Vladivostok – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Omsk – Barys 2:3 (1:2 po s.n.) | Novosibirsk – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 4:7 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 5:1 (kon.)
Kazaň – Toljatti 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Ufa 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:3 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 2:4 (kon.) | Minsk – N.Novgorod 3:2 (2:1 po s.n.) | Soči – Záhřeb 6:4 (kon.)
Jokerit – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Riga – Petrohrad 4:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Metallurg Novokuzněck
Čtvrtek 18.02.2016, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Ve svém posledním utkání základní části KHL se utkají týmy HK Sibir Novosibirsk a Metallurg Novokuzněck. Oba celky už mají jasno, jak dopadnou. Zatímco Novosibirsk postoupil do play-off, Novokuzněck si letos vedl opravdu špatně a na postup již delší dobu nemyslel.

HK Sibir Novosibirsk

Domácí celek má za sebou úspěšnou základní část, když z 59 utkání si odnesl 102 bodů za 23 výher, 12 vyhraných prodloužení, 9 prohraných prodloužení a 15 proher. V domácích zápasech si vede Novosibirsk skvěle, nejlépe v celé Východní konferenci, když získal 64 bodů z 29 zápasů za 17 výher, 5 vyhraných prodloužení, 3 prohry v prodloužení a pouze 4 prohry.

Novokuzněck se nachází na chvostu celé soutěže, když v 59 zápasech získal jen 55 bodů, přičemž několik jich nasbíral v posledních utkáních, kdy v posledních 4 zápasech hned 3 dovedl do vítězného konce. Novokuzněck si ve venkovních zápasech nevedl nejhůře z celé soutěže a z 29 zápasů získal 31 bodů a v tomto ohledu za sebou nechal Astanu a Chanty-Mansijsk.

Vzájemné zápasy

Poslední vzájemná utkání vyznívají spíše pro Novosibirsk, i když úplně poslední konfrontace těchto dvou celké dopadla dobře pro Novokuzněck, který doma vyhrál 3:1. Ovšem předešlá klání byla lepší pro Novosibirsk, který vyhrál doma 6:4, venku 2:1 a 5:2 a předtím doma 4:2.

Československá stopa v týmech

Novosibirsk:
    Alexander Salák – 51 zápasů, 25 výher, 2 nuly, 93,7 % zákroků, 1.92 obdrženého gólu na zápas

Robert Kousal – 54 zápasů, 9 gólů, 18 asistencí, 27 bodů, 38 TM

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Mišarin, Meszároš, Menšikov, Gimajev (A), Beljakov, Naumov, Verešagin – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Fefelov, Okulov, Kopytin – Žafjarov, Gubin (A), Kopejkin (C)

Metallurg Novokuzněck: Starostin (Jevstafjev) – Ščukin, Ljamkin, Fatkullin, Kuklev, Nekolenko, Glebov, Kapotov – Kaprizov, Poliščuk (A), Komaristij – Lebedev (A), Zemčenko, Plotnikov – Musin, Romanov (C), Kousal – Semjonov, Starčenko, Makarenko, Mitrjakov

Rozhodčí: Gusev, Kuljov – Matjuša, Misjur.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Do startu play-off KHL již zbývají poslední tři dny!

00:01

00:30
    V úvodu utkání se podařilo domácím ovládnout dvě vhazování, když se poradil švédský internacionál Calle Ridderwall i Maxim Šalunov.

00:44
    Maxim Šalunov je vyloučen na dvě minuty za podražení.

01:15
    Ke střele se v přesilové hře dostal Timur Fatkulin, ale branku vstřelit nedokázal.

02:44
    Domácí celek je v plném počtu a hosté si během přesilové hry nedokázali poradit s obranou svého soupeře.

03:40
    Novosibirsk zatím nemá žádnou extrémní převahu, jak by se možná od zápasu s posledním celkem dalo očekávat.

05:56
    Do šance se hnal Calle Ridderwall, ale obrana Novokuzněcka si nakonec poradila.

06:14
    Na dvě minuty je za hákování na trestnou lavici odeslán Dmitrij Starčenko, takže hosté se budou bránit.

