Mladá Boleslav – Vítkovice 1:3 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 2:9 (kon.) | Jihlava – K. Vary 5:1 (kon.)
Vsetín – Kladno 4:2 (kon.) | Liberec – Třinec 4:5 (po pr.) | Havlíčkův Brod – HC Litvínov 7:4 (kon.)
Poruba – Pardubice 1:5 (kon.) | Opava – Letňany 1:7 (kon.) | Sparta – Zlín 1:5 (kon.)
Chomutov – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Havířov – Č. Budějovice 0:3 (kon.)
Piráti Chomutov
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Mountfield HK
Pátek 29.01.2016, 17:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • 9. kolo
    Také už se tak těšíte na léto?

When you're poolside but still #FitToFly...

Zveřejnil(a) CCM Hockey dne 17. listopad 2015

Hradečtí v posledním dějství snížili na rozdíl jednoho gólu, ale Pirátům dvanáctou výhru v řadě už nesebrali. (19:39:11)

59:50
    Pavlát chytá puk, ale ihned rozehrává, aby se nevhazovalo v obranném pásmu Pirátů.

59:37
    Dvořák se proháčkoval až před Pavláta, v tísni bekhendem minul chomutovskou branku.

59:32
    Hradec útočí, Vomáčka vyjíždí z branky, ale na střídačku se nedostal.

59:10
    Východočeši se znovu dostali do útočného pásma. Pažourkova rána však mířila mimo.

58:42
    Hradec vybojoval puk v obranné třetina a vyráží na steč.

58:26
    Zakázané uvolnění Hradeckých.

58:09
    Matějček získal puk po chybné rozehrávce Pirátů, z prostoru mezi kruhy přestřelil.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Pokusy Matyáše Svobody i Bukače vyrazil Vomáčka do rohu.

57:22
    Matyáš Svoboda si u pravého mantinelu počkal na najíždějícího Navrátila, který z levého kruhu Vomáčku nepropálil.

56:45
    Hradec měl možnost přečíslení tři na dva, jenže Gaspar nechal po přejetí modré puk za sebou.

56:27
    To samé vidíme nyní na straně Pirátů.

56:07
    Hradec zakládá útok za vlastní brankou.

55:27
    Matějčkova rána prolétla na zadní mantinel.

54:58
    Oba týmy se snaží narušovat rozehrávku soupeře už v počátku, nikdo nechce udělat chybu.

53:57
    Hajičovo nahození od modré ukryl Vomáčka v lapačce.

53:18
    Z levého křídla se do zakončení dral Maršík, obránce jej však do zakončení nepustil.

53:11
    Hidveghy zůstal ležet ve vlastním obranném pásmu. Hostující útočník odjel po svých.

52:48
    Šilar zkusil zpoza branky odrazit puk o Vomáčku, ten se zaskočit nenechal a puk konči na zadním mantinelu.

52:36
    Matyáš Svoboda si najížděl na střelu, ale v rozhodujícím okamžiku netrefil puk.

52:22
    Hraje nyní rozháraná, ani jednomu z týmů se nedaří založit útočnou akci.

51:44
    Ofsajd Hradce. Vhazuje se ve středním pásmu.

51:18
    Piráti jsou kompletní.

50:59
    Piráti se osvobozují.

50:54
    Gaspar trefil ostrou ranou jen spoluhráče Dvořáka.

50:29
    Maršík přihrával pře brankoviště na Pažourka, který netrefil puk.

50:07
    Hradec kombinuje v pásmu, ale domácí dobře brání a nepouští hosty ke střele.

49:30
    Piráti vyhazují přes všechny čáry.

49:18
    Köver dostal dvě minuty za podražení.

48:57
    Piráti se jen těžko dostávají ze svého obranného pásma. Hradec dobře napadá.

48:25
    Na ledě zůstává po souboji ležet Matouš, nakonec odjíždí na střídačku po svých. Rozhodčí k nevoli hradeckých trenérů nevylučuje.

