Chorvatsko – Nizozemsko 1:3 (kon.) | Francie – Anglie 1:2 (kon.)
Chorvatsko
1:3 (1:2)
Nizozemsko
Úterý 12.07.2016, 12:00 • Donaustadion • Mistrovství Evropy U19 • Skupina B

Nizozemsko se dostalo do dvoubrankového vedení. Před koncem prvního poločasu dokázalo Chorvatsko snížit. Tým vedený jako domácí se pokoušel o vyrovnání, v 54. minutě dostal druhou žlutou kartu Zeefuik, který oslabil Nizozemce. Ti nakonec vyhráli 3:1, když dali třetí branku pět minut před koncem. Děkuji za pozornost. (13:54:51)

90+3

90+3
    A už se nestane vůbec nic.

90+2
    Dlouhým odkopem od své branky uvede míč do hry van Osch.

90+1
    Nastavený čas přináší marnou stanu Chorvatska o alespoň snížení.

90
    Rozhodčí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.
    89. Božič se dostal do dobré střelecké pozice, ale branku minul

89
    Zápas se v poklidu dohrává. O vítězi je rozhodnuto.

88
    Snížit na rozdíl jediné branky mohl Ivanšec, jehož pokus však byl velmi nepřesný.

87
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Bergwijn, přichází Van Der Heijden.
    85. BERGWIJN - 1:3

85
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Obrovskou chybu udělali Chorvaté, přišli o míč v útoku a BERGWIJN mířil sám na branku. Akci před brankou ještě zbrzdil, a následně uklidil míč do sítě.

85
    Další rohový kop pro Chorvatsko. Brekalo nenašel spoluhráče před brankou.

85
    Hra se na chvilku dostává před branku Chorvatska, obrana však míč zachytila a rychle se směr hry otáčí.

84
    Aktivně hrající Chorvatsko má k dispozici další rohový kop, opět ho bude rozehrávat Lovren. K hlavičce se dostal Soldo, s jehož pokusem neměl brankář van Osch mnoho práce.

82
    Zápas se dostává do své finální fáze, Nizozemsko vede o jednu branku, nicméně jeho soupeř se snaží o vyrovnání. Od 54. minuty má Chorvatsko výrazně více ze hry.

80
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Anočič, přichází Čabraja.

80
    Gólman van Osch uvede míč do hry dlouhým výkopem.

79
    Tým vedený jako domácí se pokouší o vyrovnání. Zkouší to všemi způsoby, kombinačně i individuálně.

76
    Chorvatsko má k dispozici další rohový kop, míč uvedl do hry Louvren. Brankář van Osch nedosáhl na míč, ale nevadí to, obrana poslala míč daleko od branky.
    74. Akce zakončená nepřesnou střelou.

74
    O elegantní zakončení se nyní pokoušel nový muž na hrací ploše. Božič a jeho nůžky. Akce pěkná, ale také nepřesné zakončení.

73
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Balič, přichází Božič.

72
    Nizozemsko je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 8:3, nicméně nyní hraje v deseti a je hodně zatažené.

70
    Zápasu přihlíží celá řada známých osobností nejen ze sféry fotbalové.
    Prší, prší..

69
    Rohový kop Chorvatska rozehrával Lovren. K míči se dostal Erlič, jehož pokus nebyl k kategorie přesných.

67
    Volný přímý kop pro Nizozemce. Ke střele na branku Letici nedošlo, zasahovat nemusel.

67
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Moro, přichází Ivanušec.

67
    Žlutou kartu dostává Erlič (Chorvatsko).

66
    Na polovině hřiště kombinují Chorvaté a snaží se rozbít pevný obranný val soupeřů.

64
    Nizozemci hrají výrazně hlouběji na obranné polovině. Taktika zní asi nějak takhle: hlavně bránit a pokusit se o brejky. Defenziva na prvním místě.

62
    Lovren se dostal ke střele přes obránce. Gólman van Osch toho mnoho neviděl, ale míč, který letěl do středu branky, dokázal chytit bez problémů.
    Nizozemci stále vedou, ale hrají v deseti.

61
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Lammers, přichází Eiting.

60
    Vzhledem k tomu, že Nizozemci hrají v deseti, jsou fotbalisté Chorvatska podstatně aktivnější než hře se stejným počtem hráčů.

