Boston – Tampa 1:4 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 3:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
6:1 (2:1, 3:0, 1:0) Stav série: 1:0
HC ZUBR Přerov
Pondělí 29.02.2016, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6421) • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

První čtvrtfinálový zápas série je u konce. Původně napínavé utkání však mělo překvapivě hladký průběh. Motor byl po celý mač lepším týmem a zaslouženě vítězí. Přerov nepředvedl dobrý výkon a kvalitativní rozdíl mezi oběma družstvy byl hodně znát. Druhý duel je na programu už zítra na stejném místě a ve stejném čase.

Pro dnešek je to z mé strany vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:09:57)

59:24
    Bláha si připsal úspěšný zákrok, hosté na rozdíl čtyř branek nesnížili.

59:18
    Přerov číhá na svou šanci v útočném pásmu. Motor je pod tlakem.

58:01
    A další vyloučení. Petr Kolmann (CEB) si jde dnes již poněkolikáté sednout na trestnou lavici. Nyní dostává k menšímu trestu také desetiminutový osobní za zásah do oblasti hlavy a krku.

57:53
    Oba týmy už hrají v plném počtu.

56:41
    Martin Novotný se prezentoval tvrdou ranou od modré čáry, ale Bláha neměl zakrytý výhled, a tak mohl pohodlně zasáhnout.

55:53
    Hned po pár sekundách při hře čtyři na čtyři následuje další vyloučení a Motor bude hrát přesilovku. Rostislav Šnajnar (PRE) bude pykat za držení protihráče.

55:30
    Michal Švihálek (CEB) je znovu aktivní, ale s Jakubem Ferencem by opravdu nebylo radno pouštět se do pěstního souboje. Českobudějovický forvard dostává dvouminutový trest za hrubost.

55:01
    Další obrovská rána od modré čáry v podání Petra Kolmanna. A Jiří Slovák si musí srovnávat dráty na helmě.

54:54
    Z levé strany tvrdě pálil na Slováka Lukáš Květoň. Jeho pokus byl nadějný, ale gólman Přerova si s ním poradil dobře.

54:24
    Kapitán Přerova Tomáš Sýkory (PRE) si odpyká menší trest. Přidá Motor sedmou branku?

Na dnešní utkání si cestu do Budvar arény našlo 6097 diváků!

53:00
    Dobrá šance Motoru a rozsvítit červené světlo za brankou Přerova se mohlo posedmé. Ladislav Marek pálil z mezikruží a David Kuchejda z dorážky zasouval do odkryté klece. Slovák sice neměl beton u tyče, ale puk letěl vedle.

51:59
    Do konce utkání zbývá ještě osm minut, už nyní ale není o co hrát. Jihočeši nemají potřebu přidávat další branky, Přerov si je vědom své dnešní porážky.

50:41
    Přerov se dostal do přečíslení dva na jednoho! Jiří Goiš poslal puk na střelu Rostislavu Šnajnarovi, který svou pohotovou ranou z první neuspěl.

49:17
    Přerov nepředvádí ve zbytku zápasu zrovna sportovní výkon. Českobudějovičtí budou rádi, když utkání dohrají ve zdraví.

47:22
    Tak to byl nesmírně podlý zákrok, který předvedl exbudějovický Roman Pšurný bezprostředně po obdrženém gólu! Nejproduktivnější hráč Přerova po základní části sekl Romana Vráblíka, který se dlouho svíjel v bolestech u mantinelu. Forvard Zubrů dostává po zásluze trest na pět minut a do konce utkání. Fanoušci Motoru se bouří.
    47:22 David KUCHEJDA - 6:1

47:22
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Další pohledná akce Jihočechů a Budvar aréna je svědkem debaklu. Vráblík vyvezl puk přes střední pásmo, přihrál Švihálkovi, který výborně podržel puk, dostal Slováka z branky a poslal puk před prázdnou klec DAVIDU KUCHEJDOVI, který už nemusel vyvíjet velkou aktivitu k tomu, aby dostal puk do sítě. Asistence: Michal Švihálek, Roman Vráblík.

