Perm – Ufa 1:0 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Dynamo 1:0 (kon.) | Rostov – Ural 1:0 (kon.)
Spartak – Groznyj 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – FK Krasnodar 2:0 (kon.)
CSKA Moskva
2:0 (1:0)
FK Krasnodar
Pondělí 16.05.2016, 18:30 • Arena Chimki • Ruská Premier Liga • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezké pondělí všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 29. kola ruské nejvyšší soutěže. V rámci tohoto onlajnu budeme sledovat atraktivní souboj dvou ambiciózních celků – domácí velkoklub CSKA z pozice prvního týmu tabulky přivítá na svém stadionu FK Krasnodar, kterému dvě kola před koncem patří čtvrtá příčka. Situace na prvních čtyřech místech tabulky je velmi vyrovnaná a zamotaná, takže oba týmy budou dnes hrát na sto procent, což slibuje zajímavou podívanou.

Oba celky mají v posledních kolech výbornou formu. CSKA neprohrálo šest posledních zápasů, ve kterých si na konto připsalo pět výher a jednu remízu. Krasnodar drží ještě o něco málo lepší sérii, když neprohrál sedm zápasů s bilancí šesti výher a jedné remízy.

Oba kluby se v letošní sezoně střetly již ve dvou vzájemných zápasech. Nejprve na podzim vyhrál v lize Krasnodar nad CSKA v poměru 2:1 a poté nyní na jaře v semifinále ruského poháru vyhrál moskevský celek 3:1, čímž si zajistil postup do finále. Tam se ale CSKA nedařilo, když prohrálo se Zenitem vysoko 1:4.

Domácí fotbalisté si budou muset dát pozor hlavně na střelecky disponovaného Fjodora Smolova. Ten totiž ve 28 zápasech nastřílel 20 gólů, díky čemuž je první v tabulce střelců ruské ligy. Nejlepším střelcem CSKA je nigerijský útočník Ahmed Musa, který vstřelil dvanáct gólů.

CSKA Moskva: Akinfejev – Fernandes, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Wernbloom, Dzagojev, Z. Tošić – Natcho, Jerjomenko – A. Musa.
    Náhradníci: Čepčugov – Vasin, Pančenko, Nababkin, Širokov, Tkačjov, Golovin.

FK Krasnodar: Kricjuk – V. Kalešin, R. Sigurðsson, Granqvist, Torbinskij – Kaboré, Pereyra, Gazinskij – Mamajev, Smolov, Joãozinho.
    Náhradníci: Dikan, Sinicyn – Ari, Podběrezkin, Wánderson, Markov, Bystrov, Laborde, Eboue.

Rozhodčí: Meškov – Gavrilin, Lunjov.

Vítejte při sledování šlágru 29. kola ruské ligy. Úvod zápasu se rychle blíží a fanoušci čekají na příchod hráčů na hrací plochu.

V Moskvě hustě prší a hráči stále nejsou na trávníku. Zápas měl přitom již začít..

Tak nyní jsou již fotbalisté na trávníku. Úvodní výkop se o pár desítek vteřin opozdí.

1

2
    Trávník vypadá opticky výborně, kvůli hustému dešti se ale týmům bude určitě hrát hodně špatně.

4
    Domácí fotbalisté jsou v úvodu zápasu aktivnější. Hraje se ale ve středu pole a na první šanci čekáme.

7
    První obrovskou šanci v zápase měl domácí Jerjomenko, který povedenou ranou z hranice vápna trefil tyč!
    7. Šance Jerjomenka

8
    Domácí jsou nadále u balonu a hosté se nyní musí bránit.

8
    Po akci Musy se podařilo domácí vybojovat rohový kop.

9
    Po rozehrávce nakrátko se domácí již do zakončení nedostali.

10
    Po zajímavé kombinaci nyní zahrozili také hosté. U tyče se balon dostal ke Smolovi, který ale v gólové pozici z otočky zamířil mimo. Vzrušení bylo ale zbytečné, protože byl mávaný ofsajd.

12
    Nyní jsou u balonu opět domácí, kteří se postupným útokem blíží k bráně soupeře.

13
    Do útoku se dral Smolov, proti dvojnásobné přesile se ale nedokázal prosadit.

14
    Jerjomenko fauloval ve výskoku Kaborého, míč budou mít hosté.

16
    Dalšího faulu se dopustil opět důrazný Jerjomenko, rozehrávat mohou hosté.

17
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí se nyní výrazně přiblížili zisku mistrovského titulu. Hosté dlouho váhali s rozehrávkou a přišli o balon. Ten se dostal až k AHMEDU MUSOVI, který parádní tvrdou ranou zpoza vápna překonal brankáře Kricjuka!
    17. Ahmed MUSA - 1:0

19
    Nyní musí hosté hodně přidat, pokud chtějí nadále usilovat o druhé místo v tabulce.

21
    Domácí jsou ale při chuti a nadále hodně drží balon. Hraje se spíše na polovině Krasnodaru.

23
    Tempo hry není nijak závratné. Nadále hustě prší a hosté se jen těžko dostávají k vápnu soupeře.

24
    Je potřeba konstatovat, že domácí CSKA hraje v naprosté pohodě a nyní jsou to hosté, kteří se trápí a leží na nich deka plná nervozity.

