Boston – Columbus 4:6 (kon.) | Washington – Arizona 3:2 (kon.) | Montreal – Nashville 1:2 (0:1 po s.n.)
St. Louis – San Jose 3:6 (kon.)
Boston Bruins
4:6 (1:1, 1:3, 2:2)
Columbus Blue Jackets
Úterý 23.02.2016, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL
    V TD Garden překvapivě zvítězil Columbus.

S konstatováním, že utkání sledovalo 17565 diváků, se s Vámi loučím a přeji nerušený zbytek noci! (04:02:53)

3. Ryan Murray (CBJ) 0+2
    Takhle slavil Bergeron svůj 600. bod v NHL.

Congrats to Bergy on picking up his 600th career point! #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

Je konec! Columbus vítězí v desetigólové přestřelce 4:6 a veze si tak z Bostonu překvapivé dva body. Hosté o své výhře rozhodli zejména ve druhé třetině, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Do závěrečné části se nastupovalo za stavu 2:4. Domácí dokázali rychle snížit druhým zásahem Matta Beleskeyho v utkání. V 55. minutě však hráči Columbusu opět odskočili zásluhou Brandona Saada a Medvědům už nebyl nic platný ani gól Louiho Erikssona. Krátce poté totiž trefil přes celé kluziště prázdnou branku Dalton Prout, jenž tak stanovil výsledek utkání na 4:6.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:8, celkem – 30:35.

59:55
    Puk se pohybuje před Korpisalem, domácí ho ale nemohou poslat za jeho záda. Nyní je už rozhodnuto.

59:37
    Puk se po Krugově střele odrazil zpět do brankoviště po střele Kruga. Beleskey ho do branky nedostal.

59:30
    Zakázané uvolnění Blue Jackets. Už jen 30 sekund.

59:03
    Běží poslední minuta třetí třetiny, teč Bergerona se nevešla mezi tyče.

58:54
    Korpisalo si našel ránu Kruga a přerušil hru.

58:00
    Domácí to opět zkoušejí bez brankáře!
    57:45 Dalton PROUT - 4:6

57:45
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí naděje netrvala dlouho! DALTON PROUT se trefuje bekhendem přes celé hřiště – 4:6. Bez asistence.
    57:03 Loui ERIKSSON - 4:5

57:03
    Bruins právě vstřelili branku!
    Ještě je tu zápletka! Domácí už hráli v šesti bez gólmana. Krejčí posunul puk do strany na LOUIHO ERIKSSONA, který střelou od mantinelu překonal Korpisala, jenž přes clonícího Beleskeyho nic neviděl. Asistence: David Krejčí a David Pastrňák.

56:57
    Hosté vyhodili na icing, hra se stěhuje před Korpisala.

56:39
    Další postavení mimo hru v podání domácích.

55:44
    Marchand se s pukem řítil na hostující branku. Ozvala se však píšťalka sudího, která signalizovala ofsajd. To Brad Marchand neunesl, rozhodčím řekl od plic, co si o nich myslí a za svá slova byl poslán rovnou do šaten!

55:03
    Bekhendové nahození Karlssona vyráží Gustavsson. Hosté jsou pět minut od výhry.
    54:29 Brandon SAAD - 3:5

54:29
    Hosté vedou už 3:5 a jsou blízko výhře! Wennbergovu přihrávku ještě zastavil vleže rukou obránce Seidenberg, ovšem volný kotouč posunul Hartnell k BRANDONU SAADOVI a ten ho poslal za záda již ležícího Gustavssona. Švédský gólman se zlobil, reklamoval nedovolený zákrok na svou osobu. Kouč Julien si vzal dokonce challenge, ale ani video již nezměnilo nic na tom, že Blue Jackets vedou o dvě branky. Asistence: Scott Hartnell a Alexander Wennberg.

54:15
    Střela Kruga od modré netrefila branku Columbusu.

