Boston – Vancouver 2:4 (kon.) | New Jersey – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Calgary 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (kon.) | Toronto – Carolina 0:1 (po pr.) | Tampa – Chicago 2:1 (kon.)
Winnipeg – Nashville 1:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:3 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 0:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 22.01.2016, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL
    Crawford v brance Blackhawks čaroval.

Dnešní utkání sledovalo 19092 diváků. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek noci! (04:14:26)

3. Corey Crawford (CHI) 31 zák., 2 góly, 93,9%

Reprízu posledního finále Stanley Cupu, a zároveň souboj dvou týmů se skvělou formou, dopadl lépe pro domácí Tampu, která vítězí 2:1! Chicago tak ukončilo sérii dvanácti výher, naopak Blesky si připisují sedmé vítězství v řadě! Hosté se sice ujali vedení hned po 43 sekundách hry, kdy se prosadil Arťjom Anisimov, ale poté už byli o něco lepší hráči ze slunné Floridy. V 8. minutě tak srovnal Anton Stralman a před koncem druhé části rozhodl v přesilovce Nikita Kučerov.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:9, celkem – 33:18.

59:35
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma a už jim dochází čas!

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:35
    Corey Crawford zamířil na střídačku!

57:51
    Callahan dobře narušoval rozehrávku hostí a ušetřil cenné sekundy pro Lightning.

57:04
    Hosté se konečně nadechují! Bishop pokryl sérii střel, zejména ta Anisimova byla velmi nebezpečná. Následuje reklamní přestávka.

56:09
    Domácí brání velice dobře, Blackhawks se těžko dostávají do pásma.

55:32
    Po buly střílel od modré Šustr, puk byl sražen do rohu.

55:28
    Tampa byla v tlaku i po skončení přesilovky. Hosté vyhodili jen na icing, což je pro ně komplikace, neboť jejich pětice byla na ledě už dlouho.

54:54
    Domácí sehráli druhou půlku přesilovku výborně, ale nyní už je Chicago kompletní.

54:34
    Po Hedmanově střele dorážel Palát, který nedokázal zvednout puk nad beton Crawforda!

53:57
    Teď už se Černí jestřábi osvobozují.

53:24
    Prudká střela Stamkose byla sražena mimo.

53:02
    Keith vyzkoušel Bishopa ranou přes celé hřiště, domácí gólman byl pozorný.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Stralman (Hedman, Filppula), 37. Kučerov (Hedman, Killorn) – 1. Anisimov (Kane)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasiljevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Nesterov, Šustr – Stamkos (C), Namestnikov, Palát (A) – Kučerov, Johnson, Killorn – Callahan (A), Filppula, Brown – Marchessault , Boyle, Paquette -
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Seabrook (A), Gustafsson, Rozsíval, van Riemsdyk, Scuderi – Hossa, Toews (C), Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Tëravainen, Danault, Desjardins – Rasmussen, Mashinter.

Rozhodčí: O'Rourke, Skilliter – Murray, Cormier

Diváci: 19092