3:2 (1:2, 1:0, 1:0) Stav série: 1:0
HBC Kladno
Sobota 04.06.2016, 18:00Coalsoft play-off Extraligy • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý sobotní podvečer z Pardubic! Finálová sérii CCM hokejbalové extraligy je tady, už za pár minut proti sobě poprvé vyběhnou, dnes domácí, Pardubice, které budou bojovat s Kladnem.

Kladenští hokejbalisté mají před sebou velkou výzvu, a to ovládnout hokejbalovou extraligu už třetí rok po sobě a završit tak mistrovský hattrick. Naopak Pardubice toto svému soupeři chtějí jednoznačně překazit a titul ukořistit pro východní Čechy.

V areálu, kde se nachází i pardubická plocha pod umělým osvětlením, které dnes bude také potřeba, už se sešlo poměrně hodně fanoušků. Uvidíme, jaká bude nakonec návštěvnost.

00:01

00:07
    Míček ihned skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:33
    Domácí Česák se mezi kruhy dostal k míčku, přesně vystřelit ale už neodkázal.

00:45
    Pardubice se ale stále drží v útoku a snaží se být hodně nebezpečné.

01:10
    Kladnu se zatím vůbec nedaří hra směrem dopředu, jen jednou si pomohlo výhozem přes všechny čáry.

01:25
    Jirotka musel krýt nebezpečnou a především nenápadnou střelu ze středového kruhu, nakonec to ale strážce hostující svatyně bezpečně zvládl.

02:08
    První přesilová hra pro domácí! Petr Šícha dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

02:34
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Domácí se dostávají z přesilové hry do brzkého vedení! ROMAN KREJČÍ dostal nabito na levou část modré čáry a jeho následný projektil zapadl do sítě – 1:0.

02:59
    Kladno se ihned snaží odpovědět a drží se nebezpečně před Stárkem.

03:56
    Domácí Gabriel dostává dvě minuty za napadení a bude to přesilová hra také pro hosty.

04:12
    Od úvodních vteřin se hraje hodně tvrdě, což se nyní hostům nevyplatilo a hra se stěhuje zase do středního pásma.

05:29
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Krásná souhra hostujících hráčů končí i vyrovnávající brankou! Po přihrávce Davida Šrámka uklízel, dá se říci, do prázdné branky ONDŘEJ PRAŽÁK – 1:1!

06:12
    Poslední chvíle patří spíše hráčům Kladna, který se snaží využít svojí převahu a jít do vedení.

06:49
    Kladno už je nyní výrazněji lepší, Pardubice se ale snaží svědomitě bránit a neinkasovat.

07:08
    Pliml si seběhl před branku Autoskla a tečoval prudký míček, jenomže Stárek byl připravený!

08:15
    Kohout šel úplně sám na domácí bránu, jenomže se mu nakonec nepovedlo ani zakončit!

08:54
    Pardubice se už dostávají spíše k hodně nebezpečným brejkovým situací, vidět je ale více hostující celek.

09:04
    ONDŘEJ PRAŽÁK využil odraženého míčku mezi kruhy a pořádnou dělovkou nedal domácímu brankáři šanci – 1:2.

09:36
    Hokejbal v obrovském tempu i nadále pokračuje, je to ale stále Kladno, které je, co se týče do útoku, viditelnější.

10:06
    U levé tyče hostující brány nyní nastal veliký závar, hodně vidět byl Kubeš, který ale nedokázal nakonec procpat míček za záda Jirotky.

10:48
    Kladenští se prezentují na nadále povedenými kombinacemi, tentokrát se tak stalo po levém křídle, když na vzdálenější tyči čekal na přihrávku Potehin. Do dvoubrankového vedení se ale v této chvíli hosté nedostali.

14:01
    Hostující Ogurčák oslabuje na dvě minuty svůj tým a domácí tak mají možnost na srovnání.

