Hull City – Sheffield Wedn. 1:0 (kon.)
Hull City AFC
1:0 (0:0)
Sheffield Wednesday
Sobota 28.05.2016, 18:00 • Wembley Stadium, London • Anglická Championship • Finále

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek sobotního večera. (19:57:30)

Finančně nejhodnotnější fotbalový zápas všech dob je za námi. Lépe ho zvládl Hull, který kromě postupu do Premier League, získá za vítězství a postup zhruba sedm miliard korun.
    Mo Diamé tedy Hullu vystřelil postup mezi anglickou smetánku a zcela zaslouženě se stal mužem zápasu.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:10.

Je dobojováno! Sledovali jsme parádní zápas, který nabídl mnoho šancí, ale pouze jednu branku. Tu vstřelil Mohamed Diamé, který tak rozhodl o tom, že do Premier League postoupil Hull City AFC! Nutno dodat, že domácí celek byl dnes aktivnější, měl více šancí a dle mého názoru postoupil zaslouženě. Hosté bojovali, také měli několik zajímavých střel, ale branku nevstřelili a mezi anglickou smetánku tedy neproklouzli.

90+7

90+6
    Helan se ocitl sám na hranici velkého vápna, ale jeho technický pokus přesný nebyl a míč skončil nad brankou.

90+5
    Tak poslední šance, roh pro Sheffield!

90+4
    Sheffield to ještě zkouší dlouhými nákopy, ale vypadá to, že Hull si těsné vedení pohlídá.

90+2
    Po zásahu domácího brankáře odpískal rozhodčí faul. Jakupovič samozřejmě zůstal ležet na trávníku a šetří cenné vteřinky.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Hull zvládá konec zápasu na jedničku, drží míč na polovině soupeře a kráčí za postupem do Premier League.

87
    Střídání v týmu Sheffield Wednesday FC: ze hřiště odchází Pudil, přichází Joao.

87
    Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Hernandez, přichází Meyler.

85
    Nyní se ale hosté skvěle prokombinovali do vápna Hullu, ale Bannan nezvládl zpětnou přihrávku a nic z toho tedy nebylo.

84
    Z rohu ale nic nebylo a dopředu už pospíchají hráči Sheffieldu, kterým se velmi rychle krátí čas.

83
    Rohový kop pro Hull.

83
    Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Snodgrass, přichází Clucas.

82
    Fanoušci Sheffieldu netrpělivě koukají na časomíru, naopak fanoušci Hullu už pomalu začínají slavit. Rozhodnuto ale ještě není, protože ve fotbale se může stát cokoliv!

80
    Nakonec ale domácí získali míč a vydali se dopředu. Tentokrát ale Diamé nemířil přesně a stav zápasu se nemění.

78
    Hostující celek je opět u míče a trpělivě kombinuje, zatím ovšem daleko od branky Hullu.

76
    A ani z další akce nic nebylo. Sheffield to bude mít velmi, ale opravdu velmi těžko, protože na vyrovnání má nějakých zhruba patnáct minutek.

74
    Hráči Sheffieldu se samozřejmě hned tlačí dopředu, ale úvodnímu útoku po první brance Hull odolal.
    72. DIAMÉ - 1:0

72
    Hull City právě vstřelil branku!
    Ale na tohle už byl i Westwood krátký! Po kombinaci napřáhl z dobrých dvaceti metrů aktivní MOHAMED DIAMÉ, který to trefil opravdu parádně, protože míč skončil přesně pod břevnem a Hull udělal velký krok k postupu mezi anglickou smetánku.

71
    Je před námi dvacet minutek, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne. Vše je otevřené, takže se máme na co těšit.
    Brankář Westwood už dnes několikrát podržel svůj celek.

69
    Ale ani Sheffield na polovině soupeře nic nevymyslel, tedy kromě další nepřesné kolmé přihrávky na Hoopera. Od své branky bude rozehrávat Jakupovič.

67
    Kombinační akce domácího celku skončila nepřesnou přihrávkou a k míči se dostal Westwood, který je zatím jednoznačně nejlepším hráčem Sheffieldu.

