Columbus – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Tampa – Philadelphia 1:3 (kon.) | St. Louis – Anaheim 5:2 (kon.)
Dallas – Chicago 5:2 (kon.) | Calgary – Arizona 1:4 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:1 (kon.)
Buffalo – Carolina 3:2 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Stav série: 0:3
HC Vítkovice Ridera
Sobota 12.03.2016, 16:00 • Tipsport arena • Play-off DHL extraligy juniorů • Osmifinále

Z pardubického hokejového svatostánku se s vámi tímto loučím a při sledování mládežnického hokeje zase někdy na shledanou! (18:24:37)

Led se v Pardubicích ale ještě v žádném případě nerozpouští. Dynamo má v mládežnických kategoriích ve hře ještě své starší a mladší dorostence, přijďte se podívat přímo na zimák – kluci budou za jakoukoliv podporu určitě rádi!

Vítkovičtí junioři v euforii naskakují na led a slaví postup do dalšího kola playoff v nejkratší možné době! V nervózním zápase předvedli velice dobrý a koncentrovaný výkon a zvítězili na ledě Pardubic 2:1, celkově v sérii zvítězili v poměru 3-0 a mohou se připravovat na dalšího soupeře.

Domácí Dynamo dnes bylo favorizovanému soupeři více než vyrovnaným soupeřem a v prodloužení série jim zabránily hlavně nepřesnosti v koncovce. Pardubickým mladíkům končí sezona, nicméně za dnešní výkon, resp. za výkony v celém průběhu sezony, se stydět nemusí.

59:55
    Poslední možnost pro Dynamo, vhazování po levici Šimečka...

59:45
    Kusého střela těsně vedle!

59:40
    Gřeš zkusil trefit prázdnou branku, ale minul. Další icing hostí.

59:32
    Icing Vítkovic, vhazování v levém kruhu.

59:13
    Oddechový čas pro domácí. Možná poslední šance něco vymyslet...

59:00
    Kafka zblokoval Horynovu střelu, domácí ale stále v tlaku. Hosté hrají na hranici sebeobětování!

58:18
    Dynamo se snaží střílet ze všech možných i nemožných pozic, nepouští hosty z obranného pásma.

57:47
    Šimeček podržel puk po nahození, vhazování v útočném pásmu Pardubic. Ty odvolávají brankáře a budou hrát v šesti proti pěti!

57:12
    Kusý s Pipkem zavezli puk do pásma, druhý jmenovaný zkusil štěstí od pravého mantinelu, ale minul.

56:42

56:27
    Kurovský vyhazuje přes všechny čáry, tohle oslabení už Vítkovice přežijí bez úhony.

55:35
    Hosté se osvobozují, zatím Pardubicím nedovolují rozestavit přesilovkovou formaci.

55:20
    Puk byl teď delší dobu zašlápnutý v rohu za vítkovickou brankou. Vhazuje se po levici Šimečka.

54:42
    Dominik Kafka (VIT) – menší trest – sekání. Přesilovka pro Dynamo!

54:35

54:10
    Velinský našel od levého mantinelu před branku sjíždějícího Pannu, ten do prudkého pasu pouze strčil svou hůl a Šimeček měl co dělat, aby pro svůj tým udržel jednogólový náskok!

53:56
    Vítkovičtí se teď dobře brání.

53:27
    Gřeš dobře pracoval na modré a osvobozuje svůj tým...

53:02
    Nedbalova bomba od modré mezi tři tyče nešla.

52:35
    Šance na srovnání pro domácí! Lukáš Žiak (VIT) svého protihráče hákoval a míří na trestnou lavici.

51:31
    Přesně s koncem přesilové hry si to jeden z vítkovických hráčů namířil na branku mezi dvěma bránícími hráči, ti ho ale ukázkově vzali do kleští a místo v šanci končí hostující hráč na zemi.

51:29

50:54
    Ollender mířil z levého kruhu těsně vedle.

50:33
    Dvě zakázaná uvolnění v řadě teď otupily vítkovický tlak.

49:51
    Kurovský před poloodkrytou bránou netrefil skákavý kotouč, který se tam odrazil od zadního mantinelu!

49:29
    Další přesilovka pro Vítkovice! Karel Nedbal (PCE) v útočném pásmu nebezpečně atakoval jednoho z ostravských hráčů a je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

48:34
    Puk byl v brankovišti Vítkovic volný, nikdo z atakujících hráčů Pardubic se k němu ale nedostal.

