Omsk – Minsk 8:1 (kon.) | Barys – N.Novgorod 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
Jokerit – Chabarovsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 6:2 (kon.)
Spartak Moskva – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Riga – Vladivostok 4:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Jokerit Helsinky
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Amur Chabarovsk
Neděle 17.01.2016, 15:00 • Hartwall Arena, Helsinki • KHL

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (17:29:36)

Jokerit nakonec napravil blamáž, kterou si způsobil tři vteřiny před koncem základní hrací doby, kdy inkasoval na 2:2, a alespoň uspěl na samostatné nájezdy, v nichž rozhodl jedinou trefou Kozun. Amur může být rád, že si z půdy favorita odvezl alespoň bod.

Brandon KOZUN - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Jokerit Helsinky.
    Autorem vítězné branky je BRANDON KOZUN.

3. série
    1:0
    Vl. Ušenin nenašel mezírku mezi betony Karlssona. Jokerit vítězí!

3. série
    1:0
    Kozun (JOK) si nahodil puk na bekhend a zamířil nad beton Pečurského.

2. série
    0:0
    Aliu (CHA) poslal svou střelu jen hodně nad branku.

2. série
    0:0
    Bekhendové zakončení Reginovi (JOK) nevyšlo.

1. série
    0:0
    Tarasovovi (CHA) se podařilo udělat kličku do forhendu, jenže poloodkrytou branku netrefil a napálil jen beton Karlssona.

1. série
    0:0
    Larsen (JOK) zkoušel mířit nad lapačku, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nám vítěze nepřineslo, leč Amur měl některé dobré šance na to, aby tenhle zápas byl už rozhodnutý, proto dojde na samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:06
    Zohorna mohl rozhodnout! Hezky si najel na přiťuknutí od svého spoluhráče a jízdou přes dvě pásma se nakonec dostal před Karlssona. Byl ovšem tísněn, takže jeho pokus skončil vedle.

63:30
    Menší nepokoje před brankou Karlssona. Jokeritu se příliš nezamlouvalo, jak moc aktivně se snažil dorážet Vj. Ušenin.

62:46
    Kozun nyní vypálil z mezikruží, jenže mířil jen doprostřed branky, kde stál připravený Pečurskij. Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Amuru.

61:51
    Pečurskij na druhé straně bez větších problémů dokázal zasáhnout. Lajunen na něj z pravé strany nevyzrál.

61:11
    Vj. Ušenin se na levé straně dostal k zakončení, jenže z vyložené pozice trestuhodně minul! Tohle mohl být hodně tupý hřebíček do rakve helsinského celku.

60:35
    Uvidíme, jak moc s psychickou Jokeritu zamával moment před pár minutami.

60:01

Jokerit inkasoval hodně smolnou branku jen pár chvil před koncem, Amur zabojoval a získá z tohoto zápasu alespoň bod. Vítěze tohoto duelu budeme muset rozluštit buď v prodloužení, nebo po následných samostatných nájezdech.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:57 Dmitrij TARASOV - 2:2

59:57
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Pouhé tři vteřiny před koncem hosté dokázali vyrovnat a vynutili si prodloužení. Kolář poslal prudkou přihrávku před brankoviště, kde ho DMITRIJ TARASOV chytře tečoval za Karlssona. Krutá rána pro domácí. Asistence: Jan Kolář, Tomáš Zohorna.

59:12

58:59
    Pečurskij na střídačce, hosté zkusí power-play!

58:59
    Oddechový čas pro hosty.

58:59
    Chabarovsku dnes prostě přesilovky vůbec nejdou. Bergfors se nyní snažil prosadit z dorážky před Karlssonem, jenže po nahození Aliua neuspěl. Už jen minutka zbývá do konce tohoto střetnutí.

57:58
    Velká úleva pro Jokerit v tuhle chvíli. Wirtanen totiž dokázal puk vyhodit do bezpečí daleko od brány Karlssona.

57:12
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Kulda – 2 min., sekání).

57:10
    Tarasov se po chytré kombinaci dostal ke střele z pravého kruhu. A byl faulovaný! Amur si zahraje na závěr přesilovku. Tohle je pro hosty velká možnost.

55:30
    Čtyři a půl minuty, tolik má Chabarovsk času na to, aby alespoň vyrovnal a vynutil si prodloužení. Zatím však v posledním dějství Karlssona nijak výrazněji neohrozil.

54:12
    Aaltonen se dostal před pár okamžiky k tvrdé střele z pravé strany, jeho dělovka však narazila o mantinel za brankou Pečurského. Ten reagoval opravdu na poslední chvíli.

53:17
    Jokerit má nyní touš ve své moci. Jensen ho zavezl za branku a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

52:33
    Čas se nyní Chabarovsku čím dál více krátí. Aby si Jokerit zbytečně nekomplikoval situaci, poslal Jaakola puk přes všechny čáry.