46:41
    Potrestání na straně domácího mužstva. Jakub Babka (CEB) dostává menší trest a Motor bude hrát v oslabení o jednoho muže.

45:04
    V další pěkné šanci byl Lukáš Kříž, který dostal puk do mezikruží, a měl spoustu času! Obránce Českých Budějovic ale zazmatkoval a jeho střela nakonec nebyla moc přesná.

43:38
    Hráč Motoru se vrací do hry, hraje se pět na pět.

43:37
    Od modré čáry tvrdě pálil Jakub Ferenc, ale ani on netrefil svou bombou branku.

42:56
    Hosté tentokrát nehrají početní nevýhodu špatně a měli i pár šancí. Bláha podržel Motor.

42:28
    Rána Radomíra Paly byla nebezpečně tečovaná těsně před Bláhou, který ale měl štěstí, že kotouč neletěl na branku.

41:38
    Lubomír Kovařík (PRE) dostává dvě minuty za hrubost, Lukáš Žálčík (CEB) dostává dvojnásobný menší trest za sekání a hrubost.

41:38
    Obrovský tlak Motoru a vypadalo to, že domácí vstřelili šestou branku. Klimešovi totiž puk vypadl z lapačky na brankovou čáru, vzápětí se do brankoviště vrhli hokejisté Jihočechů a dopravili jej po nějaké chvíli do branky. Obzvlášť důrazně si počínal Lukáš Kříž, který zřejmě dostal puk do branky. Okamžitě poté se na obránce Motoru vrhli jako supi hráči Přerova, kterých bylo v tuto chvíli na nebohého Kříže hned několik. Bude se vylučovat.

41:23
    David Kuchejda kroužil s kotoučem v útočném pásmu, ale bylo z toho jen tuctové ohrožení branky Klimeše.

40:24
    Lukáš Chmelíř pálil při přesilovce od modré čáry a dobrý zákrok musel předvést Ondřej Bláha.

40:01

Druhá perioda je u konce a tentokrát už můžeme říci, že se pravděpodobně jedná o rozhodující část zápasu. Motor si v ní totiž vypracoval luxusní čtyřbrankový náskok a Přerov se dnes rozhodně nejeví jako tým, který by byl schopný tuto ztrátu smazat. Jihočeši jsou ve všech ohledech lepší a Bláha moc práce nemá.

40:00

39:20
    Hosté se ale nemohou dostat do útočné třetiny, natož aby ohrozili nezaměstnaného Bláhu.

38:26
    Vyloučen je Petr Kolmann (CEB), který se provinil držením protihráče, a dostává menší trest.

38:08
    Znovu situace dva na jednoho, ve které byl Jakub Babka a Lukáš Žálčík. I tentokrát však akce skončila na Babkovi, který nyní poslal přes hokejku protihráče spíše takový centr, který Žálčík opravdu zasáhnout nemohl.

37:24
    Hosté hrají v pěti.

36:26
    Přerov si bere oddechový čas! Lukáše Klimeše v brance hostů nahradí Jiří Slovák.
    36:26 Josef STRAKA - 5:1

36:26
    Kletba jménem Lukáš Klimeš, který posedla Motor v letošní sezoně, je definitivně zažehnána. Domácí měli v dvojnásobné přesilové hře takový tlak, že pátá branka už musela přijít. Nouza měl puk na pravé straně útočného pásma a přesným pasem našel u levé tyče číhajícího kapitána JOSEFA STRAKU, který svým druhým dnešním gólem vyhnal Klimeše z branky! Asistence: Tomáš Nouza, Petr Kolmann.

35:52
    Lukáš Zíb pálil od modré, netrefil branku a puk odražený od zadního mantinelu netrefil před odkrytou brankou Tomáš Nouza!

