Boston – Tampa 1:4 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 3:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
6:1 (2:1, 3:0, 1:0) Stav série: 1:0
HC ZUBR Přerov
Pondělí 29.02.2016, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6421) • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

58:01
    A další vyloučení. Petr Kolmann (CEB) si jde dnes již poněkolikáté sednout na trestnou lavici. Nyní dostává k menšímu trestu také desetiminutový osobní za zásah do oblasti hlavy a krku.

55:53
    Hned po pár sekundách při hře čtyři na čtyři následuje další vyloučení a Motor bude hrát přesilovku. Rostislav Šnajnar (PRE) bude pykat za držení protihráče.

55:30
    Michal Švihálek (CEB) je znovu aktivní, ale s Jakubem Ferencem by opravdu nebylo radno pouštět se do pěstního souboje. Českobudějovický forvard dostává dvouminutový trest za hrubost.

54:24
    Kapitán Přerova Tomáš Sýkory (PRE) si odpyká menší trest. Přidá Motor sedmou branku?

47:22
    Tak to byl nesmírně podlý zákrok, který předvedl exbudějovický Roman Pšurný bezprostředně po obdrženém gólu! Nejproduktivnější hráč Přerova po základní části sekl Romana Vráblíka, který se dlouho svíjel v bolestech u mantinelu. Forvard Zubrů dostává po zásluze trest na pět minut a do konce utkání. Fanoušci Motoru se bouří.

46:41
    Potrestání na straně domácího mužstva. Jakub Babka (CEB) dostává menší trest a Motor bude hrát v oslabení o jednoho muže.

41:38
    Lubomír Kovařík (PRE) dostává dvě minuty za hrubost, Lukáš Žálčík (CEB) dostává dvojnásobný menší trest za sekání a hrubost.

38:26
    Vyloučen je Petr Kolmann (CEB), který se provinil držením protihráče, a dostává menší trest.

35:24
    Hosté budou hrát 1:06 ve třech! Za podražení je poměrně přísně vyloučen Lukáš Chmelíř (PRE), který dostává dvě minuty.

34:30
    Další tvrdý zákrok mimo hru, který bude potrestán. Jiří Goiš (PRE) si v obranném pásmu domácích vyřizoval účty s Jakubem Suchánkem a půjde pykat na dvě minuty.

24:06
    Josef Straka se dostával do šance, ale byl faulován. Hostující Radomír Pala (PRE) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

22:59
    Michal Švihálek (CEB) se po svém návratu do sestavy po zranění opravdu činí! Nyní se zapojil do další potyčky, která ovšem neměla moc dlouhého trvání. Forvard Motoru a Martin Novotný (PRE) dostávají oba dvě minuty za hrubost.

16:50
    Přesilová hra pro Přerov. Petr Kolmann (CEB) půjde pykat na dvě minuty a oslabí v důležité chvíli svůj tým. Využijí toho hosté?

13:25
    Motor bude hrát po komerční přestávce přesilovou hru. Lukáš Vágner (PRE) dostává menší trest za držení.

08:06
    Přesilovku si zahraje hostující celek. Lukáš Kříž (CEB) dostává dvě minuty za krosček.

04:44
    Na trestnou lavici míří Roman Pšurný (PRE), který oslabí svůj tým menším trestem na hákování.

02:17
    Vše vyprovokoval domácí Ladislav Marek, který dohrál přerovského hráče po pískání. Vzápětí se do sebe pustili Lukáš Vágner (PRE) s Michalem Švihálkem (CEB), který se po chvíli ocitl na ledě, ale oba soky nemohl rozhodčí dlouho roztrhnout. Oba kohouti dostávají dvounásobné menší tresty za hrubost. Nakonec je vyloučen ještě Ján Mucha (CEB) s Tadeášem Králem (PRE), kteří obdrželi po dvou minutách.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 5. Straka (Suchánek, Nouza), 12. Květoň (Rob, Chovan), 27. Žálčík (Mikyska, Babka), 33. Mikyska (Mucha, Babka), 37. Straka (Nouza, Kolmann), 48. Kuchejda (Švihálek, Vráblík) – 17. Pšurný (Grof, Procházka)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Kváča) – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Kříž, Vráblík, Žovinec – Chovan, Rob, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek
    HC ZUBR Přerov: Klimeš (37. Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Stoklasa

Rozhodčí: Doležal, Bejček – Štofa, Beneš

Diváci: 6 097