Lipt. Mikuláš – Michalovce 0:1 (kon.) | Bardejov – Topoľčany 8:0 (kon.) | Nové Zámky – Senica 2:1 (po pr.)
Detva – Prešov 1:2 (po pr.)
HK Bardejov
8:0 (2:0, 4:0, 2:0) Stav série: 1:0
HC Topoľčany
sk Čtvrtek 11.02.2016, 17:30 • Zimný štadión Bardejov • 1. liga play-off (SR) • Čtvrtfinále

Vítame vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30 a my vám z neho prinesieme informácie o zmenách stavu.

Víťaz základnej časti sa vo štvrťfinále stretne s Topoľčanmi. Tie sú v roli tímu, ktorý rozhodne nemá čo stratiť, naopak, môže prekvapiť. Väčší tlak rozhodne stojí na pleciach domácich hráčov, ktorí "musia".

Žochári majú za sebou po dlhšom čase lepšiu sezónu. Podarilo sa im dostať sa do play-off a ich výsledky hovoria o tom, že tu nie sú len do počtu. Práve proti lídrovi z Bardejova však majú negatívnu bilanciu.

V Topoľčanoch Bardejov vyhral 4:1 a 4:0 a doma 5:0 a 4:3. Na posledný, tesný výsledok, by hostia v Bardejove určite radi nadviazali.

Ako bude vyzerať prvý štvrťfinálový duel medzi prvým a ôsmym tímom tabuľky? Sledujte spolu s nami prostredníctvom zmien stavu.

Úvodné zostavy:

HC 46 Bardejov: R. Sabol – M. Takáč, Všetečka, Mi. Bednár, Valentín, Pichnarčík, Polaček, Česelka, Valjent – Baláž, Kalináč, O. Gmitter – Jokeľ, Ščurko, Vaško – Ihnaťo, Linet, Fajčák – Solomončak, R. Cútt, Mikolášek.

HC Topoľčany: Halo – Ryzák, Bystričan, Jar. Niník, Perniš, Hain, Vyskoč, Palovič, Majerčík – Kluka, Nemček, Mi. Šalka – A. Lipovský, Paleček, Jarab – L. Káčer, Toman, Bosák – M. Záborský, Jurášek, L. Ružička.

Rozhodca: Lauff – Riš, Bogdaň.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:37
    Bardejov dal gól!
    Domáci začínajú zhurta, keď tretí útok už pri svojom prvom striedaní prekonáva Hala! Pichnarčíkovo nahodenie od modrej Halo vyrazil, no ĽUBOŠ FAJČÁK si puk potiahol a posiela ho do odkrytej brány.
    Asistencie: Michal Pichnarčík a Roman Ihnaťo.

02:27
    Juraj Halo musí spoza chrbta ťahať v tretej minúte už druhý puk! Gól strieľa VLADISLAV SOLOMONČAK, ktorý tečoval o žŕdku do brány Valentínovu strelu.
    Asistencie: Alexander Valentín a Martin Mikolášek.

02:27
    Hostia reagujú oddychovým časom.

08:37
    Ako prví si zahrajú presilovku hostia, keď sa útočník Oliver Jokeľ previnil podrazením.

10:37
    Topoľčany svoju výhodu nevyužili, Jokeľ je na ľade.

11:40
    Výhoda na druhej strane po krosčeku Lukáša Majerčíka.

13:40
    Ani v druhej presilovke tohto zápasu sme gól nevideli, Bardejov svoj náskok nenavýšil.

14:46
    Juraj Halo si pri rozohrávke nedal pozor a dostáva dve minúty za vyhodenie puku z hracej plochy.

16:46
    Ani svoju druhú presilovku po sebe domáci nevyužili.

17:04
    Bardejov dostal puk do siete, avšak Marcel Baláž ho sem posiela vysokou hokejkou a tak gól neplatí.

18:46
    Po strele Ihnaťa z pravého kruhu zvoní žrď Halovej brány!

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Hneď na začiatku zápasu sa domáci dostali rýchlo do dvojgólového vedenia. Topoľčany sa ale potom skonsolidovali a lepšie odolávali útokom, takže napriek pár presilovkám sú dva góly z úvodu zatiaľ jediné, ktoré sme videli.

Strely na bránu v prvej tretine hovoria jasnou rečou – 23:8.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

22:53
    Opäť pomerne rýchly gól po návrate z kabín, do siete posiela puk po teči strely od modrej ROMAN IHNAŤO.
    Asistencie: Milan Takáč a Ľuboš Fajčák.

