Montreal – Minnesota 1:4 (kon.) | Florida – Philadelphia 5:4 (2:0 po s.n.) | Winnipeg – Colorado 3:2 (kon.)
Ottawa – Toronto 4:0 (kon.) | Dallas – St. Louis 4:5 (po pr.) | Edmonton – Arizona 0:4 (kon.)
Vancouver – Nashville 4:2 (kon.) | San Jose – Washington 5:2 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 1:2 (po pr.)
NY Rangers – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Columbus – Tampa 0:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 13.03.2016, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-out extraligy • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dobrý den, vítám vás u online přenosu ze zápasu třetího kola skupiny play-out, ve kterém se spolu střetnou celky HC Energie Karlovy Vary a HC VERVA Litvínov. Utkání začíná v 15:30.

Pro domácí už to bude spíše jen utkání z povinnosti. Po páteční prohře s Pardubicemi je totiž jasné, že si Karlovarští zahrají baráž. Nyní se tak již jen mohou pokusit najít ideální sestavu a dostat se do takové formy, která jim pomůže zachránit extraligu i pro další sezonu. Kádr mají dost široký, vedení stáhlo všechny hráče z první ligy, kteří kde byli na hostování. Před startem baráže by se navíc měl k týmu připojit i jeden z nejlepších brankařů WSM Ligy David Honzík, který tak bude k trenérům k dispozici v případě výpadku jednoho brankáře z dvojice Habal – Závorka.

Pro Litvínovské naopak ještě není nic ztraceno. Verva stále bojuje o vyhnutí se baráži, avšak po minulém kole se ji zase vysněná 12. příčka o něco vzdálila. Pardubice, se kterými Litvínov právě bojuje, totiž uspěly na karlovarském ledě, Litvínov vyhrál "jen" za dva body, a Východočeši tak mají v tabulce čtyřbodový náskok.

Dle formy a důležitosti tohoto utkání se dá očekávat spíše výhra hostujícího celku. Ze vzájemných duelů toho ale moc nevyčteme, první dva zápasy ovládly domácí celky, v těch zbývajících se pak radovali opět hosté, každý tým si tedy připsal po dvou výhrách.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "C", Tomeček, M. Rohan, Sičák "A", Baránek, Benák, Weinhold – Vachovec "A", Skuhravý, Huna – T. Rohan, Kůs, Bartek – Koblasa, Marosz, Svoboda – Gorčík, Vrána, V. Tomeček. Trenér: Karel Mlejnek

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Řehoř) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Černý – Lukeš, Hübl "A", Gerhát – Hořava, Hanzl, Duda – Trávníček "C", Piroš "A", Martynek – Doležal, Válek, Jurčík. Trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Pešek, Jelínek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:13
    Úvodní vhazování vyhráli domácí hokejisté, kteří se pokoušeli přejít do útoku, avšak Litvínovští je rychle o puk obrali.

00:45
    Energetici se pokoušeli rychle rozehrát, avšak je z toho jen zakázané uvolnění, hra se tak dostává zpět před Závorku.

01:19
    Rozehrávka nevyšla ale ano hostujícímu celku, a tak se píská icing i na jejich straně. Vhazovat se bude před Petráskem.

01:55
    Hostujícímu celku se sice podařilo dostat se s pukem kupředu, v útočném pásmu ale ni nevymysleli a domácí obránci je o puk obrali.

02:04
    V krátkém sledu je odpískáno energetikům druhé zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Závorky.

02:46
    Po kontaktu uprostřed hřiště zůstal na ledě ležet Ondřej Jurčík, hra tak musela být přerušena. Po chvíli se zvedá a po svých odjíždí na střídačku, vylučovat se nebude.

03:02
    Skuhravý nahodil kotouč na Petráska, ten jej pouze vyráží do rohu kluziště. Rohan následně již puk neodkázal vybojovat.

03:11
    Verva se dostala do rychlého protiútoku, avšak zastavil je čárový rozhodčí odpískáním ofsajdu.