47:57
    Hašek měl chviličku na zakončení před chomutovskou brankou, ale Pavláta nepřekonal.

47:31
    Klubko hráčů se přetlačovalo o puk u pravého mantinelu obranného pásma Hradce. Sudí po několika vteřinách přerušil hru.

46:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmu se ke střele nedostává.

45:52
    Hradec právě vstřelil branku!
    Matějček mohl mezi kruhy střílet, ale zvolil přihrávku k levé tyči, kde doklepl puk do prázdné branky MARTIN ŠTOHANZL. Asistence: Štěpán Matějček.

45:27
    Bukač na modré podebral puk tak moc, že ho poslal až do ochranné sítě.

44:52
    Hosté zahráli vysokou holí, vhazuje se v jejich obranném pásmu.

44:19
    Hradečtí posunuli chomutovskou branku. Vhazuje se ve středím pásmu.

44:11
    Piráti jsou v plném počtu.

43:55
    Puk opět dlouho nepobyl v obraném pásmu Pirátů a letí za hradeckou branku.

43:35
    Piráti znovu vyhazují přes všechny čáry.

43:29
    Matějčkovo nahození posílá Pavlát do rohu.

43:01
    Piráti znovu vyhazují.

42:42
    Rozhodčí signalizují hradecký ofsajd. Piráti vyhazují.

42:38
    Gasparovo nahození od modré sklepl Pavlát před sebe, kde se k dorážce nikdo z Hradeckých nedostal.

42:19
    Matějček střílel od modré, ale Pavlát sklapl betony včas a nedovolil hostů žádnou dorážku.

42:-34
    Smutný dostává dvě minuty za podražení. Vhazuje se po pravici Pavláta.

41:55
    Ofsajd Chomutova. Vhazuje se ve středím pásmu.

41:45
    Fanderlík vystřelil od modré, jeho ránu tečoval bránící útočník a Pavlát musel zasahovat betonem.

41:22
    Ani jeden z celků nemůže přes své chyby založit kloudnou akci.

40:50
    Piráti tlačí na hradeckou obranu, ale nemůžou se dostat do pásma.

40:15
    Hned z prvního útoku se ke střele od modré dostal Štohanzl, Pavlát byl pozorný a vyrazil kotouč do rohu.

40:01

Piráti v průběhu druhého dějství odskočili Východočechům na rozdíl tří gólů, hosté však v závěru třetiny snížili, takže lze očekávat napínavou závěrečnou dvacetiminutovku. Ta začne přibližně v 19:07.

40:00

39:58
    Matějčkova střela vypadla Pavlátovi z lapačky, nikdo se však k dorážce nedostal.

39:53
    Krátký tlak hostů přerušilo chomutovské vyhození na zakázané uvolnění.

39:40
    Hradec se drží v útočném pásmu, do střelecké pozice se však nedostává.

39:03
    Matouš nahazoval od modré, ale jeho pokus přeletěl chomutovskou branku.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:08
    VÁCLAV MARŠÍK vlétl po levém křídle do pásma, ze středu kruhu vypálil a jeho střela došla až za Pavláta. Asistence: Vítek Fanderlík, Lukáš Brádler.

37:47
    Bekhend Kulicha z pravé strany Vomáčku nezaskočil.

37:40
    Mountfield je v plném počtu.

37:27
    Hradec dostal kotouč až za branku Pavláta.

37:05
    Hradec vyhodil přes všechny čáry.

36:44
    Hosté jsou ve čtyřech.

36:24
    Dva střelecké pokusy Jana Svobody se neujaly.

36:01
    Piráti musí začít akci až za vlastní brankou.

35:48
    Hřebíček vypálil mimo.

35:40
    Štohanzl dostává dvě minuty za podražení. A Piráti budou pokračovat ještě 64 vteřin v pěti proti třem.

35:40
    Odpískaný úmyslný ofsajd hostů.

