Širak – Trnava 1:1 (kon.) | Kajrat – Maccabi Tel Aviv 1:1 (kon.) | Dinamo Minsk – St Patrick´s 1:1 (kon.)
Levadia Tallinn – Slavia 3:1 (kon.) | Neftçi Baku – Škendija 0:0 (kon.) | RoPS Rovaniemi – Loko Záhřeb 1:1 (kon.)
Debrecín – Žodino 1:2 (kon.) | Midtjylland – Vaduz 3:0 (kon.) | Admira – Käpäz 1:0 (kon.)
AIK Stockholm – Europa 1:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Omonia Nikósie 1:0 (kon.) | Häcken – Cork City 1:1 (kon.)
Maccabi Haifa – Kalju 1:1 (kon.) | SønderjyskE – Strømsgodset 2:1 (kon.) | Zimbru Kišiněv – Osmanlispor 2:2 (kon.)
Beroe – Helsinki 1:1 (kon.) | Soligorsk – Domžale 1:1 (kon.) | Genk – Budućnost Podgorica 2:0 (kon.)
Vojvodina – Connah's Quay 1:0 (kon.) | CSMS Iasi – Hajduk Split 2:2 (kon.) | Maribor – Levski 0:0 (kon.)
Giannina – Odd 3:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Zagłębie 0:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Jelgava 0:0 (kon.)
MTK Budapešť – Qäbälä 1:2 (kon.) | Fehérvár – Čukarički 2:0 (kon.) | Birkirkara – Hearts 0:0 (kon.)
Aberdeen – Ventspils 3:0 (kon.) | Cliftonville – Larnaka 2:3 (kon.) | Hibernian – Brøndby 0:1 (kon.)
Piast Gliwice – Göteborg 0:3 (kon.) | Austria – Kukësi 1:0 (kon.) | Reykjavík – Grasshoppers 3:3 (kon.)
FC Šachťor Soligorsk
1:1 (1:0)
NK Domžale
Čtvrtek 14.07.2016, 19:30 • Stroitel, Soligorsk (BLR) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Domžale si ze hřiště Soligorsku odváží skvělý výsledek poté, co krátce po přestávce odpověděl na úvodní gól Nikoly Ignaťjeviče hostující Dejan Trajkovski. Soligorsk měl sice střeleckou převahu, ta se ovšem ve druhém poločase výrazně ztenčila. Kapitán Stargorodsky sice dělal vše, aby strhl společně se svými spoluhráči vítězství na Šachťaru, gól se jim ovšem vstřelit nepodařilo. Do odvety budou vstupovat s mírnou výhodou hráči Domžale. Konečný výsledek. FC Šachťor Soligorsk 1 NK Domžale 1. (21:31:46)

90+5

90+4
    Fanoušci Domžale mohou pomalu slavit skvělý výsledek, pouze několik sekund dělí slovinský celek od toho, aby na hřišti Soligorsku vydřel remízu.

90+3
    Dvě minuty z nastavení jsou pryč.

90+2
    Rybak rozehrál po Horvatově faulu ve druhé minutě nastavení standardní situaci, jenže centr se mu nepovedl a hráči Domžale v pokutovém území míč odvrátili do bezpečí.

90+1
    Nad rámec dnešního utkání bylo nastaveno 5 minut. Soligorsk hraje doma s Domžale stále 1:1.

90
    Burko před pár okamžiky pálil mimo a následný útok Soligorsku střídající Repas zastavil taktickým faulem, za který uviděl žlutou kartu.

89
    Žlutou kartu dostává Repas (NK Domžale).

88
    Kapitán Stargorodsky se pokusil rozhodnout, jenže jeho následné zakončení obranným valem Domžale neprošla.

87
    Domácí rozehráli rohový kop a po následném odvráceném centru bude následovat další.

86
    Soligorsk začíná přitápět pod kotlem a pokouší se o závěrečný tlak. Podaří se domácím vstřelit vítězný gól?

85
    Omlouvám se, vzhledem k šancím Domžale ze druhého poločasu už převaha domácích není příliš velká. Střely celkem: FC Šachťor Soligorsk 12 NK Domžale 10.

84
    Soligorsk má obrovskou střeleckou převahu, jenže na světelné tabuli svítí stále vyrovnané skóre.

83
    Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Morel, přichází Juninho.

