HC Plzeň – Ševci Zlín 5:3 (kon.) | Vítkovice – Kolín 4:1 (kon.)
HC Plzeň 1929
5:3 (3:2, 2:1)
Ševci Zlín 2003
Pátek 01.04.2016, 17:00 • MFH Ostrava • Hockey Tour 2003

První výhru na turnaji slaví Plzeň, která přehrála svého soupeře ze Zlína. Uvidíme, jak se těmto týmům bude dařit v dalších zápasech, Buďte u toho s námi. (18:07:24)

39:51
    Za brankou Chludil, ale nevěděl, komu nahrát

39:36
    Hosté hrají bez brankáře.

38:44
    Na opačné straně chtěl puk zamést do branky Beránek, ale neuspěl.

38:12
    Čajanová si dobře najela před branku, ale kotouč nezachytila.

37:19
    Shluk hráčů před hostující brankou, ale kromě hokejek třískajících o sebe se nic neděje.

35:38
    Matula nahrál Šindelekovi, ale Bočan byl ve střehu.

34:29
    Přihrávky do území nikoho příliš Ševcům nepomáhají.

33:45
    Plzeň v pásmu, ale Chasák ani Marcel se nedokázali prosadit.

32:43
    U domácí branky se snaží najít místečko Ševčík, ale marně.

31:21
    Tým Ševci Zlín právě vstřelil branku! Hosté přece jen využívají svou přesilovku, po nahrávce Hápa koriguje stav DAVID LAVIČKA – 5:3. Asistence: Filip Háp.

31:19
    Do hry naskakuje Štrunc.

30:36
    Plzeň právě vstřelila branku!
    ADAM PÁNÍK si nehlídán dojel až k brance a ve dvojnásobném oslabení přidává pátou branku Plzně – 5:2. Bez asistence.

30:23
    Plzeň se ujímá kotouče a míří do pásma.

30:09
    Ševci se drží u branky, ale hrubě se jim u Bočanovy klece nedaří.

29:38
    Další vyloučení pro tým v modrých barvách, Soukup si vypomohl hákováním a nabídl tak další dvojnásobnou přesilovku Zlínu.

29:19
    Za faul kolenem je potrestán plzeňský Štrunc.

28:41
    Soukupova spolupráce s Chludilem neprošla.

28:28
    Plzeň se stahuje před Hamrlu.

27:54
    Domácí své dvojnásobné oslabení přežili, oba hráči se vracejí do hry.

27:32
    Kotouč se ocitá ve středním pásmu.

27:19
    Ševci pokračují v přehlídce nevyužitých šancí, dokonce ani zívající klec nedokázali zužitkovat...

26:41
    Za povzbuzování svých fanoušků se zlínští drží v pásmu, ale ne a ne dostat puk do branky.

26:05
    Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilovka 5 na 3.

25:54
    Hosté budou hrát přesilovku 4 na 3, Jánský se provinil faulem kolenem, Jiříček zas použil loket.

25:17
    Zakázané uvolnění Plzně.

25:01
    Chludil se vydal do pásma, ale neměl potřebnou rychlost.

24:41
    Plzeňští bojují v pásmu, hosté se však brání úspěšně.

24:05
    Za podražení je vyloučen Chludil.

22:47
    Snaha domácích byla korunována, překonaný Hamrla byl již na zemi MATĚJ KORČÁK plácl do puku, který přeskočil gólmanův beton – 4:2. Asistence: Dominik Soukup.

22:38
    Hosté se nemohou vymanit z prostoru svého obranného pásma.

21:10
    Marcel mířil k Hamrlovi, byl tísněn, proto nevystřelil podle představ.

20:31
    Hra je vykázána před branku Plzně pro úmyslný ofsajd.

20:28
    Plzeň v pásmu.

20:01

Za chviličku budeme pokračovat.

20:00

19:59
    Plzeň v pásmu, ale puk do branky neumisťuje.

19:54

19:31
    Zlínští mají soustavný tlak na branku, asi dvakrát zazvonila branková konstrukce, ale skóre se nemění.

18:35
    Plzeň vyváží kotouč a posílá puk na branku, ovšem nepřesně.

18:27
    Hráči v bíložlutých dresech okupují prostor před Bočanem, ale nedaří se jim dostat puk za jeho záda.

17:54
    Hamrla zůstává na střídačce.

17:54
    Oddechový čas pro hosty.

17:54
    Za vražení na hrazení bude pykat domácí Marcel.

17:35
    Chludil vypálil z kruhu, ale jen do gólmana, o chvíli později mířil Ševčík také jen do Bočana.

17:02
    V rohu u hostující branky zůstal ležet jeden z hráčů, Ševci tedy vyhazují puk do bezpečí, ale je z toho zakázané uvolnění.

16:22
    Zlínští bojují o kotouč, zatím je to nerozhodně.

15:45
    Tým Ševci Zlín právě vstřelil branku! Hosté se rozestavěli kolem branky, po křižné nahrávce Chludila mohl do odkryté klece mířit TOMÁŠ ŠEVČÍK – 3:2. Asistence: Lukáš Chludil.

14:46

14:31
    Soukup krouží pásmem, ale nikdo se mu nenabízí.

14:10
    Hostům se daří držet puk dál od své klece.

13:30
    Plzeň v pásmu, Soukup proskočil mezi dva bránící hráče, ale puk netrefil.

13:19
    Ševcům se podařilo dostat puk do bezpečí.

12:46
    Hamrla atak své klece ustál, Matula však putuje za nedovolené bránění na trestnou lavici.

12:35
    Matula nezachytil puk na modré a Plzeň se dostává do šance.