47:40

47:18
    Horyna teď zkušeně podržel puk a pak vyslal do brejku agilního Kusého, jeho bekhendový pokus pod víko vytlačil Šimeček ramenem!

46:38
    Pardubice ve čtyřech.

46:24
    Obětavý Nedbal skočil v poslední chvíli do Charvátovy střely!

46:01
    Dynamo se stále dobře brání, Červený teď podržel puk ve své výstroji. Oba celky mění své speciální formace.

45:40
    Domácí budou 58 vteřin ve třech! Vojtěch Faltys (PCE) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl. Velká šance pro Vítkovice!

45:08
    Hosté se drží v útočném pásmu, domácí jsou ale i ve čtyřech hodně aktivní a k protihráčům dobře přistupují. Ti tak nemají šanci něco většího vymyslet.

44:38
    Přesilovka pro hosty! Jakub Martinec (PCE) dostává menší trest za držení protihráče.

43:20
    Červený dobře betonem zasáhl proti střele Spratka – první šance Vítkovic ve třetí dvacetiminutovce.

42:29
    Domácí se dostali až před Šimečka, Nedbal se skoro procpal k nebezpečné dorážce. Poskakující puk ale nakonec netrefil.

41:35
    Dynamo je zatím aktivnější, drží se více na puku. Jakub "Pablo Escobar" Martinec teď vybojoval pro svůj tým útočné pásmo. Domácí útočník má na své tváři parádní ozdobu v podobě neskutečného kníru – takový jsem na člověku viděl naposledy v 80. letech, kdy jsem u rodičů omylem naladil východoněmecký kanál po 22. hodině.

40:22
    Pardubice rozjely první útočnou akci třetí části, neměla ale dlouhého trvání.

40:01

Druhá třetina přinesla rychlý, důrazný a atraktivní hokej plný emocí na ledě i v hledišti (zdravím šílené rodiče)! Oba týmy si v ní připsaly po jednom gólu. Nejprve hned ve 21. minutě zvyšoval v přesilovce na 2:0 z pohledu hostí Malina, za domácí snížil Beran – také v početní výhodě. Ve třetí třetině se máme určitě na co těšit!

40:00

39:35
    Gřeš vystihl špatnou rozehrávku domácích a byl v dobré pozici! Střela mezi nohy mu ale příliš nesedla a Červeného nakonec neohrozil tak, jak asi původně vítkovický forward zamýšlel.

38:28

38:07
    Domácí usazení v útočném pásmu, k nebezpečné střele se ale nemůžou dostat.

37:24
    Další vyloučení – Daniel Kurovský (VIT) dostal "desítku" za protesty proti neodpískanému faulu vůči jeho osobě.

36:59
    Pardubice v jasné šanci a hádejte, co se stalo... brankář při přesouvání ke druhé tyči posunul branku. Tentokrát bez trestu.

36:28
    Brankář Kamil Šimeček (VIT) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – posunutí branky. Trest odpyká jeho spoluhráč Jakub Kmošek. V tomhle je ale hostující brankář nevinně, o problémech s ukotvením branky už jsem vám psal... Hosté budou vteřinu ve třech, pak se bude pokračovat 5/4.

35:20
    Dynamo v tlaku, nepouští hosty z obranného pásma. Dorážka Krajňáka šla těsně vedle levé tyče!

34:29
    Tak v pěti na obou stranách už to nebude, vyloučen je vítkovický Vlastimil Malina (VIT) za vražení na hrazení.

33:33
    Pokračujeme ve hře 5/5.

33:33
    David Voženílek (PCE) tak vehementně protestoval proti rozhodnutí sudího, až vyfasoval osobní trest do konce zápasu za nesportovní chování. Pardubický útočník si tak už dnes nezahraje...

33:22
    Wróbel vypálil jedovku zpoza beka, Červeného lapačka ale byla na svém místě.

32:51
    Zápas se trochu přiostřil, přibylo osobních soubojů, agresivity... a to je dobře! Hned se dá na zápas koukat a konečně má parametry playoff.

32:16
    Puzič mířil mezi betony domácího brankáře, ten byl připraven.

31:55
    Na druhém konci kluziště sražená střela Rohlíka, hra se teď přelévá ze strany na stranu.

31:39
    Kurovský se už už dostával do výborné pozice před Červeným, na poslední chvíli ale o puk po dobrém obranném zákroku Procházky přišel.

31:10
    Hosté teď točí domácí v jejich obranném pásmu, nicméně bez střeleckého vyjádření.

