2:3 (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 1:3
HBC Pardubice
Neděle 12.06.2016, 10:00Coalsoft play-off Extraligy • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Zdravím z ČEZ Stadionu v Kladně. Dnes máme na programu 4. zápas finálové série mezi Kladnem a hosty z Pardubic. Stav série je po třech odehraných zápasech 1:2 na zápasy a Pardubicím tak dnes k mistrovskému titulu stačí jakkoliv vyhrát. Kladno se bude snažit vynutit si rozhodující 5. zápas v Pardubicích, který by se hrál ve středu.

Hráči už jsou na hrací ploše. Utkání za malou chviličku začne.

00:01

00:10
    Utkání okamžitě začalo bojovně s několika souboji na obou stranách.

01:02
    Tvrdý souboj u mantinelu svedl kladenský Šrámek s Pardubickým Kubešem.

01:50
    Nyní je Kladno v první souvislejším tlaku na branku hostí.

02:22
    Hosté se ubránili a zakládají svojí útočnou akci.

02:58
    Utkání zatím probíhá ve velkém tempu v jakém ještě ani jeden z předchozích zápasů neprobíhal.

04:00
    Utkání se přelévá z jedné strany na druhou. Nikdo však zatím nebyl v nějaké větší šanci.

04:30
    Až nyní Štěpáník (Kladno) tvrdě napřáhl z mezikruží a nechal Stárka vyniknout.

05:17
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Nedáš dostaneš se ukázalo v tomto případě, když nahrávku z buly od Urbana dokázal skvěle zužitkovat VLASÁK LUKÁŠ a překonal kladenského brankáře střelou do rohu branky. Asistence: Urban.
    05:17 VLASÁK - 0:1

05:28
    Kladno bude moci okamžitě vyrovnat. Za vysokou hůl vyloučen hráč Pardubic Otto Urbanec.

06:21
    Kladno se tlačí na branku a spěchá za vyrovnáním, zatím však bez kýženého úspěchu.

07:28
    Pardubice jsou kompletní. A zejména jejich brankář Stárek pokračuje v trendu minulého zápasu a přivádí kladenské střelce k šílenství.

08:22
    Nyní jsme viděli závar před kladenskou brankou, ale nikdo z Pardubických nedokázal volný míček zastrčit do záda Jirotky.

08:56
    Po drobném souboji a kontaktu s hráčem Kladna zůstával chviličku ležet na zemi Pardubický hrdina poslední minut, brankář Stárek. Nejedná se však o nic vážného a bude v pořádku.

09:45
    V utkání je pořád mnoho soubojů a utkání je opravdu hodno finálové sérii.

10:25
    Potěchin (Kladno) nyní od modré nahodil na branku a nastartoval tlak Kladna, který bude pokračovat po té co bude vhozeno buly před brankou Pardubic. Branka byla totiž pardubickým brankářem posunuta.

11:03
    To samé uvidíme nyní. Tentokrát však za zakázané uvolnění hostí.

11:55
    A z nenápadné akce Pardubic je nakonec branka, která zvyšuje jejich náskok na dvě branky. Po nahrávce od Mašíka pokračoval sám směr kladenská branka URBANEC OTTO, který tvrdou střelou propálil Jirotku. Asistence: Mašík.
    11:55 URBANEC- 0:2

12:38
    A Pardubice budou mít další příležitost. Na trestnou lavici totiž míří kladenský Pospíšil.

14:00
    Přesně na začátku poslední minuty dokázal zmírnit tlak kladenský Pliml a vyhodil z pásma domácích.

14:28
    Kladno je kompletní.

15:00

Je za námi první třetina čtvrtého utkání v němž Kladno prohrává po první třetině 0:2 proti Pardubicím. V následujících dvou třetinách tak Kladno bude mít co dělat aby si vynutilo alespoň pátý rozhodující zápas.

15:01

15:20
    Druhá třetina začala náporem Kladna. Pardubice mu zatím dokáží odolávat a nepouští Kladno do nebezpečnější situace.

16:25
    Nyní se situace otočilo. Pardubice drží míček za brankou Kladna a snaží se prodlužovat čas co to jde.

