NHL
New Jersey – Columbus 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Washington 6:2 (kon.) | Montreal – Calgary 1:4 (kon.)
Chicago – Minnesota 2:3 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Colorado 2:3 (kon.) | San Jose – Arizona 3:0 (kon.)
po s.n. (0:1)
Chicago Blackhawks
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Minnesota Wild
Pondělí 21.03.2016, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám úspěšný vstup do nového týdne. (04:47:36)
    Andrew Shaw se trefil podvanácté v sezóně.

3. Andrew Shaw (CHI) 1+0
    Divočákům se proti Černým jestřábům v poslední době daří.

Minnesota se v United Center nakonec raduje z vítězství. V samostatných nájezdech uspěl pouze Charlie Coyle, který svému týmu vystřelil důležitý bod navíc. Chicago tedy nenavázalo na vítězství proti Jets a znovu odchází poražené.

65:00 Charlie COYLE - 2:3sn

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
    Autorem vítězné branky je CHARLIE COYLE.

3. série
    0:1
    O osudu utkání je rozhodnuto. Panarin se zamotal do svých kliček a nakonec ani nevystřelil.

2. série
    0:1
    Parise se pokoušel rozhodnout střelou z mezikruží, ale branku vůbec netrefil.

2. série
    0:1
    Kane si klasicky před brankářem přibrzdil, ale poté branku po kličce do bekhendu přestřelil.

1. série
    0:1
    Coyle předvedl parádní kličku do bekhendu a poslal kotouč za Darlinga.

1. série
    0:0
    Toews nic nevymýšlel a pokusil se překonat Dubnyka střelou po ledě, ale neúspěšně.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nedokázalo rozhodnout o vítězi tohoto duelu a na řadu tedy přichází samostatné nájezdy. Kterému týmu bude přát štěstí?

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:53
    Hossova přihrávka z pravé strany hůl Toewse nenašla, tento duel směřuje k samostatným nájezdům.

64:38
    Oddechový čas pro domácí.

64:22
    Panarin si v útočném pásmu dlouho vyměňoval kotouč s Kanem, až z toho byla slibná šance pro Keitha, kterého Panarin dokázal uvolnit na modré čáře. Obránce Blackhawks ovšem zamířil pouze do lapačky Dubnyka.

63:19
    Kane v přečíslení vzal zodpovědnost na sebe a vypálil z levé strany zápěstím těsně vedle tyčky.

62:48

62:43
    Od modré čáry střílel z první Dumba, ale jeho ránu zastavil jeden z obránců. Chicago toto oslabení zvládá na výbornou.

62:03
    Parise měl před sebou zcela odkrytou branku, ale střelec Wild ve vyložené šanci selhal.

61:52
    Suter se rozhodl vystřelit od modré čáry, ale jeho pokus až k brance nedoletěl.

61:30
    Divočáci se již usadili v útočném pásmu a pokouší se vymyslet gólovou kombinaci.

61:13
    Kotouč je ve středním pásmu, hosté musí zakládat útok.

60:51
    Hjalmarsson okamžitě po vhazování zlomil hůl a Darling se vrhl po kotouči, aby přerušil hru.

60:48
    Anisimov je vyloučen za nedovolené bránění brankáři a Minnesota má obrovskou šanci na rozhodnutí. Využije ji?

60:48
    Anisimov na druhé straně projel okolo beka a natlačil se do brankoviště. Kotouč mu však před střelou ujel a ruský útočník narazil do Dubnyka. Rozhodčí signalizují vyloučení.

60:28
    Coyle se od levého mantinelu natlačil před Darlinga, kterého po kličce do forhendu nepřekonal. Důležitý zákrok brankáře Chicaga.

60:01

Třetí třetina žádnou branku nepřinesla a tudíž se bude za stavu 2:2 prodlužovat. Který celek získá druhý bod?

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    V poslední sekundě střílel Parise, ale Darling udržel kotouč před brankovou čárou. Uvidíme prodloužení.