51:38
    Tak tohle byla velká dobrá pro Amur! Naprosto mizernou rozehrávku málem ztrestal Tarasov, který se po rychlé kombinaci dostal z pravého kruhu ke střele, jenže puk mu sjel z hokejky. Ten se tak došoural až ke Karlssonovi.

50:13
    Tolpeko si sjel k červené čáře a i z velkého úhlu se snažil překvapit Karlssona. Ten se ovšem nenechal jeho pokusem v žádném případě nachytat.

49:28
    Gračjov nyní musel u mantinelu dost tvrdě bojovat, aby o puk nepřišel. Jokerit hraje i nadále aktivně, ví, že třetí gól by ho zřejmě definitivně uklidnil.

47:49
    Jaakola nyní za brankou Karlssona jistil puk, který Amur vyhodil opět jen přes všechny čáry. Hra se znovu stěhuje před Pečurského.

46:55
    Hra je znovu přerušená, následovat bude reklamní přestávka. Jokerit se ujal důležitého vedení. Amur bude mít pořádně těžkou práci, aby s utkáním ještě něco udělal.
    46:10 Ville LAJUNEN - 2:1

46:10
    Jokerit právě vstřelil branku!
    VILLE LAJUNEN nakonec vrací vedení na stranu domácího celku. Domácí bek si sjel do pravého kruhu, skvěle na něj načasoval přihrávku Aaltonen a na následnou přesnou střelu nedokázal Pečurskij reagovat. Asistence: Juhamatti Aaltonen, Tim Kennedy.

45:34
    Domácí hala bouří. Cítí, že by Jokerit z téhle přesilovky opravdu mohl udeřit.

Dnešní utkání sleduje 9308 diváků.

44:41
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Aliu – 2 min., krosček).

44:12
    Hned ve třech hráčích operovali domácí hráči před Pečurským, který musel být jednoduše na pozoru. Jokerit jinak nyní zůstává u puku během signalizovaného vyloučení.

43:38
    Moc hezky se nyní probíjel před brankáře Pečurského jeden z domácích hráčů. Nakonec Čerepanov vyřešil situaci pro jistotu vyhozením puku přes všechny čáry.

43:06
    Kozun špatně zpracoval puk na modré čáře, a protože Pelletier vjel do pásma o trochu dříve, museli hru rozhodčí přerušit kvůli ofsajdu.

42:17
    Rita se snažil zabojovat o touš u střídaček, jenže puk nakonec přece skončil mimo hrací plochu. Domácí se zatím nedostali k nebezpečnější příležitosti.

41:13
    Karsen sice kombinoval dobře s Aaltonenem, jenže poté Jokerit přišel o puk na pravé straně.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:38.

Amur nakonec dokázal tohle utkání zdramatizovat, neboť na trefu Jormakkaý z prvního dějství dokázal odpovědět po krásné akci Pervušin. Rozhodně nás tedy čeká zajímavá poslední dvacetiminutovka, v níž budou šance obou celků vyrovnané.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Ještě minuta zbývá do konce tohoto dějství. Dočkáme se ještě nějaké branky podobně jako v třetině první?

38:25
    Domácí nyní míchali v útočném pásmu s pukem, po přihrávce Larsena pálil z dobré pozice Todd, ale Pečurského nevyzrál. Ani napodruhé pak hostujícího gólmana nepřekonal.

37:38
    Jokerit se dopustil zakázaného uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Karlssonem, kam rozhodčí hru zpátky přestěhovali.

36:31

36:27
    Wandell se nyní snažil před brankou dorážet do branky, jenže puk nakonec pouze proletěl brankovištěm ven. Za chvilku mají hosté po početní výhodě.

35:40
    Amuru dnes přesilovky opravdu vůbec nevycházejí. Karlsson ani v jednom případě vlastně nemusel čelit žádnému tlaku.

34:31
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Kulda – 2 min., držení hole).

34:13
    Tohle byla hodně mizerná rozehrávka. A Jokerit díky tomu úplně zbytečně přišel o útočné pásmo. Dokonce se rozhodčí o pár vteřin rozhodli domácí opět vyloučit do čtyř hráčů. Druhá reklamní přestávka vyplní program této třetiny.

32:45

32:11
    Jokerit vyhodil puk z obranného pásma. Tomuhle oslabení se brání naprosto učebnicově.

31:29
    Tohle snad byla tyčka! Jokerit se mohl ujmout v oslabení vedení poté, co obrana Amuru totálně zaspala. Regin využil velkého zaváhání Aliua na modré čáře a řítil se sám na branku. Pečurskému udělal snadnou kličku, jenže puk místo za brankovou čáru dopravil jen do brankové konstrukce.

30:45
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rita – 2 min., sekání).