17:10
    Nyní postupoval kladenský Štěpáník sám na Stárka, udělal mu kličku a už to vypadalo, že bude úspěšná. Nakonec se však proti míčku objevila lapačka Stárka a stav zůstává stejný.
    17:10 Fantastický zákrok brankáře

17:48
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno se dostává Pardubicím na dostřel ! Krásnou kombinaci kladenský ve které byli Potěchin a následně Pospíšil, zakončuje tvrdou střelou TOMÁŠ KUDELA a snižuje tak na rozdíl jediné branky. Asistence: Potěchin a Pospíšil.
    17:48 KUDELA - 1:2

19:30
    Kladno pomohla branka jako živá voda na mrtvého. A Pardubice mají co dělat aby znovu neinkasovali. V dobrý šancích se nyní octil zejména kladenský Štěpáník.
    19:30 Velká šance hostů

20:10
    I nadále pokračuje tlak kladenských. Po souboji před brankou tady máme potyčku. Zejména pěstí souboj kladenského Špačka a pardubického Mokříže zvedl fanoušky ze sedaček.

20:10
    Za hrubost jsou také oba hráči vyloučeni na 2+2 minuty.

20:50
    Kladno jde do přesilové hry. Za hrubost vyloučen Pardubický Urban.

20:59
    A ihned je tu další potyčka před brankou Pardubic. Tentokrát si nerozuměli kladenský Kohout a Pardubický Filip Petr. Jsou vyloučeni stejně jako jejich kolegové z předešlé potyčky na 2+2 minuty.
    Další potyčka

20:59
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Kohout – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Petr – 2 min.).

21:10
    Kladenská přesilová hra pokračuje a vyrovnání je pro Kladno blízko. Tlak který nyní nastolilo není možní, pokud ho udrží pro Pardubice ustát dlouhodobě.

21:50
    Pardubice jsou kompletní.

23:40
    Kladno se nyní nedokáže protlačit do pásma hostí.

24:07
    Nyní se to však povedlo. Štěpáník (Kladno) se ocitl ve velmi dobré příležitosti, ale chybělo mu potřebné štěstí.

24:24
    Kladnu je nabídnuta další přesilová hra, jelikož dalším faulem se provinil Kubeš, který je vyloučen za držení hole.

25:00
    Kladno se zatím nedokáže dostat do pásma.

25:20
    Až nyní se mu to pevedlo.

25:31
    A na Kladně je vyrovnáno ! O vyrovnání se postaral nádhernou střelou od modré čáry FRANTIŠEK PLIML. A Kladno se ta vrací do zápasu ! Asistence: Příhoda.
    25:31 PLIML - 2:2

26:30
    Utkání dostává úplně nový náboj a Pardubice budou muset začít vymýšlet něco i směrem dopředu. Otázka zůstává zda už neviděli pohár na hlavou, protože pro Kladno toto bude obrovská vzpruha.

27:21
    Za nedovolené bránění je vyloučen kladenský Pospíšil a Pardubice tak mají šanci na to aby Kladnu odpověděli.

28:30
    Kladno ale hraje v euforie a útočí i v oslabení.
    Skvělý zákrok brankáře

29:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

29:21

30:00

Máme za sebou druhou třetinu, která byla pravý opak té první. Kladno dokázalo zásluhou Kudeli a Plimla vyrovnat utkání z nepříznivého stavu 0:2 na 2:2 a dalo utkání nový náboj. Pro Kladno však situace stále není komfortní a aby si vynutilo další zápas musí v třetí třetině nebo v prodloužení bezpodmínečně vstřelit branku. Dostáváme se tak do situace kdy Kladno musí a Pardubice můžou.

30:01

30:24
    Poslední třetina začala a Kladno vypadá, že budou chtít co nejdříve vstřelit branku.

32:00
    Zatím však jen oťukávají obranu Pardubic a nadechují se k většímu náporu.

32:53
    Kladno tlačí stále hosty víc a víc do svého pásma. Občas přijde nějaká střela, ale Pardubice zatím tlaku odolávají.

33:21
    Nyní dokázali alespoň vyhodit na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Stárkovou brankou.

33:51
    A to samé bude následovat i nyní. Za stejný prohřešek.

34:04
    Byly však hosté a nahodili míček na branku Kladna. Jirotka raději podržel míček v lapačce a bude se tak znovu vhazovat. Tentokrát v pásmu Kladna.

34:43
    Pardubický brankář dnes již podruhé zůstává ležet po střetu s útočníkem Kladna. Ani na podruhé to však nevypadá na nic vážnějšího a bude se pokračovat ve hře.