26
    Hosté to všemožně zkoušejí, jenže zatím se jim stále nedaří cokoliv vymyslet. Domácí pohodlně kontrolují své vedení.

28
    Hostující Smolov se nyní doslova probil až do zakončení, jenže byl v tísni a slabě zakončil do míst, kde stál brankář Akinfejev.

29
    Kousek za vápnem CSKA se k míči dostal Mamajev, jenže než stihl balon zpracovat, byl mu odebrán domácí defenzivou.

31
    Další souboj Jerjomenka a Kaborého skončil faulem v podání domácího útočníka.

32
    Domácí nyní vnikli do vápna soupeře, jenže celou akci překombinovali a také oni se k zakončení nakonec nedostali.

34
    Čas rychle plyne a domácí bez větších problémů drží své vedení.

36
    Nyní hosté také zahrozili. Až ke střele se dostal ve vápně Mamajev, gólman Akinfejev byl ale na svém místě a zasáhl.

38
    Za stále nepříznivého počasí se nám blíží konec prvního poločasu, nyní se hraje spíše ve středu pole.

40
    Berezuckij na hraně pravidel zastavil uvnitř vápna útočné snažení Smolova, pokutový kop se nepíská.

42
    Hosté mají nyní balon více ve své moci a domácí jsou zataženi do defenzivy.

43
    Centr do vápna CSKA posílal Pereyra, domácí ale dokázali míč odvrátit mimo vápno.

44
    Bibras Natcho padl nyní k zemi, když ho ve skluzu prošlápl Mauricio Pereyra. Balon budou mít domácí.

45
    Již běží poslední minuta prvního poločasu, nadále se balon pohybuje ve středu pole.

45

Hlavní rozhodčí Meškov nic nevymýšlel a hned po vypršení normální hrací doby ukončil první poločas.

Fotbalisté domácího CSKA Moskva mohou být maximálně spokojeni. Po poločase vedou nad Krasnodarem 1:0 a díky bezbrankovému stavu zápasu mezi Rostovem a Uralem to nyní vypadá, že by klidně dnes mohli oslavit zisk mistrovského titulu. Na obou stadionech máme před sebou ještě druhé poločasy, které začnou přibližně v 19:33.

Hráči se pomalu trousí zpět na hrací plochu, zápas bude za malou chvilku pokračovat druhým poločasem.

46

47
    Na dlouhý pas za obranu si naběhl ROMAN JERJOMENKO, který svůj úprk na brankáře Kricjuka proměnil v nekompromisní ránu na přední tyč – 2:0!
    47. Roman JERJOMENKO - 2:0

49
    Teď to budou mít hosté již opravdu složité. Domácí celek hraje dnes velmi dobře a zatím to na žádné velké drama nevypadá.

50
    Gazinskij skluzem zasáhl Jerjomenka. Sám se zranil, avšak míč budou mít domácí.

52
    Domácí fotbalisté jsou přibližně 40 minut od zisku titulu. V souběžně hraném zápase totiž Rostov hraje stále 0:0 s Uralem, což CSKA maximálně vyhovuje.

53
    Torbinskij nyní fauloval na vlastní polovině a za přečin proti pravidlům dostal žlutou kartu.

54
    Domácí hráči v zápase nadále dominují a hosté se stále musí soustředit hlavně na defenzivu.

55
    Na pravém křídle se k balonu dostal nyní hostující Smolov. Ze značného úhlu zkusil zakončit, míč ale poslal mimo.

57
    Počasí se sice trochu umoudřilo, oběma celkům se ale nadále hraje velmi těžko.

58
    Hezky se nyní na hranici vápna uvolnil Smolov, jeho ránu levačkou ale spolehlivě pokryl gólman Akinfejev.

59
    Tentokrát si Smolov naskakoval ve vápně na centr z pravé strany. K hlavičce se ale nakonec nedostal, protože mu míč uzmul jeden z protihráčů.

59
    Pereyra skluzem doslova podťal Jerjomenka a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

60
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Jurij Gazinskij, přichází Vjačeslav Podběrezkin.
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Joãozinho, přichází Francisco Wánderson.

61
    Na pravé straně měl trochu prostoru Mamajev, jeho pokus o centr ale zblokoval Dzagojev.

61
    Hodně prostoru měl nyní na polovině soupeře rozběhnutý Tošić, než dokázal zakončit, zpacifikoval ho ve vápně skluzem Kalešin.