53:42
    Dubinsky nabil Atkinsonovi, jehož prudkou střelu obětavě zablokoval Chára.

52:48
    Zajímavou individuální akci předvedl Matt Calvert. Ten se dostal před obránce Seidenberga, ovšem v pádu už Gustavssona nepřekonal.

52:07
    Millerovu střelu vyrazil Korpisalo před sebe. Brankář Columbusu se však rychle zorientoval a před dojíždějícími hráči soupeře kotouč hokejkou odpálil do bezpečí.

51:48
    Modrokabátnící se stále více soustředí na defenzivu. Zřejmě je čekají ještě krušné minuty.

51:18
    Marchand se svým důrazem znovu tlačil až před branku. Tjutin ho ale nepustil až před Korpisala.

50:30
    Nahození Beleskeyho srazil Korpisalo holí do rohu.

50:13
    Krejčí odvážně prošel obranou soupeře. Jeho přihrávku ale Pastrňák nezpracoval.

50:01
    Po zákroku Gustavssona následuje přerušení hry. Další reklamní pauza. Do konce třetí třetiny chybí deset minut a hosté vedou o jediný gól.

49:47
    Marchand projel přes dva hráče soupeře. Zastavil ho až Murray.

48:59
    Folignovu střelu z levé strany vyrazil Gustavsson do rohu kluziště.

48:24
    Dělovku Morrowa vyrazil Korpisalo mimo hrací plochu. Medvědi se nadechují k náporu.

47:42
    Krugovu střelu vyrazil Korpisalo. Kotouč pak dojel Marchand, objel s ním branku a dostal se až k zakončení, které donutilo finského gólmana k dalšímu zásahu.

47:04
    William Karlsson poslal puk přes plexisklo do hlediště. Domácí reklamovali vyloučení za zdržování hry, ale kotouč se zřejmě otřel o hranu tvrzeného skla a rozhodčí se tak rozhodli netrestat.

46:23
    Tjutinova střela od modré jen prolétla kolem domácí svatyně.

46:10
    Na druhé straně to zase zkoušel Saad, Gustavsson ovšem přerušil hru. Reklamní přestávka.

45:56
    Z první se opřel do puku David Pastrňák, branku netrefil.

45:06
    Jenner se snažil natlačit před domácí branku, puk mu vypíchl McQuaid.

44:49
    Rozhodčí už oba kohouty odtrhli. Následují pětiminutové tresty.

44:49
    Bitka! Kevan Miller vs Matt Calvert!

44:20
    Nahození Cháry způsobilo před Korpisalem pořádný zmatek. Puk ale přeci jen končí pod Joonasem Korpisalem.

44:00
    Gustavsson lapil nahozený puk a přerušil tak hru.
    42:52 Matt BELESKEY - 3:4

42:52
    Domácí snižují! Tlak v útočném pásmu vyústil v nahození Kevana Millera od pravého mantinelu, které před brankou šikovně tečoval MATT BELESKEY a Korpisalo na změnu směru letícího puku nezareagoval. Beleskey se trefuje podruhé v zápase – 3:4. Asistence: Kevan Miller a Joe Morrow.

41:47
    Foligno domácím pořádně zatopil. Nejprve vybojoval v útočném pásmu kotouč a poté Gustavssona prověřil střelou, kterou domácí gólman jen vyrazil a následně měl co dělat, aby puk přikryl právě před Folignem a Calvertem.

41:27
    Střela Morrowa se odrazila od některé z hokejek až do ochranné sítě. Vhazuje se v obranném pásmu Blue Jackets.

40:35
    Bruins se okamžitě snažili natlačit před branku soupeře, Korpisalo ale zatím nemusel zasahovat.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:05.

