Helas Brno – Zruč n/S 1:4 (kon.) | Rádio Krokodýl Brno – Hradec Králové 5:1 (kon.) | Slavia – Tango Brno 1:5 (kon.)
Chrudim – Sparta 8:2 (kon.) | Interobal Plzeň – Česká Lípa 10:5 (kon.) | Kladno – Vysoké Mýto 1:7 (kon.)
SK Slavia Praha
1:5 (0:2)
FC Tango Brno
Pátek 22.01.2016, 20:001. Futsal liga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Slavia Praha – FC Tango Brno 2:9

Jednoznačným favoritem utkání je pražský celek, kterému v současné chvíli patří třetí příčka se ziskem 28 bodů a kladným skóre 66:39. Slavia má stále ještě utkání k dobru na hřišti Chrudimi, které se odehraje 24. února.

Hostující tým z Brna má spíše strasti záchranářské. Po 15 kolech se jihomoravskému výběru podařilo získat 14 bodů za čtyři výhry a dvě remízy. Od poslední České Lípy dělí Tango 7 bodů, což při tříbodovém systému není až tak velký náskok.

Přeji krásný večer! Před námi je 16. kolo nejvyšší futsalové soutěže a mně bude ctí vás tu provést utkáním mezi SK Slavia Praha a FC Tango Brno.

SK Slavia Praha:
    Vahala(Bartůněk) – Novotný, Lištván, Oliva, Berkovec, Salák(K), Homola, Vejvoda, Žampa

FC Tango Brno:
    Zrzavý(Dvořák) – Chadzidis(K), Vlček, Cenek, Svoboda, Prošek, Buršík, Šidla, Gremmel, Černek, Hudáček, Doubravský

Hráči se již pozdravili a utkání nám za pár vteřinek již začne. Domácí tým nastoupí v kombinaci červené a bílé, hosté pro dnešní večer oblékly dresy modro-bílé.

1

2
    Oba celky měly na úvod po jedné velice slibné šanci, útočníci však své šance neproměnili.

3
    Slávisté se ke konci třetí minuty dostali do zakončení, jejich pokus byl však nepřesný.

4
    Šanci měli nyní i hosté, jejich souhra skončila pro Brno bohužel nedorozuměním.

5
    Pavel Berkovec se sice dostal do zakončení, brněnský obránce mu však střelecký pokus velice ztížil.

6
    Slavia Praha měla ke konci šesté minuty výhodu volného kopu, jeho provedení bylo ovšem velice špatně provedené.

7
    Hostující Hudáček pálil z úhlu, domácí brankář jeho pokus vyrazil na roh.

7
    Jeden z brněnských hráčů se dostal ke střele přibližně 10-12 metrů od branky, tento pokus mířil vysoko nad bránu.

8
    Jan Homola ze Slavie se slušně uvolnil na levé straně a nakonec se dostal i ke střele, hostující brankář si však s touto střelou poradil a vyrazil ji na roh.

10
    I hostující Tango zahrozilo z levé strany, ani tato střela neskončila v bráně. Na začátku desáté minuty tak stále marně čekáme na úvodní gól.

11
    Nyní se hra přelévala z jedné strany na druhou, během této doby však střílelo pouze Brno, které prozatím své šance nedokáže přetavit v branku.

12
    Tohle už ale byla obrovská šance, do které se dostal Doubravský z Brna. Jeden z bránicích domácích hráčů na poslední chvíli ale stačil vykopnout míč před brankovou čárou!

12
    A další velice solidní příležitost jihomoravského celku! Lukáš Černek se snad natřikrát snažil propasírovat míč přes bránící hráče i brankáře, ale ani on neposlal Brno do vedení!

14
    Poslední okamžiky je aktivnější Slavia Praha, která více drží míč na svých kopačkách.

14
    Lepší brankové příležitosti si ale vytváří její soupeř. Konkrétně to nyní byl Milan Svoboda, jeho volej ale hosté zablokovali na roh. Z toho Brno již nic nevytěžilo.

15
    Levá strana Slavie působí aktivněji i pohyblivěji, střelecký pokus pražského výběru byl opětovně vyslán z těchto míst.

15
    Tango Brno právě vstřelilo branku!

Konečně jsme se dočkali! Domácí obrana trestuhodně zaspala a toto nedorozumění dokázal bez problémů využít TOMÁŠ BURŠÍK! Tango Brno vede 1-0!

17
    I domácí měli obrovskou příležitost, Petr Oliva mířil pouze mimo tři tyče!

17
    S velkými šancemi se snad roztrhl pytel! Jeden z hostujících hráčů se dostal do velmi slibné pozice a dokonce i překonal brankáře, střela však mířila tak 30 centimetrů od pravé tyče!

20
    Do konce první půle zbývá 37 vteřin a domácí, kteří jsou nyní usazeni v obranném pásmu hostů, si vyžádali oddechový čas.

20
    Střela hostujícího hráče mířila těsně vedle brány!

20
    Domácí Lištván nyní vcelku zbytečně zajel do autora první branky Buršíka a zcela po zásluze vidí žlutou kartu.

20

No tak to je neuvěřitelné! MILAN SVOBODA z Brna na pravé straně převzal míč po nahrávce brankáře Zrzavého a snad se zazněním sirény konce první půle vystřelil na branku. Tato střela nakonec i prošla do brány, i když se musí uznat, že nyní hrály roli ne vteřiny, ale snad desetiny sekundy! Tango Brno vede 2-0!

