Piešťany – Skalica 0:0 (zruš.) | Zvolen – Poprad 4:3 (po pr.) | Martin – Trenčín 2:3 (kon.)
Košice – Žilina 2:3 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 4:3 (kon.)
HK Nitra
4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 07.02.2016, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR)

59:48
    A je tu definitívny koniec pre hostí. Banskobystričania hrali dokonca siedmi na ľade a to si všimol čiarový rozhodca. Na trestnú lavicu odchádza Zigo.

Banská Bystrica dala gól!
    Tak posledných 51 sekúnd ešte môže byť veľmi zaujímavých! JASON BAST sa v skrumáži pred bránkou dostal k odrazenému puku a puk dostal do odkrytej brány!

58:30
    Banská Bystrica to už skúša v šestici!
    57:22 GRÜNDLING - 4:2

57:22
    Hostia predsa len ešte znižujú stav stretnutia! Lamper prenikol po pravom kruhu s pukom do pásma a pekne prihral do medzikružia MARTINOVI GRUNDLINGOVI, ktorý vymietol ľavý horný roh Valentovej bránky!
    Asistencia: Patrik Lamper.

56:05
    Do samostatného úniku sa vysunul Henrich Ručkay, pokúšal sa obstreliť Bacashihuu na pravý betón, no nevyšlo mu to!

52:32
    Obojstranné vylúčenie. Za seknutie dostáva dve minúty Tomáš Matoušek a Branislav Mezei je potrestaný za krosček.

49:43
    Pre zmenu, presilovku si zahrajú hostia. Edmund Piačka dostáva dve minúty za podrazenie.

47:37
    Presilovú hru si zahrá Nitra. Václav Čížek dostáva dve minúty za hákovanie.

44:15
    V početnej prevahe si zahrajú hostia. A opäť to bude Juraj Štefanka, ktorý si odsedí dve minúty za hákovanie. Je to už jeho tretí trest v tomto zápase.

39:13
    Lamper so Stloukalom sa dostali do potýčky pri mantineli a obaja dostávajú tresty. Lamper dostáva 2+2 za napadnutie a hrubosť a Stloukal dve minúty za hrubosť. Nitra hrá presilovku piatich proti štyrom.
    38:28 PODHRADSKÝ - 4:1

38:28
    Nitra dala gól!
    Ďalší presilovkový gól HK Nitra! Ručkay z pravého kruhu prihral na modrú čiaru PETROVI PODHRADSKÉMU, ktorý šikovnou ani nie príliš silnou strelou prekonal Bacashihuu, ktorý mal jednoznačne zakrytý výhľad!
    Asistencia: Henrich Ručkay.

37:14
    Nitra bude hrať presilovku. Georgijs Pujacs dostáva dve minúty za faul kolenom.
    35:50 BECA - 3:1

35:50
    Nitra využíva druhú presilovku v zápase a zvyšuje svoje vedenie! Bacashihua ostal bez hokejky a domáci sa to snažili okamžite využiť. Ručkay vypálil z pravého kruhu, brankár hostí ešte vyrazil, no o priamu dorážku ku žrdi sa postaral MATTHEW BECA!

34:53
    Presilovú hru bude hrať Nitra. Milan Kytnár dostáva menší trest za nedovolené bránenie.

31:32
    Kvôli nejakým problémom Michala Valenta, ktorý bol počas predchádzajúcej nebezpečnej akcie Banskej Bystrice zasiahnutý, si tréner Stavjaňa vyžiadal oddychový čas!
    30:50 KYTNÁR - 2:1

30:50
    Hostia znižujú stav stretnutia! Lucenius potiahol puk do pásma. Tu prihral Ferleťákovi do medzikružia, ktorý sa ešte neulakomil a posunul do strany Gründlingovi. Ten vystrelil na Valentov betón, od ktorého sa puk odrazil ku MILANOVI KYTNÁROVI do medzikružia a odtiaľ hráč Bystrice napálil do brány!
    Asistencie: Martin Gründling, Kristián Ferleťák.

