Michalovce – Lipt. Mikuláš 4:1 (kon.) | Topoľčany – Bardejov 5:3 (kon.) | Senica – Nové Zámky 2:3 (0:1 po s.n.)
Prešov – Detva 4:5 (kon.)
HC Prešov
4:5 (1:0, 3:0, 0:5) Stav série: 1:2
HK Detva
sk Pondělí 15.02.2016, 18:001. liga play-off (SR) • Čtvrtfinále

V záverečných desiatich sekundách sa už nič dramatické nestalo. Prešovčania podľahli Detve 4:5 a to napriek tomu, že po 40 minútach vyhrávali o štyri góly 4.0! Detva v tretej tretine strelila neuveriteľných 5 gólov a v poslednej minúte po góle Husseyho dokonala dokonalý obrat. Po troch dueloch tak Detva vedie v sérii 2:1 na zápasy a zajtra na prešovskom ľade môže oslavovať postup do semifinále. (20:21:07)

59:49
    Detva dokázala dostať puk z vlastného pásma, no za cenu zakázaného uvoľnenia. Hra sa sťahuje pred Orčíka.

59:37
    Prešov bude hrať posledných 23 sekúnd zápasu bez brankára Martona so šiestimi hráčmi.

59:28
    Detva dala gól!
    A dokonalý obrat je dokonaný. MATT HUSSEY si nakorčuľoval do útočného pásma, predral sa medzi dvojicu bekov Prešova a po peknom forhandovom blafáku zasunul puk za gólmana Martona.
    Asistencie:

59:02
    Prešovčania teraz skúšali zrýchliť hru, no dopustili sa zakázaného uvoľnenia. Nasledovať bude buly v útočnej tretine hostí.

59:00
    Do konca zápasu ostáva jedna minúta.

58:50
    Detva si ale dala pozor na útočnú akciu súpera a dostáva sa dopredu.

58:30
    Do konca základnej hracej doby ostáva 90 sekúnd. Obšut má puk na hokejke a bude rozohrávať jednu z posledných útočných akcií dnešného súboja.

57:59
    Igor Halás spoza brány našiel osamoteného Chalupu, no prešovský útočník nedokázal zoči-voči Orčíkovi upratať puk do brány.

57:49
    Prešovčania bezprostredne po buly ohrozili bránu hostí, no gólman Detvy ostal pozorný.

57:45
    A opäť ďalšie zakázané uvoľnenie hostí. Buly sa bude vhadzovať po pravici gólmana Orčíka.

57:33
    Detva sa dopustila zakázaného uvoľnenia, hra sa sťahuje pred bránu Detvy.

57:22
    Jakub Kubiš si pripravoval priestor na svoju povestnú strelu zápästím, no jeho pokus skončil len na obrancovi Busilkovi, ktorý jeho pokus zblokoval.

56:34
    O puk sa teraz bojuje v strednom pásme. Prešovčania pôsobia zakríknutým dojmom, zatiaľ čo rozbehnutá Detva tvorí hru a v závere stretnutia sa bude snažiť o dokonalý obrat.

55:40
    Diváci v Prešove dávajú piskotom jasne najavo nespokojnosť s vývojom zápasu, ktorý bol po 40 minútach jasne v rukách domáceho celku.

54:59
    A začína sa odznova! Po pravej strane bleskurýchlo zaviezol puk do útočného pásma Matt Hussey, ktorý na druhej strane našiel osamoteného Davida Grahama, ktorý bez väčších problémov poslal puk do opustenej brány. Marton bol bez šance. Detva strojovou akciou dokonale zaskočila svojho súpera a vyrovnala.
    Asistencie: Matt Hussey, Jakub Predajniansky

54:46
    Prešov teraz mohol vyraziť do rýchleho brejku. Domácim hráčom ale chýbali potrebné sily. Jakub Kubiš napokon potiahol akciu do útočného pásma, skúšal svoju strelu zápästím umiestniť pod hornú žŕdku, no jeho pokus Orčík vyrazil na ochrannú sieť.