35:24
    Hosté budou hrát 1:06 ve třech! Za podražení je poměrně přísně vyloučen Lukáš Chmelíř (PRE), který dostává dvě minuty.

35:10
    Rána Josefa Straky netrefila branku a Motor ztrácí útočné pásmo.

34:30
    Další tvrdý zákrok mimo hru, který bude potrestán. Jiří Goiš (PRE) si v obranném pásmu domácích vyřizoval účty s Jakubem Suchánkem a půjde pykat na dvě minuty.
    32:28 Josef MIKYSKA - 4:1

32:28
    Jihočeši se dostávají do tříbrankového trháku! Obránce Mucha měl v útočné třetině puk na střelu, ale místo toho se pokusil projet až před brankáře a překonat ho blafákem. Během svého nájezdu byl ovšem sražen a puk, který ležel před brankovištěm, dopravil do branky důsledný JOSEF MIKYSKA. Asistence: Ján Mucha, Jakub Babka.

31:41
    Jakub Babka s Lukášem Žálčíkem se dostali do přečíslení dva na jednoho! Prvně jmenovaný ale hru příliš roztáhl a mezitím ho stihli dobruslit hostující hráči. Byla z toho jen střela bekhendem, kterou Klimeš betonem zneškodnil.

31:10
    Tomáš Nouza pálil z pravé strany, ale Klimeš byl pozorný a lapil jeho pokus.

30:48
    Motor dobře napadá a Přerovu to činí problémy v rozehrávce.

29:59
    Přerov se snaží a chvíli převzal iniciativu. Zatím ale Bláha práci nemá.

28:53
    Lukáš Žálčík se dostal do dalšího zakončení, ale podruhé se neprosadil. Klimeš předvedl povedený zákrok.

28:44
    Na opačné straně zahrozil Přerov, ale to byla spíše kvůli podivnému zákroku Ondřeje Bláhy.

28:05
    Přerov je znovu pod tlakem. Nouza se ale zmohl jen na nahození z větší vzdálenosti.
    26:35 Lukáš ŽÁLČÍK - 3:1

26:35
    Další pohledná branka domácího celku znamená navrácení dvoubrankového vedení! Vynikající práci a hlavní podíl na gólu měl Mikyska, který dlouho držel puk v útočném pásmu, zbavil se tří protivníků a namířil si to rovnou k brance. Tam si počkal na spadnutí hostujícího beka, přes jehož hokejku poslal přesnou přihrávku na hůl LUKÁŠE ŽÁLČÍKA. Ten už měl s trefením odkryté klece lehkou práci a za svou aktivitu v posledních minutách si branku zasloužil. Asistence: Josef Mikyska, Jakub Babka.

26:26
    Přerov špatně rozehrál. Hra se znovu přesouvá do jeho pásma, kde se v posledních minutách hraje téměř výhradně.

26:06
    Hosté jsou v plném počtu.

25:34
    Českobudějovičtí hrají hodně aktivně a prahnou po třetím gólu. Hubené jednobrankové vedení je zatím pro svěřence Radka Bělohlava nedostatečné.

24:59
    Švihálek s Novotným opouští trestnou lavici. Motor bude hrát pět na čtyři.

24:59
    Tvrdá rána Tomáše Nouzy z pravé strany trefila boční síťku.

24:22
    Motor je ve velkém tlaku a Klimeš má co dělat! Nouza s Vráblíkem pálili z vrcholu kruhů těsně nad branku.

24:06
    Josef Straka se dostával do šance, ale byl faulován. Hostující Radomír Pala (PRE) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

22:59
    Michal Švihálek (CEB) se po svém návratu do sestavy po zranění opravdu činí! Nyní se zapojil do další potyčky, která ovšem neměla moc dlouhého trvání. Forvard Motoru a Martin Novotný (PRE) dostávají oba dvě minuty za hrubost.

22:59
    Z rohu hřiště nahazoval na Klimeše Ladislav Marek, ale jeho střela nebyla moc nebezpečná.