Druhá třetina jasně patřila Columbusu. Blue Jackets ji vyhráli 1:3 a celkově v TD Gardem vedou 2:4. Hosty poslal hned 21 sekund po přestávce do vedení svým druhým zásahem v utkání Boone Jenner. Domácí rychle vyrovnali zásluhou Matta Beleskeyho, ale to bylo vše, co ve druhé části předvedli. V polovině utkání tak opět strhl vedení na stranu Modrých kabátů William Karlsson a ve 38. minutě zvýšil na 2:4 přesilovkovou tečí Scott Hartnell.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:15, celkem – 18:27.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Domácí ještě bojují za brankou soupeře, ale zatím nemohou vytáhnout puk do střelecké pozice.

39:10
    Calvertovu střelu zastavila tyčka! To je dnes už čtvrtá, která za Gustavssonem zazvonila!

39:00
    Běží už poslední minuta prostřední části hry.

38:20
    Zakázané uvolnění Bostonu. V TD Garden teď panuje hodně ponurá atmosféra.

38:13
    Savard cpal puk před domácí branku, v tom mu zabránil Seidenberg.

37:45
    Domácí jsou hodně rozhozeni. Teď jsme tu měli šarvátku, po které se však vylučovat nebude.
    37:21 Scott HARTNELL - 2:4

37:21
    Tomu se říká rychle využitá přesilovka! Murray nahazoval od modré a SCOTT HARTNELL kotouč tečoval do protipohybu brankáře Gustavssona – 2:4. Asistence: Ryan Murray a Alexander Wennberg.

37:10
    Patrice Bergeron dostává dvě minuty za hákování. Columbus bude hrát přesilovku.

36:49
    Hned po buly se opřel do kotouče Zdeno Chára, Korpisalo vyráží!

36:46
    Ferraro se prokličkoval až mezi kruhy. Jeho střelu však chytil Korpisalo.

36:11
    Prudká střela Morrowa z levé strany minula hostující branku.

35:49
    Hosté jsou v plném počtu.

35:20
    A vše skončilo střelou, kterou musel vyrážet Gustavsson.

35:12
    Střela Marchanda byla zblokována a Saad dokonce může vyrazit dopředu.

34:13
    Hostům se podařilo vyhodit.

33:56
    Hned po buly přišla střele Beleskeyho. Korpisalo zasáhl.

33:48
    Korpisalo našel ve výstroji dělovku Kruga. Nyní se bude vylučovat. Za vysokou hůl je potrestán Matt Calvert.

33:15
    Nyní mohl po nástřelu Hayese dorážet Rinaldo, hosté ale ošemetnou situaci přestáli.

32:44
    Karlsson nametl puk před branku, kde byl v dobré pozici Calvert. Blue Jackets hrají s velkou chutí.

31:47
    Prudký pas Krejčího jen prolétl kolem hostující branky. Bruins ve druhé třetině hodně tápou.

31:16
    Po střele Dubinského se dostal k dorážce Jennes. Puk končí pod Gustafssonem.

30:51
    Campbellova střela skončila v lapačce Gustavssona. Následuje reklamní přestávka.
    30:17 William KARLSSON - 2:3

30:17
    Tohle WILLIAM KARLSSON trefil parádně! Hostující útočník vypálil z otočky z levého kruhu a klečící Gustavsson se mohl za pukem jen ohlédnout – 2:3.

29:06
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

27:35
    Také ve druhé třetině pokračuje velká bitva. Nutno říci, že o něco nebezpečnější je dnes Columbus.
    Hvězdou uplynulého týdne se stal Jaromír Jágr!

Jaromír Jágr byl zvolen hvězdou uplynulého týdne! (y) :-)

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 22. únor 2016

26:42
    Krejčí na ledě, domácí v plném počtu.

26:20
    Další část přesilovky Modrých kabátů už není tak povedená, domácí se dobře brání.

25:10
    Domácí dnes už potřetí zachránila branková konstrukce! Do tyče vypálil z pravého kruhu Wennberg!