03:33
    Od modré čáry vypálil Kubát, Závorka na puk sice moc neviděl, dokázal ho ale udržet ve své výstroji, hra se následně přerušuje.

04:01
    Kapitán Trávníček dostal rychlý pas do středního pásma, bleskurychle se poté přesunul do útočného pásma, jeho střela z levé strany ale hostům štěstí nepřinesla.

04:33
    Domácí se snažili vybojovat kotouč v útočném pásmu, avšak nakonec se ho ujala litvínovská obrana, oba celky následně střídají.

05:00
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Nádherná akce hostujícího celku, který se dostává do vedení! Do útoku se dostal dvojice Kubát – Gerhát, přičemž si velmi rychle přiťukli kotouč a na konci stál KAREL KUBÁT, jenž pohodlně zakončil od odkryté klece. Asistence: František Gerhát
    05:00 Karel KUBÁT - 0:1

05:55
    Litvínovští po úvodní brance ještě o něco aktivnější a ihned znovu zaměstnali Závorku, hrají navíc ve výhodě, bude se vylučovat.

06:23
    První přesilová hra pro Litvínov. Jakub Svoboda (KVA) dostává dvě minuty za napadení.

06:39
    Hosté velmi rychle využívají přesilovou hru a dostávají se do dvoubrankového vedení! Po Kubátově střele se před brankou dostal k puku Hanzl, který se pokoušel dorážet. Puk se ale odrazil pouze k VIKTORU HÜBLOVI, který vymetl pravý růžek Závorkovy branky. Bez asistence.
    06:39 Viktor HÜBL - 0:2

07:53
    Marosz se prodíral obranou Litvínova, obešel hned dva hráče, na další si už ale nepřišel.

08:19
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí se dostali do rychlého útoku, usadili se v útočném pásmu a skórují! Z rohu hřiště Koblasa našel mezi kruhy RUDOLFA HUNU, která napřáhl a trefil se přesně k tyči! Asistence: Petr Koblasa
    08:19 Rudolf HUNA - 1:2

09:09
    Jsme v polovině první třetiny a diváci se rozhodně nenudí. Hraje se hodně otevřený a bojovný hokej, atmosféra v hale je poměrně dobrá.

10:03
    Dnes střelecky aktivní Kubát znovu pálil od modré čáry, Závorka tentokrát jeho střelu vyrazil až do ochranné sítě.

10:24
    Koblasa našel zpoza brány Martina Rohana, který si sjížděl od modré, avšak střela z první mu nevyšla, puk ani pořádně netrefil.

11:04
    Nejprve ohrozil Závorku vlastní spoluhráč Martin Rohan, poté ještě Viktor Hübl, oba zákroky ale domácí brankář zvládl.

11:12
    Sebastian Gorčík (KVA) oslabuje svůj tým, obdržel dvě trestné minuty držení protihráče.

11:47
    Skuhravý vybojoval v obranném pásmu puk, následně ho ještě několik vteřin podržel a až poté vyhodil, dobrá práce navrátilce do karlovarského týmu.

12:32
    Hübl hledal před bránou Lukeše, kterému se podařilo tečovat lehkou střelu, nakonec ale kotouč skončil těsně vedle Závorkovy pravé tyče.

12:55
    Kamil Piroš nejprve tečoval puk před Závorkou, ten ale stihl zareagovat. Domácí se následně osvobozují.

13:09
    Hra byla na delší chvíli přerušena, jelikož se Závorkova branka dostala ze svého postavení a museli vypomoct ledaři. Vše ale již v pořádku, může se pokračovat.

13:26
    Skvělou přihrávku dostal před branku Jurčík, z blízkosti ale Závorku nepřekonal, v zakončení totiž selhal a zpola odkrytou branku minul.

13:33
    První přesilová hra pro domácí celek, Ondřej Jurčík (LIT) od rozhodčích obdržel dvě minuty za nedovolení bránění.