06:26
    Vzruch před hostující brankou po střele Vereščagina, kterou zblokoval Šalunov a chystal se dorážet, ale k tomu už ho obrana nepustila.

06:55
    Hostům se na chvíli podařilo vyhodit, ale Sibir už je zpátky v útočném pásmu.

07:30
    Další vyhození hostů. Ullström se pak snažil přejít do pásma, ale bylo pískáno postavení mimo hru.

07:51
    Vincour se snažil dostat svého kolegu do útočného pásma, ale jeho přihrávka nebyla z nejpřesnějších.

08:18
    Na konci přesilovky se ještě domácí dostali k zajímavé střele, ale Starostin vyrazil a obrana odvrátila.

09:14
    Novokuzněck se na chvíli dostal do útočného pásma, nicméně kotouč dlouho v držení neměl.

09:46
    Za hru vysokou holí si na dvě minuty odpočine Fjodor Poliščuk.

10:19
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí nyní doslova rozebrali obranu soupeře při přesilové hře a na konci zakončoval přesnou ranou OLEG GUBIN. Asistence: Ivan Vereščagin, Vladislav Naumov.
    10:19 Oleg GUBIN - 1:0

10:59
    A další vyloučení na straně hostujícího celku. Tentokrát dostal dvě minuty Ignat Zemčenko za krosček.

11:42
    Domácí celek svírá hosty v obranném pásmu, ale nedaří se jim překonat Starostina.

12:30
    Nyní se hostům podařilo několikrát za sebou dostat kotouč do bezpečí, takže to vypadá, že tentokrát se ubrání.

12:59
    Ano, nakonec se Metallurg dokázal ubránit další přesilové hře Sibiru, nicméně domácí jsou zatím výrazně lepší.

13:44
    Metallurg Novokuzněck nyní poslal kotouč na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před Starostinem.

13:57
    A situace se opakuje, takže žádná možnost na vystřídání pro hosty.

14:42
    Po delší době se Metallurg propracoval do útočné fáze a nebezpečně nahazoval Nekolenko.

15:26
    Fatkullin nyní posílal kotouč do rohu, ale domácí se ujali kotouče a zkusili rychlý útok, který však byl poměrně zbržděn.

16:16
    Salák předvedl velice těžký zákrok, když obrana Sibiru byla hodně rozebraná. Předtím mířila střela do tyče, Salák byl po zákroku mimo pozici a branka byla prázdná, nicméně český gólman se skvěle přemístil a zakročil.

16:19
    Domácí při předchozím bránění faulovali a na dvě minuty odchází opět Maxim Šalunov. Tentokrát je vyloučen za hákování.

16:40
    Salák předvedl další dobrý zákrok proti střele soupeře. Obrana si poté poradila.

18:00
    Hostům se přesilová hra příliš nedaří a Novosibirsk se zřejmě dokáže ubránit.

18:19
    Domácí v plném počtu. Hosté sice stříleli, ale přesto se nedokázali prosadit.

18:53
    Igor Fefelov nedovoleně trefil svého soupeře do oblasti hlavy a krku, za což si odsedí 2+10 minut.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První perioda dnešního zápasu je za námi a Sibir Novosibirsk zatím vede 1:0 po brance, o kterou se v přesilové hře postaral Oleg Gubin, jenž stál na konci pěkné kombinační akce. Hosté zatím ukazují, proč se nachází na poslední příčce a branku vstřelit nedokázali. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina hry.

20:01

20:23
    Fjodor Poliščuk ztratil kotouč při přechodu do útočného pásma, takže obrana domácích ušetřila čas.

20:53
    Domácí v plném počtu. Hostům se nepodařilo nadělat žádné závažné potíže Salákovi.

21:52
    Do útoku se dostal Ilja Musin, nicméně jeho akce nebyla nebezpečná. Útok s českým útočníkem Kousalem však na ledě zůstává.

22:23
    Ilja Nekolenko ztratil kotouč v útočném pásmu a domácí jeli dopředu, nicméně ani oni nekombinovali dostatečně přesně.