66
    Hull je nyní o něco aktivnější, ale hosté velmi dobře brání. Šancí jsme viděli dost, ale na úvodní gól, který by byl možná i vítězný, stále čekáme.

64
    Střídání v týmu Sheffield Wednesday FC: ze hřiště odchází Wallace, přichází Helan.

62
    Ani z tohoto rohu nic nebylo a před námi je ještě zhruba třicet minutek. Pokud by branka nepadla, tak nás čeká prodloužení a pokud by se ani v něm nerozhodlo, na řadu přijdou pokutové kopy.

61
    Rohový kop pro Sheffield Wednesday FC.

60
    A na druhé straně to vzal na sebe Forestieri, ale z hranice velkého vápna nemířil přesně a míč skončil nad břevnem domácí branky.

58
    A další velká šance domácích! Po bleskové akci přišla přihrávka před branku, ale Dawson v zakončení selhal a z malého vápna poslal míč vysoko nad branku!

56
    Ve druhém poločase se hraje v hodně svižném tempu. Oba celky se tlačí dopředu a diváci se rozhodně nenudíme, sledujeme parádní zápas, kterému chybí pouze góly.
    54. Dawson (HLL)

54
    Po centru se na zadní tyči dostal k míči zcela volný Dawson, ale dalším skvělým zákrokem se prezentoval Westwood, který opět podržel svůj celek!

53
    Po bleskové akci je tu další rohový kop, tentokrát ale pro domácí Hull.

52
    Ale ani ze svého třetího rohu hosté nic nevytěžili a na úvodní branku tedy i nadále čekáme.

51
    Po další akci je tu rohový kop pro Sheffield.

50
    Po centru do vápna se dral za míčem Hooper, ale na hrací ploše ho nezachytil a od své branky bude tedy rozehrávat Jakupovič.

49
    Český reprezentant nyní pořádně naložil Odubajovi, který chvíli ležel na trávníku, ale po chvilce se zvedl a hraje dále.

48
    Nakonec to hosté zkusili po pravé straně, ale výborně zasáhl Davies, který získal míč pro svůj celek.

47
    Sheffield je u míče a kombinuje, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Jakupovič.

46

Hráči obou celků se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
    Statistiky prvního poločasu, který vyšel lépe Hullu. Branky jsme se ale nedočkali.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý zápas, který nabídl několik šancí, ale branky jsme se nedočkali a Hull tak hraje s Sheffieldem 0:0. Největší šanci měl asi domácí Diame, ale po jeho ráně skončil míč na tyči. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavé a máme se tak na co těšit.

45+2

45+2
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a v prvním poločase se už nic nestane.

45+1
    Rohový kop pro Sheffield.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
    44. Odubajo (HLL)

44
    A další obrovská šance Hullu! Po krásné kombinaci se sám před brankářem ocitl obránce Odubajo, ale i tentokrát byl úspěšnější skvěle chytající Westwood!

42
    Zahrozil také Sheffield. Po zajímavém centru se do zakončení dralo několik hráčů, ale ve vápně Hullu kraloval Dawson, který míč uklidil do bezpečí.
    40. Diame (HLL)

40
    Diame to vzal na sebe, obešel tři protihráče a dostal se do zakončení, ale po jeho střele orazítkoval míč jen pravou tyč! Sheffield měl nyní obrovské štěstí!

38
    Hráči Sheffieldu získali míč, ale směrem dopředu nic nevymysleli a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

37
    Zatím se do hry příliš nedostal Daniel Pudil, který se do útočných akcí svého celku nezapojuje. U míče jsou nyní domácí, tak uvidíme, co vymyslí.

35
    Obránce Odubajo se dostal do zakončení, ale jeho pokusu pár decimetrů chybělo a Westwood tentokrát zasahovat nemusel. Hull je nyní jasně lepší.
    34. Hernandez (HLL)

34
    Obrovská šance Hullu! Hernandez dostal přihrávku za obranu a byl zcela sám před Westwoodem, ale ten ramenem míč vyrazil nad branku! Parádní zákrok hostujícího brankáře.