13:50
    Návrat krále ve velkém stylu! Domácí bleskurychle využívají přesilovou hru! Bartek totiž vypálil z pravé strany, před brankou do jeho střely vložil hůl VÁCLAV SKUHRAVÝ a dostal puk za Petráska, je vyrovnáno! Asistence: Martin Bartek
    13:50 Václav SKUHRAVÝ - 2:2

14:54
    Litvínovští se nyní snaží dostat co nejrychleji do útoku a vzít si své vedení zpět, to se jim ale nedaří.

15:25
    Energetici se dostal do rychlého protiútoku, Huna už mohl pálit, avšak hledal ještě volného Skuhravého, tomu ale puk přeskočil přes čepel a nepodařilo se zakončit.

15:38
    Energetici jsou po druhé brance plni sil a dostávají svého soupeře pod tlak, ten se nemůže dostat z obranného pásma.

16:04
    Jedna střela za druhou mířila na Petráska, ani jedna se ale neujala. Dva pokusy měl Sičáka, oba ale skončily vedle branky.

16:11
    Druhá přesilovka pro domácí! Filip Pavlík (LIT) dostává dvě minuty za držení hole.

16:29
    Domácí se ale na úvod přesilovky nemohou propracovat do útočného pásma, hosté velmi dobře brání.

16:43
    Skuhravý zavezl puk do pásma po levé straně a ihned ho nahodil na Petráska, ten ho raději drží ve své výstroji.

16:52
    Po pasu Vojtěcha Tomečka před branku se k puku dostal Benák, jeho dělovku poté tečoval ještě Huna, ale puk skončil jen v ochranné síti.

17:32
    Po dlouhém bojování o puk od modré vypálil Václav Skuhravý, trefil ale první bránícího hráče, který se do jeho střely obětavě položil, vyrazil tak puk do středního pásma.

18:17
    Hosté hrají již v plném počtu, stále se ale museli bránit pokusům Karlovarských, kteří Petráska ostřelovali ze všech možných úhlů.

19:02
    Svoboda se rozjel k veliké akci, ta ale skončila velmi rychle, byl mu totiž odpískán ofsajd, jeho spoluhráč se neudržel ve středním pásmu.

19:30
    Verva se usadila v útočném pásmu, avšak moc dlouho tam nakonec nezůstali, vlastní chybou se totiž vyhnali ven.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, která toho nabídla opravdu mnoho. Zpočátku byli hosté mnohem aktivnější a drali se do akcí, ze kterých se jím podařilo dvakrát skórovat a zdálo se, že to takto bude pokračovat. Krátce po druhé brance hostí ale domácí zareagovali, v další přesilovce pak vyrovnali. Po první části je tak skóre nerozhodné, uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet dál.

20:01

20:12
    Hned na úvod je tu přesilovka domácích! Petr Chaloupka (LIT) obdržel dvě minuty za podražení.

20:25
    Rychle po buly se dostal ke střele Bartek, avšak Petráska hned na úvod nepřekonal.

20:43
    Hořava odjíždí z ledu a drží se za obličej, pravděpodobně inkasoval nějakou nepříjemnou ránu pukem.

21:33
    Hosté se osvobozují se domácím následně dělá problém dostat se do útočného pásma, času moc nezbývá.

22:12
    Verva hraje v plném počtu, toto oslabení sehrála velmi dobře.

22:51
    Po rychlém přesunu přes modrou čáru se dostal k puku Tomáš Rohan, avšak nedokázal překonat brankáře Petráska, Litvínov tak může znovu útočit.

23:41
    Jurčík nejprve pálil z mezikruží, poté se ještě snažil tečovat střelu od modré, ani jeden pokus se ale neujal.

23:58
    Domácí se pokoušeli rychle rozehrát, avšak nepodařilo se jim, a tak je z toho jen zakázané uvolnění.

24:40
    Skuhravý zavezl kotouč do pásma, nahodil jej na Petráska, avšak ani jeden z jeho spoluhráčů ho nedokázal vybojovat.

