Belenenses – Coimbra 1:1 (kon.) | União Madeira – FC Ferreira 3:4 (kon.) | Marítimo – Guimarães 3:0 (kon.)
Porto – Nacional 4:0 (kon.)
FC Porto
4:0 (2:0)
CD Nacional
Neděle 17.04.2016, 21:30 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 30. kolo
    85. Vincent ABOUBAKAR - 4:0

85
    Porto právě vstřelilo branku!
    Tak do třetice již Rui Silva nečaroval. Po skrumáži po rohovém kopu se k míči dokázal dostat VINCENT ABOUBAKAR a střídající útočník rozvlnil síť Nacionalu. 4:0 pro Porto!
    67. Danilo PEREIRA - 3:0

67
    A je to 3:0! Z následujícího rohu už Porto udeřilo! Corona po rozehrávce na krátko odcentroval do vápna, kde se dokázal prosadit DANILO PEREIRA a zvyšuje tak na 3:0!
    9. Hector HERRERA - 2:0

9
    A v 9. minutě je to rázem 2:0! HECTOR HERRERA se dostal na levém rohu vápna k centru Corony a ranou k pravé tyči zvyšuje již na 2:0 pro Porto!
    2. Silvestre VARELA - 1:0

2
    A hned z kraje zápasu je tu první branka! Již ve druhé minutě se na hranici vápna dokázal uvolnit SILVESTRE VARELA, který levou nohou zamířil přímo k levé tyči! Porto tak brzy vede 1:0!

Jakub Hataš

Branky: 2. Varela, 9. Herrera, 67. Pereira, 85. Aboubakar

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 16:4. Střely mimo: 8:8. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:8.
    FC Porto: Casillas – Maxi Pereira, Danilo Pereira, Martins Indi, José Ángel – Neves, Oliveira (82. Ramos) – Corona, Herrera, Varela (86. Marega) – Silva (75. Aboubakar).
    Náhradníci: Helton – Aboubakar, Awaziem, Layún, Marega, Ramos, Suk.

CD Nacional: Silva – Aurélio, Belkaroui, Correia, Sequeira – Washington, Ghazal (46.Luís Aurélio), Bonilha – Witi (61. Campos), Soares, Agra (72. Gomes).
    Náhradníci: Gottardi – Aurélio, Campos, Fofana, Gomes, Pinho, Rodrigues.

Rozhodčí: Luís Ferreira – Manso, Augusto Braga. (vš. Portugalsko)

Diváci: 27.207