Kometa Brno – Zlín 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 4:1 (kon.) | Plzeň – Chomutov 3:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 0:2 (kon.) | Liberec – K. Vary 6:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:1 (po pr.)
Sparta – Mladá Boleslav 6:4 (kon.)
HC Sparta Praha
6:4 (1:2, 3:2, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 04.03.2016, 18:20 • O2 arena • Tipsport extraliga • 52. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.

Základní část Tipsport extraligy uzavřou hokejisté Spartu soubojem s Mladou Boleslaví, kterou dokázali v této sezoně dvakrát porazit, jednou se z výhry radoval soupeř.

V závěru tohoto ročníku prožívá Sparta skvělé období. Svěřenci kouče Jandače mají na svém kontě sedm vítězných zápasů v řadě. Již počtvrté za sebou přitom Sparta doma inkasovala maximálně jednou. Ofenzivní manévry Pražanů potvrzuje také fakt, že ve hře o nejlepšího střelce základní části bojuje Robert Sabolič (23 gólů) a kanadské bodování by pro změnu mohl ovládnout Daniel Přibyl (42 bodů).

Definitivu postupu do čtvrtfinále play off si Středočeši zajistili domácí výhrou 1:0 v prodloužení nad vicemistrem z Třince. Hosté přitom stále mohou skončit v první čtyřce, která by jim zaručila, že vyřazovací boje zahájí doma. Boleslavským se ale v Praze dlouhodobě nedaří, v historii vzájemných soubojů zde dokázali uspět pouze jednou, v úvodu předcházejícího ročníku tu zvítězili 4:3.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Sparta Praha: Taylor – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Piskáček, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Dragoun – Netík (A), Klimek, Hlaváč – Forman, Pech, Kumstát (A) – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

BK Mladá Boleslav: Rittich – Voráček, Stříteský, Holub, Robar, Rýgl, Ovčačík, Kučný (A) – Pacovský (C), Urban (A), Klimenta – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Ďurač – Kubica, Hruška, Jarůšek. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Polák, Úlehla – Lhotský, Svoboda.

00:01

00:07
    Hned po sedmi vteřinách utkáních je tu ofsajd domácího týmu.

00:50
    Od modré čáry vyzkoušel Rittichovu pozornost Hlaváč, ale jeho pokus nikdo netečoval a gólman hostů neměl problém.

02:01
    Třetí formace Sparty motá hosty v jejich obranném pásmu, ale nedokáže si zatím vypracovat žádnou palebnou pozici.

02:25
    Na druhé straně se ke střele dostal Bárta, ale Taylor situaci v klidu řeší.

03:13
    V útoku opět Sparta, Rittich čelil dalšímu zakončení, ale taktéž bez problémů.

03:45
    Výborně napadající Příbyl si zakličkoval na modré útočné čáře, ale poslední z kliček mu nevyšla a ke střele se nedostal.

04:30
    V týmu domácích se bude vylučovat. Netík dostává dvě minuty za podražení.

05:00
    Sparta vyhazuje a střídá...

05:33
    Hosté mají zatím ve vlastní přesilovce velké problémy proniknout do útočného pásma. Teď je zastavuje ofsajd.

06:30
    Boleslav vystřelila v přesilovce jedinkrát na branku. Sparta je v pěti.

06:55
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Teď domácí borci vůbec nepodrželi svého gólmana. Taylor vychytal samostatný únik Hyky, ale ten se z brankou dostal znovu k puku, předložil jej před branku ZDEŇKU KUBICOVI a ten neměl problém skórovat. Asistence: Tomáš Hyka.
    06:55 Zdeněk KUBICA - 0:1

07:19
    Přesilovku si po reklamní pauze zahrají i domácí. Slovinec Robar se provinil podražením a odchází na dvě minuty.

07:42
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak to byla rychlovka. Přibyl nahodil puk na brankoviště, kde jej Dragoun netrefil ideálně, ale lehce jej tím posunul JANU HLAVÁČOVI, pro kterého už nebylo nijak těžké trefil odkrytou klec. Asistence: Michal Dragoun a Daniel Přibyl.
    07:42 Jan HLAVÁČ - 1:1

09:02
    A hosté jdou znovu do čtyř. Kučný vyhodil puk mimo ledovou plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.

10:19
    Taylor již dnes nekolikrát ukázal, že práce s holí je jeho silnou stránkou.

10:35
    Na druhé straně se domácí provinili postavením v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.

10:57
    Po úmyslném ofsajdu hostů je tu vhazování před Rittichem.

11:02
    Tato přesilovka se Spartě vůbec nepovedla. Boleslav je kompletní.

11:52
    Boleslavští teď několikrát nebezpečně operovali před Taylorem, ale kanadský brankář nemusel řešit žádnou komplikovanou situaci.

12:53
    Hra teď neoplývá přesností. Oba týmy ztrácí puky ve středním pásmu.

13:37
    Na úmyslné ofsajdy vyrovnáno. Provinili se sparťané a vhazuje se před Taylorem.