62
    S důrazem to nyní přehnal Jerjomenko a po jeho faulu budou rozehrávat hosté.

63
    Další útočná akce domácích skončila ofsajdem. Hosté sice rychle rozehráli, po nepřesném pasu za obranu se ale k míči dostal v pohodě Akinfejev.

64
    Rostov nadále hraje s Uralem pouze 0:0 a CSKA tak může stále snít svůj sen o dnešním získání mistrovského titulu.

64
    Mamajev se pokoušel o kolmou průnikovou přihrávku mezi obránce, nikdo ze spoluhráčů ji ale nepochopil.

65
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Bibras Natcho, přichází Alexandr Golovin.

67
    Domácí stále v pohodě kontrolují dvoubrankové vedení. Hraje se v okolí půlící čáry.

68
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Mauricio Pereyra, přichází Ricardo Laborde.

69
    Rychlé nohy nyní ukázal opět útočník Musa, který už už předbíhal s míčem na kopačkách posledního obránce. Nakonec se ale hosté dokázali ubránit, když dobře skluzem ve vápně zasáhl Granqvist.

69
    Na druhé straně se až do zakončení dostal střídající Laborde, gólman Akinfejev jeho přízemní ránu v pohodě pokryl.
    69. Střela Labordeho

70
    Domácí již nikam nespěchají a v poklidu čekají na skulinku v defenzivě soupeře.

71
    Dnes se asi v Moskvě slavit nebude. Rostov totiž v zápase s Uralem právě skóroval a zdá se, že se bude muset rozhodnout až v posledním 30. kole.

73
    Do konce zápasu chybí nějakých dvacet minut. U balonu jsou sice hosté, zatím ale dost daleko od brány CSKA.

74
    V posledních minutách sledujeme spíše boj ve středu pole. Domácí se snaží hrát v klidu a zatím se jim to daří.

75
    Dzagojev zkoušel dalším dlouhým nákopem za obranu hledat Musu, ten byl ale opět dobře pokrytý.

76
    U lajny byl nyní na polovině soupeře faulovaný Jerjomenko, domácí samozřejmě nebudou s rozehrávkou nijak pospíchat.

76
    Hlavičkovat po centru do vápna chtěl Ignaševič, míč ale poslal nad bránu.

77
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Zoran Tošić, přichází Kirill Pančenko.

78
    Konec zápasu se neúprosně blíží a hosté tak zůstanou pravděpodobně na čtvrtém místě.

79
    Střídající Pančenko dostal chvilku po svém příchodu na hřiště žlutou kartu.

81
    Po rychlé kombinaci zkoušel z levé strany do vápna centrovat Torbinskij, defenziva CSKA ale zafungovala dobře a míč odvrátila.

82
    Domácí již opravdu nikam nespěchají, dnešní výsledek jim zajišťuje, že budou na prvním místě i před posledním ligovým kolem této sezony.

83
    Zpoza vápna zkusil vystřelit Musa. Jeho rána tentokrát postrádala razanci i přesnost.

83
    Dzagojev posílal kolmý pas do vápna na Musu, ten si ho ale špatně zpracoval.

84
    Další centr do vápna posílal z levé strany Torbinskij, domácí se ale opět ubránili.

85
    Sigurðsson zápasnickým chvatem složil k zemi Pančenka a dostává žlutou kartu.

85
    Další centr z levé strany v podání Torbinského doputoval až na kopačky Smolova, ten ale nedokázal z otočky zakončit.

87
    Domácí již nic nevymýšlejí a soustředí se hlavně na to, aby zápas dohráli s čistým kontem.

88
    Na trávníku se u lajny ocitl Jerjomenko a následuje přímý kop pro domácí celek.

88
    Do vápna chtěl centrovat Dzagojev, jenže jeho centr byl hodně přetažený a skončil v zámezí.

90
    Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby. Uvidíme, kolik hlavní rozhodčí ještě nastaví.

90
    Ještě tady máme rohový kop pro hostující celek.

90
    Po rohu byl faulovaný Torbinskij a následuje standardka pro hosty.

90
    Jenže centr do vápna se hostům vůbec nepovedl a míč končí v zámezí.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90+1
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Ahmed Musa, přichází Sergej Tkačjov.

90+2
    Domácí chtějí zápas dohrát na polovině soupeře a zdá se, že by se jim to mohlo povést.

90+3
    Kaboré nesmyslně naskočil do Wernblooma a dostává přímo červenou kartu.
    90+3. Faul za červenou kartu

90+3

Je za námi zápas 29. kola ruské Premier Ligy, ve kterém vedoucí celek CSKA Moskva vyhrál na domácím hřišti nad Krasnodarem 2:0. Domácí fotbalisté se tak výrazně přiblížili titulu, nyní jim stačí v posledním kole vyhrát na hřišti Kazaně. Poslední zápasy jsou na programu v sobotu 21. května s jednotným výkopem ve 12:30. (20:27:46)