20

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme na branku museli čekat až do 15. minuty. Oba týmy si zatím vytvářejí vcelku solidní šance, bohužel velká řada jich zůstala neproměněných. Zda Slavia Praha dokáže utkání obrátit ve svůj prospěch, to budete moci sledovat přibližně od 20:50, kdy začne druhý poločas.

21

21
    Po pravé straně nyní utekl Marko Hudáček z Brna, jeho slibný pokus však končí na pozorném domácím brankáři, který tuto střelu sráží na roh.

22
    Radim Vlček se nyní snažil vymyslet zajímavou přihrávku, jeho spoluhráči tento úmysl ale vůbec nepochopili.

24
    Domácí Jan Homola zakončoval z levé strany šajtlí, hostující brankář zatím ale drží Brnu čisté konto.

25
    Bohumír Doubravský se postupně dostal téměř až k domácí bráně, ale trochu zbytečně celou akci zbrzdil a vrátil se až na vlastní polovinu.

25
    Střelec druhé branky zápasu Milan Svoboda z Brna se v obrovské příležitosti dostal sám před brankáře Slavie Praha, ale nepochopitelně branku nevstřelil! Veliká škoda pro hosty, kteří již mohli vést o tři branky!

26
    Kapitán domácích Michal Salák leží cizím nezaviněním na palubovce a vypadá to, že má patrně problémy s kolenem. Troufl bych si tvrdit, že pro tohoto borce dnešní duel již skončil.

27
    Petr Oliva, jeden z nejlepších hráčů domácích, vyslal na bránu solidní projektil, brankář hostů ale dokázal rychle zareagovat a vyrazit na roh.

29
    Hosté, konkrétně Čeněk Cenek, měli opětovně obrovskou šanci, ale hráči s číslem sedm tato střela ale vůbec nesedla!

32
    Čas nám rychle utíká a za sebou máme již tři čtvrtiny dnešního duelu. Je tedy jasné, že domácí budou muset hru více otevírat, tak jako to dělají v posledních minutách, během kterých vyslaly na brankáře hostů několik nepovedených střel.

33

Ve futsale je sice možné cokoliv, ale Brno má k výhře v dnešním duelu již velmi blízko! Slavia hraje power play, které využil kapitán hostů DIMOSTENIS CHADZIDIS. Ten míč sice spíše odkopával, každopádně trefil odkrytou branku velice přesně! Tango tak vede 3-0!

35

Nyní si dovolím tvrdit, že je již definitivně rozhodnuto! Domácí celek si tvořil hru a měl tlak, z brejku však udeřil brněnský BOHUMÍŘ DOUBRAVSKÝ, jenž našel místo mezi nohami brankáře! Tango navyšuje vedení na 4-0!

35
    Oddechový čas pro domácí.

36
    Slavia právě vstřelila branku!

Bude tu ještě drama? JAN LIŠTVÁN nevěděl co s míčem, tak vystřelil a i když si brankář Brna na míč sáhl, nedokázal brance zabránit! Slavia Praha snižuje na 1-4!

36
    Oddechový čas pro hosty.

37
    U míče jsou převážně již jen domácí, Brno bude spoléhat na to, že tento výsledek ubrání.

38
    Michal Vejvoda se pokusil vystřelit z voleje, ale jeho střela byla zablokovaná na roh.

38

Brankář hostů LUKÁŠ ZRZAVÝ dneska zažívá výborný zápas! Kromě skvělých zákroků a asistence na druhou branku svého týmu, nyní dokonce střílí i branku do prázdné svatyně pražské Slavie! Tango Brno se ujímá vedení 5-1!

40
    Scénář závěru utkání je víceméně stejný. Domácí tým obklopuje Zrzavého nepovedenými střelami, hosté se snaží neúspěšně trefit prázdnou branku domácích.

40
    Jiří Novotný v závěru úřadoval, brankou to však neskončilo! Nejprve krásným obloučkem našel hlavu Lištvána, který podruhé síť rozvlnit nedokázal. Za dalších dvacet vteřin pak samotný Novotný nadvakrát ve velikánské šanci neprostřelil hrdinu dnešního duelu Zrzavého!

Je tu konec 16. kola mezi Slavií Praha a Tangem Brno. Ač Jihomoravané nevstupovali do tohoto zápasu jako favorité, v samotném utkání naprosto zaslouženě vítězí. Prohra Slavie 1-5 mohla být daleko krutější, kdyby Tango dokázalo proměnit řadu velkých příležitostí ve druhém poločase. Na druhou stranu musíme uznat, že domácí tým též neproměnil několik velkých šancí, proto je rozdíl dnešního skóre víceméně spravedlivý.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemné prožití pátečního večera! (21:32:06)

Radek Štohl

Branky: 36. Lištván (Homola) – 15. Buršík, 20. Svoboda (Zrzavý), 33. Chadzidis, 35. Doubravský (Hudáček), 38. Zrzavý

Karty:   20. Lištván (SLA)