Rapid – Rheindorf Altach 1:1 (kon.) | Sturm Graz – Mattersburg 1:1 (kon.) | Wolfsberger – Admira 1:2 (kon.)
Ried – Austria 0:5 (kon.) | Grödig – Salzburg 1:2 (kon.)
SK Sturm Graz
1:1 (0:0)
SV BauWelt Koch Mattersburg
Středa 11.05.2016, 20:30 • UPC-Arena, Graz • Rakouská Bundesliga • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý večer u 35. kola Tipico Bundesligy. V Dnešním zápase změří své síly SK Sturm Graz a SV Mattersburg.

Gaz je momentálně na čtvrtém místě o 6 bodů za Austrií Vídeň. Graz má velmi vyrovnané statistiky. Z 34 zápasů 12 vyhráli, 11 skončilo remízou a 11 prohráli. Jejich skóre je také velmi vyrovnané – 39:36. Pokud však budou chtít zabojovat o Evropskou ligu, musí předvést něco navíc a doufat v zaváhání Austrie. Ačkoliv je jejich postup do Evropské ligy spíše utopií, budou se domácí snažit zvítězit.

SV Mattersburg

Mattersburg je na tom o poznání hůře. Hosté jsou na předposlední pozici po 10 výhrách, 8 remízách a 16 prohrách při skóre 37:66. Poslední Grodig na ně ztrácí 6 bodů, hostům tudíž dnes čeká pouhý bod k udržení se v nejvyšší rakouské lize. Díky tomu dnes nemůžeme očekávat žádné velké útočení od hráčů Mattersburgu. Uvidíme, jak to dnes vše dopadne.

Posledních pět zápasů

Mattersburg 0:2 Rapid Vídeň
    Wolfsberger 2:0 Mattersburg
    Mattersburg 0:9 Austria Vídeň
    Mattersburg 0:0 Altach
    Ried 1:0 Mattersburg

Zápas v UPC-Arena začne ve 20:30. Doufejme, že nás čeká zajímavá fotbalová podívaná.

SK Sturm Graz: Esser – Kayhan, Spendlhofer, Avlonitis, Lykogiannis – Kamavuaka, Offenbacher, Schick, Horvath, Gruber – Edomwonyi
    Náhradníci: Schützenauer – Potzmann, Dobras, Avdijaj, Kienast, Stankovic, Schoissengeyer

SV Mattersburg: Böcskör – Novak, Mahrer, Malic, Höller – Prietl, Jano, Sprangler – Bürger, Röcher, Pink
    Náhradníci: Unger – Maksimenko, Fran, Templ, Ibser, Ertlthaler, Rath

Rozhodčí: Schärer – Vogel, Kurnazca – Lechner.
    Na stadionu už je dávno po rozcvičení. Utkání za pár minut začne.

1

1
    Jako první se do útoku ženou domácí fotbalisté, kteří jsou favoriti dnešního utkání.

2
    Dlouhý nákop hostů skončil pouze v rukavicích Essera, který zakládá útok svého týmu.

3
    Lykogiannis napřáhnul k první střele zápasu, ale bránu minul o dobré dva metry.

4
    Další přetažený centr končí znova až u Essera. Domácí tak mohou založit další protiútok.

5
    Ten však končí nepřesnou přihrávkou. Šanci k útoku získává Mattersburg. Kayhan ale zapracoval na jedničku a vybojoval míč pro svůj tým.

6
    Domácí tým kombinuje na vlastní polovině a zatím se nikam nežene.

7
    Hraje se převážně ve středu hřiště, ani jeden tým zatím nemá výraznější převahu.

8
    Útočný faul hostů. K míči se tak dostávají fotbalisté Sturm Graz.