27:09
    Banská Bystrica si zahrá ďalšiu presilovku. Juraj Štefanka si odsedí dve minúty za seknutie.

22:29
    Banská Bystrica bude hrať presilovku. Juraj Štefanka dostáva dve minúty za hákovanie.
    19:17 H. RUČKAY - 2:0

19:17
    Nitra pridáva v poslednej minúte tretiny druhý gól! Akcia sa začala u Kutálka, ktorý si zbiehal na brejk, puk však nespracoval a následne využil pravidlo hybridného icingu. Prevzal si puk za bránou a v medzikruží našiel HENRICHA RUČKAYA, ktorý zakončil presne!
    Asistencia: Tibor Kutálek.

16:08
    Nitra si svojou aktivitou vypýtala faul. Fredrik Sandgren odchádza na dve minúty za hrubosť.

15:44
    Ďalšia príležitosť pre Nitru! Petr Stloukal si na ľavom kruhu prevzal prenechaný puk a smeroval sám na bránu. Jeho pokus forhendom však skončil v Bacashihuovej moci!

13:44
    Obrovská šanca pre Nitru! Marek Slovák sa aj v oslabení dokázal uvoľniť, predviedol peknú individuálnu akciu. Išiel sám na Bacashihuu, ktorý sa mu vystúpil, Slovák ho obišiel, no už gól nedal!

13:12
    Banská Bystrica bude hrať druhú presilovku. Za nedovolenú hru vysokou hokejkou bude sedieť Judd Blackwater.

11:43
    Nitra sa dostala do zaujímavého prečíslenia. Na jeho konci bol hráč štvrtého útoku Piačka, ktorému protihráč zablokoval strelu a o dorážku sa ešte pokúsil Podhradský. Bacashihua si poradil!

08:10
    Hrať v početnej výhode budú môcť aj hostia. Filip Bajtek dostáva menší trest za držanie.

06:58
    Tománek posunul v útočnom pásme puk Majdanovi, ktorý to skúšal na dvakrát, no Valent bol v zákroku úspešný. O pár sekúnt na to ešte Valenta ohrozil Ďatelinka, ale jeho strela z medzikružia smerovala iba do brankára domácich!
    06:02 MACÍK - 1:0

06:02
    Domáci využívajú presilovú hru! Hostia sa snažili vyhodiť puk po mantineli. K nemu sa na modrej čiare dostal König. Od Štefankovej hokejky sa puk dostal ku RADOSLAVOVI MACÍKOVI, ktorý už bez váhania zakončil!
    Asistencie: Juraj Štefanka, Peter König.

04:19
    Nitra bude hrať ďalšiu presilovku. Milan Kytnár dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

02:07
    Henrich Ručkay sa ocitol v obrovskej šanci. Puk k nemu prišiel cez bránkovisko. Nitriansky hráč však napokon trafil iba ležiaceho Bacashihuu!

00:29
    Hneď v úvodnej minúte sme svedkami vylúčenia. Dvojica českých rozhodcov posiela na trestnú lavicu Tomáša Matoušeka na dve minúty za krosček.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 7. Macík (Štefanka, König), 20. H. Ručkay (Kutálek), 36. Beca (H. Ručkay), 39. Podhradský (H. Ručkay) – 31. Kytnár (Gründling, Ferleťák), 58. Gründling (Lamper), 60. Bast

HK Nitra: Valent (Lakosil) – Milam, Ordzovenský, König, Milo, Podhradský, Mezei, Kuzma – Pupák, Blackwater, Slovák – Macík, Štefanka, Stloukal – H. Ručkay, Beca, Kutálek – Piačka, Bene, Bajtek
    HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua (Corbeil) – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Gründling, Pujacs, Roussel, Čížek, Petran – Tománek, Zigo, Majdan – Lunter, Bast, Lucenius – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ferleťák, M. Surový, Ambroz

Rozhodčí: Čech, Polák – Junek, Šefčík