Kometa Brno – Zlín 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 4:1 (kon.) | Plzeň – Chomutov 3:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 0:2 (kon.) | Liberec – K. Vary 6:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:1 (po pr.)
Sparta – Mladá Boleslav 6:4 (kon.)
HC Sparta Praha
6:4 (1:2, 3:2, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 04.03.2016, 18:20 • O2 arena • Tipsport extraliga • 52. kolo

Pětigólový obrat Sparty znamená výhru 6:4, dnešní zápas si fanoušci v domácí areně museli užít. Ale i hosté předvedli velmi bojovný výkon, který směrem k play off vypadá velmi nadějně. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

Nejlepší hráči utkání

Hrbas (SPA)
    Hyka (MBL) (20:44:23)

59:16
    Sparťan Švrček dostává dvě minuty za hákování.

59:16
    Ještě šance Lence, který byl sám v mezikruží, ale Pöpperle byl pozorný!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a O2 arena už slaví. Hosté se ale ještě nevzdávají a pokouší se útočit.

55:46
    Sparta v posledních vteřinách nerušeně operuje před gólmanem hostů. Oba týmy na ledě po strhujícím průběhu teď působí trochu bezstarostně.
    53:50 Michal DRAGOUN - 6:4

53:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta dosáhla branky, i když vše musel ještě potvrdit videozáznam! Čajkovský zakončoval, puk poskakující na brankovišti zasáhl MICHAL DRAGOUN, a ten se jen tak tak převalil přes brankovou čáru. Asistence: Michal Čajkovský a Daniel Přibyl.

52:00
    Po Boleslavi teď převzala zase na okamžik aktivitu Sparta, která je nastěhovaná před Rittichem.

49:52
    Sparta je v pěti. Tato přesilovka hostům nevyšla.

48:40
    V oslabení se k úniku dostal Hlinka, ale neměl moc rychlosti ani prostoru a jeho bekhend Rittich pokryl!

47:52
    Piskáček dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka hostů.

47:43
    Boleslav se tlačí do brankoviště a Sparta teď má v defenzivě problémy.

46:22
    Sparta v ofsajdu.
    45:51 Lukáš KLIMEK - 5:4

45:51
    Sparta dokonává obrat, po střele mimo se puk odrazil před branku, ale se po několika odrazech dostal až k LUKÁŠI KLIMKOVI, který se nerozpakoval a z otočky jej poslal přímo k tyči. Asistence: Daniel Přibyl.

45:12
    Začíná zkrácená přesilovka Sparty.

45:11
    Rýgl v obrovské šanci na brankovišti trefil Dragouna, který předvedl obětavý zákrok!

44:23
    Přesilovka Boleslavi končí. Stříteský dostává dvě minuty za sekání. Hraje se čtyři na čtyři.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 8. Hlaváč (Dragoun, Přibyl), 35. Kumstát (Pech, Forman), 36. Klimek (Netík), 39. Forman (Pech), 46. Klimek (Přibyl), 54. Dragoun (Čajkovský, Přibyl) – 7. Kubica (Hyka), 20. Hyka (Stříteský), 25. Lenc (Hyka, Ovčačík), 25. Bárta (Jarůšek, Pabiška)

HC Sparta Praha: Taylor (od 25. Pöpperle) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Piskáček, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Dragoun – Netík (A), Klimek, Hlaváč – Forman, Pech, Kumstát (A) – Černoch. Trenér: Josef Jandač.
    BK Mladá Boleslav: Rittich – Voráček, Stříteský, Holub, Robar, Rýgl, Ovčačík, Kučný (A) – Pacovský (C), Urban (A), Klimenta – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Ďurač – Kubica, Hruška, Jarůšek. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Polák, Úlehla – Lhotský, Svoboda