35:31
    Současně s návratem Matouše vyrazili Hradečtí do útoku.

35:20
    Piráti jsou v pásmu, ale nemohou se dostat do střelecké pozice.

34:52
    Hosté vyhodili až za Pavláta.

34:44
    Brábel podrazil jednoho z domácích útočníků a dostává dvě minuty. Piráti budou hrát 47 vteřin dvounásobnou přesilovku.

34:14
    Piráti se sami dostali do středního pásma nepřesnou přihrávkou.

34:07
    Palička vypálil od modré, o dorážku se neúspěšně pokoušel Chlán.

33:36
    Rána Jana Svobody od modré končí až na zadním mantinelu.

33:31
    Matouš ve středním pásmu podržel kotouč a dostal od sudích dvě minuty za sevření puku.

33:10
    Po souboji u zadního mantinelu je chomutovská branka posunutá. Vhazuje se před Pavlátem.

32:51
    Matouš zastavil střelu domácích, následně se svými dvěma spoluhráči vyrazili do útoku. Jirásek se z pravého křídla tlačil do zakončení, ale bekhendem Pavláta nepřekonal.

32:00
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chlán našel JANA SVOBODU mezi kruhy, odkud domácí útočník napálil puk pod horní tyč. Asistence Petr Chlán.

31:47
    Chomutovské vyhození Vomáčka raději skryl pod lapačkou, nechtěl riskovat minelu před dojíždějící dvojicí hráčů.

31:36
    Hidveghy ujel po levém křídle a zkoušel to vysokým obloučkem. Pavlát si s kotoučem poradil a přerušil hru.

31:25
    Kotouč se po boji v rohu dostal až k levé tyči Vomáčkovy brány. Brankář hostů kotouč raději přikryl.

30:46
    Po boji v rohu vystřelil od modré čáry Dejmek, ale netrefil brankovou konstrukci.

30:17
    Piráti vyrazili do útoku, jejich akci zastavil ofsajd.

30:08
    Čárový rozhodčí neodpískali icing Hradce, zakázané uvolnění Pirátů je však následně odpískáno.

29:56
    Hajič střílel od modré, ale jeho střela skončila až na zadním mantinelu.

29:22
    Hosté vyhodili až na zakázané uvolnění.

29:18
    Buchtela střílel od modré, jeho rána byla zblokována mimo.

29:07
    Vhazování po jeho levici se opakuje.

29:07
    Vomáčka schoval nahození od modré v lapačce.

28:34
    Matějček si rovnal puk na levém křídle na střelu, Hřebíček mu ho však vypíchl a tím akce hostů skončila.

28:10
    Kulich se elegantní stahovačkou zbavil obránce, ale z mezikruží trefil jen Vomáčkovu masku.

27:03
    Palička z mezikruží jen těsně minul hradeckou šibenici.

26:47
    Piráti se dostali do pásma. Nejprve Jan Svoboda promáchl mezi kruhy, následně Palička nesupěl s dorážkou.

25:51
    Piráti kombinovali v pásmu, ke střele se dostal Navrátil, ale Vomáčku nepřekonal.

25:29
    Dejmek vypíchl puk obránci, zakončit nestihl, ale jeho nahození z poza branky si hosté málem srazili do vlastní sítě.

25:00
    Po dlouhé přihrávce z obranného pásma Pirátů se zakázané uvolnění nepíská, Chlán trefil z levé strany jen Vomáčku.

24:31
    Procházkovu střelu od modré zblokoval Hidveghy obětavým pádem.

24:16
    Šilarovu střelu od modré vyrazil Vomáčka do ochranné sítě. Vhazuje se po jeho levici.

23:36
    Navrátil trefil z pravého kruhu Vomáčkovu hruď, vhazuje se v obranném pásmu Hradce.

22:48
    Palička přihrál k levé tyči na PETRA CHLÁNA, jehož přihrávku přes brankoviště si hosté srazili do vlastní sítě. Asistence: Filip Palička, Jan Svoboda.