12:13
    Vhazování před útočnou modrou Zlína.

11:56
    Na opačné straně si dobře počínal Bočan proti pokusu Ševčíka.

11:36
    Chasák se zjevil před brankou, ale Hamrlova lapačka byla rychlejší.

11:09
    V individuální akci před brankou se prosadil a hattrick završuje DOMINIK SOUKUP – 3:1. Bez asistence.

10:50
    Soukupova střela neprošla, hosté se snaží dostat puk do středního pásma.

10:12
    Pouhá nedůslednost Korčáka způsobila, že domácí nenavyšují své vedení.

09:52
    Ševci na skok v pásmu, ale Bošan se nemusel cítit v ohrožení.

09:00
    Plzeň ohrožuje Hamrlovu klec, ten se jen stačí otáčet za létajícími kotouči.

07:55
    S přispěním jedné z částí branky střílí DOMINIK SOUKUP svůj druhý gól a posílá Plzeň do vedení 2:1. Asistence: Martin Jánský.

07:45
    Plzeň se tlačí do branky, množství bránících hokejek zabránilo cestě puku do branky.

07:21
    Špatná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Zlína.

06:51
    Ševcům se podařilo přenést hru, zblízka to zkusil Ševčík, ale puk do branky neprošel.

06:12
    Plzeň má puk pod kontrolou, Hamrla je ve střehu.

05:24
    Tlak na branku se domácím vyplatil, kapitán DOMINIK SOUKUP srovnává na 1:1.

04:13
    Tým Ševci Zlín právě vstřelil branku! Hosté otevírají skóre utkání, po nahrávce Šindelka překvapil Bočana JAKUB ČECHMÁNEK – 0:1. Asistence: Filip Šindelek.

03:29
    Hamrla se musí mít na pozoru, ale Plzeň si teď nerozuměla.

02:48
    Zlínští u branky, ale kotouč jim utekl.

02:10
    Čajanová zachytila puk mezi kruhy a posílá jej k plzeňské brance na spoluhráče.

01:55
    Zlín okupuje prostor u branky Bočana, ale ten je pozorný.

01:32
    Plzeňští v útoku, ale Hamrla moc práce neměl.

00:50
    Zlínský Frömel ujel podél mantinelu, ale těsně minul plzeňskou branku.

00:29
    Střela Chludila byla sražena mimo branku.

00:11
    Vhazování pro plzeňské, kteří se stahují ke své brance.

00:01

HC Plzeň 1929: Bočan (Horáček) – Jiříček, Páník, Kanta, Poch, Plecitý – Štrunc, Soukup ("C"), Kristl, Chasák, Marcel, Steinbrucker, Korčák, Holý, Beránek, Jánský

Ševci Zlín 2003: Hamrla – Nábělek, Čapka, Matula, Hoferek – Háp, Šindelek, Ševčík, Frömel, Lavička, Chludil, Kráčalík, Češek, Čajanová, Čechmánek

Buďte také u tohoto finálového turnaje prostřednictvím našich onlajn přenosů. Jako první sehrají bitvu celky Plzně a Zlína.

Týmy v této věkové kategorii jsou územně rozděleny do čtyř skupin – velkého finálového turnaje, který se odehrává právě teď v Ostravě, se účastní osm nejlepších týmů po základní skupině. Pro finálový turnaj byly rozděleny do skupin "A" (Mountfield HK; Letci Letňany; HC Dukla Jihlava a HC Energie Karl.Vary) a "B" (HC Vítkovice; HC Plzeň 1929; SC Kolín a Ševci Zlín 2003).

Finálový turnaj se hraje dle pravidel ČSLH. Každý tým odehraje minimálně pět utkání. Hraje se ve dvou skupinách ("A" a "B") systémem každý s každým ve skupině, poté se odehraje play-off dle pořadí v základních skupinách.

Hrací doba všech zápasů včetně zápasů play-off je 2x20 minut čistého času, mezi třetinami je krátká dvouminutová přestávka. V případě remízy následují u všech zápasů tři nájezdy na obou stranách, v případě, že ani tyto nerozhodnou, se pojedou nájezdy po jednom do konečného rozhodnutí.

Tresty – vylučuje se na 2 minuty, případně 5 a 10 minut. V případě trestu do konce utkání, nemůže hráč odehrát následující turnajové utkání.

Bodování je následující – obě třetiny zápasu jsou ve skupině bodovány samostatně. Hraje se celkově o 5 bodů – výhra v první části 2 body, remíza 1 bod, celkový vítěz zápasu pak získává bonusový bod navíc. Zápasy play-off se hrají pouze na celkový výsledek za obě třetiny.

O konečném umístění ve skupině rozhoduje v případně rovnosti bodů vzájemný zápas, dále minitabulka vzájemných zápasů – body, skóre, v případě shody pak celkový brankový rozdíl ve skupině, větší počet vstřelených branek,
    menší počet obdržených branek, v případě shody pak los.

Ostravská Multifunkční hala přivítá v těchto dnech finálový turnaj soutěže HOCKEY TOUR 2003, což je vlastně soutěž hráčů ročníku 2003 a mladší, u dívek pak ročníku 2002 a mladší.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 6. Soukup, 8. Soukup (Jánský), 12. Soukup, 23. Korčák (Soukup), 31. Páník – 5. Čechmánek (Šindelek), 16. Ševčík (Chludil), 32. Lavička (Háp)

Ševci Zlín 2003: Hamrla – Nábělek, Čapka, Matula, Hoferek – Háp, Šindelek, Ševčík, Frömel, Lavička, Chludil, Kráčalík, Češek, Čajanová ("C"), Čechmánek