Strakonice – Vítkovice 2:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Přerov 4:3 (1:0 po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
HC Litvínov
Neděle 27.03.2016, 10:00Mistrovství ČR - 8. třída • Finálový turnaj

V prodloužení se nakonec z vítězství radují liberečtí Bílí Tygři, jimž vítězství vystřelil aktivní Jan Cikhart. Severočeši tak zůstávají na turnaji suverénní a potvrzují svůj mistrovský titul čtvrtou výhrou. (12:14:16)

62:25 Jan CIKHART - 4:3

62:25
    Liberec právě vstřelil branku!
    JAN CIKHART se objevil sám před litvínovskou brankou, dlouho neváhal a zblízka prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Adam Starý.

62:06
    Liberec dál kombinuje před Štěpkou.

61:17
    Po střele od pravého kruhu to vypadalo, že má Čajan puk v lapačce, ten mu ale vypadl a Litvínov ještě dorážel.

60:40
    Litvínov se pokusil vyhodit puk z vlastního pásma, to se mu ale nepovedlo a v útoku dál kombinují Liberečtí.

60:10
    Liberec se po buly přesunul do útočného pásma, zatím si ale přihrává kousek za modrou čárou.

60:01

60:00

59:40
    Litvínov zahrozil z rychlého protiútoku, liberečtí obránci ale puk včas zastavili.

58:55
    Litvínov se drží před libereckou brankou, střela z mezikruží ale tygří svatyni přeletěla.

58:10
    Ještě chvíli před koncem si zahrají přesilovku hráči Litvínova. Adam Starý (LIB) sekl jednoho z Litvínovských, což neuniklo rozhodčím, a tak míří na dvě minuty na trestnou lavici.
    57:18 Jan CIKHART - 3:3

57:18
    Tygři srovnávají krok! JAN CIKHART prokličkoval až do útočného pásma a poslal puk z pravé strany pod horní tyčku Štěpkovy branky. Asistence: Lukáš Nezbeda.

56:24
    Liberec se snaží najít Štěpkovu slabinu a zkouší to ze všech stran, litvínovský brankář ale drží svůj tým nad vodou.

55:10
    Liberec se drží v útočném pásmu, ke střele se ale příliš nemá, Štěpka tak může být poměrně v klidu.

54:28
    Litvínov jde do tří! Jakub Kroupa (LIM) si odsedí menší trest za podražení.

53:38
    Liberečtí mají velkou šanci srovnat. Jiří Háva (LIM) si totiž míří odpykat dvě minuty za hákování.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 30. Holec (Cikhart), 31. Nezbeda (Starý), 58. Cikhart (Nezbeda), 63. Cikhart (Starý) – 19. Stehlík, 22. Limanovský (Myšák, Stehlík), 49. Fišer

Bílí Tygři Liberec: Švejdová (Čajan) – Holec, Moc, Starý, Kovář, Hampl, Kollert – Šimáněk, Jiruš, Pojsl, Pokorný, Jansa (C), Pray, Strnad, Cikhart, Jakubec, Nezbeda, Folda.
    HC Litvínov: Štěpka (Žák) – Vovesný, Jonák, Kroupa, Háva, Miškovič, Baláž – Fišer, Limanovský, Vopat, Nikl, Skuhrovec, Myšák (C), Slavík, Stehlík.

Rozhodčí: Antonín – Komínek, Vašíček