13:54
    Klimek po jednou ze soubojů skončil na ledě, ale o faul se nejednalo.

14:25
    Černoch našel před brankou šikovným nahozením Netíka, ten však nedokázal puk dobře tečovat...

15:08
    Boleslavští dnes již poněkolikáte přelstili obranu Sparty a ujížděli dva na nikoho. Puk se po přiťuknutí dostal k Hykovi, ale Taylor jej výborně přečetl a puk vyrazil!

16:48
    Oba týmy se snaží nahazovat puky, ale to se zatím nejeví jako příliš účinná taktika.

17:07
    Moje předchozí slova teď potvrdili domácí, kteří vyhodili na zakázané uvolnění.

18:10
    Je tu další přesilovka, ze které je zdá se překvapen i sám faulovaný hráč. Rozhodčí posílá na dvě minuty znovu Netíka, tentokrát za nedovolené bránění.

19:14
    Hosté využívají přesilovou hru. Stříteský parádně našel na modré rozjetého TOMÁŠE HYKU a ten nekompromisně zavěsil pod do horního rohu. Asistence: Matěj Stříteský.
    19:14 Tomáš HYKA - 1:2

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině hosté zaslouženě vedou nad Spartou 2:1. Pražané měli možná častěji puk na hokejce, ale Středočeši si počínají v přechodu do útoku snadněji a efektivněji. Oba jejiech góly padly vpodstatě po brejkových příležitostech. Druhá třetina začne v 19:12.

Líbí se vám tato 'old school' mikina s logem Czech Ice Hockey Team? Právě teď ji seženete v našem Fanshopu se 20% slevou! 󾌵MIKINA VARSITY ▶️ http://bit.ly/1n7z5lV

Zveřejnil(a) Oficiální Fanshop české hokejové reprezentace dne 3. březen 2016

20:01

20:39
    První třetina zatím začla nepřesnostmi na obou stranách. Oba týmy se topí ve středním pásmu.

21:50
    K odraženému puku se na ose útočného pásma dostal Klimek, ale jeho dělovku Rittich viděl a pokryl.

22:45
    Poskakující puk před Rittichem v dobré možnosti netrefil Forman!

23:15
    V náznaku samostatného úniku opět hosté, tentokrát se však ještě sparťané stihli vrátit.

24:00
    Neskutečná věc! Nadvakrát tečovaný puk už už mířil do branky, ještě za dohledu jednoho z domácích, ale puk se buď otřel o tyčku a zamířil ven, nebo Rittich předvedl famózní zákrok. Situaci nešlo dobře rozklíčovat...

24:36
    Hodně ležérní přístup v obraně teď předveli domácí a RADAN LENC už neměl po přihráce Hyky problém zvednout puk do horního rohu. Taylor byl bez šance. Asistence: Tomáš Hyka a Ctirad Ovčačík.
    24:36 Radan LENC - 1:3

25:00
    Tohle tedy vůbec není povedené představení v podání domácích. Ti kupí chybu za chybou a jejich nedůslednost v obraně teď potrestal MICHAL BÁRTA, který opět zakončil přesně samostatný únik mezi betony Taylora. Asistence: Richard Jarůšek a Lukáš Pabiška.
    25:00 Michal BÁRTA - 1:4

25:00
    Domácí řeší situaci oddechovým časem a střídáním gólmanů. Taylora nahrazuje Pöpperle.

26:17
    Nový strážce sparťanské svatyně si připsal po ráně od modré čáry první zákrok.

26:38
    Ofsajd hostujícího týmu. Vhazuje se ve středním pásmu.

27:58
    Domácí se sice tlačí víc do útoku, ale hosté poctivě přistupují ke sparťanským útočníkům a znemožňují jim zakončit.

28:16
    Hrbas v útočném pásmu fauloval a dostane dvě minuty za krosček.

29:16
    První minutu Sparta ubránila a opakovaně vyhazuje puk.

29:45
    Netík si příliš dlouho rovnal puk na hokejku a jeho střela po úniku dvojice sparťanů v oslabení jen skončila chráničích Ritticha!

30:16
    Sparta je v pěti.

31:32
    Sparta znovu aktivní v útočném pásmu, ale znovu bez zakončení.

32:42
    Sparta jakoby se na ledě nemohla hnout. Hosté jsou důraznější a nepouštějí soupeře k ničemu.

32:54
    Zakázané uvolnění Sparty...

33:32
    Hlinka nahazoval puk na Ritticha, ale nikdo z jeho spoluhráčů před brankou nebyl.

34:32
    Čajkovského dělovka od modré čáry orazítkovala tyč!

34:56
    Teď brilantně zafungovala prověřená spolupráce Pech – Kumstát. Prvně jmenovaný se v rohu kluziště zbavil obránce, naservíroval puk před branku, kde už byl přesně najetý PETR KUMSTÁT, který něměl problém. Asistence: Lukáš Pech a Miroslav Forman.
    34:56 Petr KUMSTÁT - 2:4

35:47
    Sparta je zpět v zápase. Netik na modré vyslal do křídla LUKÁŠE KLIMKA, který seřídil mířidla a nekompromisní střelou k tyči nedal Rittichovi šanci. Asistence: Tomáš Netík.
    35:47 Lukáš KLIMEK - 3:4

36:29
    Sparta ožila a tlačí svého soupeře, který rázem působí na ledě trochu bezmocně.