25:30
    Bartekova formace se procpala do útočného pásma a vybojovala si několik střeleckých pokusů, Petrásek ale ve druhé části zatím odolává.

25:52
    I hosté se ale dostali do zakončení, lehkou střelu nakonec brankář Závorka vyráží do ochranné sítě. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.

26:13
    Martynek se pokoušel tečovat střelu od modré, trefil ale jen Závorkovy betony.

26:27
    Domácí se následně dostali do rychlého brejku, kdy jako první pálil Svoboda, následně ještě tvrdou ranou dorážel Koblasa, ale ani jeden nedokázal překonat brankáře Petráska, skvělé zákrok litvínovského brankáře!

27:18
    Hra se nyní trochu uklidnila a hraje se spíše ve středním pásmu, kde oba celky bojují o kotouč.

28:01
    Po Pavlíkově střele musel zasáhnout Závorka, který svými betony vyrazil kotouč až do ochranné sítě, hra je tak přerušena.

28:18
    Jaroslav Kůs (KVA) obdržel od rozhodčích dvě minuty za hákování, domácím fanouškům se to ale vůbec nevidí, kontakt tam dle jejich názoru prakticky nebyl.

28:28
    Lukeš na úvod přesilovky pálil od modré, po Závorkově zákroku ale domácí kotouč vyhazují.

28:52
    Domácí jdou do tří! Radim Bičánek (KVA) poslal ostře na mantinel Lukeše, a dostává dvě minuty za hrubost.

29:11
    Litvínov si přihrává po celém pásmu a motá obráncům hlavy, nedostal se ale zatím k žádné střele.

29:47
    Domácí se navíc již dvakrát osvobodili a vysloužili si od diváků mohutný potlesk.

30:22
    Kůs je na ledě, domácí ve čtyřech. Hosté jsou ale stále v útočném pásmu.

30:29
    Nakonec od modré vypálil Chaloupka, Závorka ale dobře viděl a puk zachytil ve své výstroji.

30:49
    Po Kubátově střele posílal puk před prázdnou branku Trávníček, domácí obránci ale nakonec se štěstím puk dokázali vyhodit.

31:24
    Ač už v plném počtu, tak Energie málem inkasovala. Kamil Piroš zachytil rozehrávku a stále sám tváří v tvář Závorkovi, toho ale nedokázal vymíchat a překonat jej.

31:58
    Petr Koblasa (KVA) před brankou složil k zemi Jurčíka a po zásluze dostává dvouminutová trest za hákování.

32:15
    Vachovec a jeho spoluhráč Huna nyní odvedli dobrou práci, když se dostali s pukem až za Petráska, tam ušetřili několik vteřin.

33:04
    Litvínov měl tlak a několik střel na branku, při domácích ale stojí všichni svatí, tolik štěstí již dlouho neměli, všechny puky se odráží mimo branku.

33:37
    Teď už se ale Vervě moc nedaří, domácí se podruhé za sebou osvobozují.

33:58
    Petr Koblasa je zpátky na ledě a může se zapojit do útočné akce.

34:26
    Jaroslav Kůs upaloval sám na branku, avšak Petrásek proti němu vyjel a znemožnil mu pořádně zakončit. S pukem navíc podrazil i Kůse, ten tak nemohl ani dorážet.

35:16
    Kubát pálil od modré, jeho střelu se snažil tečovat Hübl, puk ale do branky nezapadl, jen proskákal kolem levé tyče Závorkovy branky.

35:20
    Radek Duda (LIT) hned po vhazování podrazil protihráče přímo před rozhodčím, obdržel tak dvě minuty.

35:34
    Hübl zachytil kotouč v obranném pásmu a vyjel s ním až k Závorkovi, tam ušetřil několik velmi cenných vteřin.

36:20
    Od modré vypálil Martin Rohan a jeho střelu se ještě pokoušel tečovat Václav Skuhravý, tentokrát ale na brankáře nevyzrál.