23:20
    Novokuzněck vstoupil do druhé třetiny mnohem lépe, než jak odehrál celou první třetinu a drží se v útočném pásmu.

23:45
    Vladislav Naumov nakonec podrazil svého soupeře, takže si odchází sednout na trestnou lavici.

24:20
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry a po chvíli znovu.

24:40
    Kaprizov dokázal udržet kotouč na hokejce hostů v útočném pásmu, ale po chvíli domácí opět odeslali puk pryč.

25:17
    Ke střele se propracoval Michail Plotnikov, který svým rychlým nájezdem prověřil pozornost Saláka, ale ten chytá bez problémů.

26:19
    Novokuzněck hraje v posledních minutách celkem dobře a snaží se s nepříznivým průběhem utkání něco udělat.

26:54
    Po nahození musel zasahovat Salák, ale tento pokus pro něho nepředstavoval nějaké komplikace a ještě stačil rozehrát.

27:21
    Další výborný zákrok Saláka, když se na něj ze strany řítil samotný Kirill Semjonov, který získal puk po chybě obrany, ale Salák mu zmenšil úhel a zasáhl proti střele.

28:14
    Zlepšený výkon domácích je vidět a domácí jsou opět vyloučeni. Na dvě minuty za podražení odchází na trestnou lavici Calle Ridderwall.

28:35
    Hosté zatím pouze kombinují a chybí jim jakákoliv střelba.

28:57
    Až nyní se k ráně od modré dostal Timur Fatkullin, ale jeho projektil vyrazil Alexander Salák.

29:18
    Sibiru se podařilo dostat kotouč až za branku hostů, takže Metallurg musí zakládat útok nanovo.

29:50
    Nekolenko dokázal na poslední chvíli zachytit kotouč na útočné modré čáře. Akce pokračovala, ale domácí nakonec puk stejně vyhodili.

30:27
    Ke střele se dostal Anton Kapotov, nicméně nedokázal zamířit dostatečně přesně.

31:01
    Tvrdou ránu na Starostina vyslal Vitalij Menšikov, ale brankář byl na správném místě a kotouč mu skončil v lapačce.

31:28
    Kirill Kaprizov získal kotouč a dostal se před Saláka, kde zakončil, nicméně byl zahákován, takže jeho pokus nebyl úspěšný. Rozhodčí bude vylučovat, ale trestné střílení nenařídil, což je možná trošku zvláštní rozhodnutí.

31:35
    Vitalij Menšikov je vyloučen na dvě minuty za hákování.

32:10
    Hosté se dostali k několika střelám, ale ani jedna nebyla dostatečně kvalitní, aby skončila za Salákem. Fefelov nakonec puk vyhazuje.

32:45
    Konstantin Alexejev zvládnul vyhodit puk přes všechny čáry, takže další ušetření času pro domácí.

33:22
    Calle Ridderwall se dostal do samostatného úniku, ale byl faulován Nekolenkem, takže uvidíme další vyloučení. Podobný případ jako před chvílí.

33:26
    Ilja Nekolenko dostává dvě trestné minuty za držení, takže stav hráčů na ledě se vyrovnává.

34:05
    Ullström zavezl puk do útočného pásma a předal ho dále. Poté se ještě k puku znovu dostal, ale tentokrát o něj přišel, takže hosté touš vyhodili.

34:59
    V útočném pásmu vymýšlel nějakou zajímavou akci Šalunov, ale hostům se podařilo ho ubránit.

35:13
    Nedovolené bránění předvedl Georgij Mišarin, takže si odpočine dvě minuty na trestné lavici.

35:45
    Domácím se sice podařilo s vypětím všech sil udržet útočné pásmo, nicméně o kotouč poměrně brzy přišli.
    Oleg Znarok přivezl do Česka hodně omlazený tým, avšak i s ním dokázal náš výběr jednou porazit!

36:38
    Přesilovou hru nyní mají hosté, ale zatím nejsou schopni se propracovat do útočného pásma.

37:04
    Za vlastní brankou nový útok zakládal Timur Fatkullin, ale jeho přihrávka byla značně nepřesná.