27:11
    Tretia lajna má prsty v štvrtom góle, strelcom je tentokrát JAKUB LINET, ktorý sa prezentoval krásnou strelou o hornú žŕdku.
    Asistencie: Ľuboš Fajčák a Roman Ihnaťo.

27:11
    Juraja Hala v bráne nahradil Peter Kutej.

30:34
    JAKUB LINET pridáva druhý gól, keď Kuteja prekonal po individuálnej akcii.
    Asistencie: Roman Ihnaťo a Michal Pichnarčík.

33:39
    Ani Kutej nepomáha zastaviť bardejovský gólostroj, opäť s prispením konštrukcie sa puk po strele ĽUBOŠA FAJČÁKA odráža do siete.
    Asistencie: Oliver Jokeľ a Jakub Linet.

Zaujímavá situácia, keď Kalináč dostal puk do prázdnej brány, avšak hlavný rozhodca neuznal gól, pretože stál v bránkovisku. Brankár však nebol na svojom mieste, nestíhal sa vrátiť do brány po rozohrávaní.

38:51
    Ladislav Ščurko dostáva dve minúty a automaticky desiatku k tomu po napadnutí zozadu. Podarí sa hosťom zmazať nulu na Sabolovom konte?

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sa východniari poriadne rozstrieľali a v hosťujúcej bráne tak už stojí nový muž, Peter Kutej. Ani ten ale rozbehnutý vlak nezastavil a Bardejov je v pohodlnom vedení 6:0, pričom do siete ešte poslali aj ďalšie dva puky nedovoleným spôsobom. Zaujímavé je, že hneď niekoľkým strelám ku gólu dopomohla konštrukcia brány.

Strely na bránu v druhej tretine 13:5, priebežne 36:13.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:54
    Zatiaľ najrýchlejší gól zápasu po začiatku tretiny, MARCEL BALÁŽ si užil individuálny nájazd na Kuteja a dáva gól na 7:0.
    Asistencia: Ondrej Gmitter.

45:21
    Topoľčany budú hrať oslabené po vrazení Patrika Jaraba.

48:46
    Máme tu vzájomné vylúčenie, Patrik Jarab opäť smeruje na trestnú po nebezpečnej hre so zdvihnutou hokejkou, zároveň ale dostáva trest aj Milan Bednár, za krosček.

50:46
    Obaja previnilci sú už na ľade.

52:01
    Ďalšie vylúčenie, tentokrát si presilovku zahrajú hostia, Ľuboš Fajčák dostáva dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

53:52
    Napriek oslabeniu domáci zvyšujú skóre! Gmitter za bránou prekvapil Kuteja, obral ho o puk a z jeho prihrávky ťaží druhým gólom po sebe MARCEL BALÁŽ.

54:01
    Fajčák sa pripojil do hry, Topoľčany stále nedokázali zmariť Sabolovo čisté konto.

59:48
    Zrejme už záverečné vylúčenie, Vladislav Solomončak dostáva menší trest za nešportové správanie.

Strely na bránu v tretej tretine 9:1, celkovo 45:14.

Po veľmi jasnom výsledku hodnom víťaza základnej časti sa Bardejov ujal vedenia v sérii. Desiatka to síce nebola, no 8:0 a strelecká dominancia hovorí za všetko. Ďakujem za pozornosť a teším sa na ňu aj pri zajtrajšom pokračovaní, do čítania! (19:36:07)

Dominika Haršáni Handzušová

Branky a nahrávky: 2. Fajčák (Pichnarčík, Ihnaťo), 3. Solomončak (Valentín, Mikolášek), 23. Ihnaťo (Takáč, Fajčák), 28. Linet (Fajčák, Ihnaťo), 31. Linet (Ihnaťo, Pichnarčík), 34. Fajčák (Jokeľ, Linet), 41. Baláž (Gmitter), 54. Baláž (Gmitter)

HK Bardejov: R. Sabol – M. Takáč, Všetečka, Mi. Bednár, Valentín, Pichnarčík, Polaček, Česelka, Valjent – Baláž, Kalináč, O. Gmitter – Jokeľ, Ščurko, Vaško – Ihnaťo, Linet, Fajčák – Solomončak, R. Cútt, Mikolášek.
    HC Topoľčany: Halo (28. Kutej) – Ryzák, Bystričan, Jar. Niník, Perniš, Hain, Vyskoč, Palovič, Majerčík – Kluka, Nemček, Mi. Šalka – A. Lipovský, Paleček, Jarab – L. Káčer, Toman, Bosák – M. Záborský, Jurášek, L. Ružička.

Rozhodčí: Lauff – Riš, Bogdaň