58
    Chorvatsko vybojovalo rohový kop, Brekalo se ujal rozehrávky. K vážnější šanci do však nevedlo.

56
    Balič z volného kopu zkoušet vyrovnat stav zápasu. Jeho rána prostor vymezený třemi tyčemi trefit nedokázala.

56
    Paal má za sebou povedený zápas, odehrál 56 minut během nichž byl hodně vidět.

56
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Paal, přichází Vlap.
    54. Červená karta po 2. žluté

54
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Zeefuik (Nizozemsko).

53
    Rohový kop pro Chorvatsko. K ohrožení branky však nedošlo, obrana dokázala míč odehrát do bezpečí.

53
    Sledujeme spíše taktickou bitvu než nějaké ofenzivní představení jednoho či druhého týmu.

51
    Nizozemský Bergwijn se dostal do postavení mimo hru. Ofsajd je odmávaný i odpískaný.

50
    Paal se dostal do předbrankového prostoru. Neměl komu přihrát, a tak se pokusil o zakončení, které se mu ovšem nepovedlo podle představ.

49
    Hra se odehrává na polovině hrací plochy. Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by znamenala šanci pro soupeře.

47
    Na druhé straně se zjevil před brankáře Nouri, který dnes přihrával na gól, tentokrát se rozhodl pro střelu, s níž si brankář Letica poradit dokázal,

46
    Chorvatsko zahájilo druhých pětačtyřicet minut aktivně, Jakič se pokoušel dostat do šance, s jeho pokusem si ale obrana dokázala poradit.

46

Hráči obou týmů přicházejí na hrací plochu. Zápas bude za malý moment pokračovat druhým poločasem.

Když se tak dívám po tribunách, náladu vládne dobrá. O něco spokojenější jsou příznivci Nizozemska, ale fanoušci Chorvatska v žádném případě neklopí hlavy.
    I tento muž sleduje duel.

Nizozemský tým má více ze hry, dostal se do dvoubrankového vedení. Chorvatsko dokázalo v závěru prvního poločasu snížit. Jsem moc zvědavý, jak se bude toto představení vyvíjet dál.

45+2

45+2
    Poločas se dohrává před brankou Chorvatska.

45+2
    Chorvatsko bude vhazovat, ale na tlak v útoku to nestačilo.

45+1
    Brekalo by musel být vyšší ještě o metr aby dokázal zpracovat tento vysoký míč, který na něj jeden ze spoluhráčů poslal.

45
    Sudí nastavují dvě minuty nad rámec pětačtyřiceti.

45
    Odpovědět mohl Lammers, s jeho střeleckým pokusem do znovu dokázal brankář Letica poradit.
    43. BREKALO - 1:2

43
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Moro našel přesným pasem BREKALA, který se napřáhl a krásnou ránou, na níž brankář nedosáhl, snižuje stav zápasu. Druhá střela Chorvatska na branku a hned gólová. Asistence: Moro.

43
    Dlouhý výkop brankáře van Oscha přelétl půlící čáru, pak se ale míč odrazil do zámezí. Vhazují Chorvati.
    Zápas je sledovaný i na sociálních sítích.

41
    Dostáváme se do posledních pěti minut základní hrací doby prvního poločasu. Hru kontrolují Nizozemci, kteří si dokázali vybudovat dvoubrankový náskok.

40
    Letica si s pokusem z pravé strany dokázal celkem snadno poradit. Neměl okolo sebe protihráče, kteří by mu zákrok znepříjemnili.

39
    Úvodní poločas se dostává do své finální fáze. Střely na branku hovoří zcela jasně ve prospěch vedoucího celku – 6:1.

38
    Rád bych znovu vyzdvihl práci Abdelhaka Nouriho, který má lví podíl na druhé brance svého týmu.

36
    Nizozemci jsou dominantním týmem, kontrolují hru a nedávají soupeři mnoho prostoru pro nějaké kombinace.

34
    Žlutou kartu dostává Paal (Nizozemsko).

34
    Na hrací ploše se začíná hodně přiostřovat. Hráči jsou hodně zapálení do hry, z čehož plynou fauly. Zejména na straně Chorvatů lze hovořit o frustraci.
    33. LAMMERS - 0:2

33
    Aktivně hrající Nizozemci vedou o dvě branky. Po výborném pasu Nouriho se k míči dostal LAMMERS, který měl hodně snadnou práci. Pohodlně skórovat. Asistence: Nouri.