22:10
    Lukáš Žálčík měl hned tři velké příležitosti v krátkém sledu. Pokaždé visel gól ve vzduchu, ale tentokrát se vyznamenal Lukáš Klimeš!

21:24
    Petr Kolmann obkroužil branku a poslal do skvělé pozice puk Tomáši Nouzovi, jemuž však kotouč v rozhodující chvíli přeskočil hokejku.

20:30
    Na Klimeše nahazoval Luboš Rob, ale jeho pokus nebyl pro brankáře Přerova problémem.

20:01

V první třetině se hrál rozhodně atraktivní zápas. Hokej byl plný střetů, šancí i gólů, takže fanoušci si jistě přišli na své. Spokojenější mohou být domácí, kteří nastoupili na svého neoblíbeného soupeře plni odhodlání. Už ve 12. minutě tak vedli 2:0 a šance měli i na další zásahy. Klimeš už ale další puk za svá záda nepustil a jeho tým naopak tři minuty před koncem snížil.

20:00

19:54
    Krátce před koncem první části se ještě píská icing. Přerov vyhodil puk přes všechny čáry a hra se stěhuje před jejich brankáře.

19:25
    Hraje se za brankou hostů, Českobudějovičtí se snaží o navrácení dvoubrankového vedení.

18:50
    České Budějovice jsou v plném počtu.

18:38
    Lukáš Žálčík se dostal do příležitosti v početní nevýhodě a jeho střela rozhodně měla šanci na úspěch.

18:29
    Šance nyní na druhé straně. Petr Mrázek dostal přesnou přihrávku před Bláhu, který předvedl kvalitní zákrok.

18:12
    Zatím má více práce překvapivě brankář Klimeš. Nyní se dostal do zakončení obránce Jakub Suchánek, ale jeho ránu z dálky gólman Zubrů lapil.

18:00
    Přerov hraje aktivně a snaží se o vyrovnání, ale Motor dobře brání.

16:50
    Přesilová hra pro Přerov. Petr Kolmann (CEB) půjde pykat na dvě minuty a oslabí v důležité chvíli svůj tým. Využijí toho hosté?
    16:18 Roman PŠURNÝ - 2:1

16:18
    Přerov právě vstřelil branku!
    Nedáš dostaneš. Přerov z první vážnější šance skóruje! Procházka vybojoval puk u pravého mantinelu a poslal puk na modrou čáru Grofovu. Zadák Zubrů tvrdě vypálil a ještě před bezmocným Bláhou změnil dráhu puku ROMAN PŠURNÝ. Asistence: Jakub Grof, Milan Procházka.

15:20
    Obrovská šance Motoru zůstala nevyužita! Rob nasměroval svou přihrávku před Klimeše na úplně osamoceného Květoně, který dlouho vyčkával, a poté poslal vysokou přihrávku na druhou tyč, kde v poslední chvíli promáchl Michal Chovan!

14:35
    Lukáš Květoň projel středním pásmem a přes obránce vypálil na Klimeše. Puk mířil přímo doprostřed brány, a tak gólman Přerova neměl problém zasáhnout.

13:46
    Znovu nebezpečné nahození obránce Suchánka od modré čáry a byla z toho šance. Josef Straka i tentokrát vložil svou hůl do střely, puk však mířil vedle.

13:25
    Motor bude hrát po komerční přestávce přesilovou hru. Lukáš Vágner (PRE) dostává menší trest za držení.
    11:46 Lukáš KVĚTOŇ - 2:0

11:46
    Nádherná akce jako do Zlaté helmy! Učebnicově zapracovala celá první lajna Motoru. Chovan výborně napadal hostujícího obránce, kterého obral o puk, a poslal jej před branku Robovi. Ten byl v tísni, ale stihl ještě zvednout hlavu a našel před odkrytou brankou LUKÁŠE KVĚTONĚ, kterému už stačilo jen trefit odkrytou klec. Asistence: Luboš Rob, Michal Chovan.

