Ružomberok – Skalica 3:1 (kon.) | Zlaté Moravce – Slovan Bratislava 0:0 (kon.) | Podbrezová – Žilina 2:0 (kon.)
Myjava – Trnava 1:0 (kon.)
MFK Ružomberok
3:1 (2:0)
MFK Skalica
sk Sobota 12.03.2016, 14:30 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga

Tak, to je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších zápasoch. (17:03:33)

Povedali po zápase:

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,Úprimne musím povedať, že som sa obával tohto zápasu ako už predtým málokedy. Po zápase musím mužstvo vyzdvihnúť a poďakovať im. Zápas zvládli ako futbalovo a výsledkovo, tak aj mentálne a prispeli k tomu, že máme teraz kľudnú prípravu na pohár a môžeme sa od zajtra dobre pripraviť."

Štefan Horný (tréner Skalice): ,,Vedeli sme, že domáci majú typologicky veľmi rýchlych hráčov smerom dopredu, majú prechodovú fázu. My sme sa na to chystali celý týždeň, ale dostaneme za minútu a pol prvý gól po strate lopty, kde som upozorňoval hráčov, aby si dávali pozor a opakuje sa nám to. Či už v Dunajskej Strede, dnes a postavíme súper na koňa, ktorý sa rozbehol a druhý gól takisto akcia po pravej strane. Ťažko sa to otáča. Forma niektorých hráčov nie je až taká. V druhom polčase snaha bola, ale zasa dostaneme gól z autu. Pekná akcia Ružomberka, ale je to zase o jednom, o dvoch súbojoch a 3:0. Ťažko sa to otáča. Domáci dali tri góly, my sme to aspoň troška skorigovali, ale zaslúžene vyhral Ružomberok a hovorím, strácame ľahké lopty, ľahké prihrávky. Od niektorých hráčov to nie je to orechové, ako by som si želal. Na tréningu pracujú, príde zápas a tam to nie je vidieť."

V druhom polčase ešte pridal svoj druhý gól Miloš Lačný a následne sa do streleckej listiny zapísal aj hráč hostí Lukáš Hlavatovič. Zápas sa tak skončil víťazstvom Ružomberka 3:1. Ešte sa pozrieme na hodnotenia trénerov oboch tímov.

90+1

90+1
    Center z rohu chytil Tofiloski a rozohral rýchly protiútok. Ten sa končí pred šestnástkou hostí, kde obrancovia vystihli Luptákov úmysel.

90+1
    Zošák rozohral nakrátko na Ďubeka, ten vystrelil spoza šestnástky, ale mieril nepresne. Krátko na to budú mať roh k dispozícii aj hostia.

90+1
    Nadstavovať sa bude 1 minúta.

90
    Roh si domáci zopakovali, nasledoval zblokovaný pokus Kružliaka a roh z opačnej strany.

89
    Po následnom protiútoku si roh vyskúšajú aj domáci.

89
    Hostia to teraz zahrali nakrátko, no moc si nerozumeli a lopta skončila mimo hry.

88
    Skalica získala roh.

87
    Švrček poslal center do šestnástky, domáci ho odvrátili. Hostia následne vracali loptu nazad, lenže do ofsajdu.