32
    Domácí se nyní prokombinovali až do vápna svého soupeře, ale ke střele se žádný z hráčů nedostal.

30
    Na druhé straně to vyzkoušel Forestieri, ale rána se mu vůbec nepovedla a míč skončil několik metrů vedle domácí branky.
    28.

28
    Po rohovém kopu se jeden z hráčů Hullu dostal do zakončení, ale míč směřující do branky vykopl z brankové čáry obránce Sheffieldu!

27
    Za dlouhým míčem se hnal domácí útočník, ale jako první byl u kulatého nesmyslu Westwood, který se s ním ovšem dostal do zámezí. Roh pro Hull.

25
    A nakonec domácí fotbalisté míč vybojovali a hned se vydali dopředu, jenže rychlá akce Hullu skončila jen další nepřesnou přihrávkou.

24
    Sheffield kombinuje na polovině hřiště, ale domácí skvěle napadají.

23
    Ale ani Hull nic nevymyslel. Oba celky se stále tlačí dopředu, ale ve finální fázi se jim nedaří podle představ. Úvodní branka by zápasu hodně pomohla, tak uvidíme, zda se ji dočkáme.

22
    Hull se neprosadil a Sheffield šel do přečíslení čtyři na tři, ale Hooper pokazil přihrávku a celou akci zastavil. Na tahu jsou tak opět domácí fotbalisté.
    Je za námi úvodních dvacet minutek. Viděli jsme několik zajímavých střeleckých pokusů, ale žádný se zatím neujal a Hull tak hraje se Sheffieldem stále bez branek. Rozhodně se ale nenudíme.

18
    Hráčům Hullu se v posledních minutách nedaří a pouze se brání. U míče jsou nyní opět hráči Sheffieldu, kteří kombinují a snaží se něco vymyslet.
    16. Wallace (SHW)

16
    Ze standardní situace to vyzkoušel Wallace, ale s jeho zajímavým pokusem si opět poradil Jakupovič, který si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže!

15
    Po dalším faulu jsou u míče opět hráči Sheffieldu, který jsou v posledních minutách aktivnější a stále se tlačí dopředu.

13
    Z prvního rohu ale Sheffield nic nevytěžil a stav zápasu se tedy nemění. Na úvodní branku i nadále čekáme.
    12. Forestieri (SHW)

12
    A Forestieri to vyzkoušel z úhlu, ale s jeho povedeným pokusem si pozorný Jakupovič poradil a míč vyrazil na úvodní rohový kop.
    11. Žlutá karta

11
    Kapitán Hullu Dawson nestíhal v souboji, zatáhl za záchranou brzdu a za tento faul vyfasoval žlutou kartu.

10
    A nakonec si zahrál i brankáře Westwood, který ale nic nevymýšlel a okamžitě poslal kulatý nesmysl na polovinu Hullu, kde se hlavičkou prosadil Dawson.

9
    Snad poprvé to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a Sheffield bude vhazovat. Pudil nikam nepospíchá.

8
    A ani tentokrát z toho nic nebylo. Hull se v pohodě ubránil a nyní už kombinuje.

7
    U míče jsou hráči Sheffieldu, kteří kombinují na polovině Hullu, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Jakupovič. Ten zatím neměl vůbec žádnou práci.

6
    Hull je zatím o něco aktivnější, a to hlavně směrem dopředu. Sheffield zatím na polovině soupeře zatím nic nevymyslel.
    5. Huddlestone (HLL)

5
    A registrujeme první střelecký pokus. Po bleskové akci to vyzkoušel domácí Huddlestone, ale s jeho pokusem z hranice velkého vápna si pozorný Westwood dokázal poradit a stav se tedy nemění.

3
    Sheffield, který je dnes brán jako hostující celek, se vrhl do útoku, ale Bannan se neprosadil a nakonec o kulatý nesmysl přišel. Reklamoval sice faul, ale marně.

2
    Nakonec se Hull přeci jen vydal dopředu, ale byl z toho útočný faul a poprvé je na tahu i Sheffield Wednesday v jehož základní sestavě nechybí Daniel Pudil.

1
    Úvodní výkop obstarali hráči Hullu, kteří kombinují na své polovině a zatím nikam nepospíchají. Dá se očekávat, že úvod bude velmi opatrný, přeci jen hraje se o hodně.