59:53
    Hokejisté Chicaga se dopustili zakázaného uvolnění. Minnesota má šanci rozhodnout, moc času ale nezbývá.

59:23
    Důležitý zákrok předvedl Darling! Koivu dokázal zpoza branky najít volného Spurgeona, který z první vypálil po ledě. Darling se ovšem rychle přesunul a kotouč vyrazil betonem.

58:49
    Dubnyk zachytil střelu z levé strany a hru raději přerušil. Zápas pomalu spěje do prodloužení.

58:27
    Scandella dostal na modré čáře dostatek prostoru a mohl vypálit. Kotouč proletěl vedle pravé tyče.

57:46
    Divočákům se povedlo dostat ze svého pásma a kombinují s kotoučem u branky Darlinga. Ovšem ten zatím zasahovat nemusel.

57:12
    Do akce se nyní dostala Dubnykova lapačka, která zastavila letící kotouč od modré čáry z hole Seabrooka. Hra je přerušena.

56:36
    Pánik je v tomto duelu velmi aktivní, nyní se pokoušel obtočit okolo branky, ale kotouč mu na poslední chvíli přeskočil hůl. Blackhawks se usilovně pokouší vstřelit branku.

56:06
    Panarin našel v útočném pásmu Anisimova, jenž se pokoušel dostat přes bránícího hráče. Kotouč mu ovšem utekl.

55:00
    Weise se v rohu kluziště pokoušel procpat kotouč před branku na Shawa, ale přihrávka byla zablokována.

54:10
    Toews se prokličkoval až před brankoviště, odkud bekhendem přestřelil břevno. Chicago je v posledních střídáních lepším týmem.

53:05
    Chicago bylo blízko vedení! Pánik ujel hostující obraně a uháněl sám na Dubnyka, který však celou situaci vyřešil ukázkově. Slovenskému útočníkovi padl pod nohy a holí mu kotouč vyrazil.

51:40
    Dubnyk musel po nahození hru přerušit. Chicago se žene za obratem v utkání.

51:15
    Třetí třetina se rychle blíží ke svému konci. Podaří se Chicagu či Minnesotě dostat do vedení?

50:36
    Shaw v útočném pásmu vystihl rozehrávku hostující obrany a okamžitě vypálil. Dubnyk jeho pokus vyrazil do rohu.

50:00
    Patrick Kane je znovu na ledě, pravděpodobně se tedy nejedná o nic vážného.

49:03
    Brodin od levého mantinelu chtěl nahodit kotouč na branku, ale tento záměr mu nevyšel. Kotouč byl totiž sražen mimo tři tyče.

48:27
    Výborný zákrok Darlinga udržel nerozhodný výsledek. Po odrazu kotouče od zadního mantinelu se do šance dostal Haula, ale brankář Chicaga pohotovým zákrokem kotouč do branky nepustil.

47:00
    Panarin se po návratu do akce dostal do slibné pozice pro střelu, ale v ideální moment mu kotouč přeskočil hůl.

46:44

46:09
    Suterova střela od modré čáry se odrazila na hůl Spurgeona, který to zkusil ze stejné pozice jako před chvíli. I tentokrát však Darling úspěšně zasáhl a dokonce hru přerušil.

45:40
    Spurgeonova střela z vrcholu levého kruhu skončila na výstroji Darlinga. Minnesota má v přesilové hře slušný tlak.

45:28
    Obrovská šance Wild! Před brankovištěm dostal příliš prostoru Parise, který se dostal minimálně ke třem dorážkám. Darling ale dokázal pokaždé kotouč zastavit. Poté se u branky strhla menší potyčka. Utkání začíná být pořádně vypjaté.

44:44
    S Patrickem Kanem to nevypadá nejlépe, americký útočník zamířil do kabiny.
    44:44 Dumba si počíhal na Kanea.

