Chorvatsko – Nizozemsko 1:3 (kon.) | Francie – Anglie 1:2 (kon.)
1:3 (1:2)
Nizozemsko
Úterý 12.07.2016, 12:00 • Donaustadion • Mistrovství Evropy U19 • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům mezinárodního fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chorvatsko a Nizozemsko.

Pro oba týmy je to první zápas na šampionátu, který letos pořádá Německo.

Fotbalisté nastupují na hrací plochu, za malý moment uslyšíme hymny.
    Úvod zápasu.

1

2
    Chorvatský hráč zůstává na hrací ploše. Nějaké zranění utrpěl při hlavičkovém souboji. A vypadá to, že se bude střídat.

3
    Z hrací plochy je tento fotbalista odnášen na nosítkách. Utkání pro něj skončilo.

4
    Hra pokračuje dál. Nizozemci mají optickou převahu. Ter Avest se pokoušel přesným centrem přenést hru.

4
    Snadná práce pro brankáře Nizozemska, který si s přehledem poradit se střeleckým pokusem z velké vzdálenosti.

5
    Lammers se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal brankář Letica poradit.
    5. Zajímá šance Lammerse.

6
    Erlič se vrací do hry poté, co byl několik minut v péči lékařů. Zranění pravděpodobně vypadalo hůře než ve skutečnosti bylo.

7
    Autové vhazování měli k dispozici fotbalisté Chorvatska, kteří ovšem z tohoto nedokázali vytěžit více.

8
    K ráně z první se dostal Schuurman, jeho střela byla velmi rychlá, což o to, ale také zatraceně nepřesná.

9
    Brekalo se pokusil o samostatnou akci, do cesty se mu připletl obránce, který jej o míč připravil. Nadějná akce Chorvatska rychle končí.

10
    Prvních deset minut utkání je pryč, zatím jsme viděli jednu jedinou střelu na branku. Gólman Letica neměl velké problémy s pokusem Lammerse.

12
    Dlouhý míč mířil na Nouriho, ten by musel přidat dva rychlostní stupně nad rámec svých možností, aby se s míčem dostal do kontaktu.

13
    Dlouhou dobu přemýšlel Erlič, co udělá s míčem. Myšlenkové pochody trvaly tak dlouho, až špatně přihrál a míč získává soupeř.

14
    Lammers to zkoušel znovu ze zajímavé pozice, tentokrát byla rána zblokovaná.

15
    Verdonk dokázal na poslední chvíli odehrát míč přes Lovrem, který se už už chystal natáhnout ke střele.

17
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Lammers se ze střelce přeorientoval na přihrávače. Jeho přesný centr levou nohou našel hlavu STEVENA BERGWIJNA, od níž se míč odrazil do branky. Asistence: Lammers.
    17. STEVEN BERGWIJN - 0:1

18
    Chorvatsko se snaží rychle odpovědět, ale přes dobře bránící defenzivu soupeře to nemá příliš snadné.
    Nizozemci mají důvod k radosti, anžto vedou.

20
    Opticky je utkání vyrovnané. Oba týmy se snaží hrát hodně takticky a zodpovědně bránit. Střel na branku k vidění není mnoho. Jedná rána Lammerse a pak gólová hlavička. A víc už nic.

21
    Paal se uvolnil, dostal míč na svou silnější nohu, míč byl ovšem snadnou kořistí pro brankáře Leticu.
    21. Rána Paala.

23
    Nizozemský Nouri se dostal do zakončení. Mládežník Ajaxu to neudělal vůbec špatně, jeho pokus však minul branku.

24
    Příliš agresivně si počínal Zeefuik, jehož počínání s přehledem stačilo na žlutou kartu.

25
    Aktivní Brekalo dostal příležitost rozehrávat volný kop. Míč uvedl do hry, ale k zakončení se jeho spoluhráči už nedostali.

26
    Co teď dělali obránci Chorvatska, to opravdu netuším. Každopádně jim utekl Schuurman, s jehož střelou si brankář Letica dokázal poradit. Ale snadné to rozhodně neměl.
    26. Letica vyhodnotil situaci dobře, rychle vyběhl.

28
    Brodič se dostal do střelecké pozice. Na malý moment se podíval, zda by nebylo lepší přihrávat. Drobného zaváhání využil obránce, který jej připravil o míč.

