Kladno – Vítkovice 2:5 (kon.) | Zlín – Sparta 2:5 (kon.)
Rytíři Kladno
2:5 (0:0, 2:3, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 27.03.2016, 15:10 • Zimní stadion, Přerov • Mistrovství ČR - mladší dorost • Finálový turnaj

Třetí třetina vyšla znovu Vítkovickým, kteří ji díky brankám Michaela Vavříka a kapitána Petra Fridricha vyhráli. (17:26:19)

59:47 FRIDRICH - 2:5

59:47
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ještě pár vteřin před závěrečnou sirénou přidávají Vítkovičtí pátou branku po rychlém protiútoku kapitána PETRA FRIDRICHA. Asistence: Adam Beránek, Zack Malík.

59:05
    Poslední minuta se dohrává převážně ve středním pásmu, Vítkovice se ale ještě snaží dostat před Rolla.

58:38
    Rytíři ještě kombinují v útočném pásmu. Vypadá to, jako by nabrali druhý dech.

57:42
    Kladenští ještě v posledních minutách míří do útoku, Vítkovice se ale velmi rychle vrací.

56:54
    Kladno teď mělo velké štěstí! Vítkovice si před Rollem několikrát prohodily puk a brankáře Rytířů dokonale zmátly. Kladenským obráncům se ale podařilo dostat puk mimo branku.

56:29
    Beránkovo nahození z mezikruží Roll dobře viděl a efektně schoval v lapačce.

55:45
    Vítkovičtí by rádi přidali pátý gól, a tak aktivně napadají rozehrávku Kladna. Rytíři se tak jen stěží dostávají z vlastního pásma.

54:58
    Vítkovice zůstávají aktivní a dál se cpou až do brankoviště, což se pochopitelně nelíbí Kladnu.

54:30
    Vítkovice vyhazují puk od své branky a míří znovu před Rolla.

53:43
    Kladno se znovu cpe do útoku a snaží se ještě srovnat krok, Vítkovice ale dobře brání.

52:32
    Za nedovolené bránění si menší trest odpyká i Jakub Mrva (VIT).

52:25
    Hra se teď trochu uklidnila a přesunula do středního pásma.

51:50
    Žemba se podél levého mantinelu rychle protáhl až do mezikruží a střílel. Roll ale jeho pokus dobře viděl a včas nastavil betony.

50:47
    Kladno trápí nedisciplinovanost, a tak putuje na trestnou lavici i Adam Šmolík, a to na dvě minuty za sekání.

50:27
    Fridrich se mezi kladenskými hráči protáhl až před Rolla, střelou z těsné blízkosti ale orazítkoval pouze zadní mantinel.

49:25
    Rytíři se ale příliš dlouho v útočném pásmu neudrželi a Vítkovice vyhazují puk až k Rollovi.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 27. Karásek (Šmolík, Zíka), 35. Zich (Nagy, Tržil) – 32. Fridrich (Beránek, Urban), 36. Vavřík (Takáč), 37. Urban (Beránek), 45. Vavřík (Žemba), 60. Fridrich (Beránek, Malík)

Rytíři Kladno: Roll (Jiroušek) – Smažík, Zich, Kvapil, Šmolík, Flachs, Zíka, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek, Petrus, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, M. Bláha, Nagy, O. Bláha (C), Tržil.
    HC Vítkovice Ridera: Malik (Piták) – Malík, Bílý, Raška, Vacula, Bieniek, Zapletal, Šulák – Plánka, Vojtovič, Fridrich (C), Žemba, Takáč, Kylnár, Vavřík, Vjačka, Vícha, Urban, Smička, Mrva, Beránek.

Rozhodčí: Koziol, Pilný – Axman, Zedník