30
    Následoval rohový kop, který rozehrával Nouri. Míč v pokutovém území už nikdo nedokázal tečovat směrem na branku.
    30. Šance Nizozemska.

30
    Bergwijn se dostal do zakončení, se kterým si dnes hodně vytěžovaný brankář Letica dokázal poradit.

28
    Brodič se dostal do střelecké pozice. Na malý moment se podíval, zda by nebylo lepší přihrávat. Drobného zaváhání využil obránce, který jej připravil o míč.
    26. Letica vyhodnotil situaci dobře, rychle vyběhl.

26
    Co teď dělali obránci Chorvatska, to opravdu netuším. Každopádně jim utekl Schuurman, s jehož střelou si brankář Letica dokázal poradit. Ale snadné to rozhodně neměl.

25
    Aktivní Brekalo dostal příležitost rozehrávat volný kop. Míč uvedl do hry, ale k zakončení se jeho spoluhráči už nedostali.

24
    Příliš agresivně si počínal Zeefuik, jehož počínání s přehledem stačilo na žlutou kartu.

23
    Nizozemský Nouri se dostal do zakončení. Mládežník Ajaxu to neudělal vůbec špatně, jeho pokus však minul branku.
    21. Rána Paala.

21
    Paal se uvolnil, dostal míč na svou silnější nohu, míč byl ovšem snadnou kořistí pro brankáře Leticu.

20
    Opticky je utkání vyrovnané. Oba týmy se snaží hrát hodně takticky a zodpovědně bránit. Střel na branku k vidění není mnoho. Jedná rána Lammerse a pak gólová hlavička. A víc už nic.
    Nizozemci mají důvod k radosti, anžto vedou.

18
    Chorvatsko se snaží rychle odpovědět, ale přes dobře bránící defenzivu soupeře to nemá příliš snadné.
    17. STEVEN BERGWIJN - 0:1

17
    Lammers se ze střelce přeorientoval na přihrávače. Jeho přesný centr levou nohou našel hlavu STEVENA BERGWIJNA, od níž se míč odrazil do branky. Asistence: Lammers.

15
    Verdonk dokázal na poslední chvíli odehrát míč přes Lovrem, který se už už chystal natáhnout ke střele.

14
    Lammers to zkoušel znovu ze zajímavé pozice, tentokrát byla rána zblokovaná.

13
    Dlouhou dobu přemýšlel Erlič, co udělá s míčem. Myšlenkové pochody trvaly tak dlouho, až špatně přihrál a míč získává soupeř.

12
    Dlouhý míč mířil na Nouriho, ten by musel přidat dva rychlostní stupně nad rámec svých možností, aby se s míčem dostal do kontaktu.

10
    Prvních deset minut utkání je pryč, zatím jsme viděli jednu jedinou střelu na branku. Gólman Letica neměl velké problémy s pokusem Lammerse.

9
    Brekalo se pokusil o samostatnou akci, do cesty se mu připletl obránce, který jej o míč připravil. Nadějná akce Chorvatska rychle končí.

8
    K ráně z první se dostal Schuurman, jeho střela byla velmi rychlá, což o to, ale také zatraceně nepřesná.

7
    Autové vhazování měli k dispozici fotbalisté Chorvatska, kteří ovšem z tohoto nedokázali vytěžit více.

6
    Erlič se vrací do hry poté, co byl několik minut v péči lékařů. Zranění pravděpodobně vypadalo hůře než ve skutečnosti bylo.
    5. Zajímá šance Lammerse.

5
    Lammers se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal brankář Letica poradit.

4
    Snadná práce pro brankáře Nizozemska, který si s přehledem poradit se střeleckým pokusem z velké vzdálenosti.

4
    Hra pokračuje dál. Nizozemci mají optickou převahu. Ter Avest se pokoušel přesným centrem přenést hru.

3
    Z hrací plochy je tento fotbalista odnášen na nosítkách. Utkání pro něj skončilo.

2
    Chorvatský hráč zůstává na hrací ploše. Nějaké zranění utrpěl při hlavičkovém souboji. A vypadá to, že se bude střídat.

1
    Úvod zápasu.

Fotbalisté nastupují na hrací plochu, za malý moment uslyšíme hymny.

Pro oba týmy je to první zápas na šampionátu, který letos pořádá Německo.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům mezinárodního fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chorvatsko a Nizozemsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.