30
    Bergwijn se dostal do zakončení, se kterým si dnes hodně vytěžovaný brankář Letica dokázal poradit.
    30. Šance Nizozemska.

30
    Následoval rohový kop, který rozehrával Nouri. Míč v pokutovém území už nikdo nedokázal tečovat směrem na branku.

33
    Aktivně hrající Nizozemci vedou o dvě branky. Po výborném pasu Nouriho se k míči dostal LAMMERS, který měl hodně snadnou práci. Pohodlně skórovat. Asistence: Nouri.
    33. LAMMERS - 0:2

34
    Na hrací ploše se začíná hodně přiostřovat. Hráči jsou hodně zapálení do hry, z čehož plynou fauly. Zejména na straně Chorvatů lze hovořit o frustraci.

34
    Žlutou kartu dostává Paal (Nizozemsko).

36
    Nizozemci jsou dominantním týmem, kontrolují hru a nedávají soupeři mnoho prostoru pro nějaké kombinace.

38
    Rád bych znovu vyzdvihl práci Abdelhaka Nouriho, který má lví podíl na druhé brance svého týmu.

39
    Úvodní poločas se dostává do své finální fáze. Střely na branku hovoří zcela jasně ve prospěch vedoucího celku – 6:1.

40
    Letica si s pokusem z pravé strany dokázal celkem snadno poradit. Neměl okolo sebe protihráče, kteří by mu zákrok znepříjemnili.

41
    Dostáváme se do posledních pěti minut základní hrací doby prvního poločasu. Hru kontrolují Nizozemci, kteří si dokázali vybudovat dvoubrankový náskok.
    Zápas je sledovaný i na sociálních sítích.

43
    Dlouhý výkop brankáře van Oscha přelétl půlící čáru, pak se ale míč odrazil do zámezí. Vhazují Chorvati.

43
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Moro našel přesným pasem BREKALA, který se napřáhl a krásnou ránou, na níž brankář nedosáhl, snižuje stav zápasu. Druhá střela Chorvatska na branku a hned gólová. Asistence: Moro.
    43. BREKALO - 1:2

45
    Odpovědět mohl Lammers, s jeho střeleckým pokusem do znovu dokázal brankář Letica poradit.

45
    Sudí nastavují dvě minuty nad rámec pětačtyřiceti.

45+1
    Brekalo by musel být vyšší ještě o metr aby dokázal zpracovat tento vysoký míč, který na něj jeden ze spoluhráčů poslal.

45+2
    Chorvatsko bude vhazovat, ale na tlak v útoku to nestačilo.

45+2
    Poločas se dohrává před brankou Chorvatska.

45+2

Nizozemský tým má více ze hry, dostal se do dvoubrankového vedení. Chorvatsko dokázalo v závěru prvního poločasu snížit. Jsem moc zvědavý, jak se bude toto představení vyvíjet dál.
    I tento muž sleduje duel.

Když se tak dívám po tribunách, náladu vládne dobrá. O něco spokojenější jsou příznivci Nizozemska, ale fanoušci Chorvatska v žádném případě neklopí hlavy.

Hráči obou týmů přicházejí na hrací plochu. Zápas bude za malý moment pokračovat druhým poločasem.

46

46
    Chorvatsko zahájilo druhých pětačtyřicet minut aktivně, Jakič se pokoušel dostat do šance, s jeho pokusem si ale obrana dokázala poradit.

47
    Na druhé straně se zjevil před brankáře Nouri, který dnes přihrával na gól, tentokrát se rozhodl pro střelu, s níž si brankář Letica poradit dokázal,

49
    Hra se odehrává na polovině hrací plochy. Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by znamenala šanci pro soupeře.

50
    Paal se dostal do předbrankového prostoru. Neměl komu přihrát, a tak se pokusil o zakončení, které se mu ovšem nepovedlo podle představ.

51
    Nizozemský Bergwijn se dostal do postavení mimo hru. Ofsajd je odmávaný i odpískaný.

53
    Sledujeme spíše taktickou bitvu než nějaké ofenzivní představení jednoho či druhého týmu.

53
    Rohový kop pro Chorvatsko. K ohrožení branky však nedošlo, obrana dokázala míč odehrát do bezpečí.

54
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Zeefuik (Nizozemsko).
    54. Červená karta po 2. žluté

56
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Paal, přichází Vlap.

