2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Pátek 12.02.2016, 17:30 • DRFG Arena, Brno • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký páteční podvečer. Ačkoliv aktuálně probíhá třetí reprezentační přestávka sezony, extraliga mladšího dorostu má dnes na programu jednu dohrávku. V té změří síly Kometa Brno a SKLH Žďár nad Sázavou.

Oba celky aktuálně bojují v šestičlenné skupině D ELIOD extraligy mladšího dorostu, z níž pouze vítěz postupuje do play off. Hokejistům Komety patří aktuálně třetí příčka se ziskem 44 bodů, přičemž na postupovou pozici Českých Budějovic ztrácí modrobílí již šestnáct bodů. Hráči Žďáru nad Sázavou se nacházejí na páté pozici se ztrátou devíti bodů na své dnešní soupeře a již přišli i o teoretickou naději na postup do play off. Plameny tak může alespoň těšit skutečnost, že ve zbývajícím průběhu soutěže zřejmě nebudou muset řešit záchranářské problémy. Poslední tým tabulky Havlíčkův Brod totiž ztrácí na celek z Vysočiny hned čtrnáct bodů.

HC Kometa Brno: Pleticha (Kašpar) – Masár, J. Sedláček, Věžník, Vašíček, Gloz, T. Sedláček – Čajkovič, Konečný, Novák, Kučeřík, Hubáček, Svoboda, Vašíček, Kunc, Lašák.

SKLH Žďár nad Sázavou: Vacek (Nadvěd) – Melichar, Matěcha, Pachl, Kukla – Trejbal, Křehlík, Jindra, Šutera, Pytlík, Brejcha, Nedomlel, Poul, Tobiáš.

Rozhodčí: Měkýš – Bernard, Lainka.

00:01

00:27
    O první střelu utkání se postaral Svoboda, který to zkusil z lvého kruhu, Vacek byl se svým betonem připraven zasáhnout.

01:17
    Na druhé straně se pokoušel dostat na dostřel Poul, ovšem neprošel přes bránícího hráče Komety.

01:50
    Hra se v úvodních minutách plynule přelévá ze strany na stranu.

02:07
    Kometa si zkraje klání zahraje první přesilovou hru. Matěj Jindra obdržel dvě minuty za podražení.

02:18
    Věžník na modré nezpracoval prudkou přihrávku a Kometa přišla o pásmo.

03:00
    Modrobílí se znovu nastěhovali do útočného pásma.

03:09
    Kombinace modrobílého celku byla poněkud statická, Vacek nemusel ani jednou zasahovat.

03:25
    Následně se modrobílí znovu dostali do útočného pásma a Vacek si musel připsat dva zákroky.

04:06
    Těsně před vypršením trestu pro hráče hostujícího celku se dostal ke střele z mezikruží Kunc, ovšem jeho střelecký pokus kdosi srazil nad bránu.

04:07
    Hosté hrají v plném počtu.

04:37
    A Plameny se hned ze své první útočné akce mohly prosadit. Brejcha vyslal bekhendovou střelu, která nadělala Pletichovi velké problémy, následně dorážel Jindra, ovšem brněnský brankář napravil své předchozí zaváhání a žďárského útočníka vychytal.

05:15
    Přesilovou hru si krátce po domácích zahrají i hosté. Dvě minuty za podražení obdržel Patrik Vašíček.

05:22
    Po Kuklově střele od modré vyrazil Pleticha kotouč do míst, kde byl pouze Křehlík, ten poněkud z úhlu odkrytou klec netrefil.

06:00
    Domácím se povedlo dostat kotouč daleko ze svého pásma a díky dobrému forčekingu ušetřit i další cenné vteřiny.

06:37
    Znovu se povedlo modrobílým vyhodit kotouč až za Vackovu bránu.

07:15
    Podobně jako před chvíli hosté i domácí se při svém prvním oslabení dokázali ubránit.

07:27
    Kučeříkovu střelu v jízdě z pravého kruhu Vacek zastavil a následně pokryl lapačkou.

07:40
    Pytlík přejel modrou čáru a zkusil překvapit Pletichu střelou přes obranu, brněnský gólman si poradil.

07:55
    Na druhé straně mohl skóre utkání otevřít Svoboda, ten se dostal až před Vacka, jehož tváří v tvář bekhendem nepřekonal.

