Kladno – Pardubice 1:2 (po pr.)
HBC Kladno
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 1:2
HBC Pardubice
Pátek 10.06.2016, 15:45 • ČEZ Stadion, Kladno • Coalsoft play-off Extraligy • Finále

To je ode mne vše a přeji příjemný víkend. (17:39:21)

Nutno podotknou, že rozhodující branka je plna pochybností. I mě se zdálo, že branka padla až po přerušené hře. Kladno však mělo rozhodnout tento zápas mnohem dříve a nemuselo vůbec koukat na Pardubický tým, který převážnou část zápasu tahal za kratší konec. Díky brankám Urbance a Březiny však v dnešním utkání vítězí 2:1, když za domácí jedinou branku obstaral Špaček. Pardubice tak v neděli v případě vítezství mohou slavit zde na Kladně titul.

46:25 BŘEZINA - 1:2

46:25
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice rozhodují utkání, když BŘEZINA ONDŘEJ protlačil míček za záda Jirotky. Bez asistence.

45:20
    Začalo prodloužení. Kladno se bude muset bránit a hosté se budou snažit rozhodnout. Protože ještě minutu a kousek budou hrát kladenští v oslabení.

45:01

Je za námi zápas, který nezná vítěze. Kladno bylo převážnou část zapasu lepším týmem. Nedokázalo však tlak přetavit k vítezství a budeme sledovat prodloužení.

45:00

44:45
    Tak pozor ! Přeci jen se ještě něco stane. Vyloučen hráč Kladna Štěpáník za sekání. A hosté budou mít šanci utkání ještě rozhodnout. Do konce zápasu zbývat pouze 15. sekund.

44:12
    Kladno hraje v plném počtu. A poslední minuta tak pravděpodobně proběhne v pěti na obou stranách.

43:54
    Probíhá oddechový čas domácích.

43:24
    Kladno se zatím perfektně brání. Jde o hodně.

42:12
    Pardubice budou mít před koncem utkání také možnost přesilové hry. Vyloučen kladenský Soukup.
    41:54 Pardubický útočník však zaváhaní nepotrestal.

41:54
    Chybu v obraně udělal kladenský Soukup. Pardubický útočník však zaváhaní nepotrestal.

41:26
    Hosté jsou kompletní.

41:25
    Kladno oblehá branku hostí. Zatím však bez efektu.

41:00
    Málem však udeřili hosté, když hráč Pardubic Krejčí v samostatném úniku netrefil branku.

Zdeněk Kolbaba

Branky a nahrávky: 27. Špaček (Potěchin) – 30. Urbanec (Kubeš, Bílý), 47. Březina

HBC Kladno: Jirotka (Hájek) – Kudela, Pospíšil, Příhoda, Pliml, Dědič, Soukup, Hnízdil, Potekhin, Špaček, Ogurčák, Šrámek, Pražák, Kohout, Šícha, Štěpaník, Schnaubelt, Nosek, Vondrák, Haisman, Šťastný.
    HBC Pardubice: Stárek (Smekal) – Mašík, Jiřík, Filip, Krejčí, Pecina, Mokříž, Kosina, Kamaryt, Urbanec, Bílý, Gabriel, Březina, Kubeš, Česák, Kasal, Urban, Vlasák, Merta, Skřivánek, Kunc

Rozhodčí: Marek Kralovič, Vladislav Olezs