44:44
    Rozruch na ledové ploše! Dumba tvrdým hitem poslal k ledu Kanea a Panarin se zde ocitl jako mstitel svého spoluhráče. Rozhodčí velmi rychle bitku zastavili. Ruský útočník je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

44:23
    Anisimov v útočném pásmu hledal v palebné pozici Panarina, ale přihrávka se ruskému útočníkovi vůbec nevydařila.

43:46
    Laddova střela skončila v lapačce pozorného Dubnyka.

43:35
    Hokejisté Chicaga se dopustili zakázaného uvolnění, Toews nedokázal zpracovat na modré čáře dlouhý pas.

42:16
    Divočáci se nemohou na delší dobu usadit v útočném pásmu. Domácí hrají velmi aktivně a všechny kotouče sbírají.

41:13
    Keithova střela od modré čáry byla sražena do rohu. Chicago má v úvodu třetí třetiny slušný tlak.

40:47
    Hossovi se podařilo z levé strany najít v brankovišti Ladda, ale ten měl zablokovanou hůl a nedokázal vystřelit.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:41.

Ve druhé třetině padly na každé straně dvě branky a do šaten se tedy odchází za remízového stavu 2:2. Minnesota si dokázala v tomto dějství vypracovat dvoubrankové vedení, ale Chicago zabralo a bez problémů vyrovnalo. O osudu utkání se tedy bude rozhodovat až v poslední dvacetiminutovce.

Střelecké pokusy: 23 – 17.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54
    Druhá třetina se pomalu blíží ke svému konci.

39:05
    Shaw dostal pas do plné rychlosti a natlačil se nakonec až do zakončení. Dubnyk si šikovně vyjel a udržel kotouč na své hrudi.

38:08
    Pánik zaútočil na druhou branku v zápase, ale z mezikruží nemířil přesně. Čtvrtá lajna Blackhawks ovšem podává výborný výkon.

36:03
    Minnesota v posledních střídáních výrazně přidala a pokouší se vrátit zpátky do vedení. Ovšem snadné to nebude.

35:30
    Parise našel zpoza branky na pravém kruhu postaveného Koiva, jehož střela z první byla sražena vedle branky.

34:43
    Šance na druhé straně. Před brankou dokázal kotouč ze vzduchu sklepnout Panarin a Dubnyk musel předvést pohotový zákrok. Druhá třetina musí diváky bavit.

34:20
    Niederreiter se dostal do solidní šance, když se ocitl sám před Darlingem. Toho střelou zápěstím překonat nedokázal.
    33:21 Richard PÁNIK - 2:2

33:21
    Chicago právě vstřelilo branku!
    V United Center je srovnáno! Po skrumáži u branky Dubnyka kotouč vylovil RICHARD PÁNIK, rychle se obtočil okolo klece a zasunul kus černé gumy za záda brankáře Wild. Asistence: Andrew Desjardins, Duncan Keith.

32:32
    Kaneova střela z mezikruží se záhadně odrazila od jednoho z obránců těsně vedle branky. Domácí mají silný tlak.

32:05
    Panarinova střela z vrcholu levého kruhu skončila na betonu pozorného Dubnyka. To byla zajímavá situace.

31:29
    Druhá lajna Chicaga se pokoušela prosadit v útočném pásmu a dostat se ke střele na branku, ale úspěšná nebyla.

30:12
    Hossa se dostal s Laddem do zajímavého přečíslené, které se rozhodl slovenský hokejista vyřešit sám. Jeho střela však skončila těsně nad brankou.

28:58
    Divočáci se dopouštějí zakázaného uvolnění. Hra se znovu přesune před Dubnyka.
    28:38 Andrew SHAW - 1:2

28:38
    Hokejisté Chicaga se ze druhé inkasované branky rychle otřepali a okamžitě snižují na rozdíl jednoho gólu. ANDREW SHAW se z pravé strany natlačil na střed a střelou zápěstím překonal Dubnyka, který si nepočínal proti této střele nejlépe. Asistence: Artěmij Panarin.