30:20
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Osm vteřin před koncem přesilovky domácí snižují. VÁCLAV BERAN měl chvíli času na modré čáře, využil nepřehledné situace před hostujícím brankářem a nahodil přímo na kasu. Jeho střela proletěla mezi Šimečkovými betony a zastavila se až v síti! Asistence: Denis Kusý.

29:01
    Po slovní a pěstní výměně názorů před domácí střídačkou se bude vylučovat na obou stranách. Za domácí se na lavici hanby posadí Miroslav Rohlík a David Voženílek (PCE), za hosty pak Samuel Ollender a Ivan Puzič (VIT). Všichni za hrubost. Pokračuje se ve hře pět na čtyři z pohledu domácího celku.

28:28
    Jakub Ďurkáč (VIT) nepříjemně narazil na mantinel jednoho z domácích hráčů a rozhodčí ho posílá na dvě minuty odpočinout.

27:53
    Hartmannova střela z mezikruží skončila po teči těsně mimo tři tyče. Případný gól by ale stejně neplatil, druhému vítkovickému útočníkovi bylo totiž odpískáno postavení v brankovišti.

26:51

26:27
    Gřeš se v oslabení dostal sám až před Červeného, jeho bekhendový pokus ale domácí brankář chytil.

26:14
    Přesilovka se Pardubicím nedaří.

24:51
    Dominik Kafka (VIT) dává domácím výhodu jednoho muže v poli, provinil se krosčekem. Ideální šance pro domácí tým vrátit se do zápasu.

24:10
    Po chvíli znovu Pipek, tentokrát sám ve vyložené šanci! Domácí forward se zkušenostmi z extraligy už byl ale příliš blízko hostujícímu brankáři a nedokázal procpat puk do branky.

23:39
    První střela domácích ve druhé třetině – Pipek najížděl sám proti dvěma vítkovickým beků a nezbylo mu nic jiného než nahodit na branku, Šimeček pozorný.

22:49
    Červený vykopl Žiakovu nebezpečnou střelu k pravé tyči betonem!

21:48
    Dynamo se po inkasované brance vrhlo do útoku s cílem rychle snížit, do vyložené šance se ale zatím ještě nedostalo.

20:40
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice při přesilovce zmáčkly domácí tým a jejich tlak vyústil ve druhou branku! VLASTIMIL MALINA byl nejpozornější na hranici brankoviště a pohotově doklepl do sítě Kafkovu střelu. Hosté vedou o dvě branky. Asistence: Dominik Kafka a Vojtěch Adamík.

20:35
    Vítkovice usazené v pásmu...

20:01

První třetina třetího zápasu osmifinále playoff je minulostí – prvních zhruba 15 minut jsme měli možnost sledovat dost nezáživný hokej, zajímavé věci na ledě se začaly dít až s blížícím se koncem třetiny. V 18. minutě se hezkou individuální akcí prosadil hostující Wróbel a přiblížil tak Vítkovice postupu do dalšího kola. Dynamo bude muset, pokud si chce prodloužit sezonu minimálně o jeden zápas, v dalším průběhu zápasu přidat.

20:00

19:45
    Kusý se v oslabení opět proháčkoval skoro až před Šimečka, do jeho střely mu na poslední chvíli vložil hůl jeden z vítkovických beků.

19:13
    Martin Krajňák (PCE) dnes podruhé na trestné, tentokrát se provinil sekáním. Hosté mají ještě 47 sekund na využití přesilovky v této části hry.

19:08
    Šimeček se položil proti samostatnému nájezdu Kusého a vleže chytá obrovskou šanci domácího šikuly do lapačky!

18:15
    Voženílek s Rohlíkem ujeli dva na jednoho, pardubický útočník s číslem 24 dostal přesnou žabičku a mířil nad Šimečkovo rameno, jeho projektil ale pouze líznul horní tyč!

17:36
    KAMIL WRÓBEL se v rohu zmocnil puku, s obráncem na zádech obkroužil branku a zasunul přesně ke vzdálenější tyči! Pěkná akce hostujícího útočníka posílá hosty do vedení. Bez asistence.

16:40
    Kurovský se z levého křídla natlačil až před Červeného, puk po jeho zásahu ležel ještě chvilku v brankovišti, dřív k němu ale dospěchal domácí bek a odpálil ho do bezpečí.

15:57
    Po delší době střela na branku – Červený ukryl pokus Rudla od modré do lapačky.