37:54
    Andrej Meszároš vypálil od modré čáry, ale jeho střela se jako gólová neujala.

38:20
    Na ledové ploše zůstal chvíli ležet Kirill Semjonov a v přerušené hře bude ošetřen. Osudným se mu stal náraz od Tomáše Vincoura, který ho narazil na mantinel a sudího.

39:03
    Hosté se v poslední minutě třetiny dostali ke střele, která ale byla zblokovaná, takže dopředu ještě vyráží Sibir.

39:43
    Už to vypadá, že na konci druhé části hry se nic zajímavého nestane.

39:56
    A přeci jen ještě vzrušení na ledě. S krvavým zraněním zůstává v pokleku Maxim Šalunov a následně proběhl menší konflikt mezi dvěma hráči. Rozhodčí budou vylučovat. Zbytečným zákrokem na Šalunova se prezentoval Michail Kuklev.

39:56
    Michail Kuklev dostal dvě trestné minuty a Georgij Mišarin byl oceněn čtyřmi trestnými minutami. Hodně zvláštní rozhodnutí hlavních rozhodčích.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nám nenabídla nikterak ohromující podívanou a v první části hry byli lepší překvapivě hosté. Posléze už se hra vyrovnala, ale Novokuzněck dnes rozhodně nehraje špatně. Několik pěkných zákroků předvedl český brankář Alexander Salák. Další třetina začne přibližně v 16:16.

40:01

40:19
    Tak to je komplikace pro hosty, když Nikita Ljamkin fauloval Olega Gubina a odpyká si dvě minuty za podražení.

41:19
    Hraje se poměrně vyrovnané utkání, ale nyní přeci jen začínají více útočit domácí.

42:05
    Damir Žafjarov se snažil najít najetého spoluhráče před brankou, ale svou přihrávku poslal těsně mimo.

42:54
    Šance pro Metallurg, nicméně střela nemířila přesně, takže ani Salák nemusel zasahovat.

43:24
    Hosté se snaží něco vymyslet, ale zatím je obrana Sibiru dostatečně pozorná a nenechává hráče soupeře volné.

43:54
    SERGEJ ŠUMAKOV upevňuje domácím vedení, když se dokázal prosadit po pěkné individuální akci, když poslal kotouč do horního rohu Starostinovy branky. Asistence: Stepan Sannikov.
    43:54 Sergej ŠUMAKOV - 2:0

44:10
    Tak to byla chyba v hostující obraně, která si v podstatě dala vlastní gól, který je připsán TOMÁŠI VINCOUROVI, který zřejmě tečoval kotouč po nahození Davida Ullströma. Asistence: David Ullström, Calle Ridderwall.
    44:10 Tomáš VINCOUR - 3:0

44:29
    A aby toho nebylo pro hosty najednou málo, dostává ještě kapitán Romanov dvě minuty za hákování.

45:30
    Hostům se podařilo dostat kotouč do bezpečí, takže jim bezprostředně nehrozí obdržení dalšího gólu.

46:13
    A další vyhození přes všechny čáry, takže chvíle klidu pro obranu Novokuzněcka.

46:36
    Konečně se domácí usadili v útočném pásmu, ale to už je konec přesilové hry.

47:00
    Na hřišti se odehrála velice zajímavá bitka, kterou vyhrál Ilja Nekolenko, který přetáhl dres přes hlavu Tomáše Vincoura. Oba kohouti byli vyloučeni na pět minut.

47:40
    Domácí jsou nyní ve velkém tlaku a poslední minuty ukazují, že jsou přeci jen o hodně lepším celkem.

47:58
    Další vyloučení pro hosty, kdy na dvě minuty odchází Pavel Makarenko.

48:52
    Ivan Vereščagin zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale branku nedokázal zasáhnout.

49:20
    Hostům se podařilo dostat puk přes všechny čáry, takže domácí musí zakládat útok znovu.

49:51
    Šumakov opět tvrdě vypálil, ale brankové radosti se tentokráte nedočkal.

