního pásma.

09:19
    Bobkov si připisuje povedený zákrok, tvrdou střelu na něj vyslal Mejja.

09:58
    No a málem mohlo být srovnáno. Do sóla totiž dostal přihrávku Alexandrov, zkusil bekhendový blafák, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z hole.

10:49
    Začal se hrát docela útočný hokej, nyní byl v akci opět Bobkov a vyrážel nepříjemnou střelu od modré čáry.

11:50
    Vladivostok je nyní ve velkém útlumu a má problém se vůbec dostat z pásma. Z mezikruží zakončoval Redlihs, Bobkov opět zasahoval.

13:10
    Po delší dobé se hosté dostali i do zakončení, zprava střílel Blum, na Sedláčka si ale nepřišel.

13:49
    Zleva si před branku najel hostující Alexandrov, jeho bekhendový pokus byl ale sražen a Sedláček nemusel zasahovat.

14:19
    Skvorcovs si najížděl na křížnou přihrávku, u modré čáry se s pukem musel otáčet a to ho připravilo o cenný čas i prostor. Nakonec ani nevystřelil.

15:24
    Z rohu kluziště dostal pěkný pas domácí Toluzakov, okamžitě vystřelil, jeho rána ale byla sražena mimo ledovou plochu. Vhazuje se před Bobkovem.

15:44
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Vladivostok. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Mikelis Redlihs.

16:09
    Od modré střílel Blum, Sedlaček měl ovšem dobrý výhled a puk zvládl vytěsnit.

16:35
    A je po přesilovce, neboť na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za podražení míří Oskars Bartulis.

17:04
    Riga chybovala v rozehrávce, hosté se ale k využití této šance nedostali, Sedláček mohl zůstat v klidu.

17:40
    A opět se vylučuje, hosté jdou do tří! Za hru vysokou holí na Pavlovse je vyloučen David Booth.

17:44
    Domácí jsou v plném počtu, je tu přesilovka pěti proti třem.

18:35
    Tu ale domácí tým nevyužil, Sedláček už odklepal poslední vteřiny. Publiku se takové nevyužití přesilovky nelíbí a píská.

19:19
    Chybná rozehrávka domácích v útočném pásmu, Vladivostok se zcela zdarma osvobodil.

19:40
    Hosté jsou v plném počtu, ubránění této nepříjemné situace jim moc práce nedalo.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první třetina a do kabin jdou domácí s těsným vedením 1:0. Po pomalejším rozjezdu to byla právě Riga, která se jako první prosadila a skóre otevřel Lauris Darzinš. Dinamo mělo v první části výbornou příležitost na navýšení náskoku, jenže přesilovka pěti proti třem zůstala nevyužitá.

20:59
    Lugin se sice dostal i s pukem do útočného pásma, jenže kousek za ní narazil na domácí zeď a byl odzbrojen.

Na druhé straně pálil Toluzakov, jeho pokus srazila hůl jednoho z obránců mimo hrací plochu. Vhazuje se před Bobkovem.

22:22
    Rozhodčí signalizuje vyloučení, na trestnou lavici už zamířil domácí Aleksandrs Jerofejevs. Provinil se podražením.

23:28
    Admiral se nemůže dostat ke střeleckému vyjádření, domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

24:01
    Až nyní vystřelil z levé strany Lugin, Sedláček jeho pokus vytěsnil do rohu.

24:22
    Domácí tým je už v plném počtu.

25:38
    Hosté se zamotali v útočném pásmu, ani Zemčjonok, ani Sajustov se do zakončení nedostali.

26:05
    Další vyloučení, přesilovou hru si opět zahraje hostující tým. Dvě minuty za Kuzněcovovo podražení dostal Tim Sestito.

26:32
    V oslabení se k puku a zakončení dostal Indrašis, Bobkov jeho ránu srazil do rohu vyrážečkou.

27:26
    Ve středním pásmu se odehrál souboj, který se nelíbil domácím fanouškům, rozhodčí ale zůstali v klidu a nechali pokračovat ve hře.

28:01
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec využívají přesilovku a srovnávají na 1:1. Na levé straně si do kruhu pro vhazování vjel Lugin, po naznačení střely přihrál skrz brankoviště na najetého JONATHONA BLUMA a ten zblízka překonal marně se přesunujícího Sedláčka. Asistence: Dmitrij Lugin, Oskars Bartulis.
    Jonathan BLUM - 1:1

29:57
    Sledujeme Bobkovovo ostřelování z dálky, gólman Vladivostoku si připisuje další zákroky.