35:05
    Začala poslední deseti minutová pasáž dnešního utkání. Obě mužstva tak musejí přidat pokud chtějí dnešní zápas vyhrát.

35:53
    V dobré šanci se nyní ocitl kladenský Pospíšil. Vystřelil však z mezikruží do připraveného Stárka.

36:24
    Kladno znovu dostává hosty do zatažené obrany. Zápas připomíná čekání Kladno na branku. Pardubice však mohou spoléhat na rychle brejky, které jsou neméně nebezpečné.

37:06
    Po jednom z mnoha soubojů zůstává na hrací ploše ležet jeden z Pardubických hráčů.

37:06
    Vše už je v pořádku a hra může pokračovat.

37:29
    Utkání začíná být extrémně vyhecované. Většina soubojů má dohru v podobě strkanice.

37:47
    Kladno může zápas rozhodnout. Za faul loktem vyloučen Urban Petr.

38:15
    Kladno už obléhá hostují branku.

39:00
    Zatím však bez jediného vážnějšího pokusu.

39:32
    Ani teď Martin Špaček (Kladno) nedokázal míček dostat za záda Stárka. Vhazovaní před brankou hostí.

39:47
    Pardubice jsou kompletní. Utkání je už tak velmi otevřené a pravděpodobně kdo vstřelí branku, dnešní utkání vyhraje.

40:30
    Kladno je však stále aktivnějším týmem a chce rozhodnout už v základní hrací době. Pardubice spoléhají na brejkové situace, kterých však je poskromnu.

41:30
    Utkání doprovází výborná atmosféra. Nikdo kdo si dnes v neděli přivstal nemůže litovat. Utkání má vše co správné sportovní klání má mít.

42:15
    I na to že se hrají poslední minuty utkání je tempo opravdu vysoké.

42:45
    Další Pardubický hráč zůstává po souboji ležet na hrací ploše.

42:45
    Znovu to však nebylo nic moc vážného a okamžitě po přerušení hry vstává zpět na nohy.

43:30
    Kladno se snaží na konci zápasu rozhodnout. Z obou stran už je cítit napětí.

44:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a utkání spěje do prodloužení.

44:00
    Pardubice si berou oddechový čas.

44:40
    Dvacet sekund do konce a vhazovat se bude před brankou Pardubic.

45:00

Je za námi poslední třetina, která branku nepřinesla. Toto utkání tak rozhodne prodloužení nebo následné samostatné nájezdy. Kladno však již nesmí chybovat.

45:01

45:30
    V první šanci prodloužení se ocitl pardubický Bílý Jan. Trefil však levý beton Stárka.

46:05
    Pardubice začali prodloužení lépe než Kladno.

46:30
    Kladno se stále není schopno dostat do tlaku a nebo alespoň míček vyhodit.

46:46
    Pardubice jsou Mistry dokázali vstřelit rozhodující branku a radují se tak z titulu. Je jasné že Kladno titul neobhájí. Rozhodující branku dnešního utká vstřelil JAN BÍLÝ.
    46:46 BÍLÝ - 2:3

Z ČEZ Stadionu Kladno je to tak pro dnešek vše. Letošní hokejbalová sezona končí. Kladno bylo v obou domácích zápasech lepším týmem. Štěstí se však přiklonilo na stranu Pardubic a mohou tak slavit. Sportu zdar a v příští sezoně napočtenou. Přeji hezký zbytek dnes z Kladna. (12:09:42)

Zdeněk Kolbaba

Branky a nahrávky: 18. Kudela (Pospíšil, Potěchin), 26. Pliml (Příhoda) – 6. Vlasák (Urban), 12. Urbanec (Mašík), 47. Bílý (Kubeš)

HBC Kladno: Jirotka (Hájek) – Kudela, Pospíšil, Příhoda, Pliml, Dědič, Soukup, Hnízdil, Potekhin, Špaček, Ogurčák, Šrámek, Pražák, Kohout, Šícha, Štěpaník, Schnaubelt, Nosek, Vondrák, Haisman, Šťastný, Kejmar
    HBC Pardubice: Stárek (Smekal) – Mašík, Jiřík, Filip, Krejčí, Pecina, Mokříž, Kosina, Kamaryt, Urbanec, Bílý, Gabriel, Březina, Kubeš, Česák, Kasal, Urban, Vlasák, Merta, Skřivánek, Kunc

Rozhodčí: Radek Šulo, Radek Koskoba