08:52
    Hra se velmi svižně přelévá ze strany na stranu. Tentokrát se ke střele dostal Poul, jeho projektil si Pleticha pohlídal.

10:15
    V posledních chvílích útočí modrobílí a hosté spíše brání.

10:27
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončil zákrok Vacka, jenž následně přerušil hru.

10:45
    Svobodovu střelu srazil na ochrannou síť Pachl. Vhazování v útočném pásmu Komety.

10:55
    Od modré čáry pálil Masár, Vacek na kotouč viděl a bez problémů skryl pul v lapačce.

11:55
    Vašíček se sice hnal do samostatného úniku, ovšem rozhodčí rodící se tutovku domácího celku zastavil, poněvadž ji předcházela přihrávka rukou.

12:04
    V DRFG Areně se chvíli nehrálo kvůli určitému problému technického rázu. Nyní je vše opraveno a může se pokračovat.

12:23
    Ofsajd modrobílého celku. Vhazování ve středním pásmu.

13:44
    Žďár právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre utkání. Jeden z hráčů Komety na modré čáře nezachytil kotouč, následně u něj sice byl první, ovšem nahrál jej naslepo za sebe na najíždějícího Šuteru, jenž ještě z dobré pozice Pletichu nepřekonal, MICHAL TREJBAL ovšem z následné skrumáže dostal puk za záda brněnského gólmana. Asistence: Daniel Šutera.

14:42
    Ofsajd hostujícího celku.

15:16
    Typický obrázek první třetiny – hraje se na obě strany ovšem bez nějakých závažnějších střeleckých pokusů.

16:00
    Svoboda to zkusil individuálně, projel celým útočným pásmem, objel bránu a předložil puk do skrumáže před svatyni Žďáru, k puku se dostal Kunc, ovšem kotouč za záda Vacka nepropasíroval.

16:50
    Odpískán úmyslný ofsajd Komety, vhazovat se bude před Pletichou.

17:10
    Hra byla přerušena poté, co po jednom z osobních soubojů zůstal na ledě ležet jeden z hráčů Žďáru nad Sázavou.

17:10
    Oním hráčem, jenž zůstal otřesený na ledě, byl Melichar, který ovšem na střídačku odjel po svých a zdá se, že se vše obejde bez následků.

17:48
    Obezřetný Pleticha raději skryl v lapačce lehké nahození žďárského celku ze středního pásma.

17:58
    Svoboda vyslal vynikající pas za obranu Čajkovičovi, jenž svůj výpad zakončil střelou do tyče.

18:27
    Masárovi vůbec nevyšla střílená přihrávka od modré čáry a modrobílí ztratili pásmo.

19:00
    Začala se poslední minuta úvodní periody.

19:30
    Modrobílí se snaží ještě do přestávky vyrovnat a nyní si vypracovali slušný tlak, kterému ovšem chybí střelba.

20:00

V první třetině si obě mužstva dokázala vypracovat podobný počet šancí na skórování. Zatímco domácí se ani jednou prosadit nedokázali (jednou gólmana Vacka zachránila tyč), hostům se povedlo vsítit zatím rozdílový gól. Ve 14. minutě se o něj postaral Michal Trejbal. Uvidíme, jakým způsobem se bude utkání vyvíjet v další periodě, která začíná zhruba v 18:17.

20:01

20:51
    Svoboda vjel do útočné třetiny a vyslal vysokou střelu, která zaplachtila nad bránu Vacka.

21:54
    Úvodní minuty utkání jsou poněkud neuspořádané, plné nepřesností na jedné či druhé straně.

22:19
    Vašíček vypálil od mantinelu příklepem, Vacek vyrazil jeho projektil betonem a připsal si první zákrok druhé třetiny.

23:00
    Žďárští se poprvé ve druhé periodě podívali do útočné třetiny, ovšem bránu Pletichy neohrozili.

23:42
    Při následném pohybu v útočné třetině už ano, Pleticha musel zasahovat proti střele Křehlíka od mantinelu, brněnský gólman eliminoval jeho pokus betonem.

25:12
    Vašíček vjel do útočné třetiny a pálil na zadní tyč, jeho projektil byl nepřesný.

25:38
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se vrátí před Vacka, kde se v posledních minutách hraje často.

