Dánsko – Česko 2:1 (3:1 po s.n.) | Německo – USA 3:2 (kon.) | Švýcarsko – Švédsko 2:3 (1:2 po s.n.)
Slovensko – Finsko 0:5 (kon.)
Slovensko
0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Finsko
Neděle 15.05.2016, 19:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Mistrovství světa • Skupina B

Nejlepším hráčem Slovenska byl vyhlášen Pavol Skalický, na straně Finů si pro cenu přijíždí Mikko Koivu. (21:20:28)

Utkání Slovenska s Finskem nakonec skončilo jednoznačným výsledkem. Více než polovinu utkání se přitom čekalo na gól, ale zbývající část utkání suverénně ovládli Seveřané, kteří nasázeli Slovákům, stejně jako v sobotu Kanada, pět branek.

59:57 Patrik LAINE - 0:5

59:57
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Uběhlo pouhých třináct sekund a Finové přidávají pátý zásah. Bezprostředně po buly se Jalonenova družina vydala na další útočný výlet a PATRIK LAINE nechytatelnou střelou z levého kruhu přidává pátou branku. Asistence: Aleksander Barkov.
    59:44 Jussi JOKINEN - 0:4

59:44
    Finové využívají přesilovou hru poté, co Hietanen našel krásnou nahrávkou na útočnou modrou rozjetého JUSSIHO JOKINENA, jenž prvním gólem na turnaji navyšuje finské vedení už na 4:0. Asistence: Juuso Hietanen, Aleksander Barkov.

59:27
    Lušňák zblokoval jednu z ojedinělých střel a vyhazuje přes všechny čáry.

58:49
    Finové pohodlně kombinují v útočné třetině, ke střelám se zatím příliš netlačí.

58:11
    Zdá se, že Slováci se nedočkají ani čestného zásahu, Na trestnou lavici totiž v závěru usedá útočník Vladimír Dravecký – 2 minuty za hákování. Přesilovka pro Finy.

57:35
    Réwayovu nahrávku zastavil Aho, opět se hra obrací směrem ke slovenské brance.

56:55
    Finové už nikam nespěchají, mají v kapse luxusní náskok tří branek.

56:15
    Line v přečíslení našel lépe postaveného Jokinena, jeho pokus dobře zablokovali slovenští obránci.

55:16
    Slováci vyvážejí puk. Je na nich vidět snaha vstřelit aspoň jednu branku, ale od poloviny utkání se jim nic nedaří. Saros je úplně bez práce.

54:31
    Pihlström byl u mantinelu ozbrojen, ale jen na chvíli. Finové vybojovali puk a dál operují v útočném pásmu.

53:53
    Ale Aho už jim odebral puk a hra se stěhuje zpátky k Hudáčkovi.

53:19
    Hra se po komerční přestávce poněkud uklidnila, v útoku pro změnu Slováci.

52:26
    Hietanen dostal ve slovenské obranné třetině až nečekaně příliš prostoru, ani nadvakrát však Hudáčka nepřekonal. Nejdřív trefil jen připraveného slovenského gólmana, vzápětí minul branku.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 32. Koivu (Lindell, Aho), 32. Pihlström (Sallinen, Pokka), 47. Barkov (Hietanen, Jokinen), 60. Jokinen (Hietanen, Barkov), 60. Laine (Barkov)

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Marinčin, Sekera (C), Meszároš, Švarný, Graňák (A), Mikuš – Jurčo, Réway (A), Bakoš – Dravecký, Lušňák, L. Hudáček – Cehlárik, Marcinko, Skalický – Daňo, Bartánus.
    Finsko: Saros (Koskinen) – Lindell, Pokka, Jaakola, Hietanen, Kukkonen, Ohtamaa, Lajunen, Kivistö – Jokinen, Barkov, Laine – Mikael Granlund, Koivu (C), Komarov – Pyörälä, Koskiranta, Aho – Pihlström, Sallinen, Rantanen.

Rozhodčí: Ohlund (SWE), Wiegand (SUI) – Kilian (NOR), Ritter (USA)