Piešťany – Skalica 0:0 (zruš.) | Zvolen – Poprad 4:3 (po pr.) | Martin – Trenčín 2:3 (kon.)
Košice – Žilina 2:3 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 4:3 (kon.)
HK Nitra
4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 07.02.2016, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Banská Bystrica sa v závere stretnutia ešte dokázala vzoprieť a za pár minút predviedla taký výkon, aký u nej od začiatku chýbal. V 58. minúte skóroval Gründling a v 60. Bast. Nakoniec sa už však hosťom nepodarilo vyrovnať a Nitra teda zubami-nechtami ubránila stav 4:3.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:20:25)

59:48
    A je tu definitívny koniec pre hostí. Banskobystričania hrali dokonca siedmi na ľade a to si všimol čiarový rozhodca. Na trestnú lavicu odchádza Zigo.

59:28
    Bacashihua opustil bránu!

59:17
    Barani to skúšali rýchlym nahodením. Bast sa snažil hrať na hybridný icing, no nakoniec sa mu to nepodarilo a hra sa vracia pred Bacashihuu.

59:09
    Oddychový čas pre Banskú Bystricu!
    59:09 BAST - 4:3

59:09
    Banská Bystrica dala gól!
    Tak posledných 51 sekúnd ešte môže byť veľmi zaujímavých! JASON BAST sa v skrumáži pred bránkou dostal k odrazenému puku a puk dostal do odkrytej brány!

58:50
    Hostia hrajú absolútny vabank a pokúšajú sa ešte o usadenie sa v pásme.

58:30
    Banská Bystrica to už skúša v šestici!
    57:22 GRÜNDLING - 4:2

57:22
    Hostia predsa len ešte znižujú stav stretnutia! Lamper prenikol po pravom kruhu s pukom do pásma a pekne prihral do medzikružia MARTINOVI GRUNDLINGOVI, ktorý vymietol ľavý horný roh Valentovej bránky!
    Asistencia: Patrik Lamper.

56:57
    Počas reklamnej prestávky sa ešte tréner Országh snaží niečo vštiepiť do hlavy svojim zverencom. Uvidíme, či ešte hostia niečo vymyslia.

56:05
    Do samostatného úniku sa vysunul Henrich Ručkay, pokúšal sa obstreliť Bacashihuu na pravý betón, no nevyšlo mu to!

55:47
    Šmach posúval pred bránku Majdanovi, ktorý to skúšal bekhendom z otočky, no nepodarilo sa mu prekonať Valenta.

54:32
    Oba tímy už hrajú v tejto chvíli s piatimi hráčmi.

53:55
    Kytnár hádzal do útočného pásma Majdanovi puk takým oblúčikom. Jeho spoluhráč ho nezachytil.

52:32
    Obojstranné vylúčenie. Za seknutie dostáva dve minúty Tomáš Matoušek a Branislav Mezei je potrestaný za krosček.

51:40
    Bez problémov Nitra prežila ďalšie oslabenie. Banská Bystrica bola opäť neškodná a na Valenta poriadne nevystrelila.

50:08
    Na Bystričanoch je už vidieť, že to pomaličky v tomto zápase vzdávajú. Hostia sú bezradní a bez nápadu v kombináciách. Valent nemal v tretej tretine poriadny zákrok.

49:43
    Pre zmenu, presilovku si zahrajú hostia. Edmund Piačka dostáva dve minúty za podrazenie.

49:29
    Podhradský ležérnym tempom prešiel celé ihrisko a podržal puk v útočnom pásme.

48:08
    Slováka obral o puk Kytnár, ktorý prihrával Matoušekovi a ten mohol ísť do brejku. Zabránil mu v tom však skvelo bekčekujúci Blackwater.

47:37
    Presilovú hru si zahrá Nitra. Václav Čížek dostáva dve minúty za hákovanie.

47:02
    Od modrej čiary vypálil obranca Dušan Milo. Jason Bacashihua mal pripravenú svoju hokejku a vyrazil pred seba. Ďatelinka si následne s pukom poradil.

46:34
    Štefanka naskočil na ľad a okamžite vypálil od modrej čiary. Jeho delovka skončila na vyrážačke brankára Bacashihuu.

46:02
    Banská Bystrica sa opäť trápi v presilovej hre. Tentokrát po nezachytenom puku Kytnára sa akcia končí zakázaným uvoľnením.