25:43
    Střelecký pokus Sedláčka od modré čáry byla natolik vysoký, že Vacek se nemusel namáhat zakročit.

26:12
    Tobiáš si vzal kotouč u mantinelu, proháčkoval se na hranici pravého kruhu a z dobré pozice ohrozil Pletichu, jenž vytáhl výborný zákrok.

26:39
    A znovu musel brankář Komety zasahovat. Tentokrát schoval puk v náruči.

26:42
    Po vyhraném buly pálil bekhendem Tobiáš, Pleticha stačil vystrčit pravý beton a zažehnat nebezpečí.

27:54
    Modrobílým se nedá upřít snaha o útočnou aktivitu, ta je ovšem zatím značně křečovitá. To potvrdil Vašíček, který se nedostal k přímému ohrožení Vackovy brány, jeho projektil zamířil mimo tři tyče.

28:44
    Po dlouhé době musel Vacek zasahovat proti dalekonosné střele Vašíčka od modré čáry v jízdě. Tento projektil nepředstavoval velké nebezpečí pro bránu modrobílého celku.

28:52
    Vašíčkova rána od modré po vyhraném buly už byla o poznání nebezpečnější, ovšem nemířila mezi tři tyče.

29:40
    Gloz našel u brankové čáry číhajícího Lašáka, jehož střelu ukryl Vacek v lapačce.

29:50
    A další kvalitní zákrok žďárského gólmana.

29:55
    Domácí si vypracovali tlak, při němž si zároveň vykoledovali faul. Dvě minuty za faul loktem obdržel David Matěcha.

30:39
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí dlouho v přesilové hře kombinovali a když se odhodlali ke střele, dočkali se vyrovnávací branky. A to poněkud kuriózní, Svoboda vystřelil před bránu, přičemž trefil clonícího MICHALA KUNCE, čímž kotouč naprosto změnil směr, na což již Vacek nedokázal zareagovat. Kunc následně dostal kotouč za žďárského gólmana. Asistence: Matěj Svoboda, Robert Věžník.

31:44
    Po dlouhé době musel zasahovat Pleticha. Svou vyrážečku vložil do střely Brejchy od modré čáry.

32:08

32:17
    Výborný zákrok Vacka, jenž v tuto chvíli podržel své mužstvo.

32:50
    Momentum je jasně na straně Komety, která teď drtí svého soupeře. Rozdílovou branku mohl vsítit Svoboda. Jeho kvalitní střelu z mezikruží ovšem vychytal výborným zákrokem lapačkou Vacek.

33:03
    Konečný se procpal před Vacka, jehož ovšem zblízka nepřekonal. Následně nemohl dorážet, protože rozhodčí přerušil z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti hru.

33:50
    Hostům se v tuto chvíli alespoň na moment povedlo uklidnit hru.

34:36
    Do brejku vyrazil Matěcha, ovšem přes posledního hráče Komety se k zakončení nedostal.

35:00
    Úleva pro hostující celek, kterému se povedlo dostat puk před Pletichu, jenž přerušil hru.

35:31
    Hosté nyní mohou radikálně proměnit obraz hry. Dostávají totiž možnost přesilové hry. Dvě minuty za hákování obdržel Maxim Čajkovič.

35:42
    Domácí vyhráli buly a Svoboda vyvezl kotouč až do útočného pásma.

36:02
    Kuklovu střelu od modré kdosi před Pletichou tečoval, ale ke štěstí Komety pouze mimo bránu.

36:36
    Hosté podobně jako před chvílí domácí využívají přesilovou hru a vrací se do vedení. Tobiáš nabil DAVIDU MATĚCHOVI, jenž svou střelou od modré propálil vše před sebou včetně gólmana Pletichy. Asistence: Ondřej Tobiáš.

37:05
    Modrobílí se nehodlají smířit s nepříznivým stavem a okamžitě po inkasované brance si vypracovali tlak.

37:35
    Ovšem k přímému ohrožení Vacka se zatím domácí nedostali.

38:01
    Nepřesnost v rozehrávce hostujícího celku rezultovala v zakázané uvolnění.

38:30
    A zakázaného uvolnění se dopustili i domácí hokejisté.

38:59
    Věžníkovu střelu od modré si Vacek pohlídal a ukryl puk v lapačce.