37:13
    Sparta si zvýšenou aktivitou vynutila faul. Za hákování je vyloučen Ovčačík.

37:55
    Hlaváč se opřel do křížné přihrávky, ale naneštěstí pro domácí vůbec netrefil puk.

38:56
    Přesně čtyři minuty stačili sparťanům ke stažení třígólové ztráty. Zpoza branky našel na brankovišti Lukáš Pech MIROSLAVA FORMANA a ten doslova procedil puk skrz Ritticha, který se zastavil kousek za brankovou čarou. Asistence: Lukáš Pech.
    38:56 Miroslav FORMAN - 4:4

39:45
    Boleslav se snaží o rychlou odpověď a vyráží do útoku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Neskutečnou přestřelku měli možnost vidět ve druhé třetině diváci v O2 areně, kde se nejprve trefovali jen hosté, kteří ještě ve 35. minutě vedli o tři branky, Sparta však předvedla mohutný závěr prostřední části a během čtyř minut vyrovnala. Zápas pokračuje v 19:09.

40:01

40:35
    Nahozený puk dojel Pacovský, ale byl po tlakem a nedokázal před Pöpperlem důrazněji zakončit.

42:03
    Kumstát v akci dva na jednoho našel Pecha, ale ten si nedokázal srovnat puk a vůbec netrefil branku!

42:45
    Urbanovo nepříjemné nahození od mantinelu zaměstnalo na brankovišti Pöpperleho.

43:12
    Kapitán domácích Hlinka dostává dvě minuty za hákování.

44:05
    Hykova nepříjemně tečovaná střela jen těsně minula domácí branku!

44:23
    Přesilovka Boleslavi končí. Stříteský dostává dvě minuty za sekání. Hraje se čtyři na čtyři.

45:11
    Rýgl v obrovské šanci na brankovišti trefil Dragouna, který předvedl obětavý zákrok!

45:12
    Začíná zkrácená přesilovka Sparty.

45:51
    Sparta dokonává obrat, po střele mimo se puk odrazil před branku, ale se po několika odrazech dostal až k LUKÁŠI KLIMKOVI, který se nerozpakoval a z otočky jej poslal přímo k tyči. Asistence: Daniel Přibyl.
    45:51 Lukáš KLIMEK - 5:4

46:22
    Sparta v ofsajdu.

47:43
    Boleslav se tlačí do brankoviště a Sparta teď má v defenzivě problémy.

47:52
    Piskáček dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka hostů.

48:40
    V oslabení se k úniku dostal Hlinka, ale neměl moc rychlosti ani prostoru a jeho bekhend Rittich pokryl!

49:52
    Sparta je v pěti. Tato přesilovka hostům nevyšla.

52:00
    Po Boleslavi teď převzala zase na okamžik aktivitu Sparta, která je nastěhovaná před Rittichem.

53:50
    Sparta dosáhla branky, i když vše musel ještě potvrdit videozáznam! Čajkovský zakončoval, puk poskakující na brankovišti zasáhl MICHAL DRAGOUN, a ten se jen tak tak převalil přes brankovou čáru. Asistence: Michal Čajkovský a Daniel Přibyl.
    53:50 Michal DRAGOUN - 6:4

55:46
    Sparta v posledních vteřinách nerušeně operuje před gólmanem hostů. Oba týmy na ledě po strhujícím průběhu teď působí trochu bezstarostně.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a O2 arena už slaví. Hosté se ale ještě nevzdávají a pokouší se útočit.

59:16
    Ještě šance Lence, který byl sám v mezikruží, ale Pöpperle byl pozorný!

59:16
    Sparťan Švrček dostává dvě minuty za hákování.

Pětigólový obrat Sparty znamená výhru 6:4, dnešní zápas si fanoušci v domácí areně museli užít. Ale i hosté předvedli velmi bojovný výkon, který směrem k play off vypadá velmi nadějně. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

Nejlepší hráči utkání

Hrbas (SPA)
    Hyka (MBL) (20:44:23)

Robin Mana

Branky a nahrávky: 8. Hlaváč (Dragoun, Přibyl), 35. Kumstát (Pech, Forman), 36. Klimek (Netík), 39. Forman (Pech), 46. Klimek (Přibyl), 54. Dragoun (Čajkovský, Přibyl) – 7. Kubica (Hyka), 20. Hyka (Stříteský), 25. Lenc (Hyka, Ovčačík), 25. Bárta (Jarůšek, Pabiška)

HC Sparta Praha: Taylor (od 25. Pöpperle) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Piskáček, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Dragoun – Netík (A), Klimek, Hlaváč – Forman, Pech, Kumstát (A) – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Polák, Úlehla – Lhotský, Svoboda