31:20
    Parádní Bobkovův zákrok. Na přihrávku z levého křídla si najel Kulda, bekhendem mířil pod horní tyčku, gólmanova lapačka ale byla rychlejší a puk schovala!

32:09
    Jakovlev pouze nahodil do pásma a odešel střídat.

32:47
    Domácí byli velice blízko vedoucího gólu, když Bobkovovi vypadl puk po střele Darzinše z mezikruží a poté se vykutálel těsně vedle tyčky!

32:49
    Akce pak pokračovala dorážkami a Bobkov v závaru utrpěl ránu, po které zůstal chvíli ležet v brankovišti. Samozřejmě se ihned strhla šarvátka a rozhodčí budou vylučovat.

32:50
    Dvě minuty za hrubost dostali domácí Gints Mejja a hostující Jaroslav Alševskij.

34:07
    Další závar před Bobkovem, nejblíže gólu byl Galvinš, jeho prudkou ránu vytěsnil hostující gólman pravým betonem.

34:18
    Ne ledě nyní leží hostující Kuzněcov a vypadá hodně otřeseně. Schytal totiž ránu ramenem od Zileho.

34:18
    Vše se obešlo bez vyloučení, Kuzněcov je už na střídačce.

35:00
    Mejja si vyjel zpoza branky, ale nedokázal už zasunout za brankovou čáru. Bobkov se stačil přesunout a zachránit.

36:45
    Po pravé straně si do pásma najel Džerinš, mířil na vzdálenější tyčku, ale ani on skóre nezměnil. Bobkov drží remízový stav.

37:05
    Domácí tým jde opět do vedení! Redlihs vybojoval v obranném pásmu puk, rychle založil akci dvou na jednoho, přihrál na najíždějícího FILIPPA TOLUZAKOVA a ten střelou z první překonal Bobkova. Gólman Admiralu se nestačil včas přesunout a mohl jen smutně vytáhnout puk ze síťky. Asistence: Mikelis Redlihs.
    Filipp TOLUZAKOV - 2:1

37:33
    Hosté ale budou moci zareagovat v přesilové hře, dvě minuty za hození hole dostal Mikš Indrašis.

38:37
    Vladivostok je usazen v pásmu, jenže je to celé jen o přihrávkách, schází střelba.

38:49
    Vystřelil až Lugin, jeho pokus Sedláček vytěsnil.

39:20
    Závar před domácím brankářem, o zakončení se snažil Fisenko, jenže ani on neuspěl.

39:33
    Indrašis je už zpátky ve hře, přesilovka Vladivostoku je u konce.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Je za námi druhá třetina a i teď je stav příznivější pro domácí tým. Vladivostok sice na začátku 29. minuty využil přesilovou hru a srovnal Jonathonem Blumem, jenže ve 38. minutě se z brejku dvou na jednoho prosadil Filipp Toluzakov a ustanovil tak stav po čtyřiceti minutách hry na 2:1 pro Rigu.

41:11
    Bobkov si připisuje první zákrok třetí třetiny a to proti sklepnutému pokusu v podání Džerinše.

41:40
    Udeřilo však na druhé straně. Domácí obrana nechala odkryté prostor na levém křídle, do kterého si najel MICHAJL FISENKO a střelou z kruhu trefil přesně na první tyčku. Asistence: Dmitrij Lugin, Geoffrey Kinrade.
    Michajl FISENKO - 2:2

42:29
    Za brankou domácích schytal tvrdý hit hostující Jakovlev, vše bylo v rámci pravidel.

43:25
    Domácí vyhodili po mantinelu do útočného pásma, puk poté dojel hostující Blum.

44:00
    Středem projel domácí Sestito, byl už ale příliš blízko na to, aby zvedl puk a překonal Bobkova.

45:11
    Slibná šance hostů. Lisov se pokusil o bekhendovou kličku na Sedláčka, ten se ovšem na ledě roztáhl a zachránil domácím remízový stav. S dorážkou neuspěl ani S. Alševskij.

46:18
    Hraje se teď nahoru dolů, brankáři nemají moc oddechu.