44:15
    V početnej prevahe si zahrajú hostia. A opäť to bude Juraj Štefanka, ktorý si odsedí dve minúty za hákovanie. Je to už jeho tretí trest v tomto zápase.

43:38
    Od modrej čiary tvrdo pálil Konig, ktorý svojou tvrdou strelou otestoval akurát tak zadný mantinel. Ten odolal.

43:13
    Štefanka zo stredného pásma iba jemne nahodil na bránku. Pred ňou však už číhal nebezpečný Pupák a Bacashihua pre istotu prikrýval.

42:24
    Bene zo stredu posunul na pravú stranu Edmundovi Piačkovi, ktorému teda pripravil príležitoťs. Následná Piačkova strela skončila v Bacashihuovej lapačke.

42:11
    Valent bol v pozore a bez problémov zachytil ľahkú strelu od modrej čiary, ktorú naňho vyslal Roussel.

41:16
    Ručkay vystrelil z ľavého kruhu. Bacashihua však nemusel zasahovať, keďže puk letel vedľa bránky.

40:33
    Nitra začína tretiu tretinu s dvojminútovou presilovou hrou, dokopy siedmou v zápase. Zatiaľ musela dvakrát začínať z obranného pásma rozohrávkou.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry najprv v 31. minúte znížil Kytnár, no potom domáci celok využil obe presilovky a najprv sa v 36. minúte presadil Beca a v 39. minúte Podhradský.
    Tretia tretina sa začne približne o 18:44.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:13
    Lamper so Stloukalom sa dostali do potýčky pri mantineli a obaja dostávajú tresty. Lamper dostáva 2+2 za napadnutie a hrubosť a Stloukal dve minúty za hrubosť. Nitra hrá presilovku piatich proti štyrom.
    38:28 PODHRADSKÝ - 4:1

38:28
    Nitra dala gól!
    Ďalší presilovkový gól HK Nitra! Ručkay z pravého kruhu prihral na modrú čiaru PETROVI PODHRADSKÉMU, ktorý šikovnou ani nie príliš silnou strelou prekonal Bacashihuu, ktorý mal jednoznačne zakrytý výhľad!
    Asistencia: Henrich Ručkay.

37:58
    Podhradský naznačil strelu a potom prihral na pravý kruh Ručkayovi, ktorý pálil z prvej. Nemieril však presne.

37:14
    Nitra bude hrať presilovku. Georgijs Pujacs dostáva dve minúty za faul kolenom.

37:11
    Slovák vyštartoval do zakončenia a z medzikružia preveril Bacashihuu. Banskobystrický brankár bol úspešný v zásahu.

36:39
    Ordzovenský si spracoval puk na modrej čiare a nahodil na bránu. Jason Bacashihua si so strelou poradil bezpečne.
    35:50 BECA - 3:1

35:50
    Nitra využíva druhú presilovku v zápase a zvyšuje svoje vedenie! Bacashihua ostal bez hokejky a domáci sa to snažili okamžite využiť. Ručkay vypálil z pravého kruhu, brankár hostí ešte vyrazil, no o priamu dorážku ku žrdi sa postaral MATTHEW BECA!

35:08
    Kutálek prenechal v útočnom pásme puk Podhradskému. Následná strela od obrancu Nitry však nebola vôbec razantná, a tak si Bacashihua s ňou bez problémov poradil.

34:53
    Presilovú hru bude hrať Nitra. Milan Kytnár dostáva menší trest za nedovolené bránenie.

34:35
    Ďatelinka nahodil na bránku zo stredného pásma. Valent bol pripravený, strelu zachytil lapačkou a ihneď rozohrával.

33:26
    Po snahe Nitry v útočnom pásme musí byť hra prerušená, pretože puk vyletel mimo hracej plochy. Vhadzuje sa pred Bacashihuom.

32:58
    Kytnár prenikol do útočného pásma a vyskúšal Valenta. Lapačka nitrianskeho gólmana však bola pripravená na zákrok.

31:53
    Tibor Kutálek sa rozbehol do útočného pásma a vyskúšal Bacashihuu strelou z medzikružia. Puk skončil na betónoch bystrického brankára.

