Boston – Vancouver 2:4 (kon.) | New Jersey – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Calgary 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (kon.) | Toronto – Carolina 0:1 (po pr.) | Tampa – Chicago 2:1 (kon.)
Winnipeg – Nashville 1:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:3 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 0:3 (kon.)
New Jersey Devils
6:3 (5:0, 0:1, 1:2)
Ottawa Senators
Pátek 22.01.2016, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

A to bude všechno. Loučí se s Vámi Michal Belšán, přeji příjemné usínání či vstávání a někdy příště na počtenou! (03:44:17)

Československá stopa v utkání:
    Milan Michálek (OTT) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:21

1. Travis Zajac (NJD) 1+3
    2. Joseph Blandisi (NJD) 1+2
    3. Kyle Palmieri (NJD) 2+1

Zápas je tedy u konce, New Jersey v domácí hale porazilo Ottawu díky neuvěřitelné první třetině 6:3!

Do vedení šlo v sedmé minutě, když Schlemkovu střelu od modré tečoval Joseph Blandisi, jenž tak vsítil svou první branku v NHL. O minutu a tři vteřiny později navýšil na 2:0 nejlepší střelec týmu Kyle Palmieri, který se navíc ve 12. minutě trefil podruhé. Díky tomu tak zaznamenal svůj 20. gól v této sezoně. Ve 14. minutě poslal Devils do čtyřbrankového vedení Travis Zajac, který si předtím připsal asistence na všechny tři góly. Tím vyhnal Andersona z branky (inkasoval 4 góly ze 7 střel). A aby toho nebylo málo, tak v 18. minutě překonal náhradníka Andrewa Hammonda v samostatném úniku Lee Stempniak.

Ve druhé periodě dokázal útočník Mika Zibanejad gólem na 1:5 dostat svůj tým do hry.

Velké naděje vzrostly pro Ottawu v závěru třetí třetiny. nejprve totiž v přesilovce snížil Mike Hoffman, posléze upravil na 3:5 Cody Ceci. Senátoři se ovšem při hře bez brankáře už na více nezmohli a Adam Henrique gólem do prázdné klece utvrdil výhru svého týmu v poměru 6:3.

Střely: 20:32 (10:6, 3:13, 7:13)

59:42 Adam HENRIQUE - 6:3

59:42
    Devils právě vstřelili branku!
    A je definitivně rozhodnuto! ADAM HENRIQUE se mezi střídačkami dostal k puku po pasu od Stephena Gionty a dopravil ho do prázdné brány, 6:3! Ďáblové poprvé od října 2014 vstřelili v jednom utkání šest gólů. Asistence: Stephen Gionta a Andy Greene.

59:27
    Palmieri ze středního pásma mířil na prázdnou branku, ale těsně jí minul!

59:13
    Ottawa se nahnala do útočného pásma, ale tam ji přetlačili hráči Devils.

58:24
    Bojovník Stephen Gionta navzdory tomu, že ležel na ledě, dokázal odpálit puk do středního pásma.

58:14
    Zakázané uvolnění New Jersey, buly po pravici Coryho Schneidera.

58:05
    Erik Karlsson se nyní spolu s Hoffmanem dostali do ofsajdu.

57:57
    Ottawští ještě zkusí hru bez brankáře, Andrew Hammond míří na střídačku!

57:39
    Ofsajd v podání hráčů Devils.
    57:14 Cody CECI - 5:3

57:14
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tak pozor, Ottawa dává další gól a už je to jen o dvě branky! CODY CECI se na modré čáře opřel do kotouče a nekompromisní ranou propálil vše, co mu stálo v cestě! Sens se tak dostávají do hry a získali velkou naději na zázračný obrat. Asistence: Chris Neil a Max McCormick.
    56:04 Mike HOFFMAN - 5:2

56:04
    Senátorům se konečně podařilo využít přesilovou hru! Nejlepší střelec Ottawy MIKE HOFFMAN obdržel pas od Codyho Ceciho a využil toho, že Zack Smith výborně clonil Schneiderovi. Přesně umístěnou střelou snížil na rozdíl tří branek! Zařídil tak ještě nějaké drama? Asistence: Cody Ceci a Erik Karlsson.

55:38
    Bobby Ryan nahrával před bránu na Marka Stonea, nic z toho ovšem nebylo. Kapitán Greene se poté dostal k puku a vyhodil ho až k Hammondovi.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 7. Blandisi (Schlemko, Zajac), 8. Palmieri (Blandisi, Zajac), 12. Palmieri (Schlemko, Zajac), 14. Zajac (Blandisi, Palmieri), 18. Stempniak, 60. Henrique (Gionta, Greene) – 28. Zibanejad (Ryan, Karlsson), 57. Hoffman (Ceci, Karlsson), 58. Ceci (Neil, McCormick)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene "C", Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Schlemko – Cammalleri "A", Henrique, Stempniak – Blandisi, Zajac "A", Palmieri – Boucher, Josefson, Kalinin – Ruutu, Gionta, Tootoo
    Ottawa Senators: Anderson (od 14. Hammond) – Borowiecki, Karlsson "C", Wiercioch, Ceci, Cowen, Wideman – Michálek "A", Zibanejad, Ryan – Hoffman, Smith, Stone – Chiasson, Pageau, Lazar – Prince, McCormick, Neil "A"

Rozhodčí: Joannette, Watson – Cherrey, Barton

Diváci: 14 772