Buffalo – Detroit 0:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:4 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 2:5 (kon.)
Florida – Chicago 4:0 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:1 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – Vancouver 5:4 (kon.)

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (CAR) (0 + 1, 1 střela na branku, čas na ledě 14:42)

Dnešní utkání sledovalo 14 102 diváků.

Střely na branku v zápase

Carolina Hurricanes: 31

New Yorks Rangers: 32

Jsme na konci dnešního utkání, které si postupně celkem jasně vzali pod svou kontrolu hokejisté New York Rangers. Výsledkově o svém vítězství rozhodli už v první třetině, kdy se trefili hned dvakrát, pak ještě stejný počet branek přidali v prostřední části. To Carolina skórovala pouze jednou, což na body ze zápasu nestačilo. Velikou zásluhu na výhře New Yorku má určitě také Henrik Lundqvist, kterému se utkání skvěle podařilo a vytáhl několik parádních zásahů. Rangers si tak berou zaslouženě výhru v základní hrací době. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou sobotu.

59:26
    Už jen vteřiny do konce zápasu, puk ve středním pásmu ještě zkusil zkrotit Oscar Lindberg.

58:55
    Souboj o puk u domácí střídačky, nakonec rozhodčí nepřerušil hru, přestože kus černé gumy byl zaklíněn mezi bruslemi hráčů.

58:12
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny, aktuálně se puk nachází v blízkosti Henrika Lundqvista, ale ten teď nemá tolik práce.

57:45
    Gerbe to ještě zkusil samostatnou akcí ze své periody, ale byl zastaven ještě ve středním pásmu.

57:07
    Už se poměrně dlouho nepřerušovalo a čas do konce třetí třetiny rychle plyne. Je velice pravděpodobné, že hostující celek už si výsledek pohlídá.

56:40
    Pesce měl hodně těžkou obrannou práci proti Lindbergovi. Nakonec to ale Hurricanes zvládli, i s trochou štěstí.

56:15
    Justin Faulk rozehrál puk ze svého pásma, ale neměl nikoho zrovna najetého vepředu.

55:35
    Jesper Fast ve velice dobré možnosti, kdyby ovšem na pravou stranu dostal kotouč. A to se nestalo.

54:58
    Nordstr§om se chtěl zkusit sám prosadit, jenže proti dvěma hráčům v bílém trikotu neměl tak dobrou možnost. Teď už mohou Jezdci dostřídat a zkusit založit útok.

54:30
    Hned po dalším vhazování v pásmu Rangers se snažil vypálit Hainsey, ale jeho pokus někdo tečoval mimo dosah Lundqvista.

54:26
    Ještě jedna komerční přestávka, pak už budeme moci pokračovat ve zbytku třetí třetiny.

54:13
    Stalberg měl prostor na střelu, tak zkusil vypálit. Jenže jeho pokus končí pouze vedle pravé tyče.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 24. Nordström (Nestrašil) – 15. McDonagh, 18. Yandle (Lindberg, Hayes), 30. Miller (Fast, Stepan), 32. Miller

Carolina Hurricanes: Läck (Altshuller) – Hainsey, Faulk, Liles, Slavin, Hanifin, Pesce – Versteeg, E. Staal, Lindholm – Nordström, J. Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Giuseppe – Gerbe, McClement, Nash
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh, Klein, Staal, Boyle, Yandle, Girardi – Kreider, Stepan, Miller – Nash, Hayes, Zuccarello – Fast, Lindberg, Stalberg – Glass, Moore, Paille

Rozhodčí: Kowal, Luxmore – Alphonso, Brisebois

Diváci: 14 102