Kometa Brno – Zlín 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 4:1 (kon.) | Plzeň – Chomutov 3:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 0:2 (kon.) | Liberec – K. Vary 6:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:1 (po pr.)
Sparta – Mladá Boleslav 6:4 (kon.)
HC Sparta Praha
6:4 (1:2, 3:2, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 04.03.2016, 18:20 • O2 arena • Tipsport extraliga • 52. kolo

59:16
    Sparťan Švrček dostává dvě minuty za hákování.

59:16
    Ještě šance Lence, který byl sám v mezikruží, ale Pöpperle byl pozorný!
    53:50 Michal DRAGOUN - 6:4

53:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta dosáhla branky, i když vše musel ještě potvrdit videozáznam! Čajkovský zakončoval, puk poskakující na brankovišti zasáhl MICHAL DRAGOUN, a ten se jen tak tak převalil přes brankovou čáru. Asistence: Michal Čajkovský a Daniel Přibyl.

48:40
    V oslabení se k úniku dostal Hlinka, ale neměl moc rychlosti ani prostoru a jeho bekhend Rittich pokryl!

47:52
    Piskáček dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka hostů.
    45:51 Lukáš KLIMEK - 5:4

45:51
    Sparta dokonává obrat, po střele mimo se puk odrazil před branku, ale se po několika odrazech dostal až k LUKÁŠI KLIMKOVI, který se nerozpakoval a z otočky jej poslal přímo k tyči. Asistence: Daniel Přibyl.

45:11
    Rýgl v obrovské šanci na brankovišti trefil Dragouna, který předvedl obětavý zákrok!

44:23
    Přesilovka Boleslavi končí. Stříteský dostává dvě minuty za sekání. Hraje se čtyři na čtyři.

44:05
    Hykova nepříjemně tečovaná střela jen těsně minula domácí branku!

43:12
    Kapitán domácích Hlinka dostává dvě minuty za hákování.

42:03
    Kumstát v akci dva na jednoho našel Pecha, ale ten si nedokázal srovnat puk a vůbec netrefil branku!
    38:56 Miroslav FORMAN - 4:4

38:56
    Přesně čtyři minuty stačili sparťanům ke stažení třígólové ztráty. Zpoza branky našel na brankovišti Lukáš Pech MIROSLAVA FORMANA a ten doslova procedil puk skrz Ritticha, který se zastavil kousek za brankovou čarou. Asistence: Lukáš Pech.

37:13
    Sparta si zvýšenou aktivitou vynutila faul. Za hákování je vyloučen Ovčačík.
    35:47 Lukáš KLIMEK - 3:4

35:47
    Sparta je zpět v zápase. Netik na modré vyslal do křídla LUKÁŠE KLIMKA, který seřídil mířidla a nekompromisní střelou k tyči nedal Rittichovi šanci. Asistence: Tomáš Netík.
    34:56 Petr KUMSTÁT - 2:4

34:56
    Teď brilantně zafungovala prověřená spolupráce Pech – Kumstát. Prvně jmenovaný se v rohu kluziště zbavil obránce, naservíroval puk před branku, kde už byl přesně najetý PETR KUMSTÁT, který něměl problém. Asistence: Lukáš Pech a Miroslav Forman.

34:32
    Čajkovského dělovka od modré čáry orazítkovala tyč!

29:45
    Netík si příliš dlouho rovnal puk na hokejku a jeho střela po úniku dvojice sparťanů v oslabení jen skončila chráničích Ritticha!

28:16
    Hrbas v útočném pásmu fauloval a dostane dvě minuty za krosček.

25:00
    Domácí řeší situaci oddechovým časem a střídáním gólmanů. Taylora nahrazuje Pöpperle.
    25:00 Michal BÁRTA - 1:4

25:00
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tohle tedy vůbec není povedené představení v podání domácích. Ti kupí chybu za chybou a jejich nedůslednost v obraně teď potrestal MICHAL BÁRTA, který opět zakončil přesně samostatný únik mezi betony Taylora. Asistence: Richard Jarůšek a Lukáš Pabiška.
    24:36 Radan LENC - 1:3

24:36
    Hodně ležérní přístup v obraně teď předveli domácí a RADAN LENC už neměl po přihráce Hyky problém zvednout puk do horního rohu. Taylor byl bez šance. Asistence: Tomáš Hyka a Ctirad Ovčačík.

24:00
    Neskutečná věc! Nadvakrát tečovaný puk už už mířil do branky, ještě za dohledu jednoho z domácích, ale puk se buď otřel o tyčku a zamířil ven, nebo Rittich předvedl famózní zákrok. Situaci nešlo dobře rozklíčovat...

22:45
    Poskakující puk před Rittichem v dobré možnosti netrefil Forman!
    19:14 Tomáš HYKA - 1:2

19:14
    Hosté využívají přesilovou hru. Stříteský parádně našel na modré rozjetého TOMÁŠE HYKU a ten nekompromisně zavěsil pod do horního rohu. Asistence: Matěj Stříteský.

18:10
    Je tu další přesilovka, ze které je zdá se překvapen i sám faulovaný hráč. Rozhodčí posílá na dvě minuty znovu Netíka, tentokrát za nedovolené bránění.

15:08
    Boleslavští dnes již poněkolikáte přelstili obranu Sparty a ujížděli dva na nikoho. Puk se po přiťuknutí dostal k Hykovi, ale Taylor jej výborně přečetl a puk vyrazil!

09:02
    A hosté jdou znovu do čtyř. Kučný vyhodil puk mimo ledovou plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.
    07:42 Jan HLAVÁČ - 1:1

07:42
    Tak to byla rychlovka. Přibyl nahodil puk na brankoviště, kde jej Dragoun netrefil ideálně, ale lehce jej tím posunul JANU HLAVÁČOVI, pro kterého už nebylo nijak těžké trefil odkrytou klec. Asistence: Michal Dragoun a Daniel Přibyl.

07:19
    Přesilovku si po reklamní pauze zahrají i domácí. Slovinec Robar se provinil podražením a odchází na dvě minuty.
    06:55 Zdeněk KUBICA - 0:1

06:55
    Teď domácí borci vůbec nepodrželi svého gólmana. Taylor vychytal samostatný únik Hyky, ale ten se z brankou dostal znovu k puku, předložil jej před branku ZDEŇKU KUBICOVI a ten neměl problém skórovat. Asistence: Tomáš Hyka.

04:30
    V týmu domácích se bude vylučovat. Netík dostává dvě minuty za podražení.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 8. Hlaváč (Dragoun, Přibyl), 35. Kumstát (Pech, Forman), 36. Klimek (Netík), 39. Forman (Pech), 46. Klimek (Přibyl), 54. Dragoun (Čajkovský, Přibyl) – 7. Kubica (Hyka), 20. Hyka (Stříteský), 25. Lenc (Hyka, Ovčačík), 25. Bárta (Jarůšek, Pabiška)

HC Sparta Praha: Taylor (od 25. Pöpperle) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Piskáček, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Dragoun – Netík (A), Klimek, Hlaváč – Forman, Pech, Kumstát (A) – Černoch. Trenér: Josef Jandač.
    BK Mladá Boleslav: Rittich – Voráček, Stříteský, Holub, Robar, Rýgl, Ovčačík, Kučný (A) – Pacovský (C), Urban (A), Klimenta – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Ďurač – Kubica, Hruška, Jarůšek. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Polák, Úlehla – Lhotský, Svoboda