82
    Domácí cítí, že se blíží konec, a snaží se před svými fanoušky strhnout vítězství na svou stranu.

81
    Střídající Laptev před pár okamžiky zamířil přesně mezi tři tyče, jeho pokus se ovšem stal snadnou kořistí pro připraveného Maravala.

80
    Domžale se pokusilo přejít do rychlého protiútoku a málem mu to vyšlo, jeho akci ale zastavil ofsajd, v němž se ocitl útočník Mance.

79
    Majer byl před dnešním zápasem se třemi střeleckými pokusy nejčastěji střílejícím hráčem svého týmu. I dnes se dostal ke střele, ta ovšem zamířila těsně vedle.

78
    Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Majer, přichází Alvir.

77
    Střídající Januš se mohl skutečně stát hrdinou, jenže obrovské radosti domácích hráčů zabránil famózním zákrokem brankář Maraval!

76
    Čas plyne jako voda a Domžale dělí patnáct minut od toho, aby si ze hřiště Soligorsku odvezlo cennou remízu 1:1.

75
    Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Rudyka, přichází Laptev.

74
    Pokud by Domžale střílelo přesněji, troufám si tvrdit, že by utkání dokázalo vyhrát. Je to možná troufale, ale po přestávce jsou zatím nebezpečnější hráči v modrém, tedy hosté.

73
    Mance dnes hraje osamocený na hrotu a nyní mohl strhnout vedení na stranu Domžale, jeho střelecký pokus byl ovšem nepřesný a zamířil mimo.

72
    Domžale po přestávce dobře brání a hráči Soligorsku to mají směrem vpřed hodně složité.

71
    Do konce utkání zbývá odehrát dvacet minut a Domžale zatím sahá na hřišti Soligorsku po velice zajímavém výsledku.

70
    Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Crnic, přichází Repas.

69
    Žlutou kartu dostává Junuškevič (FC Šachťor Soligorsk).

68
    Morel si dobře pokryl míč a vynutil si faul, kterého se na straně Soligorsku dopustil kapitán Stargorodsky.

67
    Soligorsk využil po inkasování vyrovnávacího gólu dvě střídání a doufá, že získá ztracené vedení zpět.

66
    Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Kovalev, přichází Jelezarenko.

65
    Morel se mohl řítit do zajímavé brankové příležitosti, jenže se ocitl v ofsajdu.

64
    Trajkovski rozehrál rohový kop a domácí fotbalisté jeho následný centr bez problému odvrátili.

63
    Domžale otočilo hru a po nebezpečném útoku bude zahrávat rohový kop.

62
    Ignaťjevič rozehrál rohový kop a po jeho následném centru mohl kapitán Soligorsku vstřelit v letošním ročníku UEFA Europa League třetí gól, hlavička Stargorodskyho však zamířila těsně nad!

61
    Ze zápasu uplynula hodina hry a Domžale hraje na hřišti favorizovaného Soligorsku nerozhodně 1:1 poté, co na gól Ignaťjeviče odpověděl krátce po přestávce Trajkovski.

60
    Slovinský tým si začíná opět vytvářet tlak a jediné, co si přeje je, aby neinkasoval jako v prvním poločase.

59
    Crnic se pokusil otočit utkání na stranu Domžale, hostující hráči si ale po jeho nepřesné střele na gól musí počkat! Před Crnicem se otevřel na levé straně šestnáctky prostor, jeho následný prudký projektil ale zamířil vedle levého horního rohu.

58
    Nechybělo mnoho a po hlavičce Dobrovoljce mohlo Domžale otočit vývoj utkání na svou stranu.

57
    Brachi se ujal rozehrávky standardní situace a po jeho následném centru se dostal do zakončení Dobrovoljc, který na přední tyči po povedené rybičce hlavičkoval v pádu těsně mimo!

56
    Fanoušci přivítali Januše na hřišti hlasitým potleskem, tak uvidíme, zda se právě jemu podaří získat ztracené vedení Šachťoru zpět.

55
    Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Osipenko, přichází Januš.

54
    Domácí trenér Michajl Marchel to nechce nechat jen tak být a připravuje první střídání.

53
    Soligorsk byl a je lepším týmem, co se statistik týče, jenže mu to nyní není nic platné. Domžale se po krásné akci podařilo vyrovnat a hned jeho první střela mezi tři tyče skončila gólem.
    52. Dejan TRAJKOVSKI - 1:1

52
    Domžale právě vstřelilo branku! DEJAN TRAJKOVSKI se snaží uniknout svým spoluhráčům poté, co krásnou individuální akci jednoho z nich zakončil přesnou střelou!! Dejan Trajkovski využil skvělé individuální práce svého spoluhráče na levé straně pokutového území a ze značky pro penaltu zamířil bez přípravy přízemní střelou přesně ke vzdálenější pravé tyči.