10:35
    A máme tu další potyčku. Bláha si připsal zákrok, kolem něj se sjeli hostující hokejisté, což si nechtěli beci Motoru nechat líbit.

10:06
    Kříž se vrací do hry, domácí jsou v pěti.

10:06
    Tomáš Nouza se dostal ke střele při oslabení, ale Klimeš skvěle zasáhl lapačkou.

09:28
    Přerovu se početní výhoda moc nedaří, zatím se nemůže ani usadit v útočné třetině.

08:19
    Hned po buly přišla povedená teč Přerova, Ondřej Bláha skvěle zareagoval proti změně směru puku.

08:06
    Přesilovku si zahraje hostující celek. Lukáš Kříž (CEB) dostává dvě minuty za krosček.

07:22
    Stále se pokračuje v podobném rázu. Motor je velmi aktivní a Přerovští se mají co ohánět.

06:13
    České Budějovice první gól nabudil a jsou nyní ještě živější. Klimeš má mnoho práce, spoluhráči mu příliš nepomáhají.
    04:51 Josef STRAKA - 1:0

04:51
    Skvěle sehraná přesilová hra Jihočechů končí úvodní brankou! Nouza nabil na modrou čáru Suchánkovi, jehož povedenou střelu šikovně ztečoval kapitán JOSEF STRAKA. Gólman Klimeš byl proti změně směru puku bezmocný. Asistence: Jakub Suchánek, Tomáš Nouza.

04:44
    Na trestnou lavici míří Roman Pšurný (PRE), který oslabí svůj tým menším trestem na hákování.

04:44
    Výborné napadání Motoru a byla z toho obrovská šance! Luboš Rob našel před brankou osamoceného Michala Chovana, který měl hodně času, ale nechal si v poslední chvíli vypíchnout kotouč gólmanem.

04:12
    Tak tato série bude zřejmě hodně tvrdá. O další potyčku se postaral domácí Jakub Suchánek s Jiřím Goišem. Rozhodčí však zakročili v čas a vylučovat se nebude.

03:37
    Střela Josef Straky rozvlnila síťku. Nicméně tu boční.

02:17
    Vše vyprovokoval domácí Ladislav Marek, který dohrál přerovského hráče po pískání. Vzápětí se do sebe pustili Lukáš Vágner (PRE) s Michalem Švihálkem (CEB), který se po chvíli ocitl na ledě, ale oba soky nemohl rozhodčí dlouho roztrhnout. Oba kohouti dostávají dvounásobné menší tresty za hrubost. Nakonec je vyloučen ještě Ján Mucha (CEB) s Tadeášem Králem (PRE), kteří obdrželi po dvou minutách.

02:17
    Hned na začátku utkání se přiostřuje! Po střele Točíka se strhla na ledě velká mela a bude se vylučovat.

01:52
    Jihočeši začali o něco aktivněji, nyní vypálil Lukáš Žálčík, ale jeho ránu zblokoval hostující obránce.

00:59
    Jako první si střelu na bránu připsal Tomáš Nouza, který pálil nebezpečně zpoza obránce. Klimeš výborně vytasil beton proti jeho pokusu.

00:30
    Motor se na chvíli usadil v útočném pásmu Přerova, ale nedokázal si vytvořit šanci.

00:01

Na jihu Čech je již vše připraveno, za chvíli začínáme!

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kváča) – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Kříž, Vráblík, Žovinec – Chovan, Rob, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Stoklasa

Rozhodčí: Doležal, Bejček – Štofa, Beneš.

Vážení sportovní přátelé, vítám vás u sledování textového on-line přenosu ze čtvrtfinále play-off hokejové WSM ligy! Kvůli zpackanému poslednímu utkání základní části dnes ČEZ Motor České Budějovice hostí v Budvar aréně neoblíbený HC ZUBR Přerov, se kterým nedokázali Jihočeši v základní části urvat ani jeden bod! O favoritovi série by se tedy navzdory tabulkovému postavení obou celků dalo polemizovat. Sledujte atraktivní první zápas série on-line od 17:30!