1

Vše je připraveno a jeden z nejsledovanějších zápasů v této sezoně může začít, jdeme na to!

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Hullem a Sheffieldem začne za malý okamžik. Na řadě jsou nezbytné oficiality.
    Na stadionu panuje naprosto elektrizující atmosféra.

Hull City AFC: Jakupovič – Odubajo, Dawson (C), Davies, Robertson – Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Snodgrass – Diame – Hernandez
    Náhradníci: Kuciak – Akpom, Bruce, Clucas, Maguire, Maloney, Meyler

Sheffield Wednesday FC: Westwood – Hunt, Lees, Loovens (C), Pudil – Wallace, Lee, Forestieri, Hutchinson, Bannan – Hooper
    Náhradníci: Wildsmith – Matias, Nuhiu, Helan, Joao, Lopez, Sasso

Rozhodčí: Madley – Benett, Kirkup.
    Wembley dnes bude praskat ve švech a myslím si, že nás čeká opravdu velký zápas.

Fanoušci Sheffieldu mají před zápasem dobrou náladu a nepochybují o tom, že jejich celek zvítězí.

Finálové utkání začíná v 18:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Můžete se tak těšit na podrobný komentář a chybět samozřejmě nebudou ani tradiční gify, takže všechny zajímavé momenty uvidíte. Nenechte si proto duel ujít.

MÍSTO ZÁPASU

Finálové utkání o postup do Premier League se odehraje v Londýně na supermoderním Wembley Stadium, který má kapacitu 90 tisíc. Stadion byl otevřen v roce 2007.

SHEFFIELD WEDNESDAY FC

Sheffield obsadil ve druhé lize šesté místo, tedy poslední postupové místo do play-off. Sheffield nasbíral 74 bodů a před sedmým Ipswichem měl k dobru pět bodů. Sheffield se v sezoně spoléhal hlavně na Forestieriho, který nastřílel patnáct branek a na šest jich přihrál. Nutno dodat, že dres Sheffieldu obléká český reprezentant Daniel Pudil.

V play-off narazil Sheffield na Brighton a byl to souboj Pudila a Skaláka. Domácí zápas zvládl Sheffield skvěle, když po dobrém výkonu vyhrál 2:0 a udělal velký krok k postupu. V odvetě byl Brighton hodně aktivní, měl obrovský tlak a dostal se i do vedení, jenže ještě v prvním poločase Sheffield srovnal a rozhodl tak o svém postupu do finále. Nutno dodat, že další branka už nepadla a zápas skončil nerozhodně 1:1.
    Na tréninku Hullu panovala dobrá nálada, tak uvidíme, jak se to promítne do finálového duelu.

HULL CTY AFC

Hull obsadil ve druhé lize čtvrté místo, když na první Burnley ztratil deset bodů, na druhé Middlesbrough bodů šest a na třetí Brighton také šest bodů. V sezoně se Hull spoléhal hlavně na Hernandeze, který nastřílel slušných 20 branek a stal se třetím nejlepším střelcem druhé nejvyšší soutěže, tedy Championship.

V semifinále play-off narazil Hull na Derby a byl to hodně zajímavý dvojzápas. Hull totiž zvládl úvodní zápas na hřišti Derby skvěle, když vyhrál 3:0 a nikdo nepochyboval, že do finále postoupí právě Hull. Jenže doma Hull nepředvedl dobrý výkon a už ve 36. minutě prohrával o dvě branky a vše bylo otevřené. Žádná další branka už ale nepadla a do finále tak nakonec přeci jen postoupil Hull City AFC. Nutno ale dodat, že to byla velká fuška.

Zdravím všechny příznivce fotbalu. Anglická Premier League už skončila a tak se zraky všech ubírají do Londýna, kde se ve Wembley odehraje finále play-off o postup právě do nejvyšší anglické soutěže. Narazí na sebe Hull City a Sheffield Wednesday a čeká se obrovská bitva. Mírným favoritem je Hull, ale tenhle zápas může dopadnout opravdu jakkoliv.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.