22:29
    Piráti kombinují v pásmu, ke střele se z pravého kruhu dostal Palička, ale trefil pouze přesouvajícího se Vomáčku.

22:14
    Matouš dostal dvě minuty za hákování.

21:36
    Piráti se tlačili po chybě Hradeckých na modré tlačili do brankoviště, ale Vomáčku nepřekonali.

21:26
    Bukač si sjel k brance, ale Vomáčku u levé tyče nepřekonal a neuspěl ani s následným objetím branky k pravé tyči.

20:32
    Hned z protiútoku vystřelil Jan Svoboda z mezikruží nad.

20:26
    Martinec střílel od modré, jeho střela prošla až na Pavlátovy betony.

20:02
    Úvodní buly vyhráli domácí.

20:01

Druhá třetina bude zahájena hlavním sudím za asistence dvou čárových rozhodčích.

Piráti od 14. minuty ustáli dvounásobné oslabení a krátce po jeho skončení otevřeli skóre. První branku zápasu vstřelil Jan Svoboda. Druhá třetina začne přibližně v 18:16.

20:00

19:57
    Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho, avšak Pažourek Pavláta nepřekonal.

19:41
    Matyáš Svoboda střílel bekhendem zblízka, Vomáčka vyrazil před sebe, ovšem střelec ani jeho spoluhráč Jan Svoboda s dorážkami neuspěli.

19:31
    Šilar šel do samostatného úniku, ale ukopl si kotouč, který dojel až na vyjetého Vomáčku.

17:51
    Dvořák přebruslil obránce, ale v tísni zakončil jen do Pavláta.

17:42
    Hradeční se sami dostali z útočného pásma špatnou přihrávkou na modrou.

17:15
    Piráti opět dostali kotouč do středního pásma.

16:56
    Piráti se osvobodili. Puk je za hradeckou brankou.

16:29
    Dejmek dostal dvě minuty za podražení.

15:57
    JAN SVOBODA dostal přihrávku na útočnou modrou, po pravé straně ujel hostující obraně a našel skulinka mezi Vomáčkovými betony. Asistence: Petr Chlán, Filip Palička.

15:33
    Pavlát vyrazil střelu z úhlu do ochranné sítě.

15:10
    Piráti zvládli oslabení 5 na 3 bez inkasovaného gólu.

14:56
    Ihned po vhazování Piráti vyhazují přes všechny čáry.

14:55
    Hidveghy byl sám před Pavlátem, ovšem trefil jen jeho betony.

14:37
    Štohanzl přihrál křížen na Pokorného, který u levé tyče pirátské branky netrefil puk ideálně.

14:11
    Vomáčka zasahoval proti střele Matyáše Svobody, vyklepal puk z lapačky a rozehrál na své spoluhráče.

13:59
    Piráti vyhodili přes všechny čáry.

13:46
    Matějček pálil od modré, ale trefil pouze před sebou stojícího hráče.

13:15
    Piráti se ihned po buly osvobodili.

13:10
    Piráti budou hrát oslabení pět na tři. Köver a Bukač dostali dvě minuty za vražení na hrazení.

12:43
    Hradečtí znovu nezvládli přechod přes modrou čáru a znova se vhazuje ve středním pásmu.

12:33

12:19
    Východočeši nahodili do pásma, ale domácí odpálil kotouč přes všechny čáry.

12:10
    Další postavení mimo hru na střeně hostů.

11:59
    Ofsajd Hradeckých.

11:46
    Hradec rozestavěl přesilovkový vzorec, jenže Matějček nezvládl rozehrávku na modré a puk se od bránícího hráče odrazil do středního pásma.

11:11
    Hradec se jen na chviličku usadil v útočném pásmu. Piráti vyhodili přes všechny čáry.

10:45
    Palička ujel po levém křídle, jeho rána Vomáčkovi vypadala do brankoviště, kde hostující brankář zasáhl lapačkou a puk šourající se pomalu za čáru chytil.