15:31
    Na ledě se teď nic moc neděje. Koukám do hlediště... a taky nic.

14:17
    Opět posunutá branka hostí... LOL

13:45
    Šimeček ukryl pokus Faltyse v pohodě do rukavice.

12:30
    V protiútoku byli domácí Panna s Rohlíkem, druhý jmenovaný byl sám před bránou hostí, ale nepřesná přihrávka ho o kousek minula.

12:13
    Patrik Červený dobře zasáhl proti střele Ollendera z pravého kruhu.

11:21
    Dlouhou pasáž hry ve středním pásmu ukončuje Jakub Ďurkáč, který nahozením získal pro svůj tým útočné pásmo.

09:59
    Krátce po skončení přesilovky se dostal ke střele v dobré pozici mezi kruhy vítkovický Malina, rána mu ale nesedla a Červený ji tak vyrazil betonem.

09:43

09:11
    Další nepřesnost hostí, Dynamo se osvobozuje.

08:22
    Adamíkova střela sražena vysoko nad branku, Vítkovice se stejně jako předtím domácí zatím nemohou v početní výhodě dostat do šance.

07:43
    Martin Kraňák (PCE) byl v rohu hřiště příliš agresivní a odsedí si dvě minuty za vražení na hrazení.

06:43
    Tradiční problém v malé hale pardubické Tipsport areny – mělké brankové kolíky, díky kterým dojde zhruba 64x za zápas k posunutí branky – nám opět trochu pozdrží průběh zápasu...

05:57
    David Voženílek to zkusil zpoza hráče od levého mantinelu, jeho střela prošla těsně okolo pravé tyče.

05:46

05:09
    Další vyhození ostravského celku, Pardubice zatím v přesilovce bez střely na branku.

04:27
    Hosté se zatím dobře brání...

03:46
    Daniel Spratek (VIT) zahákoval v jasné šanci Martina Krajňáka – na dvě minuty si odpočine na trestné lavici.

03:29
    Dynamo je na úvod zápasu aktivnější, po další střele následuje buly před ostravským brankářem.

02:30
    Rozjetý Kusý dostal přesný pas do jízdy ve středním pásmu a s pukem na holi protančil až před Šimečka, ten ale výborně zasáhl!

02:09
    Hosté se dostali k první střele na branku, propagační nahození ale domácí brankář v poklidu kryl.

01:03
    Kusý v prvním náznaku šance, do jeho střely z úhlu ale lehl jeden z vítkovických beků.

00:42
    Začátek utkání ovlivnily nepřesnosti na obou stranách, po icingu domácích se teď bude vhazovat před Červeným.

00:01

Oba týmy už krouží po ledové ploše, utkání za malou chvíli začne!

HC Dynamo Pardubice: Červený (Klouček) – Beran, Faltys, Horyna, Nedbal, Procházka, Šklíba – Barkóci, Benýšek, Dušek, Hoskovec, Krajňák, Kusý, Martinec, Panna, Pipek, Rohlík, Velinský, Voženílek

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Wanecki) – Adamík, Ďurkáč, Gabrhelík, Charvát, Puzič, Rudl, Štěpánek – Gřeš, Hartmann, Kafka, Kmošek, Kurovský, Malina, Ollender, Spratek, Wróbel, Žiak

Rozhodčí: Doležal – Kotlík, Zídek.

Zdravím vás z malé haly pardubické Tipsport areny, kde se dnes odehraje třetí zápas série prvního kola playoff extraligy juniorů mezi domácím Dynamem a Vítkovicemi!

Hosté z Ostravy jdou do dnešního zápasu s náskokem dvou zápasů a v případě výhry mohou série v nejkratším možném čase ukončit, což domácí nebudou chtít samozřejmě dovolit. Zhruba někdy po 18. hodině už budeme vědět, jestli si Pardubice ještě minimálně o jeden zápas sezonu prodlouží, nebo zda se budou moci hokejisté ze slezské metropole radovat z postupu do dalšího kola.

Předchozí zápasy

První zápas, úterý 8.3.

VIT – PCE 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Kurovský (Ollender), 14. Hartmann (Žiak, Wróbel), 57. Hartmann (Žiak, Wróbel), 58. Malina (Kafka, Gřeš) – 60. Kusý

-

Druhý zápas, středa 9.3.

VIT – PCE 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Rudl (Spratek), 28. Kafka (Štěpánek), 45. Ollender (Kurovský, Rudl), 47. Rudl (Ollender) – 37. Krajňák (Pipek, Kusý)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.