Dánsko – Česko 2:1 (3:1 po s.n.) | Německo – USA 3:2 (kon.) | Švýcarsko – Švédsko 2:3 (1:2 po s.n.)
Slovensko – Finsko 0:5 (kon.)
Německo
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
USA
Neděle 15.05.2016, 15:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Mistrovství světa • Skupina B

USA – 31 (14, 9, 8) (17:50:16)
    Hrdinou Němců se stal obránce Korbinian Holzer, jenž rozhodl o překvapivé porážce USA

Dramatickou koncovku nakonec zvládli lépe Němci a vítězstvím se přibližují třetí příčce ve skupině B! Utkání rozhodl gólem v poslední minutě obránce Korbinian Holzer. Američané teď budou muset bojovat v přímém souboji o čtvrtfinále se Slovenskem.

59:27 Korbinian HOLZER - 3:2

59:27
    Německo právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné! KORBINIAN HOLZER dostal přihrávku od Goce, vypálil od modré čáry a vše prostřelil! Condon měl zakrytý výhled a střelu německého obránce zřejmě vůbec neviděl – 3:2. Asistence: Marcel Goc.

59:18
    V poslední minutě třetí třetiny se bude vhazovat před Condonem. Pro Američany by třetí porážka na turnaji určitě nebyla příjemná.

58:59
    Němci se nastěhovali do útočného pásma.

58:06
    Z náznaku přečíslení 3 na 2 nedokázali Němci vytěžit zakončení.

57:31
    Greiss se hlásil o zakázané uvolnění soupeře, rozhodčí ale nechávají pokračovat ve hře.

57:16
    Condon chytá nahození na lapačku. Bude se vhazovat v obranném pásmu USA.

56:55
    Leon Draisaitl se prodíral do šance, v poslední chvíli mu ale obránce odpálil kotouč za branku.

56:31
    Hendricksův pokus od levého mantinelu míjí německou branku.

55:04
    Po nahození od modré teď Greiss chvíli vůbec netušil, kde zůstal kotouč. Naštěstí pro něj se od bruslí clonících hráčů odrazil do rohu kluziště.

54:31
    Další Boylův tvrdý pokus! Ten je v posledních minutách hodně střelecky aktivní.

54:05
    Němci i po vypršení své přesilové hry hrají v posledních momentech častěji s kotoučem.

53:03
    Tým USA v plném počtu.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 3. Hager (Schütz, Boyle), 14. Ehrhoff (Schütz, Hager), 60. Holzer (Goc) – 11. McCabe (Compher, Murphy), 21. Matthews (Nelson)

Německo: Greiss (Pielmeier) – Reul, Müller, Holzer, Ehrhoff (A), Boyle, Akdag, Ankert – Kink (A), Seidenberg, Goc (C) – Macek, Draisaitl, Noebels – Hager, Schütz, Gogulla – Flaake, Reimer, Kahun.
    USA: Condon (Kinkaid) – Murphy (A), McCabe, Warsofsky, Skjei, Wideman, Hanifin, Santini – Maroon, Larkin, Foligno (A) – Nelson, Matthews, Vatrano – Compher, Motte, Hendricks (C) – Fasching, Wood, Hinostroza, Schroeder.

Rozhodčí: Sidorenko (BLR), Wehrli (SUI) – Fluri (SUI), Malmqvist (SWE)