14:26
    Domácí se snaží kombinovat a drží se v útoku, nějaká větší šance ale nepřichází.

14:50
    Autosklo je i nadále nastěhované v útoku, Jirotka ale řešit nic výraznějšího nemusel.

15:00

První perioda je minulostí. Lépe do ni sice vstoupili hráči Pardubic, kteří šli i do vedení, jenomže dvě branky hostujícího Ondřeje Pražáka pak vývoj převrátily na stranu Kladna, které si své vedení udrželo i minimálně do začátku druhé třetiny.

15:01

15:25
    Krejčí se snažil prudce po zemi nahazovat na branku, Jirotka si to ale pohlídal.

15:49
    Domácí začali druhou periodu velice aktivně a už měli i dvě veliké šance na skórování. Pokaždé ale míček prolétl těsně vedle odkryté tyče.

16:39
    V útoku se snaží usadit hráči Kladna, kterým se to i po chvíli podařilo.

17:02
    A byla z toho hned veliká příležitost! Šícha dostal míček mezi kruhy a mohl jít nepatrně sám na brankáře, Stárek ale nedovolil, aby míček prošel za jeho záda.

17:24
    V rohu hřiště zůstává po souboji ležet domácí obránce Vlasák, který dostal úder zřejmě do nosu.

17:24
    Vlasák bude v pořádku a po svých odchází na střídačku.

17:39
    Míček letí nad branku Kladna a také přes ochrannou síť.

18:15
    Kladno vystihlo špatnou přihrávku domácích a hned z toho bylo přečíslení a povedená akce s koncovkou. Ondřej Pražák ale dnes potřetí Stárka nepřekonal.

18:40
    Po vhazování se míček odrazil na střed modré čáry, odkud přesnou pumelenici vyslal PETR FILIP – 2:2!

19:44
    Minutu po obdržené brance se Kladno už dokázalo usadit v útoku, Stárek si navíc musel připsat už i jeden důležitý a těžký zákrok, když se na něho řítil rozjetý Pražák.

20:47
    Obrovská šance domácího Březiny, ten se ocitl sám před brankářem, nedokázal ale procpat míček do sítě!

20:47
    A vidíme i první větší šarvátku, Kudela s Březinou se dokonce ocitli v kravatách na zemi.

21:30
    Hraje se spíše ve středu pole, nyní se ani jeden z celků před branku nebezpečněji nedostává.

22:47
    Kudela opustil trestnou lavici a hned se po pravém křídle hnal do veliké šance, Stárek ho ale i nadvakrát vyčapal!

22:47
    A hned je z toho další strkanice, tentokrát už se do ni zapojilo více hráčů.

23:11
    Pardubice už jsou ve druhé třetině výrazně aktivnější a snaží se z toho vytěžit i vedoucí branku. Jenomže Kladno má ze hry možná stále trochu více.

23:47
    Hostující Pražák dnes logicky touží hodně po hattricku, proto to nyní zkoušel od modré a Stárek se musel hodně natahovat ke své levé tyčce. Nicméně, míček nakonec letěl těsně vedle.

24:55
    Zdá se , že se domácím povedlo nepatrně převzít iniciativu na svojí stranu, protože nyní musí být Jirotka hodně pozorný, aby neinkasoval.

26:10
    Obrovská mela před bránou Kladna! Do hodně tvrdých kontaktů se dostalo hned několik hráčům z každého týmu!

26:10
    Na palubovce se to postrkuje i nadále, rozhodčí se snaží situaci uklidnit.

27:17
    Dvě obrovské šance Pardubic! Neskutečný Jirotka ale chytá i tvrdý projektil Bílého z prostoru mezi kruhy!

27:38
    Na druhou stranu se zase hnal Šrámek, který těsně netrefil odkrytý pravý růžek domácí brány.

27:55
    Teď se zase v útoku drží Kladno, Pardubice si ale vzaly ponaučení z první třetiny a hráči Kladna tak nemají prostor na dlouhou kombinaci.

