USA – Finsko 2:4 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:6 (1:2 po s.n.) | Lotyšsko – Dánsko 4:3 (2:1 po s.n.)
USA – Kanada 10:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Lotyšsko
4:3 (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)
Dánsko
Neděle 24.04.2016, 18:00 • Ralph Engelstad Arena, Grand Forks • Mistrovství světa do 18 let • O udržení

Z utkání o udržení je to vše, za hodinu a pár minut začíná zápas o bronz mezi domácími Američany a Kanadou. (20:51:58)

Nejlepší hráči utkání: Renars Krastenbergs (LAT) – Andreas Gruntvig (DEN)

V dramatickém utkání nakonec slaví výhru Lotyšsko, které dokázalo srovnat skóre zápasu díky třem brankám ve třetí třetině a přesnější mušce v nájezdech. Lotyšsko tak slaví udržení v elitní skupině.

SMIRNOVS - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lotyšsko.
    Vítězství vystřelil v nájezdech Lotyšsku DENISS SMIRNOVS.

4. série
    2:1
    Napodruhé už Heine na lotyšského brankáře vyzrát nedokázal, když mu do střely Grigals vložil hůl.
    SMIRNOVS

4. série
    2:1
    Smirnovs mířil zblízka k pravé tyči Krogovy branky.

3. série
    1:1
    Gegeris mířil mimo tři tyče dánské branky.
    HEINE

3. série
    1:1
    Heine dlouho nepřemýšlel a bekhendem mířil mezi betony lotyšského brankáře.

2. série
    1:0
    Blugers mířil jen do betonů připraveného Kroga.

2. série
    1:0
    Blichfeldt si blafákem na Grigalse nepřišel.
    KRASTENBERGS

1. série
    1:0
    Krastenbergs sjel téměř ke Krogovi a mířil k pravé tyči.

1. série
    0:0
    Schmidt-Svejstrup jel příliš pomalu a trefil pravý beton Grigalse.

Samostatné nájezdy začínají.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Otto Slabý

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 45. Krastenbergs (Nazarovs), 54. Smirnovs, 59. Zeile, rozh. náj. Smirnovs – 12. Mathiasen-Wejse (Grundtvig, Gatz), 25. Gatz, 49. Grundtvig