36:58
    Tato přesilovka se domácím moc nedaří, nemohou se dostat do pořádné šance.

37:20
    Hosté hrají v plném počtu, Radek Duda se vrací na led.

37:41
    Piroš málem vybojoval kotouč po zblokované střele Sičáka, nakonec ale jen vyhodil a celá formace odjela střídat.

38:13
    Třetina se blíží ke konci a oba celky hodně chybují. Ani jeden se nemůže dostat do vyložené šance, jsou to spíše jen náznaky, které jsou navíc nepovedené.

38:36
    Stejně jako v prvním utkání v prosinci, si Václav Skuhravý (KVA) připíše branku i trest. Nyní dostává dvě minuty za faul loktem.

39:13
    Tomáš Frolo nedokázal udržet kotouč na modré, a hostům je tak odpískán ofsajd.

39:46
    Jako jeden z mála se ke střele od modré odhodlal Černý, Závorka ale puk v pohodě chytá, hra se přerušuje.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nebyla nudná, oproti té první toho ale nabídla mnohem méně. Nejzajímavější byla asi dvojitá přesilovka Vervy, která ale nebyla využita. Skóre je tak stále vyrovnané, bude se tak muset rozhodnout v poslední části.

40:01

40:37
    Litvínov měl k dispozici krátkou část přesilové hry, akorát se dostal do pásma, avšak branku neohrozil.

41:14
    Hosté se znovu dostávají do útočného pásma, avšak jen na krátkou chvíli, poté se domácí znovu osvobozují.

41:50
    Energetici se nemohou dostat k puku, pouze ho vždy vyhodí a hosté poté znovu útočí.

42:17
    Jurčík se protáhl do pásma, zbavil se obránce a rychle vystřelil, branku o kousek ale minul, domácí jdou do protiútoku.

42:38
    Energetici zavezli kotouč do útočné třetiny, kde ho hned poslal na Petráska, ten ho ale v klidu schoval ve své výstroji.

42:52
    Litvínovu se nepodařila rozehrávka, a tak je jim odpískáno zakázané uvolnění. Vhazování po Petráskově levici.

43:13
    Ve třetí části je zatím jasně aktivnější hostující Verva. Má také proč, stále bojuje o vyhnutí se baráži a dnes nutně potřebuje bodovat za tři body.

43:55
    Kubát dostal puk na modrou a opřel se do něj, trefil však éčko na Závorkově dresu. Střelou přímo na brankáře se prostě skórovat nedá...

44:20
    Další nepovedená rozehrávka hostujícího celku a je z toho zakázané uvolnění, opět se vhazuje u Petráska.

44:36
    Trávníček hledal při přečíslení dvou proti jednomu Piroše, ten měl ale puk na dlouhou hůl, a nedokázal tak zakončit.

44:59
    Pavlík se odhodlal k dělovce od modré čáry, opět ale trefil pouze hruď brankáře Tomáše Závorky. Ten si připisuje další poměrně jednoduchý zákrok.

45:34
    Litvínov se velmi snaží, celá hra je ale poměrně křečovitá. Nyní je jim navíc odpískáno další, ve třetině již třetí zakázané uvolnění.

46:03
    Baránek nahodil kotouč od modré čáry, Petrásek jej schoval v lapačce. Následně se ještě pustil do křížku s jedním z Litvínovských, k větší potyčce ale nedošlo.

46:22
    Černý u mantinelu namasíroval Vojtěcha Tomečka, nakonec se mu kotouč pro spoluhráče podařilo vybojovat, ti toho ale nevyužili.

46:51
    Lukáš Vrána (KVA) a Petr Chaloupka (LIT) se po střetu u mantinelu pustili do sebe, rozhodčí je včas oddělil. Oba dostávají dvou minutové tresty.

47:48
    Černý mohl vysunou své spoluhráče kupředu, nakonec ale jen nahodil puk do pásma a odjel střídat.