29:15
    Autosklo vyhazuje míček přes všechny čáry, vhazovat se bude po levé ruce Stárka.

29:48
    Hnízdil dostal míček na hokejku a z otočky se rychle snažil vstřelil k pravé tyči, někteří jeho spoluhráči už zvedali ruce nad hlavu. Branka to ale nakonec není!

30:00

Na umělém povrchu se během přestávky objevila dýmovnice...To jistě nepotřebuje komentář.

30:01

30:58
    Pardubice se prozatím nikam neženou a snaží se hrát klidnou hru, to Kladno napadá v útoku a snaží se rychle skórovat.

31:14
    Domácí Česák vyslal o modré tedy pořádnou ránu, míček jen prosvištěl okolo branky do ochranné sítě.

32:19
    Na druhé straně střílel Kohout, ovšem z voleje a navíc s hokejkou pořádně vysoko, takže se pochopitelně hra přerušuje.

32:38
    Pardubický Gabriel střílel ze stejných míst, jako před pár desítkami vteřin jeho kolega. Jirotka s tím tentokrát měl ale o dost více práce, skákavý míček nakonec zpacifikoval až u pravé tyče!

33:35
    Za hákování dostává dvě minuty domácí Kubeš.

33:58
    Soukup si navedl míček ke střele k pravé tyči, ovšem Stárek ramenem vytěsňuje!

34:35
    Stárek znovu v akci! Tentokrát na něho šla střela od modré čáry, ovšem dobře viditelná.

35:37
    Kladno je i nadále nastěhované v útoku a Pardubice příliš dopředu nepouští.

36:04
    Jiřík střílel sice z větší vzdálenosti, také kousek od modré, jenomže míček byl zblokován obranou hostů, takže Jirotka nakonec musel být hodně pozorný.

36:18
    Karta se trochu otočila, poslední minuty patřily hostům, nyní to jsou ale domácí hráči, kteří jsou v útoku nebezpeční.

36:41
    Od pravé strany mantinelu nahodil míček na bránu Josef Česák a ONDŘEJ BŘEZINA šikovnou tečí posílá Pardubice do vedení – 3:2!

37:43
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Mašík – 2 min., podražení).

38:12
    Po nahození se míček odrazil od mantinelu na bekhend hostujícího Špačka, který ale těsně netrefuje!

38:47
    Hostující přesilová hra pokračuje a Kladno se snaží pochopitelně vyrovnat. Dnes jsou ale výrazným článkem ve hře oba brankáři a jejich výborné zákroky.

39:50
    Hraje se před bránou Pardubic a před námi je posledních pět minut třetí třetiny. Možná i zápasu, uvidíme!

40:11
    Po vhazování se do míčku opřel Šícha, klec ale těsně netrefuje.

41:02
    Hned nadvakrát zakončil domácí Česák, ani jednou to ale nebylo podle představ, i když byl v dobrých pozicích.

42:02
    A přesně o minutu později už tlak Autoskla přerušuje raději Jirotka.

42:33
    Pražák se hnal za nahozeným míčkem, jenomže z branky vylétl Stárek, který celou situaci přerušil.

42:46
    Hodně aktivní Pražák se tentokrát dostal k odraženému míčku na pravé straně, ani nyní ale Stárka potřetí nepřekonal.

43:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Kladnu schází jedna branka, proto hostující tlak pomalu ale jistě graduje.

43:19
    Oddechový čas pro ALPIQ.

43:19
    Hráči jsou zpět na ploše, vhazovat se bude u domácí brány.

43:55
    Domácí Březina šel s Kubešem do přečíslení, druhý jmenovaný ale na míček nedosáhl, protože na něho byl příliš prudký.

44:20
    Napínavá koncovka zápasu pokračuje s bouřlivou atmosférou, kterou může tvořit klidně i pět set diváků.