31:32
    Kvôli nejakým problémom Michala Valenta, ktorý bol počas predchádzajúcej nebezpečnej akcie Banskej Bystrice zasiahnutý, si tréner Stavjaňa vyžiadal oddychový čas!
    30:50 KYTNÁR - 2:1

30:50
    Hostia znižujú stav stretnutia! Lucenius potiahol puk do pásma. Tu prihral Ferleťákovi do medzikružia, ktorý sa ešte neulakomil a posunul do strany Gründlingovi. Ten vystrelil na Valentov betón, od ktorého sa puk odrazil ku MILANOVI KYTNÁROVI do medzikružia a odtiaľ hráč Bystrice napálil do brány!
    Asistencie: Martin Gründling, Kristián Ferleťák.

29:10
    Štefanka v tejto chvíli naskočil na ľadovú plochu, Bystričania boli s pukom v obrannom pásme, a tak boli úplne neškodní. Tak ako zatiaľ sú počas všetkých svojich presilových hier.

28:38
    Banská Bystrica nemierila v streľbe presne. Hráč Nitry získal puk za bránou a poslal ho nekompromisne von z obranného pásma.

27:43
    Roussel s Majdanom sa ocitli zoči-voči Valentovi, no ani vo dvojici sa im nepodarilo prekonať zatiaľ stopercentného nitrianskeho gólmana.

27:09
    Banská Bystrica si zahrá ďalšiu presilovku. Juraj Štefanka si odsedí dve minúty za seknutie.

26:09
    Príležitosť na ľavom kruhu si vytvoril Tomáš Matoušek. Valent mal dobrý výhľad a strelu s istotou zachytil v náručí.

25:43
    Piačka vypálil puk od modrej čiary. Bacashihua si musel dať pozor a nakoniec zasiahol svojimi betónmi.

24:53
    Henrich Ručkay sa snažil pred bránkou hľadať Kutálka, no napokon mu poslal iba nepresnú prihrávku.

23:44
    Banskej Bystrici zase nevychádza presilovka podľa predstáv. Nitra sa bráni veľmi zodpovedne a hostia si puk pohadzujú z hokejky na hokejku alebo iba nepresne po mantineli.

22:55
    Tománek prihral krížom cez pásmo nepresne. Puk pri mantineli získal Stloukal a bez váhania ho poslal von z tretiny.

22:29
    Banská Bystrica bude hrať presilovku. Juraj Štefanka dostáva dve minúty za hákovanie.

22:12
    Barani vyhrali buly v útočnom pásme a nahodili na Valenta. Strela nebola nebezpečná, brankár Nitry však pre istotu prikryl a ponúkol svojim spoluhráčom možnosť na striedanie.

21:38
    Banskobystričania sa snažili niečo vytvoriť v útočnom pásme. Nitra získala puk a snaží sa hrať opatrne, aby si v úvode prostrednej časti hry nepohoršila.

20:31
    Úvod druhej tretiny sa možno viac vydaril hráčom Banskej Bystrice, ktorá vyhrala buly a nahodila na Valenta. Následne však nebezpečenstvo nehrozilo.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Nitra predviedla v prvej tretine skvelý hokej a vypracovala si vedenie po góloch Macíka zo 7. minúty a Ručkaya z 20. minúty. Hostia, naopak predviedli menší antihokej, ktorý sa určite budú snažiť v nasledujúcej dvadsaťminútovke zmeniť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.
    19:17 H. RUČKAY - 2:0

19:17
    Nitra pridáva v poslednej minúte tretiny druhý gól! Akcia sa začala u Kutálka, ktorý si zbiehal na brejk, puk však nespracoval a následne využil pravidlo hybridného icingu. Prevzal si puk za bránou a v medzikruží našiel HENRICHA RUČKAYA, ktorý zakončil presne!
    Asistencia: Tibor Kutálek.

18:47
    Banská Bystrica predviedla rýchlu priamočiaru akciu, na ktorej konci sa ukazoval Bast, no puk .v rýchlosti pred bránkoviskom nezasiahol.

18:24
    Nitrančania si tentokrát v rozohrávke od Valenta príliš nerozumeli. Prihrávka prešla cez celé klzisko a znamená to zakázané uvoľnenie.

17:52
    Blackwater sa pred bránkoviskom zbavil Ďatelinku. Nakoniec sa mu však už nepodarilo zakončiť.