51
    Crnic se pokusil vymodlit na opačné straně hřiště pro svůj tým pokutový kop, ale ani na straně Domžale se penalta nekopala a Crnic navíc uviděl žlutou kartu za simulování.

50
    Žlutou kartu dostává Crnic (NK Domžale).

49
    Rudyka po povedené zasekaváčce na levé straně šestnáctky uvolnil Kovaleva, který byl vzápětí poslán k zemi, faul se ovšem nepískal a hra pokračovala dál.

48
    Soligorsk vyrazil po levém křídle do útoku a vzápětí přišel do šestnáctky velmi nebezpečný centr, po kterém se natahoval jeden z domácích hráčů, těsně na něj ale na značce pokutového kopu nedosáhl.

47
    Domžale nehraje od zhruba 33. minuty špatně, naopak, jenže se mu zatím vůbec nedaří v koncovce.

46
    V Soligorsku právě začal druhý poločas, do jehož fotbalisté hostujícího Domžale vstupují s jednobrankovým mankem. Úvodní a zatím jediný gól zápasu vstřelil deset minut před přestávkou Nikola Ignaťjevič.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:30.

Soligorsk od úvodních minut dominoval a nakonec se dočkal gólu, paradoxně ovšem v době, kdy bylo Domžale lepším týmem a na bránu běloruského celku vyslalo několik střel, včetně velmi nebezpečné v podání Majera. Jediný gól utkání vstřelil deset minut před koncem prvního poločasu Nikola Ignaťjevič, který vyrazil do rychlého protiútoku a svůj skvělý sprint téměř přes celé hřiště zakončil krásnou diagonální střelou, která ze střední vzdálenosti zamířila přesně ke vzdálenější pravé tyči. Skóre po prvním poločase. FC Šachťor Soligorsk 1 NK Domžale 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Blíží se konec prvního poločasu a Domžale už se zřejmě před přestávkou vyrovnat nepodaří, přestože se o to hodně snaží.

43
    Mance se pokusil má slova vyvrátit, ale jeho střela dopadla tak, jak se dalo očekávat. Zamířila stejně jako všechny předchozí mimo.

42
    Domžale nehraje vyloženě špatně, jenže je stále směrem vpřed bezzubé, protože jeho střelám schází přesnost.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých pět minut a Soligorsk zatím potvrzuje roli favorita.

40
    Na opačné straně vypálil zpoza šestnáctky hodně aktivní Kovalev, ani jeho zakončení ale žádné vzrušení nepřineslo a míč skončil mimo.

39
    Horic se dostal po dobrém uvolnění ke střele, jeho následný pokus ovšem zamířil mimo. Hráči Domžale zatím střílí slepými.

38
    Domžale inkasovaný gól neotřásl a sympaticky se snaží o odpověď, ta ovšem zatím ani v podobě nějaké střely nepřichází.

37
    Osipenko vzápětí zabránil Domžale v pokusu o rychlou odpověď a jeho protiútok zastavil v jeho zárodku v blízkosti středového kruhu faulem.

36
    Žlutou kartu dostává Osipenko (FC Šachťor Soligorsk).
    35. Nikola IGNAŤJEVIČ - 1:0

35
    Šachťor Soligorsk právě vstřelil branku!
    NIKOLA IGNAŤJEVIČ střílí gól a deset minut před koncem prvního poločasu posílá Soligorsk do vedení v době, kdy se Domžale nadechovalo k tlaku!! Nikola Ignaťjevič předvedl nádherný sprint středem hřiště a bleskurychlý protiútok zakončil parádní přízemní střelou, která zapadla přesně ke vzdálenější pravé tyči.

34
    Soligorsk se ocitl pod mírným tlakem, hosté z něho ale zatím nic nevytěžili, a to ani střelu na bránu.

33
    Crnic se dostal během několika málo okamžiků podruhé ke střele, ani tentokrát ovšem brankář Bušma zasahovat nemusel. Jeho pokus zamířil mimo.

32
    Domžale rozehrálo první rohový kop v dnešním zápase, následný centr ovšem skončil pouze v náručí připraveného brankáře Bušmy.

31
    Crnic byl tím hráčem, který si hodil míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, jenž byla sražena na avizovaný rohový kop.