39:00
    Začala se poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Prostřední část tedy skončila nerozhodně, což nereflektuje dění na ledě. Ve druhé třetině totiž měli jasně více ze hry domácí. Hokejisty Žďáru ovšem podržel svými zákroky gólman Vacek, který za svá záda pustil jediný projektil. Ve 31. minutě překonal jinak výborně chytajícího brankáře hostí z přesilové hry Michal Kunc. Ke konci druhé části dostali možnost početní převahy hosté a bezezbytku ji využili. Ve 37. propálil vše před sebou David Matěcha. Do třetí třetiny tedy hosté vstoupí s těsným vedením, ovšem jak ukázala druhá část, s uhájením náskoku budou mít hráči z Vysočiny patrně ještě velké starosti. Třetí třetina začne zhruba v 19:02.

40:01

40:30
    Do třetí třetiny vtrhli hosté aktivně, usadit se v útočném pásmu se jim ovšem nepovedlo.

41:06
    Od modré čáry vystřelil Pachl, střela mu příliš nesedla, a Pleticha s ní tak neměl příliš mnoho práce.

41:42
    Na druhé straně se ocitl před bránou Kunc, ovšem svůj bekhend poslal nad bránu žďárského celku.

43:20
    Modrobílí forčekují, Čajkovič vystřelil od modré čáry, Vacek vyrazil puk betonem.

43:37
    Čajkovič se následně mohl dostat před Vacka, jenže při své kličce byl faulován. Dvě minuty za podražení obdržel Miroslav Kukla.

43:55
    Čajkovič objel bránu, vyjel si mezi kruhy a nebezpečně vypálil, Vacek si poradil.

44:15
    Hostům se povedlo dvakrát během krátké chvíle vyhodit puk přes všechny čáry.

44:30
    A do třetice všeho dobrého pro Plameny.

44:49
    A znovu úspěšné vyhození hostujícího celku. Třetí přesilová hra Komety je zatím tou nejslabší pro modrobílý celek v tomto utkání.

45:20
    Modrobílí se znovu nastěhovali do útočného pásma. S oběma střelami Kučeříka od modré čáry si Vacek poradil. Druhou střelu ukryl v lapačce.

45:37

46:17
    Ofsajd celku z Vysočiny.

46:42
    Jan Sedláček dostal na levé straně čas i prostor, ovšem svou střelou z levého kruhu Vacka nezaskočil.

47:54
    Kotouč na střídačce hostujícího celku. Hra byla přerušena.

48:27
    Pytlík nabil před bránu Tobiášovi, jehož střelu z první vyrazil Pleticha betonem.

48:34
    Hosté si zahrají třetí početní převahu. Dvě minuty za podražení obdržel Maxim Čajkovič.

48:40
    Domácí vyhráli buly a ihned se dokázali osvobodit.

48:56
    Matěchovu střelu od modré šikovně tečoval před bránou Šutera, ovšem Pleticha si připsal vynikající zákrok betonem a podržel své mužstvo.

49:31
    Domácí vyvezli kotouč až na protější stranu kluziště a šetří další vteřiny.

49:54
    Znovu se povedlo hokejistům z města pod Špilberkem vyhodit puk z vlastního obranného pásma.

50:18
    Tobiáš vybojoval u mantinelu kotouč a vypálil zpoza pravého kruhu nad bránu.

50:34
    Domácí hrají v plném počtu.

50:41
    Ihned poté, co Čajkovič opustil trestnou lavici, dostal se do samostatného úniku. Ten zakončil střelou mezi betony Vacka, který je ovšem na poslední chvíli dokázal sepnout a odmítl vyrovnání.

51:55
    Kometa se pokouší rozvinout závěrečný tlak na vyrovnání, ovšem zatím bez větších úspěchů.

52:34
    Pachl vyvezl k velké radosti střídačky hostů puk do útočného pásma.

52:43
    Domácí se bleskurychle vrátili do útočného pásma, ovšem střela jednoho z hráčů skončila na ochranné síti.

53:22
    Pytlík vjel do útočného pásma a vystřelil od pravého mantinelu na zadní tyč, Pleticha vytáhl kvalitní zákrok pravým betonem.