50:45
    Hra se nyní po dlouhé době přesunula na chvíli před branku Saláka, ale puk se zase dostal do středního pásma a nakonec je Semjonovovi pískáno postavení mimo hru při pokusu o přechod útočné modré.

51:22
    Tvrdou ránu od modré Ivan Starostin viděl, takže s ní neměl potíže.

52:15
    Další pokus o útočnou akci v podání Metallurgu, ale ani tentokrát jejich ofenzivní vozba nedokázala najít recept na pozornou obranu soupeře.

53:21
    Další bitka, ve které se postavil Andrej Meszároš proti Kirillu Semjonovovi a nutno říci, že si slovenský bek vedl velice dobře a Rusovi pořádně naložil. Každý z účastníků bitky dostal čtyři minuty za hrubost.

53:54
    Fjodor Beljakov je dalším vyloučeným, když dostává dvě minuty za držení.

54:41
    Hosté pozvolna kombinují v útočné třetině, ale zatím nestřílí na Saláka, takže český gólman může být relativně v klidu.

55:20
    Sibiru se podařilo vyhodit kotouč, takže hosté musí zakládat nový útok za vlastní brankou.

55:54
    Domácí v plném počtu. Hostům se nepodařilo ohrozit Alexandra Saláka.

56:15
    Další trestné minuty pro Ilju Nekolenka. Tentokrát to jsou dvě minuty za držení.

56:35
    Metallurg dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry, takže Sibir se nemůže usadit v útočném pásmu.

57:02
    Tvrdou ránu od modré Starostin viděl a vyrazil.

57:30
    David Ullström se po přihrávce od Ridderwalla dostal ke střele z pravého křídla, ale trefil pouze přemisťujícího se Starostina.

58:00
    Před námi jsou poslední dvě minuty zápasu a zatím to nevypadá, že by se Metallurgu podařilo vstřelit alespoň poslední branku v letošní sezóně.

58:40
    Beljakov a Fefelov se snažili něco vymyslet, nicméně jejich snaha nebyla úspěšná.

59:16
    Blíží se konec zápasu a český brankář Alexander Salák se přibližuje dalšímu vychytanému čistému kontu.

59:53
    Ještě je pískáno postavení mimo hru, ale to už se zřejmě nic zásadního nestane.
    Jak byste zhodnotili výkony Dominika Furcha v KHL?

Domink Furch povede svůj Avangard jako jednička do vyřazovací části. Během reprezentační přestávky dostal od trenéry Vů...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 16. únor 2016

Po závěrečném hvizdu se ještě strhla menší mela, ale rozhodčí už hráče uklidnili a nic vážného nepřipustili. Novosibirsk v posledním utkání v základní části vyhrál bez potíží 3:0 a zásluhu na tom mají i čeští hokejisté, když Alexander Salák za svá záda nepustil ani jednu střelu a Tomáš Vincour se postaral o jednu z branek. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

Československá stopa

Tomáš Vincour (Sibir) 1 + 0, 15:03 čas na ledě
    Alexander Salák (Sibir) 100% úspěšnost, 0 obdrž. gólů
    Andrej Meszároš (Sibir) 0 + 0, 19:13 čas na ledě
    Robert Kousal (Metallurg) 0+ 0, 13:59 čas na ledě (17:00:40)

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 11. Gubin (Vereščagin, Naumov), 44. Šumakov (Sannikov), 45. Vincour (Ullström, Ridderwall)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Mišarin, Meszároš, Menšikov, Gimajev (A), Beljakov, Naumov, Vereščagin – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Fefelov, Okulov, Kopytin – Žafjarov, Gubin (A), Kopejkin (C)
    Metallurg Novokuzněck: Starostin (Jevstafjev) – Ščukin, Ljamkin, Fatkullin, Kuklev, Nekolenko, Glebov, Kapotov – Kaprizov, Poliščuk (A), Komaristyj – Lebedev (A), Zemčenko, Plotnikov – Musin, Romanov (C), Kousal – Semjonov, Starčenko, Makarenko, Mitrjakov

Rozhodčí: Gusev, Kuljov – Matjuša, Misjur