47:59
    Ale pozor, domácí jdou dnes podruhé do tří! Jan Tomeček (KVA) obdržel dvě minuty za hákování.

48:15
    Hanzl vyhrál buly na Pavlíka, který ihned vypálil od modré, branku ale netrefil. Domácí poté vyhazují.

48:35
    Po další tvrdé střele se puk dostal do ochranné sítě, hra se přerušuje.

48:56
    Vrána s Chaloupkou se znovu objevují na hřišti, hosté tak nyní hrají již 5 na 4.

49:26
    Domácím se toto oslabení daří, v pohodě vyhazují kotouče na druhou stranu hřiště.

49:59
    Na hřišti je již i Jan Tomeček, hosté tak nevyužili ani druhou dvojnásobnou přesilovku v tomto zápase.

50:33
    Dlouho se bojovalo o kotouč za brankou Závorky, až ho vybojoval Vachovec a vyhodil ho, bohužel pro domácí na zakázané uvolnění.

50:55
    Gerhát se před brankou dostal k puku a z blízkosti vypálil, Závorku ani tentokrát ale nepřekonal, ten se dnes rozhodně nenudí.

51:36
    Bartek hledal před brankou Kůse, toho ale dobře pokryl jeden z obránců, a k puku se tak nedostal. Hosté získávají kotouč a mohou rozehrát.

52:36
    Hosté jsou nyní dlouho usazeni v útočném pásmu, avšak jen bojují o kotouč, ke střele se nedostali ani z daleka.

53:01
    Domácí se následně dostali rychle kupředu, avšak taktéž se jim nepodařilo zakončit.

53:25
    Martin Rohan (KVA) se střetl s Hüblem, litvínovský hráč se dlouho dostával na nohy. Je z toho dvouminutové vyloučení za podražení.

54:04
    Litvínovští si ihned vytvořili tlak a dobrou příležitost ke skórování, avšak nebyla využita, domácí následně vyhazují.

54:54
    Skuhravý tygřím skokem u modré čáry vypíchl soupeři puk a dostal ho z obranného pásma.

55:32
    Domácí hrají v plném počtu, toto oslabení zvládli bez problémů.

56:07
    Ve třetí části zatím sledujeme sice bojovný, ale ne moc pohledný hokej. Litvínov velmi tlačí, všechny šance ale sám kazí.

56:59
    Domácí nyní vyhazují z obranného pásma jen na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Závorky.

56:59
    Ve stejném přerušení si Energetici vyžádali oddechový čas.

Dnešní utkání sleduje 2584 diváků.

57:11
    Ale pozor, šance pro Vervu! Gorčík (KVA) zpoza branky vyhodil kotouč rovnou do ochranné sítě a dostává dvouminutový trest za zdržování hry.

57:35
    Ani nyní se ale litvínovským hokejistům nedaří, domácí se v pohodě osvobozují.

58:03
    Z holí karlovarských obránců přichází další vyhození, Litvínov je bezradný.

58:20
    Litvínov využívá přesilovou hru a dostává se do vedení! Tomáš Pavelka vypálil od modré čáry a jeho ránu tečoval RADEK DUDA přesně za záda Závorky. Asistence: Tomáš Pavelka a František Lukeš
    58:20 Radek DUDA - 2:3

58:45
    Domácí nyní mají času dostatek, aby se pokusili vyrovnat, avšak hosté se pozorně brání.

59:19
    Závorka opustil bránu, domácí to zkusí v šesti!

59:47
    Hosté se osvobozují...

Zápas nakonec končí výhrou Litvínova, který tyto body velmi potřeboval. O vítězství rozhodl necelé tři minuty před koncem exkarlovarský Radek Duda v přesilové hře. Děkuji za sledování. (17:57:25)

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 9. Huna (Koblasa), 14. Skuhravý (Bartek) – 5. Kubát (Gerhát), 7. Hübl, 59. Duda (Pavelka, Lukeš)

Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Pešek, Jelínek