30:29
    Vl. Ušenin a Vj. Ušenin se snažili kombinovat u mantinelu, jejich počínání ale chyběla jednoduše větší přesnost.

29:35
    Zohorna se nyní snažil ohrozit Karlssona, ten si ovšem počínal přesně tak, jak měl.

28:38
    Pečurskij schoval puk pod výstroj, rozhodčí přerušili hru. Vhazovat se bude po komerční přestávce před hostujícím brankářem.

28:23
    Lajunen naznačil střelu od modré, čímž si položil soupeřova obránce. Nakonec střílel z opravdu dobré pozice, jenže výrazněji Pečurského nakonec neohrozil.

27:30
    Hosté jako by se opět začali soustředit více na bránění. Jokerit se snaží do svého soupeře bušit, zatím však neúspěšně. Navíc Pečurskij působí mezi třemi tyčemi jistým dojmem.

26:21
    Utkání nám po gólu Pervušina dostává úplně nový náboj. I když to po první třetině vypadalo, že Chabarovsk spíše bude bez šance, teď tomu je úplně naopak.
    25:11 Vladimir PERVUŠIN - 1:1

25:11
    Moc pěknou kombinací se Amur dostal k vyrovnání. Wandell zatáhl puk k pravé tyčce, odtud přihrál doleva na úplně volného VLADIMIRA PERVUŠINA, jenž skóroval do prázdné branky. Asistence: Tom Wandell, Michail Železnov.

24:43
    Pečurskij začíná mít čím dál více práce! Sallinen nyní pálil z bezprostřední blízkosti a hostující gólman musel předvést lapačkou parádní zákrok.

23:47
    Pelletier vypálil z mezikruží poté, co dostal přihrávku od spoluhráče, jenž objel branku. Byl to dobrý pokus, trefil však jen rameno Pečurského.

23:17
    Hra je přece jenom ve druhé třetině kouskovanější. Teď se Amur vystavil do ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

21:32
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jormakka – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Stalnov – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    bitka: Jormakka vs. Stalnov

21:30
    Jormakkovovi, jedinému střelci dnešní branky, se nelíbilo, jak si proti němu počínal Stalnov. A ihned se s ním pustil do bitky. Alespoň tak oživil dění v Hartwall Aréně. Svým vyloučením ale rozhodně oslabí svou pětku.

21:11
    Litovčenko se z pravé strany snažil ohrozit Karlssona, jenže jeho pokus byl zablokovaný. Následně se Amur k puku zpátky nedostal.

20:09
    Kozun se ihned po začátku druhé třetiny snažil najít spoluhráče v mezikruží, nicméně jeden z hráčů Amuru rozehrávku zachytil. Nakonec však puk vyhodil jen přes všechny čáry na icing.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:46.

Ačkoli se Jokerit ujal v závěru tohoto dějství vedení zásluhou trefy Jormakky, na ledě není rozhodně tím vyloženě lepším týmem. Ale i slabší výkon mu zatím stačí k průběžnému úspěchu. Amur potřebuje zabrat. Tohle dějství nám jinak uteklo extrémně rychle, přerušení vidíme jen málo.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:19 Pekka JORMAKKA - 1:0

19:19
    Domácí v závěru tohoto dějství nakonec přece dokázali skórovat. PEKKA JORMAKKA se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu, vysprintoval do útoku a přesnou a svižnou střelou k tyčce překonal Pečurského. Asistence: Philip Larsen.

19:00
    V Hartwall Aréně byla zahlášená poslední minuta třetiny.

17:59
    Třetina se nám blíží ke svému konci. Nutno říci, že oba týmy musejí po přestávce opravdu zabrat, jinak se s úspěchem nepotkají díky tomuto předváděnému výkonu.

17:00

16:20
    Prostě to chce více střelit. Jokerit naprosto zamkl soupeře v pásmu, jenže Pečurskij si všudy všeho připsal jen jeden ostřejší zákrok. Ubrání Amur tohle oslabení?

15:00
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Aliu – 2 min., sekání).

14:59
    Tuhle třetinu nám nyní pozdrží druhá reklamní přestávka. Do první přestávky nám zbývá ani ne pět minut.

14:26
    Pervušin sice mohl ještě popojet dopředu, ale rozhodl se puk nahodit. A jeho spoluhráč u mantinelu neuspěl. Jokerit získal kotouč do své moci.

13:05
    Tenhle hokej prostě nudí. Za celou dobu jsme se zatím nedočkali jediné vážnější možnosti. Střetnutí je pořádně vyrovnané, jako by hráči byli myšlenkami nedělního odpočinku a klidu.

12:17
    Amur vyhodil puk jen na zakázané uvolnění. Tahle rozehrávka Vj. Ušeninovi vůbec nevyšla.