28:03
    Chicago kombinuje v útočném pásmu, ale ke střelbě se nedostává.
    27:04 Nino NIEDERREITER - 0:2

27:04
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Minnesota těsně po skončení přesilové hry navyšuje své vedení. Před brankou se k odraženému kotouči dostal NINO NIEDERREITER a mladý Švýcar dokázal dopravit kotouč za záda rozhozeného Darlinga. Asistence: Jordan Schroeder, Mikael Granlund.

26:18
    Toews odvádí v oslabení výbornou práci, když podržel kotouč na své holi a ušetřil svému týmu cenné sekundy.

25:31
    Tentokrát byla přihrávka kapitána Minnesoty sražena do ochranné sítě. Wild však zůstanou v útočném pásmu.

25:14
    Koivu z pravého kruhu nahazoval kotouč před branku, ale tam jej nikdo netečoval.

24:55
    Hossa se v útočném pásmu dopustil zbytečného podražení a je vyloučen na dvě minuty. Využije Minnesota přesilovou hru?

23:31
    Desjardins si nahodil kotouč do útočného pásma a pokusil se jej dojet. Nakonec ale se svým plánem neuspěl.

22:58
    Ačkoliv bylo Chicago dlouho usazené u branky Dubnyka, tak ten zasahovat nemusel.

21:32
    Domácí se okamžitě usadili v útočném pásmu a snaží se na inkasovaný gól zareagovat.
    20:50 Erik HAULA - 0:1

20:50
    Divočáci se dostávají na začátku druhé třetiny do vedení. ERIK HAULA zůstal mezi kruhy úplně volný a jeho střela propadla k pravé tyči. Asistence: Justin Fontaine, Nino Niederreiter.

20:26
    Toews se na začátku druhé třetiny dostal ke střele přes obránce a kotouč nasměroval do lapačky Dubnyka.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:42.

První třetina nepřinesla záživný hokej a do šaten se odchází za bezbrankového stavu 0:0. Nechme se překvapit, co přinese druhá část.

Střelecké pokusy: 12 – 7.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    První třetina se pomalu blíží ke svému konci. Minnesota drží kotouč v útočném pásmu, ale nevypadá to, že by mohla vstřelit branku.

17:37
    Spurgeon si sjel z modré čáry až před branku a dostal optimální pas. Po něm však zamířil pouze do hrudníku připraveného Darlinga. Ke konci třetiny se začíná hra otevírat.

16:47
    Shaw se mezi kruhy dostal k zajímavé dorážce, kterou Dubnyk dokázal zneškodnit.

15:40
    Nahození z pravé strany skončilo v lapačce Darlinga.

15:20
    Minnesota se do útočení zatím vůbec nepouští a spíše se snaží hrát ze zajištěné obrany.

14:08
    Keithovo nahození do útočného pásma nakonec skončilo v hledišti, hra je přerušena. Zatím nesledujeme příliš atraktivní zápas.

13:14
    Gustafsson měl na modré čáře hodně prostoru a byla z toho zajímavá střela, která skončila v lapačce pozorného Dubnyka.

12:34
    Blackhawks se nyní dostali trochu pod tlak a vše vyřešili vyhozením kotouče přes všechny čáry. Je odpískáno zakázané uvolnění.

11:40
    Rozsíval si sjel z modré čáry na pravý kruh a vypálil zápěstím. Dubnyk jeho pokus viděl a bez problémů ho vyrazil.

10:10
    Schroeder z pravé strany dokázal procpat až před branku a z velké blízkosti nasměroval kotouč do břevna. Obrovské štěstí domácího celku.

09:02
    Chicagu se zatím směrem dopředu vůbec nedaří, Minnesota se brání bez jakýchkoliv problémů.

08:36
    Panarin dlouho kličkoval s kotoučem v útočném pásmu, ale nakonec se dostal za branku a o černou gumu přišel.