24:41
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Krejčí – 2 min., držení protihráče).
    22:57 Matt BELESKEY - 2:2

22:57
    Je vyrovnáno! Od modré čáry vypálil Morrow a MATT BELESKEY puk tečoval za záda bezmocného Korpisala – 2:2. Asistence: Joe Morrow a Jimmy Hayes.
    20:21 Boone JENNER - 1:2

20:21
    Hosté jdou ve druhé třetině bleskově do vedení! Podruhé se prosadil BOONE JENNER, jenž se z mezikruží trefil do horního růžku nad lapačku. Asistence: Seth Jones a Brandon Dubinsky.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:09.

Po úvodní třetině platí nerozhodný stav 1:1. Skóre utkání otevřel v 11. minutě v přesilovce Boone Jenner, ovšem domácí srovnali o pouhých 15 sekund později, když Krugovu ránu tečoval bruslí Loui Eriksson. Zápas je zatím naprosto vyrovnaný, hosté dokonce trefili dvakrát tyčku.

Střely na branku v 1. třetině – 10:12.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:26
    Hosté soupeře zatlačili do jeho obranného pásma a byli hodně blízko gólu! Z vrcholu pravého kruhu vypálil Seth Jones a puk zabrnkal na vzdálenější tyčku!

19:01
    Běží poslední minuta úvodní třetiny.

18:42
    Po nahození Tjutina se dostal k dorážce Karlsson. Tu našel Gustavsson v lapačce.

18:12
    Další postavení mimo hru v podání Bostonu.

17:58
    Ofsajd domácích. Po odpískání přišla menší strkanice, ale vylučovat se nebude.

17:29
    Krejčího prudký pas u tyčky těsně netrefil Eriksson. Švédský útočník nebyl daleko od druhého gólu!

16:57
    Pastrňák nabil k levému mantinelu Krejčímu. Ten ze své oblíbené pozice minul branku.

16:39
    Gustavsson raději přidržel v lapačce nahození ze středního pásma. Bude se tedy vhazovat u jeho svatyně.

15:55
    Wennbergův pokus vyrazil Gustavsson před sebe. Volný kotouč pak odklidil do bezpečí Chára.

15:22
    McQuaidovi puk na modré přeskočil hokejku, domácí bek musel do středního pásma.

15:02
    Morrowovu střelu od modré vytěsnil Korpisalo vyrážečkou.

14:19
    Další zákrok Korpisala. Hostující brankář si sáhl lapačkou pro střelu Krejčího.

14:07
    Krejčí nabil na volej Krugovi. Ránu domácího dělostřelce vyrazil Korpisalo.

13:05
    Čtvrtá lajna Bostonu si vytvořila tlak v útočném pásmu. Rinaldo ale minul branku.

11:57
    S pokusem Hartnella si poradil domácí brankář Gustafsson.

11:07
    John Tortorella si vzal ještě challenge, reklamoval, že Eriksson měl brusli v brankovišti. Rozhodčí ale po poradě s videem branku uznali.
    11:07 Loui ERIKSSON - 1:1

11:07
    Domácí bleskově srovnávají! Torey Krug se na modré z voleje opřel do puku a ten končí v síti. Letící kotouč se ještě v brankovišti otřel o brusli LOUIHO ERIKSSONA, takže právě Švéd je označen za autora branky. Asistence: Torey Krug a David Pastrňák.

11:00
    Máme tu reklamní přestávku.
    10:52 Boone JENNER - 0:1

10:52
    Hosté se v početní výhodě ujímají vedení! Murray nahrál na levý kruh Atkinsonovi, jehož střela se před brankou ještě odrazila o nohu BOONA JENNERA a puk zamířil za záda bezmocného Gustavssona. Asistence: Cam Atkinson a Ryan Murray.

10:43
    Murrayho ránu tečoval mimo Atkinson.

10:02
    Bergeron vyhrál vhazování a domácí tak mohli vyhodit.

09:55
    Nyní se vylučuje na straně Bostonu. Dvě minuty za nedovolené bránění pro Kevana Millera.