16:53
    Podhradský si spracoval puk na modrej čiare a snažil sa počkať si na vhodný moment. Nakoniec to prešvihol a strelu mu zblokovali hosťujúci hráči.

16:08
    Nitra si svojou aktivitou vypýtala faul. Fredrik Sandgren odchádza na dve minúty za hrubosť.

15:44
    Ďalšia príležitosť pre Nitru! Petr Stloukal si na ľavom kruhu prevzal prenechaný puk a smeroval sám na bránu. Jeho pokus forhendom však skončil v Bacashihuovej moci!

14:55
    Barani boli opäť nepresní v útočnom pásme. Kombinácie im absolútne nevychádzali a domáci hokejisti to mohli využiť na vyhodenie puku.

13:44
    Obrovská šanca pre Nitru! Marek Slovák sa aj v oslabení dokázal uvoľniť, predviedol peknú individuálnu akciu. Išiel sám na Bacashihuu, ktorý sa mu vystúpil, Slovák ho obišiel, no už gól nedal!

13:12
    Banská Bystrica bude hrať druhú presilovku. Za nedovolenú hru vysokou hokejkou bude sedieť Judd Blackwater.

12:36
    Štefanka vykorčuľoval do útočného pásma po pravom krídle, prekorčuľoval okolo bránky a strieľal z otočky. Namieril mimo.

11:43
    Nitra sa dostala do zaujímavého prečíslenia. Na jeho konci bol hráč štvrtého útoku Piačka, ktorému protihráč zablokoval strelu a o dorážku sa ešte pokúsil Podhradský. Bacashihua si poradil!

10:44
    Šmach vybojoval puk v obrannej tretine a posunul ho na Tomáša Ziga dopredu. Zigo to skúšal kľučkami sám, no proti domácej defenzíve nepochodil.

09:36
    Kytnár sa dostal do útočného pásma individuálne. Prihral Petranovi, no jeho následné nahodenie skončilo iba v rohu klziska, odkiaľ ho nitriansky hráč poslal von z pásma.

08:39
    Štefanka preukázal svoje skúsenosti. Vyviedol puk do útočného pásma a odtiaľ ho pekne posunul do obrannej tretiny Milovi.

08:10
    Hrať v početnej výhode budú môcť aj hostia. Filip Bajtek dostáva menší trest za držanie.

06:58
    Tománek posunul v útočnom pásme puk Majdanovi, ktorý to skúšal na dvakrát, no Valent bol v zákroku úspešný. O pár sekúnt na to ešte Valenta ohrozil Ďatelinka, ale jeho strela z medzikružia smerovala iba do brankára domácich!
    06:02 MACÍK - 1:0

06:02
    Domáci využívajú presilovú hru! Hostia sa snažili vyhodiť puk po mantineli. K nemu sa na modrej čiare dostal König. Od Štefankovej hokejky sa puk dostal ku RADOSLAVOVI MACÍKOVI, ktorý už bez váhania zakončil!
    Asistencie: Juraj Štefanka, Peter König.

05:00
    K strele od modrej čiary sa dostal Ordzovenský. Jeho pokus smeroval na bránku. Bacashihua len tak tak vyrazil puk do rohu klziska.

04:19
    Nitra bude hrať ďalšiu presilovku. Milan Kytnár dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

04:06
    Matoušek si na ľavom krídle šikovne obhodil Milama. Do zakončenia už však nakoniec nešiel a s pukom skončil za bránou.

03:32
    Bystričania si v tejto chvíli príliš nerozumeli. Majdan si nakorčuľoval na útočnú modrú čiaru, puk si spracoval, no potom nepochopiteľne vyšiel z pásma a celé sa to skončilo ofsajdom.

02:30
    Hostia hrajú v tejto chvíli v plnom počte. Aj oni sa teda môžu pokúsiť ohroziť brankára Valenta, ktorý si zatiaľ nezachytal.

02:07
    Henrich Ručkay sa ocitol v obrovskej šanci. Puk k nemu prišiel cez bránkovisko. Nitriansky hráč však napokon trafil iba ležiaceho Bacashihuu!

01:50
    K Ručkayovi sa dostal skackajúci puk na dolnú časť pravého kruhu. Nakoniec sa mu to aj podarilo, no strela nebola razantná.

01:25
    Bacashihua si pripísal na svoje konto úspešný zákrok. Na ľavom krídle si spracoval puk Marek Slovák a z kruhu vyskúšal banskobystrického gólmana.