07:37
    Kotouč se ocitl v hledišti a hra je tedy přerušena. Následuje komerční přestávka.

06:40
    Parise se podél levého mantinelu natlačil do útočného pásma a vypálil do boční sítě.

06:15

06:10
    Hossa z levé strany hledal u protější tyče volného Toewse, kterému se ovšem nepovedlo zpracovat prudký pas.

05:30
    V oslabení se do útoku vydal Zucker a dokázal ohrozit branku Blackhawks. Darling však nedopustil, aby jeho tým inkasoval v přesilové hře.

05:05
    Hokejisté Minnesoty toto oslabení zvládají na výbornou, domácí si ještě nedokázali vytvořit žádnou větší šanci.

03:44
    Panarin šikovnou přihrávkou před branku našel hůl Anisimova, který pohotovým zakončením poslal kotouč do Dubnyka.

03:10
    To jim pro tuto chvíli nevyšlo a po vyhození kotouče musí Chicago zakládat útok od vlastní branky.

02:46
    Blackhawks se již usadili v útočném pásmu a pokouší se o rozhození hostující obrany.

02:15
    Chicago si v úvodu utkání zahraje přesilovou hru. Parise trefil holí do obličeje Rozsívala a je vyloučen na čtyři minuty.

00:58
    Anisimov z úhlu prověřil pozornost Dubnyka, který kotouč raději podržel v lapačce.

00:47
    Zakázaným uvolněním skončilo také založení útoku ze strany Wild. Zatím velice nepřesné kombinace z obou stran.

00:21
    Ani další útok Chicaga se nevydařil. Tentokrát jej zastavilo postavení mimo hru.

00:07
    Hned první útočná akce Blackhawks končí zakázaným uvolněním.

00:01
    Čas na hymnu.

Arénou zní státní hymna USA. Začátek utkání se pomalu blíží.

Utkání začne tradičně o pár minut později.

Chicago Blackhawks: Darling (Leighton) – Keith, Hjalmarsson, Gustafsson, Seabrook, van Riemsdyk, Rozsíval – Ladd, Toews, Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Fleischmann, Shaw, Weise – Pánik, Teräväinen, Desjardins

Minnesota Wild: Dubnyk (Michalek) – Suter, Spurgeon, Scandella, Brodin, Reilly, Dumba – Coyle, Koivu, Zucker – Porter, Granlund, Parise – Fontaine, Haula, Niederreiter – Jones, Stoll, Schroeder

Rozhodčí: O’Halloran, Skilliter – Barton, Amell.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Minnesotě se situace pomalu začíná vymykat z rukou, protože se momentálně nachází v Západní konferenci na devátém místě a na play-off ztrácí jeden bod. Každé zaváhání by mohlo stát Divočáky postup do play-off. A nutno dodat, že dneska je lehké utkání zcela jistě nečeká.
    V Chicagu hokejem lidi doopravdy žijí.

Hokej přináší radost všem věkovým kategoriím. Podívejte se, jak se pobavili důchodci v Chicagu. A jinak, Joel Quenneville je velký sympaťák! (y) :-)

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 17. březen 2016

Hokejisté Chicaga neměli v poslední době nejlepší formu, ale po minulém vyhraném zápase s Jets panuje ve Windy City velmi dobrá atmosféra. Černí jestřábi budou v tomto duelu budou chtít uspět, aby se dotáhli v divizi na druhé St. Louis.

Zdravím všechny fanoušky kanadsko-americké NHL a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu z nejlepší hokejové ligy světa. My se zde zaměříme na zápas Chicago Blackhawks – Minnesota Wild, který bude velmi zajímavý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 29. Shaw (Panarin), 34. Pánik (Desjardins, Keith) – 21. Haula (Fontaine, Niederreiter), 28. Niederreiter (Schroeder, Granlund), rozh. náj. Coyle