11:32
    Lajunen teď napřáhl od modré čáry a mířil k tyčce Pečurského. Ten sice neměl zcela ideální výhled, ale lapačku vytasil proti puku tak, jak měl.

10:48
    Marně se Jormakka snažil zabojovat o puk v rohu kluziště. Amur si dokázal poradit a dostat puk daleko od branky Pečurského.

09:55
    Kostrbatá je zatím rozehrávka Jokeritu, který působí na ledě dost ospalým dojmem. Zatím proti Amuru nepotvrzuje v žádném případě roli jakéhosi favorita.

08:40
    Pelletier byl jaksi nerozhodný, jako by nevěděl, jestli střílet, nahazovat nebo přihrávat. A nakonec byla hra po jeho počínání přerušená. Vhazovat se bude před Pečurským.

08:11
    Nějaké zmatky panovaly nyní před branku Pečurského. Hostující gólman tak na ledě přikryl touš svou lapačkou. Následovat bude komerční přestávka.

07:26

07:15
    Atjušov měl nyní na pravé straně celkem dost prostoru, a tak z první vypálil. Jenže trefil jen obránce před sebou. Hosté tak přišli o útočné pásmo.

06:30
    Domácí se zatím tomuto oslabení brání velice dobře. V tuhle chvíli se Amur vlastně ani nedokázal usadit v útočném pásmu.

05:26
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Kennedy – 2 min., podražení).

05:24
    První nebezpečnější střela od modré čáry. Nicméně Karlsson si s ní svým betonem dokázal poradit. Rozhodčí následně budou vylučovat.

04:39
    Gračjov toho v útoku nyní moc nevymyslel. Dostal se sice krkolomně do pásma, jenže tam o touš velmi brzy přišel.

03:23
    Těžko říci, co tímhle krokem Mäki zamýšlel. Z levé strany vjel o pásma, jenže tam nějakým záhadným způsobem přišel o puk poté, co se ho zřejmě snažil nahodit.

02:29
    Jormakka objel branku a z pravé strany z blízkosti vypálil. Trefil však jen výstroj připraveného Pečurského. Vhazovat se bude před brankou Amuru.

02:10
    V prvních dvou minutách jsme zatím neviděli nic, co by stálo za zmínku. Oba celky se na ledě spíše rozkoukávají.

01:18
    Zohorna si vybruslil na levý kruh a odtud se snažil překvapit Karlssona. Nicméně domácí gólman bez větších problémů zasáhl svou lapačkou.

00:56
    Jokerit se sice nastěhoval do útočného pásma Chabarovsku, jenže tam nevymyslel zhola nic. Pečurskij si nemusel připsat žádný zákrok.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jokerit Helsinky: Karlsson (Kautto) – Larsen, Jensen, Jaakola, Ohtamaa, Lajunen, Kulda – Kozun, Regin, Pelletier – Aaltonen, Sallinen, Kennedy – Jormakka, Kapanen, Todd – Rita, Wirtanen, Mäki

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Alikin) – Kolář, Čerepanov, Stalnov, Zub, Ibragimov, Atjušov – Tarasov, Zohorna, Bergfors – Litovčenko, Gračjov, Tolpeko – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Li – Pervušin, Wandell, Železnov – Aliu

Rozhodčí: Kulakov, Konc – Palej, Otmachov.

V akci bychom měli vidět dva české krajánky, a to na straně hostujícího celku. Uvidíme, jestli se v sestavě objeví Jan Kolář a Tomáš Zohorna. Oba týmy jinak mají celkem početnou marodku – Jokeritu chybějí Huhtala, Korpikari, Poysti a Vaananen, Amur postrádá Dědunova, Maslova, Šulakova a Ťuljapkina.

Oba týmy jsou na tom s formou aktuálně dost podobně. Amur jako by už nechal zapomenout na sérii šesti čistých porážek v řadě a v posledních čtyřech zápasech hned třikrát zvítězil, včetně minulého skalpu silného Petrohradu. Jokerit vyloženě nezáří, za posledních pět kol prohrál hned třikrát, porazil pouze venku Viťaz a doma Novosibirsk.

Opravdu dalekou cestu musel podstoupit Chabarovsk, aby se mohl prakticky na druhém konci planety utkat v rámci KHL s Jokeritem. A bude hrát v dalekém Finsku o dost. Protože jestli se mu nepodaří nyní pravidelně sbírat body, v tabulce Východní konference se do play-off neprobije. Domácí jsou ovšem na Západě jako lídr Bobrovovy divize na celkově druhém místě a patří vůbec k tomu nejlepšímu v celé lize.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 20. Jormakka (Larsen), 47. Lajunen (Aaltonen, Kennedy), rozh. náj. Kozun – 26. Pervušin (Wandell, Železnov), 60. Tarasov (Kolář, Zohorna)