1:1 (0:0)
Oud-Heverlee Leuven
Pátek 04.03.2016, 20:30Belgická Jupiler Pro League • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý den, vítám vás u online reportáže ze zápasu nejvyšší belgické fotbalové soutěže. Dnes budeme sledovat zápas 29. kola mezi KK Gentem a Oud Heverlee Leuvenem. Toto kolo je též předposlední a je tak poslední šance získat ještě nějaké body. Gent je s 58 body druhý a jen skóre ho dělí od vedení ligy. Když tento zápas vyhraje, půjde do čela, alespoň do zápasu Clubu. Leuven má 28 bodů, což je jeden bod náskok na poslední příčku a každý bod by ohodnotil zlatem. Favoritem je bezpochyby Gent, zvládne dnešní zápas? První duel vyhrál dnes domácí celek 2:0. Utkání začíná ve 20:30.

KAA Gent: Sels – Nielsen, Geršon, Asare – Foket, Renato Neto, Kums, Matton – Miličevič – Diedhiou, Dejaegere
    Náhradníci: Rafinha, Boussoufa, Coulibaly, Saief, Schoofs, Deaux, Thoelen

Oud-Heverlee Leuven: Riou – Ngawa, Kanu, Reynaud, Monteyne – Remacle, Le Postollec, Croizet, Bostock, Trossard – Kostovski
    Náhradníci: Lenearts, Houdret, Azevedo, Rougkalas, Uroševič, Asamoah, Ojo

Rozhodčí: Vertenten – Vanyzere, Nijssen.

1

1
    Domácí do utkání nastoupili v typických modrých dresech, zatímco hosté jsou v bílém.

4
    První tlak přichází od Gentu, zatím se však gólman Riou moc nezapotil.

7
    leuven rozehrával přímý kop, ten propadl až do rukavic Selse.

8
    První větší výstraha Gentu, na centr z pravé strany ale nidko nedosáhl.

10
    Monteyne fauloval Dejaegereho a domácí pošlou balón do šestnáctky.

11
    Balón do chumlu nakonec odhlavičkovali hráči gentu nepřesně mimo.

13
    Le Postollec si řekl o faul a překazil tak Gentu brejk.

16
    Bostock zastavil Dejaegereho nedovoleně. Rozehrávat budou domácí.

19
    Gent je nadále aktivnější, hosté však s obranou zatím stačí.

22
    Kanu zatáhl Mattona a je potrestaný žlutou kartou.

25
    Po šanci Gentu musel Riou zasahovat.

28
    Leuven šel do protiútoku, ale zastavila ho ofsajdová hranice.

31
    Hra se teď přehoupává stále přes půlící čáru a gólmani hru sleduji s dostatečným klidem.

33
    Hosté centrovali z pravé strany, ale pro balón si došel Sels.

34
    Dejaegere faulovaný Bostockem a Leuven bude muset bránit velmi nepříjemnou standartku.

35
    Miličevič se rozhodl pro střelu a jen o kousek minul pravou šibenici.
    35. Miličevičův přímý volný kop

37
    Leuven rozehrával dva rohové kopy po sobě, ale ani jeden se neuchytil.

39
    Foket dal balón za sebe a Dejaegere do něj vlétnul hlavou. Jeho pokus byl zastaven vracejícím se Kanem.

42
    Klidný zápas dospívá do konce prvního poločasu. Skončí remízou?

43
    Chybu v rozehrávce mohl potrestat Trossard, ale jeho zakončení bylo hodně nepřesné.
    43. Trossard (LEU)

44
    Trossard v obrovské šanci! Přesprintoval obránce a šel sám na Selse, kde neuspěl! Gólman Gentu ho vykryl!
    44. Trossard v úniku neuspěl

45+1

První poločas je za námi a stav po něj je zatím stále 0:0. Hra byla vyrovnaná. menší převahu měl Gent. Větší šance nebyly moc k vidění, tu největší měl teď v závěru Trossard za Leuven. Kdo z týmů se první prosadí? Uvidíme ve druhém poločase, který začne přibližně ve 21:34.

46

46
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Diedhiou, přichází Coulibaly.

49
    Velká šance hostí, Kostovski na balón nedosáhl a nezakončil!

52
    Leuven právě vstřelilo branku!
    LEANDRO TROSSARD dostl přihrávku z levé strany a měl zablokovanou ránu, poté se k němu balón vrátil, on si udělal místo na střelu a výborně zamířil k bližší tyči! Leuven se překvapivě dostává do vedení 1:0!
    52. Leandro TROSSARD - 0:1

55
    Dejaegere spadl v šestnáctce a je potrestaný žlutou kartou za simulaci.

57
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Renato Neto, přichází Boussoufa.

60
    Je za námi šedesát minut a hosté vedou 1:0. Domácí už udělali dvě změny v sestavě, pomůže jim to?

62
    Kostovski odhlavičkovával balón po rohovém kopu a jeden z protihráčů ho zranil, spěchají k němu ošetřovatelé.

65
    Geršon po rohovém kopu zahrozil hlavičkou, ta ale směřovala přesně do koše Rioua.

67
    Kostovski si neohlídal ofsajd a jeho zakončení už tak nebylo podstatné.

68
    Gent právě vstřelil branku!
    Miličevič přistrčil do běhu MBARKU BOUSSOUFOVI, který elegantně přehodil Rioua a vyrovnal tak na 1:1!
    68. Mbark BOUSSOUFA - 1:1

72
    Domácí hráči jsou při chuti a fanoušci je podporují. Dokáží vstřelit ještě jeden gól?

74
    Domácí zastavil ofsajd.

77
    Hosté rozehrávali přímý kop, Bostock přistrčil Trossardovi a ten pořádně vylekal Selse!

78
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Matton, přichází Simon.

80
    Ngawa dostal žlutou kartu za faul na Simona.

83
    Miličevič centroval, Sels ale na balón dosáhl.

84
    Gólman Riou dostal červenou kartu za souboj s Coulibalym!
    84. Červená karta

87
    Hosté musejí střídat, do brány jde Lenaerts, ze hřiště odchází Kostovski.

88
    Boussoufa dostává žlutou kartu za řeči.

88
    Gent rozehrával standartku, tvrdou střelu svým prvním zákrokem ve hře zlikvidoval Lenaerts!

89
    Lenaertse teď zachránila tyč!
    89. Nebezpečná střela prosvištěla těsně mimo

90+2
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Remacle, přichází Azevedo.

90+3
    Trenér Gentu Vanhaezebrouck slovně vysvětluje své nespokojení se střídáním hostům trenéru Leuvenu.

90+4
    Foket mohl střílet, ale ve vzduchu netrefil balón.

90+4
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Croizet, přichází Houdret.

90+5
    Kums dopravil balón do sítě, ale zpětně byl odpískán ofsajd!
    90+5. Kumsova branka není uznána kvůli ofsajdu

90+7

Zápas je u konce a končí remízou 1:1. Leuven vstoupil do utkání lépe, hned v 52. minutě šel po zásluze Trossarda do vedení. Hosté hráli lépe, ale Gent hru brzy vyrovnal. V 68. minutě se trefil střídající Boussoufa. V 84. minutě viděl červenou kartu Riou a Leuven se začal permanentně bránit. Domácí měli několik šancí, a v 95. minutě se dokonce Kums prosadil, ale byl mu odpískán ofsajd. Platný gól tedy Gent vstřelit nedokázal, a tak utkání skončilo remízou 1:1. Ode mě je to dneska všechno, loučím se s vámi a někdy zase na shledanou. (22:30:06)