56
    Paal má za sebou povedený zápas, odehrál 56 minut během nichž byl hodně vidět.

56
    Balič z volného kopu zkoušet vyrovnat stav zápasu. Jeho rána prostor vymezený třemi tyčemi trefit nedokázala.

58
    Chorvatsko vybojovalo rohový kop, Brekalo se ujal rozehrávky. K vážnější šanci do však nevedlo.

60
    Vzhledem k tomu, že Nizozemci hrají v deseti, jsou fotbalisté Chorvatska podstatně aktivnější než hře se stejným počtem hráčů.

61
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Lammers, přichází Eiting.
    Nizozemci stále vedou, ale hrají v deseti.

62
    Lovren se dostal ke střele přes obránce. Gólman van Osch toho mnoho neviděl, ale míč, který letěl do středu branky, dokázal chytit bez problémů.

64
    Nizozemci hrají výrazně hlouběji na obranné polovině. Taktika zní asi nějak takhle: hlavně bránit a pokusit se o brejky. Defenziva na prvním místě.

66
    Na polovině hřiště kombinují Chorvaté a snaží se rozbít pevný obranný val soupeřů.

67
    Žlutou kartu dostává Erlič (Chorvatsko).

67
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Moro, přichází Ivanušec.

67
    Volný přímý kop pro Nizozemce. Ke střele na branku Letici nedošlo, zasahovat nemusel.

69
    Rohový kop Chorvatska rozehrával Lovren. K míči se dostal Erlič, jehož pokus nebyl k kategorie přesných.
    Prší, prší..

70
    Zápasu přihlíží celá řada známých osobností nejen ze sféry fotbalové.

72
    Nizozemsko je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 8:3, nicméně nyní hraje v deseti a je hodně zatažené.

73
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Balič, přichází Božič.

74
    O elegantní zakončení se nyní pokoušel nový muž na hrací ploše. Božič a jeho nůžky. Akce pěkná, ale také nepřesné zakončení.
    74. Akce zakončená nepřesnou střelou.

76
    Chorvatsko má k dispozici další rohový kop, míč uvedl do hry Louvren. Brankář van Osch nedosáhl na míč, ale nevadí to, obrana poslala míč daleko od branky.

79
    Tým vedený jako domácí se pokouší o vyrovnání. Zkouší to všemi způsoby, kombinačně i individuálně.

80
    Gólman van Osch uvede míč do hry dlouhým výkopem.

80
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Anočič, přichází Čabraja.

82
    Zápas se dostává do své finální fáze, Nizozemsko vede o jednu branku, nicméně jeho soupeř se snaží o vyrovnání. Od 54. minuty má Chorvatsko výrazně více ze hry.

84
    Aktivně hrající Chorvatsko má k dispozici další rohový kop, opět ho bude rozehrávat Lovren. K hlavičce se dostal Soldo, s jehož pokusem neměl brankář van Osch mnoho práce.

85
    Hra se na chvilku dostává před branku Chorvatska, obrana však míč zachytila a rychle se směr hry otáčí.

85
    Další rohový kop pro Chorvatsko. Brekalo nenašel spoluhráče před brankou.

85
    Obrovskou chybu udělali Chorvaté, přišli o míč v útoku a BERGWIJN mířil sám na branku. Akci před brankou ještě zbrzdil, a následně uklidil míč do sítě.
    85. BERGWIJN - 1:3

87
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Bergwijn, přichází Van Der Heijden.

88
    Snížit na rozdíl jediné branky mohl Ivanšec, jehož pokus však byl velmi nepřesný.

89
    Zápas se v poklidu dohrává. O vítězi je rozhodnuto.
    89. Božič se dostal do dobré střelecké pozice, ale branku minul

90
    Rozhodčí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Nastavený čas přináší marnou stanu Chorvatska o alespoň snížení.

90+2
    Dlouhým odkopem od své branky uvede míč do hry van Osch.

90+3
    A už se nestane vůbec nic.

90+3

Nizozemsko se dostalo do dvoubrankového vedení. Před koncem prvního poločasu dokázalo Chorvatsko snížit. Tým vedený jako domácí se pokoušel o vyrovnání, v 54. minutě dostal druhou žlutou kartu Zeefuik, který oslabil Nizozemce. Ti nakonec vyhráli 3:1, když dali třetí branku pět minut před koncem. Děkuji za pozornost. (13:54:51)