30
    Domžale se odhodlalo k další střele, která byla sražena na rohový kop. Pokud se nepletu, tak je to vůbec první rohový kop pro hosty.

29
    Domžale začíná ožívat, což je pro nezaujaté fanoušky určitě dobře. Hráči slovinského týmu dělají přesně to, co potřebují, snaží se potrestat Soligorsk za jeho otevřená zadní vrátka.
    28. Majerův pokus šel po pěkném uvolnění těsně vedle.

28
    Standardní situace sice nic nepřinesla, vzápětí si ale skvěle stáhl míč z levé strany do středu hřiště Majer a jeho následná přízemní střela zpoza šestnáctky zamířila těsně vedle levé tyče.

27
    Domžale se konečně vydalo do útoku, ze kterého něco vytěžilo. K ohrožení domácí branky sice nedošlo, ale bude tu volný přímý kop.

26
    Pokud chtějí hráči slovinského celku v tomto utkání uspět, tak jediná cesta ke splnění úkolu se zatím jeví protiútoky.

25
    Zatím je to hra pouze na jednu bránu. Domžale je směrem vpřed naprosto bezzubé a nepomáhá mu ani fakt, že Soligorsk obranu při svém útočném snažení hodně otevírá.

24
    Fanoušci Soligorsku to pěkně roztleskali a Stargorodsky napřáhl z volného přímého kopu k další střele, tentokrát ovšem kapitán domácího celku mířil nepřesně a jeho projektil zamířil vysoko nad.

23
    Dobrovoljc sice zůstal ležet na hrací ploše a držel se za obličej, byl to ovšem on, kdo fauloval ve středu hřiště pronikajícího Kovaleva.

22
    Domžale se snaží využívat otevřených vrátek Soligorsku, jenže jeho následné protiútoky končí nepřesnými přihrávkami.

21
    Soligorsk si v rychlém sledu vypracoval dvě slibné brankové příležitosti, ani jedna ovšem gólovou radostí ke zklamání domácích fanoušků neskončila.

20
    Stargorodsky se vzápětí ujal rohového kopu a po jeho přesném centru hlavičkoval na značce pokutového kopu těsně vedle pravé tyče nikým neatakovaný Januškevič.

19
    Stargorodsky rozehrál volný přímý kop a jeho následná střela, která přeletěla zeď, se rychle snášela k levé tyči, brankář Maraval ovšem vytáhl skvělý reflexivní zákrok a jeho nebezpečný pokus vytáhl konečky prstů na rohový kop!

19
    Jurevič se krásně prodíral mezi dvěma protihráči středem hřiště do šestnáctky a vybojoval pro svůj tým nebezpečný volný přímý kop.

18
    Žluté karty byly zatím uděleny pouze na straně hostujícího Domžale, v jehož dresu si musí dávat pozor Trajkovski a nedávno zmiňovaný Zinko.

17
    Ostrých zákroků přibývá a ani jeden z hráčů na hrací ploše nemá ani metr volného prostoru.

16
    Burko se v blízkosti půlící čáry rozebíhal na pravé straně hřiště k dalšímu nebezpečnému útoku, jenže ze strany k němu přistoupil bleskurychle Zinko a ostrým zákrokem ho poslal k zemi.

15
    Žlutou kartu dostává Zinko (NK Domžale).

14
    Trajkovski předvedl dobrý úprk a na levé straně šestnáctky se dostal ke střele, která byla zablokována.

13
    Zápas začíná nabírat na tempu a hra se přelévá z jedné strany na druhou, domácí hráči Šachťoru se dostali na pravém křídle k ostrému centru ze strany a brankář Maraval musel zasahovat, jinak by míč zaplul pod břevno.

12
    Ignaťjevič se vzápětí pokusil znovu ukázat, tentokrát krásnou kolmou přihrávkou za obranu, jeho pas byl ale nepřesný a skončil v náručí brankáře Maravala, který se dobře vydal z brány a u míče byl jako první.

11
    Ignaťjevič rozehrál rohový kop a po jeho následném centru se dostal do zakončení Kuzmenok, to ovšem bylo nepřesné a brankář Maraval zatím nemusel zasahovat.

10
    Sám faulující Kovalev rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a po odvráceném centru se dostal ke střele Burko, jeho pokus zpoza šestnáctky ovšem zamířil vysoko nad.

