Detroit – Boston 6:5 (kon.) | Tampa – St. Louis 1:2 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 3:1 (kon.)
NY Islanders – Detroit 4:1 (kon.) | Calgary – Anaheim 4:6 (kon.)
New York Islanders
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Detroit Red Wings
Pondělí 15.02.2016, 19:00 • Barclays Center (Brooklyn, NY) [Kapacita: 15 795] • NHL

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

53:17
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení odsedí Tomáš Tatar.
    52:15 Ryan STROME - 4:1

52:15
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí si berou zpět své tříbrankové vedení! Tavares to udělal náramně u levého mantinelu v útočném pásmu, zadovkou našel v mezikruží volného RYANA STROMEHO, a ten následnou tvrdou střelou dokázal prostřelit Howarda. Asistence: John Tavares, Nick Leddy.
    49:31 Pavel DACJUK - 3:1

49:31
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek! Nyquist se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus dokázal Greiss vyrazit pouze do míst, kde stál volný PAVEL DACJUK, a ten se následnou střelou do odkryté branky nemýlil. Asistence: Gustav Nyquist.

46:52
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Justin Abdelkader.

46:47
    Kuljomin se nyní dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku, na brankáře Howarda však nevyzrál.

46:19
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za zdržování hry odsedí Brock Nelson.

42:22
    Helm nyní poslal přihrávku od pravého mantinelu na opačnou stranu kluziště k úplně volnému Ouelletovi, ten však následně trefil pouze pravý beton přesunujícího se Greisse a stav tak zůstává stále 3:0.

39:02
    Hosté si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za sekání vyfasoval Thomas Hickey.

36:26
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval Ryan Strome.
    36:03 Marek ŽIDLICKÝ - 3:0

36:03
    Domácí vedou už o tři branky! Clutterbuck napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus se odrazil od zadního mantinelu před branku, kde stál volný MAREK ŽIDLICKÝ, a ten následně dokázal prostřelit bezmocného Howarda. Asistence: Cal Clutterbuck, Casey Cizikas.
    34:57 Josh BAILEY - 2:0

34:57
    Tak domácí nakonec využívají přesilovku! Boychuk napřáhl ke střele od modré čáry, jeho tvrdou ránu Howard vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel úplně volný JOSH BAILEY, a ten se následnou střelou do odkryté klece nemýlil. Asistence: Johnny Boychuk, Brock Nelson.

33:19
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za zdržování hry odsedí Pavel Dacjuk.
    28:24 Brock NELSON - 1:0

28:24
    Domácí se dostávají do vedení! Strome se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až do útočného pásma, následně poslal přihrávku vzduchem od modré čáry na rozjetého BROCKA NELSONA, ten kotouč sklepl na hranici vysoké hole, ale prošlo mu to a následně dokázal prostřelit na dvakrát bezmocného Howarda. Asistence: Ryan Strome, Johnny Boychuk.

26:15
    Tavares se nyní dobře uvolnil u levého mantinelu přes dva obránce, následně se dostal s kotoučem až před Howarda, toho však následnou střelou mezi betony nedokázal prostřelit.

25:53
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení vyfasoval Darren Helm.

16:54
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Henrik Zetterberg.

12:32
    Nyquist se nyní dostal ke střele z pravého kruhu a jeho střela orazítkovala pravou tyč Greissovi branky!

07:41
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí kapitán domácích John Tavares.

06:54
    Tavares se nyní dostal do samostatného úniku, Howarda se následně snažil prostřelit střelou nad vyrážečku, to se mu však nepovedlo a Howard kotouč dokázal vyrazit do rohu kluziště.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 29. Nelson (Strome, Boychuk), 35. Bailey (Boychuk, Nelson), 37. Židlický (Clutterbuck, Cizikas), 53. Strome (Tavares, Leddy) – 50. Dacjuk (Nyquist)

New York Islanders: Greiss (Halák) – de Haan, Hamonic, Boychuk, Leddy, Židlický, Hickey – Strome, Tavares (C), Grabovskij – Okposo (A), Nielsen (A), Kuljomin – Bailey, Nelson, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin
    Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Quincey, Green, Smith, Marčenko, Ouellet – Abdelkader, Dacjuk (A), Zetterberg (C) – Tatar, Richards, Larkin – Jurčo, Athanasiou, Nyquist – Helm, Glendening, Sheahan

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Garrett Rank – Scott Cherrey, Derek Amell

Diváci: 15 795