Lucembursko – Jihoafrická rep. 2:3 (kon.) | Bosna a Hercegovina – Hongkong 5:4 (kon.) | Turecko – Gruzie 5:4 (kon.)
Turecko
5:4 (0:1, 3:1, 2:2)
Gruzie
Čtvrtek 31.03.2016, 19:00 • Silivrikapi Ice Sport Hall, Istanbul, Turecko • Mistrovství světa - III. A Divize • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (21:18:11)

Je konec! Turecko nakonec potvrdilo roli favorita, ale na výhru se nečekaně hodně nadřelo. Zápas byl překvapivě zcela vyrovnaný a domácí tým spasil až vítězný gól v 57. minutě. Gruzie překvapila aktivní hrou a byla Turecku zcela rovnocenným soupeřem, což je jistě dobrá zpráva pro celý gruzínský hokej, který je stále teprve ve svých začátcích.

59:40
    To se Turecku skutečně daří a závěr zápasu už se blíží!

58:51
    Turci zavezli kotouč za hostující branku a budou se snažit udržet hru daleko od Kahramana.

58:30
    Další úspěšný zákrok Kahramana. Gruzie si v závěru vytváří tlak.

57:46
    Gruzie se ještě nevzdává! Kahraman teď skvěle zasáhl, když včas přitlačil beton k pravé tyči a nepustil za sebe střelu Dumbadzeho.
    56:52 Andy KOCOGLU - 5:4

56:52
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Jenže to už teď neplatí! Alec Kocoglu našel v mezikruží svého staršího bratra, který propálil Ilijenka. ANDY KOCOGLU se tak stává hrdinou domácího týmu. Asistence: Alec Kocoglu.

55:01
    Zakázané uvolnění Gruzínců. Hosté jsou blízko obrovskému úspěchu, blíží se závěr utkání a Gruzie drží nerozhodný výsledek s vysoce favorizovaným domácím týmem.
    53:35 Boris KOČKIN - 4:4

53:35
    Gruzie právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! Gruzie byla pod tlakem, ale do rychlého protiútoku se dostal BORIS KOČKIN, který se vyhnul bránícímu hráči, krásně si položil Kahramana a zakončil pod víko. Bez asistence.

51:06
    Hraje se dlouho v obranné třetině Gruzínců, a tak si po přerušení hry vyžádal hostující kouč oddechový čas.

50:00
    Polovina třetí třetiny je za námi a Turecko se teď snaží držet hru před Ilijenkem, protože nechce dát Gruzii příležitost k vyrovnání.

48:30
    Je tu opět drama! Comaja přihrával zezadu puk před branku, brankář ho pouze tečoval holí a v mezikruží se ke střele dostal MICHAIL ŠALUNOV, který snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Revaz Comaja a Roland Svanidze.

44:57
    Domácí teď trochu zmatkovali před vlastní brankou, div si nedali vlastňáka. Situaci však nakonec zvládli.

43:11
    Turci teď svého soupeře příliš nepouští ke kotouči, Gruzíncům se nedaří zaútočit.

40:23
    Turecko vstupuje do třetí třetiny výborně! SERDAR SEMIZ ujel hostující obraně a propálil Ilijenka. Rozhodčí nejprve rozpažil, ale po dohodě s kolegy gól uznal. Těžko říct, co bylo na brance kontroverzní, ale Gruzínci se poté dlouho dohadovali s muži v pruhovaných dresech. Nebylo jim to však nic platné, Turecko vede poprvé v zápase od dva góly. Bez asistence.

40:01

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 22. Kocoglu, 25. Gümüs (Salt, Kavaz), 40. Özmen (Solak), 41. Semiz, 57. Kocoglu (Kocoglu) – 10. Dumbadze, 30. Kočkin (Geperidze), 49. Šalunov (Comaja, Svanidze), 54. Kočkin

Turecko: Kahraman (Bozaci) – Özturk, K. Salt, Y. Kars, Aktürk, Savas, Coskun – Özmen, Solak, Semiz – Gümüs, H. Salt, Halil – O. Kars, Kavaz, Bakal – Al. Kocoglu, An. Kocoglu, Karakoc. Trenér: Deniz Ince.
    Gruzie: Ilijenko (Ambrolava) – Kurbatov, Kozjulin, Gi. Jeiranašvili, Comaja, Minasjani, Filimonov, G. Oganezjani – Geperidze, Šamin, Svanidze – Dumbadze, Kočkin, Smetanin – Kavkasidze, D. Oganezjani, Šalunov – Go. Jeiranašvili. Trenér: Dmitrij Afanasjev.

Rozhodčí: Christoffer Holm (Švédsko) – Knut Einar Braten (Norsko), Laurynas Stepankevičius (Litva)