9
    Kteří vybojovali volný přímý kop. Dočkáme se první větší šance?

10
    Obrana zafungovala na výbornou a odražený míč, který napálil směrem k brance Avlonitis, letěl vysoko nad.

11
    Hosté mají problém s napadáním domácích. Jejich rozehrávka tak trochu vázne, dlouhé míče zatím úspěch neslaví.

12
    Ani centr domácích teď nedopadl dobře, Mahrer jej dokázal odrazit do autu.

13
    Edomwonyi ale zkazil přihrávku a daroval míč soupeřovi.

14
    Zápas je zatím plný nepřesností a ani jednomu týmu se nedaří dostat se do nějaké kloudnější šance.

15
    Hostující obrana se teď nedohodla a mohla z toho být velká minela. Böcskör však vše vyřešil.

15
    Z následného proti útoku vybojovali hosté první rohový kop utkání.

16
    Ten se jim nepovedl a míč je znova na kopačkách hráčů SK Sturm Graz.

17
    Po dalším nepřesném centru skončil míč v rukavicích Essera.

18
    První střela na bránu! Obstaral ji Prietl. Brankáře Böcsköra ale nepřekvapila a v poklidu si s ní poradil.

19
    Na zemi leží Kamavuaka, který se nepříjemně srazil s protihráčem.

20
    Kamavuka už je ošetřen a může se pokračovat ve hře.

20
    Domácí hned na to vybojovali rohový kop.

21
    Rozehrávka mířila za pokutové vápno, kde se do míče opřel jeden z domácích hráčů, ale střela mu nesedla a navíc skončila hned u prvního soupeře.

23
    Zatím sledujeme velmi nudné utkání, které moc fotbalové krásy nenabízí. Oba týmy trápí mnohé nepřesnosti a zbytečné fauly. Doufejme, že se to brzy změní. Utkání by pomohl nějaký ten gól.

24
    Zajímavá šance hostů, kterým se podařilo využít centrovaný míč. Gólman Böcskör ale stál na správném místě a s hlavičkou si hravě poradil.

25
    Hosté kombinují na vlastní polovině a vyčkávají na možnost k útoku.

26
    Ta se teď naskytla a byl z toho další zajímavý centr. Obrana domácích však tentokrát pokryla všechny protihráče a odvrátila míč do bezpečí.

27
    Nyní jsou to domácí, kdo kombinuje na vlastní půli. Jejich pas byl však velmi nepřesný a končí až u Essera.

28
    Mattersburg chce mít jistotu udržení se v lize a na jeho výkonu je to jasně vidět. Momentálně je lepším týmem.

29
    Centr či pokus o střelu vysoko přeletěl bránu Essera, který tak bude odkopávat od brány.

30
    Míč po nepovedené kombinaci hostů končí opět u jejich gólmana. Jeho rozehrání nebylo o moc lepší a míč končí pouze v autu.

31
    Horvath byl faulován a je z toho volný přímý kop pro domácí.

32
    Ani ten nic zajímavého nepřinesl. Hostující obrana si s ním naprosto bez problémů poradila.

33
    Dlouhý odkop hráčů Mattersburgu končí v autu. Domácí se tak budou moci znova vydat do útoku.

35
    Do úniku se dostal Pink, ale jeho snažení ukončil praporek pomezního rozhodčího.

36
    První zajímavá situace zápasu. Domácí vyslali na Essera tvrdou střelu, kterou vyrazil pouze na kopačky Grubera, který poslal míč do sítě. Pomezní rozhodčí však viděl ofsajd, jenž pozdější opakované záběry potvrdily.
    36. Gruber a jeho gól z ofsajdu.

37
    Domácí však tato šance nabudila a odměnou jim za to je další rohový kop.

38
    Z něj však gól nepadne. Hostující obrana byla pozorná a bez problémů centr odvrátila.

40
    Hostující obránci teď trochu zazmatkovali a Novak si málem vstřelil vlastní gól. Naštěstí pro něj trefil přímo vlastního brankáře.

40
    První žlutou kartu utkání získává Lykogiannis za svůj skluz zezadu.

41
    Po delší době je na polovině soupeře Mattersburg, který v posledních minutách trochu přestal hrát.

43
    Hra je znova plná nepřesností a drobných faulů okolo středu hřiště. vypadá to, že první poločas skončí nerozhodně.