10:33
    Smutný dostává dvě minuty za držení protihráče . A domácí si zahrají oslabení.

09:19
    Moníkovu ránu od modré schoval Pavlát ve výstroji. Vhazuje se po jeho levici.

08:58
    Zakázané uvolnění Hradce.

08:33
    Jan Svoboda zaměstnal Vomáčku střelou do protipohybu, se kterou si hostující brankář poradil.

08:17
    Hostě jsou kompletní.

08:03
    Do úniku se vlastním oslabení dostal Štohanzl, ale Pavláta nepřekonal. S dorážkou neuspěl ani Hidveghy.

07:52
    Köver zblízka neprostřelil Vomáčku u jeho levé tyče.

07:32
    Piráti jsou stále ve vlastní třetině.

07:13
    Mountfield dobře napadá a šetří drahocenné vteřiny v útočném pásmu.

06:46
    Piráti kombinovali ve útočném pásmu, ale Hradečtí dostali kotouč za modrou.

06:17
    Brádler zastavil Kulichův výpad jedině za cenu sekání.

05:59
    Ke slabé střele z levého kruhu se dostal Pokorný, Pavlát neměl problém zasáhnout.

05:08
    Jirásek vybojoval kotouč u hrazení nahodil ho na bránu, kde se Mašín dostal k dorážce, ale minul tři tyče.

04:25
    Pažourek střílel z levého kruhu, ale minul branku.

04:12
    Piráti kombinovali v pásmu, ale ke střele se nedostali.

03:51
    Kotouč po střetu dvou holí končí na střídačce hostů. Vhazuje se ve středním pásmu.

03:24
    Domácí překonávají útočnou modrou, ale nedokáži se v pásmu udržet.

03:07
    Matouš z mezikruží trefil pouze hruď domácího brankáře.

02:45
    Pokorný vystřelil z levého kruhu, ale trefil jen připraveného Pavláta.

02:12
    O kotouč se bojuje v rohu za hradeckou brankou.

01:39
    Nahození jednoho z Chomutovských Vomáčka raději podržel.

01:00
    Piráti nemůžou založit kloudnou akci. A jsou zatlačeni opět za vlastní branku.

00:18
    Matějčkova střela byla zblokovaná mimo tři tyče.

00:07
    Úvodní buly vyhráli Piráti, hned potom kotouč opustil hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

00:01

Utkání se blíží k úvodní buly a na ledové ploše jsou zatím jen dva čároví rozhodčí. Vypadá to, že dnešní střetnutí odřídí ve dvou.

Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Bechtela, Procházka, Bukač, Smutný, Hajič – Köver, Kulich, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Šilar.

Mountfield HK: Vomáčka (D. Dvořák) – Lelek, Brádler, Gaspar, Moník, Martinec, Fanderlik – Hašek, Matouš, Mašín, Matějček, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, J. Dvořák, Štohanzl, Pokorný, Maršík, Hidveghy.

Rozhodčí: Vyštejn – Kokrment, Schopf.

Na ledě SD ARÉNY už probíhá rozbruslení obou celků. Utkání začne přibližně za 30 minut

Starší dorost Hradce Králové si v posledních dvou domácích zápase připsal pět bodů, když v prodloužení porazil Olomouc 4:3 a v šedesáti minutách vyhrál těsným rozdílem nad Zlínem.

Starší dorost Piráti Chomutov má za sebou jedenáct výher v základní hrací době. V posledních dvou zápasech porazil na domácím ledě nejprve Mladou Boleslav 2:1 a poté přehrál Liberec 6:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kateřina Kundertová

Branky a nahrávky: 16. J. Svoboda (Chlán, Palička), 23. Chlán (Palička, J. Svoboda), 32. J. Svoboda (Chlán) – 39. Maršík (Brádler, Fanderlík), 46. Štohanzl (Matějček)

Rozhodčí: Vyštejn – Kokrment, Schopf