47:23
    Saulietis dostal holí do obličeje, otřesený odjíždí na střídačku a bude se samozřejmé vylučovat. Potrestaný Geoffrey Kinrade obdržel 2+2 minuty za vysokou hůl. Kuriózní je, že mu hůl vylétla poté, co se srazil s jedním s čárových rozhodčích.

48:10
    Domácí kombinují v pásmu, zatím bez střeleckého vyjádření.

48:29
    Bobkov si připsal jeden zákrok, jeho spoluhráči poté vyhodili puk přes všechny čáry.

49:22
    Hosté se opět osvobodili a domácí publikum začíná nespokojeně pískat.

50:02
    Obrovská mela před Bobkovem, ten se musel hodně otáčet a to i vleže. Nepřekonali jej jak Džerinš, tak ani Toluzakov.

50:55
    Další nepovedená kombinace Rigy. Křížná přihrávky byla sražena a puk skončil mimo útočné pásmo.

51:23
    Vladivostok se ubránil, Kinrade se vrátil do hry.

51:59
    Utkání sleduje 4 748 diváků.

52:26
    Domácí dnes potřetí vedou! Riga se ve vlastním pásmu dostala do brejku dvou na jednoho. Redlihs zprava přihrál na najíždějícího FILIPPA TOLUZAKOVA a ten střelou z první propálil Bobkova. Asistence: Mikelis Redlihs.
    Filipp TOLUZAKOV - 3:2

53:43
    Dinamo je opět v tlaku, hosté budou muset přidat, čas teď totiž není jejich přítel.

54:26
    Redlihs dobře napadal rozehru hostů, Vladivostok se tak musel vrátit a začít znova.

55:09
    Ofsajd hostů, ocitl se v něm Fisenko.

55:46
    Domácí byli blízko navýšení náskoku, když se před brankářem zjevil Kulda, puk za brankovou čáru ale nepropasíroval.

55:46
    Ihned po akci se za brankou Admiralu strhla šarvátka, do které se zapojilo hned několik hráčů. Rozhodčí budou mít práci, právě probíhá jejich domluva, kdo zamíří na trestnou lavici.

55:46
    Nakonec se na trestnou lavici odebrali domácí Gunars Skvorcovs a hostující Jegor Dugin, oba dostali dvě minuty za hrubost.

55:46
    Dalšími potrestanými hráči jsou domácí Edgars Kulda a hostující David Booth. Tito hráči si odnesli tresty 2+2 minuty za hrubost.

57:13
    Riga skvěle drží střední pásmo, Vladivostok je momentálně bez šance na průnik a případné zakončení.

57:59
    Se svým výpadem neuspěl ani Alexandrov.

58:40
    Hosté si berou oddechový čas.

58:53
    Bobkov je na střídačce, začíná power-play Admiralu.

58:59
    Sedláček teď udržel domácím vedení, když se před ním objevil Ugarov. Toho ale trochu neposlechl puk a vyslal jen slabou střelu.

59:21
    A je rozhodnuto. Ve vlastním pásmu se puku chopil Mejja, obloučkem přihrál na LAURISE DARZINŠE, ten si popojel na červenou čáru a odtud poslal puk do opuštěné branky. Asistence: Gints Mejja, Steven Seigo.
    Lauris DARZINŠ - 4:2

59:58
    Ještě poslední snaha hostů o snížení, Sedláček byl ale proti.

Utkání je u konce a k radosti fandů se z výhry raduje Dinamo Riga. Hostům se sice podařilo i podruhé vyrovnat, když se ve 42. minutě trefil Michajl Fisenko, jenže v 53. minutě dnes podruhé udeřil Filipp Toluzakov a jak se později ukázalo, byl to gól vítězný. Definitivu na výhru pak dal v poslední minutě do prázdné branky Lauris Darzinš. Riga tak nad Vladivostokem zvítězila 4:2.

Jakub Sedláček (RIG) 21 zák., 2 góly, 91,30%

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:40:33)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Darzinš (Mejja, Galvinš), 38. Toluzakov (Redlihs), 53. Toluzakov (Redlihs), 60. Darzinš (Mejja, Seigo) – 29. Blum (Lugin, Bartulis), 42. Fisenko (Lugin, Kinrade)

Rozhodčí: Anisimov, Bondar – Gorděnko, Tomilov

Diváci: 4 748