44
    Další faul. Tentokrát se na zemi ocitl Novak.

44
    Následuje jak jinak než nepřesná rozehrávka a hned na to další faul.

45
    Pro centr z volného kopu si však bez problému došel Böcskör, žádné vzrušení se tak nekoná.

45
    Rozhodčí nepřidal ani minutu a první poločas skončil.

Máme za sebou první poločas ne příliš pohledného fotbalu, který nenabídl snad žádnou větší šanci. Oba gólmani jsou vesměs bez práce, když už se nějaká najde tak je to slabá střela nebo centrovaný balón. Ve větší permanenci byl přeci jen Esser, který musel krotit těžkou střelu, následná dorážka však byla z ofsajdu a tak se skóre neměnilo. Doufejme, že nás čeká zajímavější druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:30.
    První poločas je za námi. Stav je zatím vyrovnaný - 0:0.

46

46
    Druhý poločas začal, u míče jsou domácí fotbalisté, kteří ihned vyráží do útoku.

47
    Po souboji o míč zůstal na trávníku ležet Lykogiannis a nevypadá to s ním vůbec dobře.

47
    Lykogiannis už je ošetřován za pomezní čárou, doufejme, že bude v pořádku a bude moc pokračovat v zápase.

48
    Máme tady další faul. Druhý poločas se zatím nese v podobném duchu jako ten první.

49
    Bürger byl faulován na hranici šestnáctky. Bude z toho volný přímý kop z velmi zajímavé pozice. Dočkáme se prvního gólu? Utkání by velmi pomohl.

50
    To byla výborná střela Bürgera. Ale Esser předvedl ještě lepší zákrok. Domácí teď mohou svému brankáři děkovat.
    50. Bürger a jeho přímý kop.

51
    Hosté pokračují v aktivitě. Esser se znova činil a vytáhl střelu Prietla na roh.
    51. Skvělý zákrok domácího brankáře

52
    Z něj už hosté nezahrozili. Druhý poločas však začali famózně.

53
    Mattersburg stále tlačí a do vápna Graze létá jeden centr za druhým!

54
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Horvath, přichází Avdijaj.

54
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Gruber, přichází Dobras.

55
    Domácí jsou u míče a snaží se přebrat otěže zápasu.

56
    Série střídání trochu oslabila tlak Mattersburgu a domácí znova mohou dýchat volněji.

57
    Graz kombinuje na polovině soupeře a vyčkává na vhodný čas k útoku.

58
    Mahrer zamezil postupu domácích nedovoleným způsobem a bude z toho volný přímý kop.

59
    Centr byl příliš tvrdý a dlouhý. Odkop od brány Böcsköra.

60
    Röcher si vyrazil dech a musí být ošetřen.

61
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Pink, přichází Templ.

62
    Zajímavá šance domácích končí dobrým zákrokem Böcsköra. Střídající Avdijaj nebyl daleko od vstřelení brány. Böcskörsi však pohlídal bližší tyč.
    62. Avdijajova příležitost ke skórování.

64
    Teď jsou to domácí kdo se snaží o vstřelení prvního gólu.

65
    Centr do pokutového území Graze skončil pouze na hlavě Kayhana, který tak tuto situaci bez problému ubránil.

66
    Míč je opět na kopačkách fotbalistů Mattersburgu, kteří s ním kombinují na vlastní polovině a pomalu se přibližují soupeřově bráně.

67
    Teď však jejich snažení končí ofsajdem.

68
    Kombinace domácích byla nepřesná, ale následné vyslání Spranglera do brejku na tom bylo podobně. Graz je znova u míče.

69
    Hráči s ním však kombinují pouze na vlastní polovině a trochu uklidňují hru.

70
    Tak nakonec to končilo nepřesným přenesením hry a kulatým nesmyslem v zámezí.

71
    Domácí vybojovali roh.

72
    Ten se jim ovšem nepovedl a hra pokračuje ve středu hřiště, kde oba týmy bojují o míč.

73
    Domácí už se dostávali do šance, ale proti byl znova praporek pomezního. Teď to bylo opravdu těsné.

75
    Hra se teď trochu uklidnila a ani jeden tým se výrazně netlačí na polovinu toho druhého.

76
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Sprangler, přichází Fran.

