Boston – Vancouver 2:4 (kon.) | New Jersey – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Calgary 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (kon.) | Toronto – Carolina 0:1 (po pr.) | Tampa – Chicago 2:1 (kon.)
Winnipeg – Nashville 1:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:3 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 0:3 (kon.)
Boston Bruins
2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Vancouver Canucks
Pátek 22.01.2016, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL
    Daniela Sedina dělí pouhé dva zápasy od jubilejní 80. výhry.

Československá stopa v utkání:

David Pastrňák (BOS) 0+1, 0 střel, čas na ledě 13:34
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:09
    David Krejčí (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:44
    Radim Vrbata (VAN) 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:56 (03:53:05)

Daniel Sedin (VAN) 2+0
    Jake Virtanen (VAN) 0+0
    Patrice Bergeron (BOS) 0+1
    Rekordní gól Daniela Sedina proti Bostonu s komentářem.

Boston Bruins dokázal ve třetí třetině podruhé v zápase, ve kterém rozhodčí ani jednou nevylučovali, smazat jednobrankový náskok Vancouveru Canucks, když na gól Alexandreho Burrowse, který skóroval ve druhém zápase v řadě, odpověděl Brad Marchand. Závěr utkání ale patřil Danielovi Sedinovi, který v nepřítomnosti svého dvojčete vstřelil 347. gól a stal se nejlepším střelcem v historii Vancouveru Canucks. Daniel Sedin svým rekordním gólem vystřelil svému týmu vítězství, které za stavu 3:2 ještě zpečetil střelou do prázdné brány. Konečný výsledek: Boston Bruins 2 Vancouver Canucks 4.

59:45
    Daniel Sedin dvěma góly ukončil naděje Bostonu Bruins na bod a ve zbytku zápasu už se zřejmě nic nestane.
    59:38 Daniel SEDIN - 2:4

59:37
    Vancouver právě vstřelil branku!
    DANIEL SEDIN střílí ve třetí třetině svůj druhý gól a otevírá třetí desítku gólů v letošní sezóně NHL!! Linden Vey vyvezl puk do středního pásma a poté ho rozdal doleva volnému Danielovi Sedinovi, který na levém křídle od modré čáry zamířil do prázdné brány. Asistence: Linden Vey, Derek Dorsett.

59:32
    Bruins se mezi kruhy pro vhazování dostali ke střele, ta ale byla zablokována.

Po skončení oddechového času se bude vhazovat po pravici Jacoba Markströma. Brána Bostonu zůstává prázdná.

59:24
    Hlavní trenér Bostonu Bruins Claude Julien si vzal oddechový čas.

59:24
    Daniel Sedin se přes celé kluziště pokusil trefit prázdnou bránu, puk ale z jeho hole zamířil mimo, což znamená zakázané uvolnění!

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá jedna minuta.

58:35
    Bruins tvrdě vypálili od modré čáry a jejich střela zamířila vedle levé tyče. V GD Garden to jen zahučelo.

57:58
    Tuukka Rask už je na střídačce a Boston Bruins to dvě minuty před koncem zkouší při powerplay bez brankáře!

V TD Garden bodovali dva Češi:

Radim Vrbata na straně Vancouveru Canucks a David Pastrňák z týmu Bostonu Bruins dnes zaznamenali jeden kanadský bod za asistenci.

57:32
    Matt Beleskey se vydal na pravém křídle do útočného pásma, akci Bostonu Bruins ale vzápětí zastavilo postavení mimo hru, po kterém dostává prostor poslední reklamní přestávka.

56:44
    Vancouver Canucks nyní dobře zhušťuje střed levé plochy a neumožňuje Bostonu Bruins, aby se usadil v útočném pásmu.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 40. Hayes (Pastrňák, Spooner), 45. Marchand (Bergeron) – 4. Baertschi (Vrbata, Horvat), 42. Burrows (Vey, Edler), 48. D. Sedin (Tanev, Hansen), 60. Sedin (Vey, Dorsett)

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára (C), Trotman, Morrow, Seidenberg, Krug, K. Miller – Marchand, Bergeron (A), Connolly – Eriksson, Krejčí (A), Pastrňák – Beleskey, Spooner, Hayes – Rinaldo, Talbot, Ferraro. Hlavní trenér: Claude Julien.
    Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Edler (A), Tanev, Hutton, Sbisa, Bartkowski, Biega – D. Sedin (A), McCann, Hansen – Baertschi, Horvat, Vrbata – Burrows (A), Vey, Etem – Dorsett, Zalewski, Virtanen. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Steve Kozari – Brian Murphy, Derek Nansen