09:06

08:41
    Až nyní se domácí dostali k ohrožení branky soupeře. Nejprve pálil z levé strany Chára a Korpisalo puk vyrazil do rohu. Poté to zkoušel také Bergeron, ovšem brankář hostí přerušil hru.

08:20
    Zatím matná přesilovka Bruins, ti jsou s pukem ve středním pásmu.

07:56
    Ovšem chybovali při kombinaci a Columbus mohl vyhodit.

07:42
    Domácí se už rozestavili v útočném pásmu...

07:04
    Situace se už uklidnila. Na trestnou lavici zamířil Boone Jenner, jenž držel Millera.

07:04
    Bude se vylučovat na hostující straně, ale ještě předtím tu máme šarvátku, kterou vyprovokoval dohraný souboj Connollyho s Jonesem.

06:21
    Icing Bostonu.

06:10
    Zatím sledujeme vyrovnané utkání, žádné z mužstev si nevytvořilo větší tlak.

05:15
    Z otočky to zkoušel Foligno, Gustavsson byl pozorný.

04:56
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

03:30
    Střela Connollyho donutila k zákroku Korpisala. Forvard Bostonu řešil přečíslení 2 na 1 individuálně a gólman Blue Jackets byl na místě.

03:03
    Rene Bourque tentokrát v mnohem větší šanci! Hostující útočník tečoval střílený pas Murrayho do tyčky Gustavssonovy klece!

02:55
    Domácí špatně rozehráli a Rychel připravil střeleckou pozici pro Bourqua. Ten bekhendem minul.

02:46
    Rozehrávka Murrayho vlétla přímo do otevřených dvířek na lavičce Bruins. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:06
    V tuto chvíli sledujeme hlavně osobní souboje ve středním pásmu.

01:23
    Domácí nahodili puk za branku Korpisala, kde rozehrává hostující gólman.

00:32
    Hned první šance! Connollyho nahození bylo sraženo na hůl Marchanda. Ten už byl ale v příliš ostrém úhlu na to, aby mohl poslat kotouč do odkryté části branky.

00:01

Před utkáním jsme ještě sledovali čestné buly, které mezi oba kapitány vhodil seržant bostonské policie, Richard "Dic" Donohue.

Zazní národní hymna Spojených států amerických.

V TD Garden je v plném proudu předzápasový program. Na začátek utkání si ještě chvilku počkáme.

Boston Bruins: Gustavsson (Rask) – Chára (C), Miller, Morrow, Seidenberg, Krug, McQuaid – Connolly, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Eriksson – Hayes, Spooner, Beleskey – Ferraro, Kemppainen, Rinaldo. Trenér: Claude Julien

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (McElhinney) – Murray, Jones, Johnson, Savard, Tjutin, Prout – Atkinson, Dubinsky (A), Jenner (A) – Saad, Wennberg, Hartnell – Foligno (C), Karlsson, Calvert – Rychel, Campbell, Bourque. Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Rooney, Furlatt – MacPherson, Miller.
    Brankář Columbusu Joonas Korpisalo dostal v posledním zápase s Buffalem takovýto gól. Dnes by si něco podobného jistě rád odpustil.

Ne vždy se kotouč odrazí tak, jak všichni očekávají. David Legwand překonal Joonase Korpisala z vlastního obranného pásma. V oslabení. Souhrn nočních zápasů –> http://bit.ly/1SGFAtb

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 19. únor 2016

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Boston Bruins:
    Bruins loni nepostoupili do play-off a v této sezóně dělají vše proto, aby se tento neúspěch už neopakoval. V tuto chvíli nasbírali už 70 bodů a v konferenční tabulce jim patří slušné páté místo. Z posledních šesti zápasů si bostonští Medvědi připsali hned čtyři výhry. Naposledy zvítězili 7:3 na ledě kvalitního Dallasu. Českého fanouška může těšit, že na úspěších týmu mají svůj podíl i Davidové Krejčí a Pastrňák.