Norsko – Švédsko 2:3 (kon.) | Francie – Finsko 1:3 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 5:1 (kon.)
Maďarsko – Bělorusko 5:2 (kon.) | Kazachstán – Lotyšsko 1:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 5:0 (kon.)
Francie
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Finsko
Sobota 14.05.2016, 11:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Mistrovství světa • Skupina B
    Hodnocení zápasu z úst Aleksandra Barkova, nejlepšího hráče Finska

Třetí třetinu sice Francouzi vyhráli zásluhou přesilovkové trefy Pierra-Édouarda Bellemara, na body jim to ale dnes stačit nebude. Finové si díky skvělé druhé třetině a třema trefám během deseti minut připisují další výhru na turnaji a zůstávají stoprocentní. (13:35:07)

59:46
    Francie to zkouší bez brankáře!

59:46
    Barkov se dostal po levé straně do ještě jedné dobré šance, Quemenera ale nepřekonal.

59:26
    Finové vybojovali kotouč za vlastní brankou a ještě jednou vyrazí dopředu.

58:51
    Teď se navíc drží na kotoči FInové, takže Francouzi nemohou zkusit ani power play.

58:28
    Francii dochází čas. Na zdramatizování závěru utkání už to nevypadá.

57:44
    Finové hrají i po vypršení Granlundova trestu ve vlastní obranné třetině.

56:43
    Finsko hraje v plném počtu.

56:29
    Finové opět vyhazují a mohou vystřídat.

55:50
    Francouzi sehráli kombinaci přes hráče za brankou na Sachu Treille mezi kruhy. Tomu ale střela vůbec nesedla a Koskinen bez větších potíží zasahuje.

54:50
    Finové vyhrávají vhazování a okamžitě vyhazují.

54:43
    Mikael Granlund (FIN) obdržel menší trest za podražení. Pokud by se podařilo Francii přesilovou hru využít, koncovka zápasu může být ještě zajímavá.

54:27
    Špatně mířená přihrávka teď málem skončila vlastní brankou. Obránce ale stihl kotouč v brankovišti dobruslit a pohromě zabránil.

54:01
    Teď ale půjdou znovu do čtyř. Francie hraje zatím ve výhodě.

53:33
    Finové hrají v plném počtu.

52:31
    Branka platí! Francouzi snižují na 1:3!
    52:31 Pierre-Édouard BELLEMARE - 1:3

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 53. Bellemare (S. Treille, Auvitu) – 25. Lindell (Granlund, Koivu), 31. Barkov (Laine, Jokinen), 35. Laine (Jokinen, Barkov)

Francie: Huet (51. Quemener) – Auvitu, Moisand, Dieudé-Fauvel, Beron, Janil – Fleury, Bellemare, S. Treille – Y. Treille, Meunier, Perret – Claireaux, Ritz, Desrosiers – Bertrand, da Costa, Lampérier – Bertheon
    Finsko: Koskinen (Saros) – Pokka, Lindell, Jaakola, Hietanen, Kukkonen, Ohtamaa, Salmela – Jokinen, Barkov, Laine – Granlund, Koivu, Komarov – Pyörälä, Koskiranta, Aho – Pihlström, Lajunen, Pulkkinen

Rozhodčí: Gofman (RUS), Sidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lhotský (CZE)