Olomouc – Liberec 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 2:4 (kon.) | Kladno – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
Zlín – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 3:7 (kon.)
K. Vary – Opava 5:1 (kon.) | HC Litvínov – Poruba 3:4 (0:1 po s.n.) | Třinec – Chomutov 2:6 (kon.)
Letňany – Vsetín 7:1 (kon.) | Pardubice – Havířov 9:1 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 06.02.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

58:26
    Liberec právě vstřelil branku!
    Velká chyba Olomouce stojí domácí zřejmě další body. Schejbal se pravděpodobně nepochopil s obránci a vyjel vypíchnout puk Nezbedovi, ten si ale kotouč vzít nenechal a poslal jej ONDŘEJI CHRTKOVI, který neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Tomáš Nezbeda.

52:42
    Jenže chvíli na to se Liberec raduje z třetí branky, když ONDŘEJ CHRTEK dokázal prostřelit Schejbala. Asistence: Petr Wiencek.

50:27
    Ve středním pásmu se k puku dostal Machálek, který obhodil posledního hráče a objevil se sám před Žajdlíkem. Toho se ještě snažil rozhýbat, trefil pak ale jen jeho chrániče.

49:42
    Domácí obraně pláchl Maťátko, který se snažil puk z těsné blízkosti procpat mezi betony.

47:15
    Proti Nezbedově střele z levé strany vytáhl Schejbal efektní semafor a přerušil hru.

46:06
    Zabloudil to zkusil z mezikruží, trefil ale jen betony Žajdlíka. Puk se pak ale odrazil, olomoucký kapitán jej dobruslil ve vlastním pásmu a nenechal tak Liberec ohrozit branku.

44:42
    I hosté se radují z využité přesilovky a srovnání. Poskakující puk totiž dokázal kolem levé tyčky srazit až za olomouckého brankáře PETR WIENCEK. Asistence: Vítek Turský.

44:07
    Olomouc se navíc musí bránit. Za podražení je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici Dominik Hajšman (OLO).

43:41
    Teď měli Kohouti pořádné štěstí! Po střele jednoho z hostujících hráčů se puk nějak odrazil a trefil břevno Schejbalovy branky, spadl těsně ale před brankovou čáru.

40:10
    Liberec do třetí třetiny vletěl a v dohrávané přesilové hře trefil Chrtek zblízka břevno!

39:40
    K Průžkovi se k pravé tyči odrazil puk a liberecký útočník zkoušel poslat puk za Schejbala, olomoucký gólman se ale dokázal přesunout včas.

38:13
    Kohouti se navíc musí bránit. Jan Beier (OLO) si odpyká dvě minuty za podražení.

37:42
    Nadvakrát to z těsné blízkosti zkusil Jeník, pokaždé ale trefil výstroj olomouckého brankáře.

32:43
    Další trest pro Liberec. Matěj Krejsa (LIB) zastavil nedovoleně unikající hráče a je potrestán dvěma minutami za hákování.

31:23
    Eichler prokličkoval před Schejbala a snažil se puk procpat kolem pravé tyčky, v tom mu ale zabránili domácí obránci.

29:14
    Sotva jsou Hanáci kompletní, míří na trestnou lavici Jan Eichler (LIB), a to na dvě minuty za hrubost.

28:50
    Hosté si před Schejbalem několikrát prohodili puk, Jeník pak ale mířil hodně vedle levé tyčky.

28:03
    Pak ale ujel liberecké obraně Říčka, který z levé strany zkusil překvapit Žajdlíka, trefil ale jen jeho betony.

27:07
    Hanáci jdou rovnou do tří! Za podražení je na trestnou lavici odeslán Jan Machálek (OLO), za hákování pak Dominik Hajšman (OLO), oba na dvě minuty.

24:56
    Až před Žajdlíka se vecpal paradoxně olomoucký obránce Dajčar, který pak chtěl ještě dorážet, liberecký brankář jeho úmysly ale dobře přečetl a přerušil hru.

24:10
    Až od pravého mantinelu to zkusil Matěj Zabloudil, trefil ale jen připraveného Žajdlíka.

22:38
    Do útoku se dostal Beutl, který střílel z hranice pravého kruhu, proti jeho střele ale vyjel z branky Žajdlík a puk přikryl.

21:38
    Průžek se sám dostal až k pravé tyčce olomoucké branky a zkusil své štěstí, Schejbal ale na hranici brankoviště zalehl puk.

18:55
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti udeřili podruhé v přesilové hře a otáčí vývoj utkání, když střela TOMÁŠE DAJČARA prošla až za záda libereckého brankáře. Asistence: Patrik Říčka, Dominik Hajšman.

18:16
    Adam Velechovský (LIB) putuje podruhé na trestnou lavici. Tentokrát ale za podražení, a tak se Liberec musí znovu bránit.

14:09
    Hajšman vyvezl puk až do útočného pásma, kde jej ještě poslal doprava najíždějícímu Štreitovi, ten ale nemířil přesně.

13:33
    Teď měli Olomoučtí velké štěstí. Po střele z pravé strany se totiž puk ještě odrazil a prošel brankovištěm, skončil ale nakonec v rohu kluziště.

12:15
    Z vrcholu levého kruhu to zkusil Turský, proti jeho střele ale Schejbal vytáhl efektní zásah lapačkou a přerušil hru.

11:41
    Početní výhodu si v první třetině zahrají i Liberečtí. Marek Štreit (OLO) si odpyká dvě minuty za zdržování.

10:53
    O chvíli později se ale Kohouti radují z gólu a srovnání. Dajčarovo nahození dokázal za Žajdlíka doslova dostrkat DOMINIK HAJŠMAN, který tak zároveň využil přesilovou hru Olomouce. Asistence: Tomáš Dajčar.

10:02
    První přesilovku utkání si zahrají domácí. Adam Velechovský (LIB) totiž míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

09:04
    Jsou to ale Tygři, kteří otevírají skóre zápasu, když střela JANA EICHLERA s přispěním tyčky prošla skulinkou mezi Schejbalovým tělem a tyčkou až za brankovou čáru. Asistence: Jan Jeník.

07:48
    Hajšman se v mezikruží dostal ke kotouči, mířil ale vysoko nad Žajdlíkovu svatyni.

01:35
    Před libereckou brankou několikrát dorážela třetí lajna Kohoutů, do hostující gólman si ale se všemi pokusy dokázal poradit.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 11. Hajšman (Dajčar), 19. Dajčar (Říčka, Hajšman) – 10. Eichler (Jeník), 45. Wiencek (Turský), 53. Chrtek (Wiencek), 59. Chrtek (Nezbeda)

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Murla, P. Mader, Štreit, Beutl, Holiš – M. Urban, M. Zabloudil (C), Husták, Beier, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Říčka.
    Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Khun) – Habermann, Krejsa, Eichler, Turský, Charvát, Korecký (C), Velechovský – Maťátko, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Burda, Průžek, Chrtek.

Rozhodčí: Vepřek – Novotná, Doleček