77
    Hosté táhli útok po pravé straně, ale tam byl připravený Avlonitis, který jejich snažení překazil.

77
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Kayhan, přichází Stankovic.

78
    Žlutou kartu dostal za svůj skluz Novak . Domácí budou rozehrávat volný přímý kop z nějakých 25 metrů.

79
    Tak nakonec je z toho roh pro hráče Sturm Graz.

79
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    A také první gól! Tak to je pro hosty opravdová Sprcha. Míč si do vlastní brány srazil MANUEL PRIETL.
    79. PRIETL - 1:0

81
    Hodně nešťastný gól pro hosty. Podaří se jim ještě srovnat a získat bod, který by jim zajistil setrvání v soutěži?

81
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Rocher, přichází Ertlthaler.

82
    Zatím jsou to ovšem domácí kdo drží míč a šetří cenné vteřiny.

83
    Hosté už se dostali k míči a snaží se útočit. Ruka Spranglera však jejich snažení trochu kazí.

84
    Domácí šetří čas a nikam se neženou. Hra uprostřed hřiště jim vyhovuje.

85
    Hosté se rvou jako lvi. Odměnou jim za to je rohový kop. Povede se i jim z něj skórovat?

86
    Alespoň prozatím ne. Hráči SV Mattersburgu pak ještě získali míč, ale jejich snažení zhatil ofsajd.

87
    Fotbalisté SK Sturm Graz vstřelili již třetí branku! Bohužel pro ně dvě z nich byly z ofsajdu. Teď padla ta druhá. A ofsajd to byl opravdu výrazný.

88
    Hosté se sice snaží, ale jejich snažení je poněkud křečovité. Nyní se ke střele odhodlal Jano, ale bránu vůbec netrefil.

89
    Mattersburg pokračuje v obléhání brány. Obrana domácích však funguje v dnešním zápase na jedničku.

90
    Hosté získali přímý volný kop z nějakých dvaceti metrů. To by mohla být dobrá šance pro srovnání skóre. Fran to udělal velmi šikovně.

90+1
    NÁDHERA!!!! Esser znova zachránil svůj tým! Bürger znova zahrál výborný přímý kop. Následuje rohový kop.
    90+1. Famózní zákrok Essera.

90+2
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Je to gól! Hosté zaslouženě vyrovnávají a v dnešním zápase se pravděpodobně budou dělit body! Na centr si vyskočil NEDELJKO MALIC a nedal Esserovi šanci.
    90+2. MALIC - 1:1

90+3
    Domácí se ještě snaží strhnout vedení na svou stranu, ale času už moc nemají.

90+4
    Konec zápasu a hosté se radují!

Tak druhý poločas nám nahradil nudný první poločas. Hned na začátku druhé poloviny jsme viděli několik zajímavých situací v podání Mattersburgu, ale ani jedna z nich neskončila gólem. Pak si nešťastně srazil balón do brány Prietl a domácí šli do vedení. V 91. minutě se do přímého kopu opřel Bürger a Esser fantasticky vytáhl jeho střelu na roh. Z následného rohu se však do vzduchu vznesl Malic a stal se hrdinou, který zařídil spravedlivou remízu, ale hlavně potvrdil setrvání SV Mattersburgu v Tipico Bundeslize.

Držení míče: 50 % : 50 %
    Střely na branku: 4:6
    Střely mimo: 3:6
    Rohy: 5:4
    Ofsajdy: 3:5
    Fauly: 10:25

S konstatováním, že zápas mezi SK Sturm Graz a SV Mattersburg skončil remízou a jistotou záchrany hostů v Tipico Bundeslize se s vámi loučím a těším se zase příště. Na hledanou a hezký večer! (22:26:14)