9
    Hráči Soligorsku se snažili prosadit na levém křídle, jenže tam cesta k úspěchu nevedla, a tak to domácí zkusili znovu a po pěkném průniku Kovaleva se dopustil ostrého faulu Brachi.

8
    Hra se nám začíná nepříjemně kouskovat a na hrací ploše v běloruském městě Soligorsk přibývá faulů, zatím ovšem byla udělena pouze jedna žlutá karta.

7
    Ignaťjevič se postavil k rozehrání volného přímého kopu, jeho následná střela či možná spíše centr ale nic nepřinesl.

6
    Crnic se pokusil otočit hru a založit rychlý protiútok na bránu Bušmy, za záchranou brzdu ovšem zatáhl faulující Januškevič.

5
    Soligorsk vstoupil do utkání podle předpokladů hodně aktivně a úvod zatím hovoří výrazně pro něj, do žádné vážné brankové příležitosti se ovšem zatím jeho hráči nedostali a nic na tom nezměnila ani avizovaná standardní situace.

4
    Trajkovski fauloval v úvodu zápasu agilního Burka, který z pozice pravého záložníka vybojoval pro svůj tým první zajímavou standardní situaci.

3
    Žlutou kartu dostává Trajkovski (NK Domžale).

3
    Na pravé straně hřiště se vzápětí otevřel prostor před Burkem, který si hodil míč na svou silnější nohu, jenže jeho následná přízemní diagonální střela byla hodně nepřesná a po nabrání opačné rotace zamířila vedle levé tyče.

2
    Šachťor se dostal poprvé k míči a okamžitě se pokusil přejít do rychlého protiútoku, přihrávka středem hřiště byla ovšem příliš prudká a skončila pouze u brankáře Maravala.

1
    Hlavní rozhodčí Dumitri Muntean poprvé zapískal do píšťalky a fotbalisté hostujícího Domžale mohli obstarat výkop.

1

Fotbalisté obou týmu právě nastupují na trávník stadionu Stroitel a utkání druhého předkola UEFA Europa League mezi Šachťorem Soligorsk a NK Domžale bude moci za pár okamžiků začít.

FC Šachťor Soligorsk: Bušma – Januškevič, Kuzmenok, Rybak, Ignaťjevič – Burko, Stargorodsky (C), Jurevič, Kovalev – Osipenko, Rudyka. (rozestavení 4-4-2)
    Náhradníci: Kotenko, Januš, Laptev, Pavlov, Jelezarenko, Šibun, Timošenko. Trenér: Michajl Marchel (BLR).

NK Domžale: Maraval – Brachi, Horic (C), Dobrovoljc, Trajkovski – Morel, Horvat, Zinko, Majer, Crnic – Mance. (rozestavení 4-5-1)
    Náhradníci: Milic, Juninho, S. Vuk, Repas, Širok, Blažič, Alvir. Trenér: Luka Elsner (SVN).

Rozhodčí: Dumitri Muntean. Asistenti: Andrei Bodean, Denis Borisov. Čtvrtý rozhodčí: Viorel Gaina (všichni MDA).

NK Domžale:

Domžale může být se vstupem do letošního ročníku evropské soutěže spojeno poté, co se mu během posledních dvou účastí poprvé podařilo postoupit do druhého předkola. Slovenský klub vyřadil v prvním předkole Lusitans, když doma zvítězil 3:1 a v odvetném zápase na andorské půdě poté 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Šachťor Soligorsk:

Šachťor postoupil během posledních šesti sezón pošesté do druhého předkola UEFA Europa League, postoupit z něj se mu ovšem podařilo pouze v sezóně 2014/15, kdy vypadl v playoff. Hráči běloruského celku zahájili nový ročník evropské soutěže proti Runavíku z Faerských ostrovů, který vyřadili na agregát hladce 7:0, přičemž domácí odveta vyzněla pro Soligorsk 5:0. Ústřední postavou týmu je Artem Stargorodsky, kapitán Šachťoru, který proti Runavíku vstřelil dva góly a celkem vyslal na jeho bránu osm střeleckých pokusů.

Běloruský klub Šachťor Soligorsk vyzve ve druhém předkole UEFA Europa League slovinský celek Domžale. Domácí postoupili do této fáze evropské soutěže popáté v řadě, pouze v jednom případě se jim však podařilo projít dále, zatímco Domžale vypadlo během posledních dvou účastí v soutěži hned v prvním kole. Historicky prvním vzájemným zápasem mezi oběma týmy na evropské scéně Vás s velkým potěšením a radostí provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.