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
    Tým zpod Černé věže si jistě horšího soupeře pro čtvrtfinálovou sérii přát nemohl. Za všechno si ale může sám vinou prohraného posledního utkání s outsiderem z Benátek nad Jizerou. Tento zápas stál místo hlavního trenéra Petra Rosola, jehož nahradil asistent Radek Bělohlav. Do trenérského týmu přibyl také Martin Štrba, do té doby trenér juniorů, a Roman Turek s Alešem Kotalíkem, který bude plnit roli konzultanta.

Českým Budějovicím nezbývá nic jiného, než zapomenout na souboje s Přerovem ze základní části. „Play-off je úplně nová soutěž, a co bylo v základní části, už nikdo neřeší. Nálada v týmu je skvělá. Těšíme se samozřejmě na naše fanoušky, kteří nás poženou dopředu,“ potvrzuje útočník Rok Pajič. Jemu a Josefu Mikyskovi se ve čtyřech vzájemných duelech s Přerovem vedlo nejlépe, oba dali po dvou gólech. Motor si čekání na první zápas vyřazovacích bojů zkrátil díky přátelskému utkání s rakouským Salcburkem, který rozstřílel vysoko 10:1.

Pravděpodobná sestava:
    Bláha (Kváča) – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Kříž, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Chovan, Pajič, Květoň – Nouza, Straka, Mikyska – Žálčík, Rob, Babka – Kuchejda, Točík, Švihálek – Prokeš

Zranění: Gába – Pýcha – Heřman, Marek, Guman

HC ZUBR PŘEROV
    Zubři budou mít o něco lepší startovní pozici, nemají totiž co ztratit. Zatímco Motor musí, Přerov může jenom překvapit. „Je pravdou, že náš cíl byla záchrana. Jedeme nad plán. Na každý zápas nás perfektně připraví náš ofenzivní koordinátor Vladimír Kočara. Je to největší odborník na statistiky ve střední Evropě a přilehlých asijských zemích. Pak nás nemůže nikdo a nic překvapit,“ říká exbudějovický Roman Pšurný.

Je zřejmé, že tato čtvrtfinálová sérii přitáhne nejvíce pozornosti diváků, oba celky disponují vynikajícími fanoušky. Čtyři výhry Přerova v letošních vzájemných zápasech jistě nejsou náhodné a pro Hanáky budou znamenat velkou psychickou výhodu. Nejproduktivnější hráč Zubrů Pšurný, ale krotí emoce. „Všechny zápasy ale byly hrozně vyrovnané. Když jsme hráli v Budvar aréně, byl Motor lepším týmem. Zvítězili jsme hlavně díky skvělému brankáři Klimešovi. Očekávám zase vyrovnané zápasy, kde bude rozhodovat jeden nebo dva góly.“

Pravděpodobná sestava: Klimeš (Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Pšurný, Sýkora, Dostálek – Procházka, Stoklasa, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Blinka

Vzájemné zápasy v základní části:
    30. 9. Přerov – České Budějovice 2:0
    14. 11. České Budějovice – Přerov 1:2
    28.12. Přerov – České Budějovice 5:3
    6. 2. České Budějovice – Přerov 2:4

Hráči Motoru pokukují po postupu do @telh_cz! #ccm #ccmhockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 5. Straka (Suchánek, Nouza), 12. Květoň (Rob, Chovan), 27. Žálčík (Mikyska, Babka), 33. Mikyska (Mucha, Babka), 37. Straka (Nouza, Kolmann), 48. Kuchejda (Švihálek, Vráblík) – 17. Pšurný (Grof, Procházka)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Kváča) – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Kříž, Vráblík, Žovinec – Chovan, Rob, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek
    HC ZUBR Přerov: Klimeš (37. Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Stoklasa

Rozhodčí: Doležal, Bejček – Štofa, Beneš

Diváci: 6 097