54:45
    Hokejistům Komety se v těchto chvílích vůbec nedaří dostat na dostřel Vacka, a vyrovnávací branka nebo alespoň pokus o ní je zatím v nedohlednu.

55:05
    Hosté se snaží prakticky z každé pozice nahazovat puk na Pletichu a vynutit si přerušení hry a vhazování v útočném pásmu.

55:30
    Modrobílí se nastěhovali do útočné třetiny, zatím si však nevypracovali tlak.

56:15
    Znovu drží kotouč především hosté.

57:02
    Křehlík vystřelil od mantinelu pomalu, ale Pleticha nakonec musel zasahovat svým betonem.

57:21
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, šance pro Kometu?

57:41
    Hosté dobře zahustili prostor před svým gólmanem, k němuž neprošla žádná střela.

57:58
    Poul se mohl dostat do samostatného úniku, ovšem nakonec dostal přihrávku na brusle, s kterou si již nedokázal poradit.

58:00
    Probíhají závěrečné dvě minuty třetí třetiny, Kometa hraje v šesti!

58:40
    Hosté jsou v útočném pásmu, ovšem nedostali se ke střele na prázdnou bránu.

59:00
    Tobiáš od modré netrefil prázdnou klec.

59:12
    Hra byla přerušena kvůli přihrávce rukou, vhazování ve středním pásmu.

59:12
    Trenér Komety Jiří Mífek si vzal oddechový čas.

59:12
    Po oddechovém času se do brány vrací Pleticha, ale pokud modrobílí buly zvládnou, jistě hned zamíří na střídačku.

59:25
    Vše mohl rozhodnout Pytlík, jenž se dostal do samostatného úniku, ovšem na Pletichu si nepřišel.

59:26
    Komplikace pro hostující celek. Jaromír Pytlík dostal dvě minuty za zdržování hry, protože za bránou sevřel puk.

59:32
    Obrovská radost na straně Komety, která dokázala velkou příležitost v podobě přesilové hry v této fázi hry využít a srovnává stav zápasu! Vacka prostřelil JAKUB KONEČNÝ. Asistence: Radek Kučeřík, Matěj Svoboda.

60:00

Tak to je velmi nečekaná zápletka tohoto klání. Modrobílým se ve třetí třetině nepovedlo navázat na prostřední část a nedokázali si vypracovat větší tlak na vyrovnání. Když už se zdálo, že utkání je ztraceno, nechal se půl minuty před koncem normální hrací doby vyloučit hráč Žďáru Pytlík za sevření kotouče a modrobílí tuto šanci bezezbytku využili. Za necelou minutu tedy začne prodloužení.

60:01

60:12
    Na úvod prodloužení vtrhnul do útočné třetiny a následně objel bránu Svoboda, ovšem kotouč neusměrnil mezi tři tyče.

60:50
    Na druhé straně vypálil od mantinelu přes obránce Pytlík, ovšem Pleticha skryl puk na hrudi.

61:25
    Čajkovičovi dnes není přáno. Mladý útočník Komety se ocitl v další dobré střelecké pozici, tentokrát v mezikruží, ovšem Vacka nepřekonal.

62:35
    Nepřesnost v rozehrávce Žďáru rezultovala v zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Vackem.

63:03
    Druhý bod si z dnešního klání odvezou hosté ze Žďáru. Rozhodl o tom ONDŘEJ POUL, který se rozjel do útočného pásma, díky důrazu se dostal přes obránce Komety a následnou střelou z úhlu, která zaplachtila pod víko brány domácího celku, překvapil gólmana Pletichu. Asistence: Ondřej Tobiáš.

Hokejisté Žďáru nad Sázavou tedy sice inkasovali necelou půlminutu před koncem normální hrací doby vyrovnávací branku, ovšem nenechali se rozhodit a v prodloužení nakonec znovu naklonili pomyslné misky vah na svou stranu. Hokejisté z Vysočiny tak poráží Kometu podruhé v rozmezí pěti dnů.

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji příjemný páteční večer a pohodový víkend. (19:42:48)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 31. Kunc (Svoboda, Věžník), 60. Konečný (Kučeřík, Svoboda) – 14. Trejbal (Šutera), 37. Matěcha (Tobiáš), 64. Poul (Tobiáš)

Rozhodčí: Měkýš – Bernard, Lainka