00:47
    Blackwater nabil na modrú čiaru Jamesonovi Milamovi, ktorý tvrdo vypálil. Bacashihua napokon nemusel zasahovať. Strela letela tesne vedľa brány.

00:29
    Hneď v úvodnej minúte sme svedkami vylúčenia. Dvojica českých rozhodcov posiela na trestnú lavicu Tomáša Matoušeka na dve minúty za krosček.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Pred začiatkom stretnutia si vypočujeme štátnu hymnu SR.

Na ľad prichádzajú oba celky. Nitra sa pred domácim publikom predstaví v modrých dresoch. Hostia z Banskej Bystrice sa ukážu v bielych dresoch.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Valent (Trenčan) – Milam, Ordzovenský, König, Milo, Podhradský, Mezei, Kuzma – Pupák, Blackwater, Slovák – Macík, Štefanka, Stloukal – H. Ručkay, Beca, Kutálek – Piačka, Bene, Bajtek

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua (Corbeil) – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Gründling, Pujacs, Roussel, Čížek, Petran – Tománek, Zigo, Majdan – Lunter, Bast, Lucenius – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ferleťák, M. Surový, Ambroz

Rozhodca: Čech, Polák – Junek, Šefčík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Prajem vám príjemný hokejový večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 46. kola Tipsport ligy medzi HK Nitra a HC 05 Banská Bystrica. Stretnutie sa začína o 17:00.

Nitra má už v tejto chvíli istú účasť v play-off, aj keby prehrala všetky ďalšie zápasy. Aktuálne jej patrí 2. priečka so ziskom 91 bodov a skóre 158:119. Hokejisti spod Zobora strácajú na vedúce Košice 6 bodov a zároveň sú o jeden bod pred Zvolenom. V posledných zápasoch si Nitra viedla, najlepšie ako mohla. Zdolala Poprad po nájazdoch 1:2, Martin 2:1, Trenčín 4:3, Skalicu 2:4 a naposledy si hravo poradila so Žilinou, ktorú vyprevadila s debaklom 5:0. Najproduktívnejším hráčom HK Nitra je aktuálne David Laliberté, ktorý má na konte 36 bodov za 16 gólov a 20 asistencií.

Banská Bystrica si na 4. mieste v tabuľke zatiaľ počína stabilne. Momentálne má 81 bodov a skóre 148:108. Na tretí Zvolen stráca 9 bodov a zároveň má na piaty Poprad náskok 8 bodov. Banská Bystrica nebola v posledných zápasoch stopercentná. Prehrala s Trenčínom 4:2, zdolala Poprad 8:2 a Skalicu 5:2, no potom ju zdolala Žilina 3:1 a v poslednom zápase ligy aj Zvolen, ktorý bol v derby úspešnejší po výsledku 2:6. Najproduktívnejšími Bystričanmi sú momentálne Lukáš Hvila a Juraj Majdan. Obaja nazbierali po 45 bodov.

V tejto sezóne medzi týmito tímami platilo: Môj dom, môj hrad. Nitra bola doma úspešná výsledkami 4:1 a 5:3. Banská Bystrica na domácom ľade zaznamenala výsledky 4:1, 4:2 a 5:3. Uvidíme, či to Nitra potvrdí aj v tomto zápase alebo sa môžeme dočkať výhry Banskej Bystrice.

To všetko v našom live prenose od 17:00 na webe Onlajny.eu. Pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 7. Macík (Štefanka, König), 20. H. Ručkay (Kutálek), 36. Beca (H. Ručkay), 39. Podhradský (H. Ručkay) – 31. Kytnár (Gründling, Ferleťák), 58. Gründling (Lamper), 60. Bast

HK Nitra: Valent (Lakosil) – Milam, Ordzovenský, König, Milo, Podhradský, Mezei, Kuzma – Pupák, Blackwater, Slovák – Macík, Štefanka, Stloukal – H. Ručkay, Beca, Kutálek – Piačka, Bene, Bajtek
    HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua (Corbeil) – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Gründling, Pujacs, Roussel, Čížek, Petran – Tománek, Zigo, Majdan – Lunter, Bast, Lucenius – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ferleťák, M. Surový, Ambroz

Rozhodčí: Čech, Polák – Junek, Šefčík